Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Levandos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Saulužė
QUOTE(jolituxxx @ 2012 03 21, 13:27)
Pabandykite sėklas suvynioti į drėgną drobelę ar kažkokią panašią medžiagą, kuri būtų tanki ir nebūtų sunku nukrapštyti tas sėklytes kai sėsite  ax.gif Po to į kažkokią mažą dėžutę įdėkite ir į šaldytuvo daržovių skyrelį kokiom keliom dienom, aš taip dariau, tai dygsta kaip šepetys  biggrin.gif
*

O marlė tiks?
Ir gal galit biški plačiau? Sėklos turi būt mirkytos? Ir ta drobelė turi būt drėgna? Ar reikia lieti tam šaldytuve blush2.gif
jolituxxx
QUOTE(Saulužė @ 2012 03 23, 12:50)
O marlė tiks?
Ir gal galit biški plačiau? Sėklos turi būt mirkytos? Ir ta drobelė turi būt drėgna? Ar reikia lieti tam šaldytuve blush2.gif
*

Iš marlės bus sunkiau iškrapštyt, jų sėklos smulkokos unsure.gif Manau tankesnio kažko reikia. Aš nemirkiau sėklų, paėmiau šviesios tankios drobytės gabaliuką, manau tam puikiai tiktų kokios paklodės, virtuvinio rankšluoščio gabaliukas ar kokio pagalvės užvalkalo jei turite atitarnavusį,suplyšusį ir nebereikalingą, arba šiaip kokį šviesenį audinį tankų, manau rasite namuose g.gif Dėl patogumo kai imsite kokį audinį mastykite ir žiūrėkite, jog patogu būtų po to tas sėklytes nukrapštyti, nes jei koks frotinis rankšluostis tai irgi gali būti sunkumų unsure.gif Ir geriausia šviesenė medžiagėlė, kad sėklas gerai matytumėt ax.gif Tai va aš tą gabaliuką sušlapinau, nugęžiau, įdėjau į dėžutę (aš ėmiau nuo lydito tepamo sūrio prieš tai gerai išplovus) subėriau sėklytes į vidurį, truput pasklaidžiau, kad nebūtų didelė krūva vienoje vietoje, užlanksčiau kampus kad užsidengtų sėklytės ir uždengiau dėžutes dangtelį, keliom dienom įdėjau į šaldytuvo daržovių skyrių.
Aš neliejau, nes neilgai laikiau šaldytuve, tik kelias dienas, bet jei laikant kokią savaitę ar ilgiau tai tikriausiai reiktų prižiūrėt, kad medžiaga būtų drėgna, jei pasirodytų, kad sausa ta medžiagėlė, gal užtektų truputį papukršti ar keletą lašelių užlašinti, nes liejant tai gali išplaukti sėklos unsure.gif Na va gal aiškiai paaiškinau karsta.gif Tokia mano patirtis šaldant medžiagoje, bet kitos kaip supratau daro ir kitaip, šaldo jau pasėtas sėklas su visu vazoniuku rolleyes.gif Sėkmės sėjant ir auginant šias gražuoles 4u.gif
pavilonyte
O kaip toliau? Sėt į dėžutę ir kokiame gyly, t. y kiek ant sėklų žemių užbert ir ar daryt šiltnamiuką, ar dar uždengėt plėvele, kur statyt kol sudygsta g.gif Bus labai ačiū jei atsakysit, labai jau noriu levandų pasisėt ax.gif
jolituxxx
QUOTE(pavilonyte @ 2012 03 23, 20:53)
O kaip toliau? Sėt į dėžutę ir kokiame gyly, t. y kiek ant sėklų žemių užbert ir ar daryt šiltnamiuką, ar dar uždengėt plėvele, kur statyt kol sudygsta  g.gif Bus labai ačiū jei atsakysit, labai jau noriu levandų pasisėt  ax.gif
*

Sėjau į vazoniuką, gal 10 cm skersmens, nžn tikslei, bet ne per didžiausias, verdeteros žemę pomidorams ir paprikoms naudojau nes neturėjau kitokių su smėliuku ax.gif Sušlapinau gerai žemę, išbarsčiau tas šaldytas sėklytes, jas paspaudžiau truput, bet žemėmis neužbėriau, uždengiau su plėvele ir kasdien pravėdint stengiaus. Stačiau ant radiatoriaus, bet ne tiesiogiai, padėjau polisterolio plokštę pirma, galima dėt ir kažką kitą, kokį storesnį rankšluostį, ant radiatoriaus tik po to vazoniuką, kitaip gali sušusti sėklos ax.gif aišku galima ir kažkur šalia radiatoriaus laikyt, svarbu būtų šilta ax.gif man neteko drėkint žemių, nes jos buvo drėgnos iki kol sudygo, bet manau jei išsausėja tada reiktų padrėkint atsargiai ar tai su purkštuvu ar tai atsargiai palašinti ax.gif
pavilonyte
Labai ačiū už pasidalinimą patirtim 4u.gif
jolituxxx
QUOTE(pavilonyte @ 2012 03 23, 21:16)
Labai ačiū už pasidalinimą patirtim  4u.gif
*

Tikiuos pravers kažkam ta patirtis ir pavyks užsiaugint levandėlių 4u.gif Tuo mano patirtis ir apsiriboja, daugiau patirties neturiu su jomis, bandysiu neužilgo jas jau pikiuoti ir toliau auginti rolleyes.gif
jurate04
Sveikos, gal galetumete patarti kur Vilniuje galeciau nusipirkti levandu seklu arba sodinuku?
Rami_Ledi
QUOTE(jurate04 @ 2012 03 23, 21:37)
Sveikos, gal galetumete patarti kur Vilniuje galeciau nusipirkti levandu seklu arba sodinuku?
*

Šîandien nupirkau levandu seklu Karoliniškių Norfoje - dar ir nuolaida ten sėkloms. O sodinuku mačiau pernai ir turguje ir Maximos Bazėje, bet brangūs, 15 LT.

Tai dabar bandysiu iš sėklų augint, patarkit, kaip geriausiai su jais elgtis. 4u.gif
užsklanda
user posted image
dar mazutes.... bet jau auga po truputi:)
Saulužė
Na tikrai labai ačiū, jolituxxx, už pamokėlę 4u.gif Viską supratau, tikiuosi ir pas save tokio "šepečio" biggrin.gif
jediara
QUOTE(užsklanda @ 2012 03 26, 11:19)

*

Oho, kaip gražiai sudygo bigsmile.gif
thumb_yello.gif
jolituxxx
QUOTE(užsklanda @ 2012 03 26, 09:19)
*

Koks gražus šepetukas wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Saulužė @ 2012 03 26, 11:31)
Na tikrai labai ačiū, jolituxxx, už pamokėlę 4u.gif Viską supratau, tikiuosi ir pas save tokio "šepečio" biggrin.gif
*

Nera už ką, svarbu pavyktų 4u.gif
vanda_zydi
o as sia ziema padariau eksperimenta, kadangi iki naujuju metu ziema buvo labai silta ir besniege, tai as pasejau lavandu pakeli tiesiai i grunta kazkur gruodzio viduryje lotuliukas.gif

tai dabar sedziu ir laukiu kas is to iseis ax.gif
ievakata
QUOTE(vanda_zydi @ 2012 03 26, 15:36)
o as sia ziema padariau eksperimenta, kadangi iki naujuju metu ziema buvo labai silta ir besniege, tai as pasejau lavandu pakeli tiesiai i grunta kazkur gruodzio viduryje lotuliukas.gif

tai dabar sedziu ir laukiu kas is to iseis ax.gif
*

Cia kaip as pernai pavasari i siltnami pasejau, neisdygo, sakau, gal siemt islys po natutalios stratifikacijos lotuliukas.gif
jolituxxx
Išpikiavau savo levandėles, turėtų būti 40 daigų jei nebus kokių nelaimių biggrin.gif Nesu prieš tai turėjusi reikalų su levandomis, tai net nežinau ar levandos žydi antrais ar pirmais metais? g.gif
Ela...
QUOTE(jolituxxx @ 2012 03 27, 11:49)
Išpikiavau savo levandėles, turėtų būti 40 daigų jei nebus kokių nelaimių  biggrin.gif Nesu prieš tai turėjusi reikalų su levandomis, tai net nežinau ar levandos žydi antrais ar pirmais metais?  g.gif
*

Jau kitoj temoj parasiau, kad jei per daug turesit - paimciau, priglausciau rolleyes.gif
jolituxxx
QUOTE(Ela... @ 2012 03 27, 10:50)
Jau kitoj temoj parasiau, kad jei per daug turesit - paimciau, priglausciau  rolleyes.gif
*

Žinosiu, jei ką biggrin.gif Nereikės į turgų eit biggrin.gif
Ela...
QUOTE(jolituxxx @ 2012 03 27, 11:57)
Žinosiu, jei ką  biggrin.gif Nereikės į turgų eit  biggrin.gif
*

drinks_cheers.gif biggrin.gif
mazas_bumbuliukas
Išpikiavau savo levandėles, turėtų būti 40 daigų jei nebus kokių nelaimių  biggrin.gif Nesu prieš tai turėjusi reikalų su levandomis, tai net nežinau ar levandos žydi antrais ar pirmais metais?  g.gif
*

Kai as pirmaisiais metais pasisodinau levanda, tai maniske sukrove viena stiebeli ziedeliu!!!! kazkur nupaveiksluota nuotrauka net yra...juk ivykis!!! smile.gif
Jutare
*

sveikos 4u.gif
aš pernai pati sėjau, nedaug sudygo. Bet sudygusias perkėliau į lysveles, tai jos gražiai žydėjo wub.gif Aišku, šiemet tikiuosi žiedelių dar daugiau, nes apžiūrėjau, lyg ir nenušalo biggrin.gif
užsklanda
QUOTE(Jutare @ 2012 03 28, 11:09)
sveikos 4u.gif
aš pernai pati sėjau, nedaug sudygo. Bet sudygusias perkėliau į lysveles, tai jos gražiai žydėjo wub.gif Aišku, šiemet tikiuosi žiedelių dar daugiau, nes apžiūrėjau, lyg ir nenušalo biggrin.gif
*

smagu!!! gal foto turite? wub.gif
nedidute poniute
o kaip reikia pažiūrėt ar jos neišdžiuvo, nes pas mane buvo kambary per visą žiemą..
jurate04
Sveikos, nusipirkau levanda vazonelyje jau su sukrautas ziedais. Gal zinote kiek daznai reikia laistyti?
kuzdaite
QUOTE(jurate04 @ 2012 03 28, 23:02)
Sveikos, nusipirkau levanda vazonelyje jau su sukrautas ziedais. Gal zinote kiek daznai reikia laistyti?
*

Niekada neturejau levandu tai del laistymo nieko nezinau....O kur pirkote????Man ju labai reikia blush2.gif
jurate04
QUOTE(kuzdaite @ 2012 03 28, 22:04)
Niekada neturejau levandu tai del laistymo nieko nezinau....O kur pirkote????Man ju labai reikia blush2.gif
*

Ermitaze pirkau zydincia. Siandien dar nusipirkau viena maximoje vilniuje, bet sita jau be ziedu. Dabar bandau issiaiskinti kaip priziureti smile.gif
kuzdaite
QUOTE(jurate04 @ 2012 03 29, 21:01)
Ermitaze pirkau zydincia. Siandien dar nusipirkau viena maximoje vilniuje, bet sita jau be ziedu. Dabar bandau issiaiskinti kaip priziureti  smile.gif
*

Gaila, kad musu kaime ju nera pirkti...... verysad.gif
*Gizmo*
Laba diena 4u.gif Noreciau jusu pagalbos, Jusu cia daug nusimananciu apie levandas smile.gif
Zodziu, rudeni Lenkijoj pirkom levandas, ziemai mama ikase jas su visais vazoneliais i zeme ir apdenge eglisakiais. Neiseme is vazoneliu, nes pavasari reikes aplinka tvarkyti, uzvezti daug zemiu ir t.t. Problema ta, jog man regis jos neisgyveno verysad.gif Ka jus manot? Niekados pries tai nesam augine levandu tai net nezinau kaip jos turetu atrodyti is po ziemos doh.gif Ka manot unsure.gif
user posted image
mumrikas
QUOTE(*Gizmo* @ 2012 03 30, 14:56)
Problema ta, jog man regis jos neisgyveno  verysad.gif Ka jus manot?
*

Dar per anksti ką nors suprast, nes jų lapeliai dar nedygsta, per anksti. Pas mane dideli kelių metų krūmai, niekad jų nekerpu kol nepradeda nauji pumpurėliai rodytis, tai dabar stovi gražūs sidabriniai kupstai, bet atželdinėt pradeda daug vėliau mirksiukas.gif
*Gizmo*
QUOTE(mumrikas @ 2012 03 30, 12:11)
Dar per anksti ką nors suprast, nes jų lapeliai dar nedygsta, per anksti. Pas mane dideli kelių metų krūmai, niekad jų nekerpu kol nepradeda nauji pumpurėliai rodytis, tai dabar stovi gražūs sidabriniai kupstai, bet atželdinėt pradeda daug vėliau  mirksiukas.gif
*

Supratau, laukiam ir tikimes geriausio smile.gif Aciu 4u.gif
lyja lyja lietus
QUOTE(jolituxxx @ 2012 03 21, 13:27)
Pabandykite sėklas suvynioti į drėgną drobelę ar kažkokią panašią medžiagą, kuri būtų tanki ir nebūtų sunku nukrapštyti tas sėklytes kai sėsite  ax.gif Po to į kažkokią mažą dėžutę įdėkite ir į šaldytuvo daržovių skyrelį kokiom keliom dienom, aš taip dariau, tai dygsta kaip šepetys  biggrin.gif
*

Man iš kovo mėn. pasėtų išdygo tik viena vienintelė lavandėlė (Nojaus sėklos, pakuotė buvo nehermetiška, ta prasme tik pakelis), ir ta pati nuleipusi, neleidžia lapų, abejoju ar gyvens...
Nusprendžiau nepasiduoti, sukišau sėklas į šaldytuvą pagal jolityxxx metodiką. Gal taip pavyks... unsure.gif jei ne, bandysiu kitais metais smile.gif
pavilonyte
Aš ir sėjau Nojaus sėklų levandas, laikiau mėn. šaldytuve ir tris dienas drėgnam skudurėlyje šaldytuve, ačiū jolituxxx už patarimus, sudygo puikiai thumbup.gif , pirmą kart man pavyko ir dėka šios temos, dabar belieka užaugint daugelius, jie tokie mini bloznučiai, bet tikiuos, kad sustiprės. Ir kitoms linkiu sėkmės 4u.gif
*Gizmo*
As daiginu Nojaus seklytes smile.gif O dariau taip: i saujele zemiu supyliau seklytes ir ismaisiau, kad pasiskirstytu vienodai po zemes, tada i maiseli ir i kamera menesiui. Po menesio istraukiau, leidau atsileisti zemiai o tada maisytoj zemej su smeliuku pasejau jas, aptraukiau dezute maiseliu ir padejau ant palanges smile.gif Kol kas dygsta be problemu thumbup.gif
lyja lyja lietus
svarstau, gal ir man perkelti iš šaldytuvo į kamerą? Gal žemesnė temperatūra greičiau pažadintų tas tinginėles g.gif
o po kiek dienų jums sudygo po tų visų šaldymo terapijų?
Ašne
laikiau šaldytuve ant drėgnos medžiagėlės savaitę, pasodinau į smarkiai drėgną daiginimo žemę, į nedidelį indelį, uždengiau plėvele ir po keturių dienų žiūru, kad pelyti pradėjo blink.gif kas ne taip? sad.gif
pilo
Aš levandas sėju tik birželį, liepą, kai šilta ir galima laikyti lauke. O dabar didelė tikimybė, kad išstyps ir pan. Pernai net susivėlinau, rugpjūtį sėjau, išdygo, truputį paaugo, palikau vazone žiemot, matysiu, kaip peržiemojo smile.gif
Juračiuks
Aš šiemet dar kartą mėginau laimę su levandom. Iš šimto sėklų išdygo 5. Ir šaldžiau, ir kalbinau, ir pykau lotuliukas.gif . Na sunkiai man su jomis sekasi rasti kalbą. . Dabar pastačiau balkone ir pasakiau- norit gyvenkit , norit - ne rolleyes.gif . Vienas dar lenda daigelis - toks storuliukas. Matysim, bet jau susiradau kas turi senų daigų ir, matyt, reiks sodinti tokius, nebevargti...
pavilonyte
QUOTE(Ašne @ 2012 04 04, 17:23)
laikiau šaldytuve ant drėgnos medžiagėlės savaitę, pasodinau į smarkiai drėgną daiginimo žemę, į nedidelį indelį, uždengiau plėvele ir po keturių dienų žiūru, kad pelyti pradėjo  blink.gif  kas ne taip? sad.gif
*

O jūs kasdien vėdindavot, aš tai dažnai vėdinau, keičiau sausa plėvele,
Papildyta:
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2012 04 04, 17:01)
svarstau, gal ir man perkelti iš šaldytuvo į kamerą? Gal žemesnė temperatūra greičiau pažadintų tas tinginėles  g.gif
*

Man sudygo labai greit, po kokių keturių penkių dienų pasimatė rezultatas.
*Gizmo*
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2012 04 04, 14:01)
*

Gan greitai, pirmieji daigeliai islindo gal po triju ar penkiu dienu, kiti veliau smile.gif

O del pelesio, tai per slapia zeme ir vesu. Kaip jau kazkuri minejo, reikia pravedinti vis smile.gif
jolituxxx
QUOTE(pavilonyte @ 2012 04 04, 14:18)
Aš ir sėjau Nojaus sėklų levandas, laikiau mėn. šaldytuve ir tris dienas drėgnam skudurėlyje šaldytuve, ačiū jolituxxx už patarimus, sudygo puikiai  thumbup.gif , pirmą kart man pavyko ir dėka šios temos, dabar belieka užaugint daugelius, jie tokie mini bloznučiai, bet tikiuos, kad sustiprės. Ir kitoms linkiu sėkmės  4u.gif
*

Labai smagu, kad pravertė patarimai, sekmės auginant jas toliau 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Ašne @ 2012 04 04, 16:23)
laikiau šaldytuve ant drėgnos medžiagėlės savaitę, pasodinau į smarkiai drėgną daiginimo žemę, į nedidelį indelį, uždengiau plėvele ir po keturių dienų žiūru, kad pelyti pradėjo  blink.gif  kas ne taip? sad.gif
*

Sutinku su auksčiau pasisakančiom, taip pat manau, jog per drėgna gal žemelė ir pravėdint gal daugiau reikėjo, aš kasdien viską stengiuos pravėdint, man jau tas įprasta, su visais augalais taip darau, tai gal to nepaminėjau g.gif O jei išvykstu keliom dienom ar ilgiau, tada išvis be plėvelės palieku smile.gif
Papildyta:
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2012 04 04, 14:13)
Nusprendžiau nepasiduoti, sukišau sėklas į šaldytuvą pagal jolityxxx metodiką. Gal taip pavyks...  unsure.gif jei ne, bandysiu kitais metais smile.gif
*

Na nevisai čia mano metodika, kažkas panašaus daroma norint susidaigint braškes, tai pritaikiau levandoms tą blush2.gif Tik va su levandomis iš pirmo karto susitariau, o su braškėm tai jau 3 kartą bandau ir niekaip nesiseka doh.gif Turiu tik 2 normalius braškių daigus ir vieną nupiepusį, matomai eisiu studijuot braškių temą doh.gif
zujka
http://public.fotki.com/egllej/daras-ant-p...-/p1140331.html

kaip manot, reikia jau jas išpikiuoti? Ar gali iki sodinimo į gruntą palaukti. Labai jau rankos nekyla smile.gif
ievakata
QUOTE(zujka @ 2012 04 09, 17:33)

kaip manot, reikia jau jas išpikiuoti? Ar gali iki sodinimo į gruntą palaukti. Labai jau rankos nekyla smile.gif
*

Oho kokios grazuoles, pas mane net tikruju lapeliu nera, jauciu nieko nebus siemet is ju doh.gif
Ašne

*

och jau miškelis visas bigsmile.gif
Man irgi rūpi ar išpikiuoti ar palaukti iki iškėlimo į lauką ax.gif Aš susodinau i kiaušinių dėžutę ax.gif
Beje, rašiau, kad papelyjo, bet vis tiek sudygo thumbup.gif gal kokių 14 maželiukų daigiukų ax.gif
Marmaledas
Labas vakaras,
pasisėjau ir aš šias gražuoles, bet iš viso pokelio sėklų išdygo netgi 2, ir tai laaabai gležnos. Ar iš tokio kiekio daigų galiu tikėtis bent kokio vaizdo vasarą? ar jos lengvai ir greitaiplečiasi?kokios vietos joms reiktų? ir t.t.....ir kada laukan galima bus ištremt?ką mėgsta kaimynystėje?
zujka
Kas įdomiausia, kad laistant ar pajudinus jau ir kvapas jaučiasi:)
Tai jau reikia pikiuoti?
wytaute69

kaip manot, reikia jau jas i?pikiuoti? Ar gali iki sodinimo ? grunt? palaukti. Labai jau rankos nekyla smile.gif
*

Eeee o kaip padarei kad sitiek sudygo?
Ašne
QUOTE(Marmaledas @ 2012 04 09, 21:25)
ką mėgsta kaimynystėje?
*

žinau, kad jos bendradarbiauja su rožėm smile.gif apsaugo rožes nuo kenkėjų
zujka
Savaitei įkišau į šaldytuvo dureles visą pakelį. O po to sėjau į indą su dangčiu. Sėjau kartu su našlaitėmis( kurių nė viena neišdygo ). po to katė dar išvertė. Tai buvo proga rečiau išsodinti smile.gif
kasiopeja
QUOTE(zujka @ 2012 04 09, 14:33)

Reikėtų būtinai išpikiuoti ir virš 3 lapelio nuskinti, kad gražiai šakotų. Nesigailėsi dabar padirbėjusi - bus dailūs krūmeliai 4u.gif
matuke
QUOTE(kasiopeja @ 2012 04 10, 11:27)
Reikėtų būtinai išpikiuoti ir virš 3 lapelio nuskinti, kad gražiai šakotų. Nesigailėsi dabar padirbėjusi - bus dailūs krūmeliai  4u.gif
*

noriu pasitiklinti, ar virs 3 lapelio nugnybti ar virs treciu lapeliu poros ?
zujka
Paeksperimentuosiu. Dalį taip kaip siūlo Kasiopeja, o dalį paliksiu kai auga. Šiaip jos jau šakojasi. Tai žiūrėsim kas gausis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.