Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 4 mėn. kūdikio dienos meniu
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio iki 1 metų meniu
Pages: 1, 2, 3, 4
Revla
QUOTE(@mamukas@ @ 2012 05 16, 14:20)
oho, o taip galima? as maniau iki 4 men vien mamos pienas arba misiniai
*

As irgi neskubu. Valgo misineli, svoris auga gerai..kam skubeti primaitinti g.gif
Nuo 5men. pradesiu tik duoti ragauti.
@mamukas@
Na va mes po apziuros, tai gyd sake jokiu primaitinimu dar nereikia, uztenka mano pienuko, tik siek tiek supazindinti su obuoliuku jei turim savu ir tyrele kokia
Panterrrrra
Pasidalinkite patirtimi, kaip maitinate grikių košyte? Mano mažė į nosiaryklę įtraukia, čiaudėt pradeda ir pan., nors sutrinta su blenderiu, sumaišyta su mišiniu (na skystoka). Gal kad dar nelabai moka valgyti su šaukšteliu.. g.gif
kamiliuks
Merginos, kurios duodate kose 2 kart dienoj, duodat abu kartus darzoviu kose ar viena kart kruopas, kita darzoves?
soledada
QUOTE(kamiliuks @ 2012 05 30, 08:45)
Merginos, kurios duodate kose 2 kart dienoj, duodat abu kartus darzoviu kose  ar viena kart kruopas, kita darzoves?
*

As duodu pietum (apie 11-12 val) darzoviene, o nuo vakar pavakary (apie 16-17 val) kruopu kosyte. Man pediatre sake, kad dauguma duoda pietus darzoves, nes veliau i jas desis mesyte, o vakarienei kruopu kosytes, nes dauguma mamu pastebi, kad pavalge koses sotus ilgiau buna ir nakti daug ramiau ir ilgiau ismiega 4u.gif Kokias kruopas jau duodi? Mes ryzius bandom dabar, bet as tik druskytes ir misinuko dedu, daugiau dar jokiu priedu
kamiliuks
QUOTE(soledada @ 2012 05 30, 12:09)
As duodu pietum (apie 11-12 val) darzoviene, o nuo vakar pavakary (apie 16-17 val) kruopu kosyte. Man pediatre sake, kad dauguma duoda pietus darzoves, nes veliau i jas desis mesyte, o vakarienei kruopu kosytes, nes dauguma mamu pastebi, kad pavalge koses sotus ilgiau buna ir nakti daug ramiau ir ilgiau ismiega 4u.gif  Kokias kruopas jau duodi? Mes ryzius bandom dabar, bet as tik druskytes ir misinuko dedu, daugiau dar jokiu priedu
*

Aciu uz atsakyma. Mes jau bandem HIPP avizu kose, dariau su vandeniu ir siek tiek aliejuko. Darzoviu kose valgo mieliau nei avizu smile.gif darzoviu 125 ml sukerta is karto smile.gif avizu suvalgo tik 50 ml. Ryziu prisibijom kol kas, nes nuo bulviu ir nuo morku buvo uzkieteje viduriai. Bandysim kada grikius.
soledada
QUOTE(kamiliuks @ 2012 05 30, 13:45)
Aciu uz atsakyma. Mes jau bandem HIPP avizu kose, dariau su vandeniu ir siek tiek aliejuko. Darzoviu kose valgo mieliau nei avizu smile.gif darzoviu 125 ml sukerta is karto smile.gif avizu suvalgo tik 50 ml. Ryziu prisibijom kol kas, nes nuo bulviu ir nuo morku buvo uzkieteje viduriai. Bandysim kada grikius.
*

O kiek laiko jus jau valgot kosytes? Mums tai ne kaip sekasi, jau 2 sav, bet tik 40ml iveikia, tai nesuprantu ka ne taip darau, gal jam neskanu, ar kas verysad.gif
Gausteja
Sveikos,mano lelytei bus 4 men ,jau dabar domiuosi kaip pradei primaitinti ,kuo ir kaip pradeti?
Be to klausiu kaip pradeti,o ne ar pradeti todel smerkiancios ir kisancios savo nuomone kad maitinti nereikia galit nesivarginti 4u.gif
giedrianka
Sveikos. As irgi noriu pasiklausti,nors perskaicius visa temele,pagalvojau,kad dauguma galetumet mane ir akmenim uzmetyti biggrin.gif
Savo klecka pradejau primaitinti nuo 4 menesiu. Kai jam buvo 3 men ir 2 savaites,prasikale abu apatiniai dantukai. Buvau tokios nuomones,kad vaika primaitinsiu ne anksciau kaip nuo 5 men. Valgome kolkas tik pirktines kosytes, gyvename anglijoje ir net pati slyksciuosi darzoviu skoniu,tai net nebuvo minties duoti vaikui ju, todel net nemasciau ar paciai virti.
Purmoji kosyte buvo su bulvemus ur morkytem. Mano vaikas ja taip skaniai valge,lyg jau senai mokedamas,graziai valge is saukstelio ir issiziojes prase dar. Ilgai nelaukiau ir pradejau duoti ivairiu skoniu kosyciu. Desertui duodu spec sausainiuka tirpinta misinuky. Dabar kieta maista valgom 3 kartus dienoj,buna,kad vienu metu suvalgo visa induka,kartais tik po puse. bet visada per visus tris valgymus suvalgo nemazai.
Norejau paklausti,kaip butu protingiausia maitinti vaika, ka duoti pusryciams ur vakarienei? Ar tinka pusryciams darzoves,gal mesyte ar duoti kazka lengvesnio? O gal pusrycius ir pietus palikti sotesnius o lengvesni maisteli duoti vakarienei? ax.gif
kamiliuks
QUOTE(soledada @ 2012 05 30, 19:35)
O kiek laiko jus jau valgot kosytes? Mums tai ne kaip sekasi, jau 2 sav, bet tik 40ml iveikia, tai nesuprantu ka ne taip darau, gal jam neskanu, ar kas verysad.gif
*

Musiske valgo jau apie 3 savaites. Misinio gaudavo viena/dukart dienoj bet nebeuztekdavo 235 ml, tai nusprendem primaitint. Vien tik bulve valge nenoriai (ir uzkietejo viduriai), bet vat moliuga su bulve kerta skaniai. Mes kol kas valgom pirktines, tai pries duodant indeli idedu i silta vandeni, kad kose butu silta ir i burna dedu po puse saukstelio ir laukiu kol suvalgys ir vel issizios. Jeigu pradeda muistytis (dazniausiai ipusejus indeli) pakeliu, kad atsirugtu ir vel valgo noriai.

O kokia bandei duoti? Musiskei dar gerai suejo moliugai su obuoliais, o vat vien obuoliu tyreles - nevalgo smile.gif Avizu kose irgi nelabai smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Gausteja @ 2012 05 30, 22:27)
Sveikos,mano lelytei bus 4 men ,jau dabar domiuosi kaip pradei primaitinti ,kuo ir kaip pradeti?
Be to klausiu kaip pradeti,o ne ar pradeti todel smerkiancios ir kisancios savo nuomone kad maitinti nereikia galit nesivarginti 4u.gif
*

Gausteja, jeigu vaiko svoris normalus, pediatrai siulo pradeti primaitinti nuo darzoviu koses ivedant nauja darzove kas 3-5 dienas. Dazniausiai visi pradeda nuo bulves, po to prideda morka, po to kopusta ar koki moliuga. Tik reikia ziureti kai mazius reaguoja. Morkos (kai kam ir bulves) kietina vidurius, moliugai ir abrikosai siek tiek minkstina.
Jeigu mazylio svoris mazesnis nei reikia, pediatrai siulo primaitinima pradeti nuo grudiniu kosiu.

Mes pradejom nuo poros saukstu viena kart dienoj ir kasdien didinom kok kas iki 125 ml koses ir po to uzgeriant pienuko. Musiske pediatre patare neduoti vaisiu tyreles, kol neprades normaliai valgyti darzoviu smile.gif
Gausteja
QUOTE(kamiliuks @ 2012 06 01, 08:59)
Musiske valgo jau apie 3 savaites. Misinio gaudavo viena/dukart dienoj bet nebeuztekdavo 235 ml, tai nusprendem primaitint. Vien tik bulve valge nenoriai (ir uzkietejo viduriai), bet vat moliuga su bulve kerta skaniai. Mes kol kas valgom pirktines, tai pries duodant indeli idedu i silta vandeni, kad kose butu silta ir i burna dedu po puse saukstelio ir laukiu kol suvalgys ir vel issizios. Jeigu pradeda muistytis (dazniausiai ipusejus indeli) pakeliu, kad atsirugtu ir vel valgo noriai.

O kokia bandei duoti? Musiskei dar gerai suejo moliugai su obuoliais, o vat vien obuoliu tyreles - nevalgo smile.gif Avizu kose irgi nelabai smile.gif
Papildyta:
Gausteja, jeigu vaiko svoris normalus, pediatrai siulo pradeti primaitinti nuo darzoviu koses ivedant nauja darzove kas 3-5 dienas. Dazniausiai visi pradeda nuo bulves, po to prideda morka, po to kopusta ar koki moliuga. Tik reikia ziureti kai mazius reaguoja. Morkos (kai kam ir bulves) kietina vidurius, moliugai ir abrikosai siek tiek minkstina.
Jeigu mazylio svoris mazesnis nei reikia, pediatrai siulo primaitinima pradeti nuo grudiniu kosiu.

Mes pradejom nuo poros saukstu viena kart dienoj ir kasdien didinom kok kas iki 125 ml koses ir po to uzgeriant pienuko. Musiske pediatre patare neduoti vaisiu tyreles, kol neprades normaliai valgyti darzoviu smile.gif
*

Aciu wink.gif
Na maniske tai skaitosi ale tai per sunki,dabar 3 men ir 14 sveriam apie 7,600kg ,o esu tokios nuomones kad misinukas-sintetika,tikrai jau geriau tikras maistelis kuris netukina.
Sakura91
Kadangi nebuvo labai svieziu morku, tai daviau hipp pirmosios kudikiu morkos, bet gydytoja liepe neduot tyreliu. As net nezinau ka cia daryt, nes manau, kad dabar dar dauguma darzoviu atveztines, noreciau palaukti tikrai lietuvisku ir nors kiek nors ekologiskesniu, nes pas senelius sode jas augina ir nuo liepos ar truputi anksciau jau bus...Kaip manote ar reiktu nutraukti tyreles dabar pat ir nieko nelaukiant pradeti virti paciai? smile.gif
jurci
QUOTE(Sakura91 @ 2012 06 06, 21:10)
Kadangi nebuvo labai svieziu morku, tai daviau hipp pirmosios kudikiu morkos, bet gydytoja liepe neduot tyreliu. As net nezinau ka cia daryt, nes manau, kad dabar dar dauguma darzoviu atveztines, noreciau palaukti tikrai lietuvisku ir nors kiek nors ekologiskesniu, nes pas senelius sode jas augina ir nuo liepos ar truputi anksciau jau bus...Kaip manote ar reiktu nutraukti tyreles dabar pat ir nieko nelaukiant pradeti virti paciai? smile.gif
*

oi tu gydytoju nesuprasi. mums kaip tik patare duoti pirktines tyreles. nebent turim darzoviu is savo darzo. antraip nezinia ko prisipirksim, su kruva nitratu... na zodziu... nesuprasi doh.gif
kerolli
Sveikos mamytes ,kaip matau simatai nuomoniu apie primaitinima ,tad kiekviena daro kaip jai atrodo geriausia. Mano mazyliui sukaks 6 men. kita savaite, seimos gydytoja primigtinai patare neprimaitinti iki 6 men. kadangi didesne tikimybe issivystiti alergijom ir asmai.Ieskojau patikimos informacijos nuo kokio maistelio pradeti siulo dazniausiai ir radau straipsni ,gal kam bus naudinga rolleyes.gif http://www.tevu-darzelis.lt/kudikis/straip...s-kietu-maistu/
Jovani
QUOTE(Panterrrrra @ 2012 05 14, 21:55)
Mažytei be kelių dienų 4 mėn., jau nuo trečio mėnesio valgom bulvė+morka+virintas pienas. Dar kefyriuko įpilu, kad skystesnė būtų. Pietums duodu, iš buteliuko geria, sioskyje skylutę didesnę prakirpau biggrin.gif Nes šaukšteliu maitintis ji neturi kantrybės, tiksliau alkis neleidžia smile.gif O šiaip jau daug ragaujam, obuolio, banano, vyšnių ,šiandien apelsino daviau, kol kas viską valgo  thumbup.gif Artimiausiuose planuose virta malta vištos krūtinėlė biggrin.gif Nors pagrindas dar mišinys, po 150 ml kas tris valandas. Paskutinę valandą sunkiai ištempia, bet kenčiam, nes tris mėnesius iš eilės po kilogramą priaugo.. Ir kai daugiau duodu atpylinėja.
*

Jūs čia rimtai ar juokaujate? blink.gif virintas pienas, kefyras trijų mėn kūdikėliui, o kansofkėj ir apelsino... nieko keisto, kodėl tik pasiekus mokyklinuko amžių (o gal jau ir darželyje) vaikai ima skųstis skrandžio skausmais, išlenda visokio plauko alerginės reakcijos... į jūsų artimiausius mitybos planus dar vertėtų kokią porciją cepakų įtraukt ir vuolia doh.gif
ką čia bekalbėt apie tai, kad kelis mėnesiukus pasaulį pažįstančiam vaikučiui taip apkraunamas skrandukas...
visgi jei būtų įdomu, pirma pasiūlyčiau daržoves išragauti, o ne stačia galva prie vištos pulti, savo laiku ir mėsa papildys racioną ir pieniškus produktus galėsit įtraukti.
soledada
Kaip mums sake pediatre, tai jei valgom jau pilnas porcijas tiek darzoviu, tiek kruopu kosytes, tuomet jau galima ideti mesytes po truputi. Bet ji vistienos visiskai nerekomendavo, net tikros kaimiskos, sake ji nera labai naudinga, patare nuo triusio, nutrijos arba kalakuto pradeti. Tai mes rinksimes triusiuka, bet mesyte as savo kleckui duosiu tik kai jam bus panasiai 5.5 men. Kolkas nuo 4 men valgom darzoviu kosytes (tik namines), kruopu kosytes (irgi verdu pati is normaliu kruopu), obuoliuko ragavo ir karta banano dejau i aviziniu dribsniu kosyte, bet nelabai patiko, tai bananas palauks dar smile.gif Mums dabar beveik 5 men. Jokio pieno tikrai neduodam. Tiesa, pora kartu i kosyte idejau sviestuko paskutinius kartus, bet po labai truputi nes skonis is karto geresnis ir valgo daug skaniau smile.gif
Gausteja
norejau paklausti kiek kartu i diena galima duoti 4 men vaikui?3kartus?pvz:kose,darzoves ir bananas?
Sakura91
As savo dukrytei dazniausiai duodu du kartus...is pradziu tik karta, pradejau nuo morku, o dabar ir kose...taip pat duodu obuoliu tyreles karts nuo karto labiau kaip deserta tarp maitinimu...
Milana3
labas mamytes! ash naujoke, noreciau pasiteirauti, gauti patarimu, ka galesiu duoti papildomai vaikeliui nuo 4 menesiu? maitinu maisteliu, nes pati geriu vaistus po operacijos , negaliu maitinti. jai galit parashykit ka galima duoti ir kiek kartu per diena ir priesh ar po mishynuko? aciu labai 4u.gif
egliauskaite
QUOTE(Milana3 @ 2012 08 21, 17:17)
labas mamytes! ash naujoke, noreciau pasiteirauti, gauti patarimu, ka galesiu duoti papildomai vaikeliui nuo 4 menesiu? maitinu maisteliu, nes pati geriu vaistus po operacijos , negaliu maitinti. jai galit parashykit ka galima duoti ir kiek kartu per diena ir priesh ar po mishynuko? aciu labai 4u.gif
*

Pati maitinu MP, bet kaip mums gydytoja sakė, tai pamaitinti pienuku, o po kokios valandėlės pabandyti duoti ir daržovių košytės, o po to jau pats vaikutis pasiprašo dar atsigerti smile.gif
Milana3
aciu labaj uz atsakyma smile.gif
PENELOPE liuks
sveikos mamos mano mergytei 2 menesiai ir viena savaite ar galima kuo nors be pieno duoti
idomi
QUOTE(PENELOPE liuks @ 2012 09 05, 19:03)
sveikos mamos mano mergytei 2 menesiai ir viena savaite  ar galima kuo nors be pieno duoti
*

O kodel tu nori jai dar kazko duoti??? Neesu girdejusi, kad kas nors tokius mazucius dar papildomai maitintu.
Liner
Sveikos mamytės, noriu pasiteirauti, ar gerai primaItinti, jei sūnelis 4,5 mėn. sveria 9 kg. Mūsų pediatrė sakė, kad būtina, nes vaikas stambokas ir tai pagreitintų medžiagų apykaitą. Maitinu MP.
idomi
QUOTE(Liner @ 2012 09 12, 17:01)
Sveikos mamytės, noriu pasiteirauti, ar gerai primaItinti, jei sūnelis 4,5 mėn. sveria 9 kg. Mūsų pediatrė sakė, kad būtina, nes vaikas stambokas ir tai pagreitintų medžiagų apykaitą. Maitinu MP.
*

Kazkaip idomiai, mums kai buvo 4 men, sverem 7 kg tai liepe primaitint kosem, neva per mazai svorio priaugo, valgom tik MP,o jums liepia primaitint, kad sumazetu... Kur logika? Beje kiek man teko dometis, mazylius, kurie geria tik MP rekomenduojama primaitinti nuo 6 men ir man paciai atrodo, kad vaikui daug naudingiau pienukas ir cia nera jokio virssvorio ar pan, o tose bulvese lyginant su MP naudingu medziagu nulis, tai manau, geriau gerai augantis sveikas vaikas geriantis MP, negu maitinamas kosemis, kai tam dar nera butinybes. Mano vaikas viena menesi priaugo 1,5 kg, kita tik 0,5 ir as nesuku galvos, nes matau, kad jis sotus, linksmas ir sveikas, Jums taip pat siulau dziaugtis, kad turite pienelio ir juo maitinkite, kiek vaikuciams reikia, tiek jie ir priauga svorio.
p.s. del medziagu apykaitos, siulau, jeigu imanoma, dazniau maitinti vaikiuka po maziau, dar galite tarp maitinimu duoti atsigerti vandenuko, va tai gali pagreitinti medziagu apykaita, bet tikrai ne koses.
daliusa
O ka daryt jei MP nedaug o misinio neikisi, tai nuo 4 men primaitinu, valgom darzoviene viena karta per diena , bet matau jai mazoka, beda kad nenori nieko is buteliuko gerti, net nutraukto MP.
jieveleee
QUOTE(♥ Kristi ♥ @ 2012 01 20, 19:43)
tikrai nes kas 2 savaites , o po 3 dienu jau galima  bet po viena darzove  smile.gif
*

Mes nuo 4 mėn. irgi pradėjom daržovienę valgyt. Nors vis dar maitinu MP ir MP tikrai pakanka.
Tai norėjau pasakyt, kad nebūtina po vieną daržovę įvedinėt. Mums patarė mix'a iš karto duoti bulvė+morka+kopūstas. Aš irgi buvau nusistačius prieš tai. Tai pirmą kartą daviau tik morką - nepatko. Antrą kartą - bulvę su MP - nieko gero. Kai pradėjau daržovių assorti duoti - vaikas lapnoja ir prašo dar! Tik duok, net smagu žiūrėt smile.gif maniškis jau suvalgo 70 g. (valgom daržovienę dešimt dienų).
daržovienę skaninu lašeliu alyvuogių aliejaus ax.gif

P.S. man irgi pasirodė, kad primaitinti daržoviene geriau nei duoti tą vieną kartą mišinuko...
riencikas
Mielos mamytes, gydytoju nuomones, patarimai ir rekomendacijos yra viena, nespjaunu ir as i jas, bet reikia stebeti savo vaikiuka. Mano bahuriukui dabar jau beveik 5 men. Nuo 3,5 daviau ragauti banano, gal po savaites savo alyvinio obuoliuko. Gydytojai paklausus ar duodu ka papildomai, pasakiau, ji buvo nieko pries, pasakiau kad noriu pradet duoti darzoviene, irgi nieko pikto nesake. Pasakysit , kam to reikia taip anksti (nes pati maitinu, ir pieno uztenka), bet tiesog viena diena pamaciau, kaip mane pusryciaujancia stebi vaikas bigsmile.gif Tiesiog seka kiekviena mano kasni i burna, ir dar pacepsi biggrin.gif Nu ir pradejau rolleyes.gif o kaip graziai valge is saukstelio smile.gif Tiesiog jau is tolo ziojosi, ziurejau ir negalejau patiketi. O karta kazko zyze, kai pamate banana mano rankose is karto nustojo. Nusprendziau nuo 4 men duoti darzoves. Tiesa pasakius, man paciai psichologiskai buvo sunku, nes kazkaip viskas labai greitai pas mano suneli juda (mazdaug menesiu visks anksciau lyginant su dukra). taigi siaip taip susiemiau ir pirmyn su darzovem. Jau valgom morka, bulve ir cukinija, jau desiu ir moliugo. Visa kita MP. Tai va mamytes, juk mes bunam su savo maziais daugiau kaip 24 val per para, ir pazistam juos geriau negu bet kas kitas. Stebekit savo maziukus ir kliaukites savo intuicija. Neprasausit 4u.gif
vabalauskiene
QUOTE(riencikas @ 2012 09 18, 00:41)
Mielos mamytes, gydytoju nuomones, patarimai ir rekomendacijos yra viena, nespjaunu ir as i jas, bet reikia stebeti savo vaikiuka. Mano bahuriukui dabar jau beveik 5 men. Nuo 3,5 daviau ragauti banano, gal po savaites savo alyvinio obuoliuko. Gydytojai paklausus ar duodu ka papildomai, pasakiau, ji buvo nieko pries, pasakiau kad noriu pradet duoti darzoviene, irgi nieko pikto nesake. Pasakysit , kam to reikia taip anksti (nes pati maitinu, ir pieno uztenka), bet tiesog viena diena pamaciau, kaip mane pusryciaujancia stebi vaikas  bigsmile.gif Tiesiog seka kiekviena mano kasni i burna, ir dar pacepsi  biggrin.gif Nu ir pradejau  rolleyes.gif o kaip graziai valge is saukstelio smile.gif Tiesiog jau is tolo ziojosi, ziurejau ir negalejau patiketi. O karta kazko zyze, kai pamate banana mano rankose is karto nustojo. Nusprendziau nuo 4 men duoti darzoves. Tiesa pasakius, man paciai psichologiskai buvo sunku, nes kazkaip viskas labai greitai pas mano suneli juda (mazdaug menesiu visks anksciau lyginant su dukra). taigi siaip taip susiemiau ir pirmyn su darzovem. Jau valgom morka, bulve ir cukinija, jau desiu ir moliugo. Visa kita MP.    Tai va mamytes, juk mes bunam su savo maziais daugiau kaip 24 val per para, ir pazistam juos geriau negu bet kas kitas. Stebekit savo maziukus ir kliaukites savo intuicija. Neprasausit  4u.gif
*

drinks_cheers.gif
Albe69
Sveikos. Mana maziukui jau 4 men, valgo MP ir sveria jau 9 kg. Gyd. liepe mums darzoves pradeti valgyti. Tai siandien pabandziau morkytes duoti, bet vaikui baisiai nepatiko, net ziaugcioti pradejo. Kaip tureciau elgtis, ar duot po keliu dienu vel morkytes paragauti, ar gal ko kito?
carmencita
As ketinu pradeti primaitinima ne anksciau 6 men., nes vaikas didelis ir nuo mano MP. Tad kam skubeti maitinti kitaip, jei gerai auga ir valgydamas is mamos:)
O siaip patarimas mamytems, nepratinti leliuko prie daug produktu, kaip viena cia rase, kad nuo 4 men jau ir kefyriuko, ir vistienos, ir apelsino(tai kas bus toliau?). Leliuko organizmas dar tikrai tiek nesusiformaves, kad ji tiek apkrauti-pagrindas visvien turi islikti pienas MP ar misinukas. Nors mamytems atrodo, kad dabar valgo, neberia, bet virskinimo problemos gali islysti darzelyje, kitiems mokykloje , zodziu veliau ar anksciau tikrai islys.
As asmeniskai pazystu mama, kuri gal nuo puses metu vaikui MIAU MIAU varskyte duodu, jogurtukus. O SIAUBE! Gastro gyd. mums ju isvis nepataria valgyt, net ir suaugusiems, nes ten gryna chemija. Zodziu, maitinkim vaikus sveikai, skoniu pasauli jie dar spes pazinti:)
pupiniukas
sveiki noriu pakausti nes neradau temos sakykit mano mazytei 4men ir 1sav. pienuko isgeria 160ml per viena karta,sakykit kiek turetu tokio amziaus isgerti ar cia ne per mazai?jau po truputi valgom bulvyte,morkyte.ne kas dien.kad neapkraut skarnduko.maitinu ir nakti 3val.6val .klausimas kiek men kudykis turetu iisgerti MP.seip idomu kiek pas kitas isgeria mamos pieno ant karto .dekui jums.

pupiniukas
QUOTE(pupiniukas @ 2012 10 16, 16:57)
sveiki noriu pakausti nes neradau temos sakykit mano mazytei 4men ir 1sav. pienuko isgeria 160ml per viena karta,sakykit kiek turetu tokio amziaus isgerti ar cia ne per mazai?jau po truputi valgom bulvyte,morkyte.ne kas dien.kad neapkraut skarnduko.maitinu ir nakti 3val.6val .klausimas kiek men kudykis turetu iisgerti MP.seip idomu kiek pas kitas isgeria mamos pieno ant karto .dekui jums.
*

ta prasme gr 160 ne ml.kai sveriau tai 160gr daugiau sveria .nzn ar ml tas pats biggrin.gif
Albe69
QUOTE(pupiniukas @ 2012 10 16, 15:57)
*

Na maniskis isgeria apie 200 ml, jam beveik 5 men. 4 men. isgerdavo apie 180 ml kazkur. Manau, kad 160 ml nera mazai, jei vaikas sotus vadinasi jam tiek uztenka.
alinute5
kitų gydytojos kažkokios įdomios - sveria vaikai normaliai ir liepia jau MP maitinamus kūdikius nuo 4 mėn primaitint g.gif toks variantas tiktų, jei kūdikis būtų mažo svorio blush2.gif (man taip teko daryti su pirmuoju vaiku). o antrojo svoris didesnis (bet tikrai 4 mėn nesvėrė 9 kg - dabar 10 mėn gal tiek ir trauks blush2.gif ) - primaitint pradėjau prieš 6 mėn, o iki tol užteko pilnai MP thumbup.gif kaip rašė viena mamytė - įsiklausykim į savo vaiką ax.gif
tinuska
pasidalinsiu ir as musu pirmuju valgymu ypatumais. pradejom nuo uzvakar, valgem bulve su morkyte. siandien daviau ryziu kosyte be pieno, nes netoleruojam jo. lyg viskas ir butu gerai, be galo noriai valgo, dreba, spurda visas. bet kiekvienas musu valgymas baigiasi kosmarisku spiegimu. nesuprantu kodel. ar susinervina del kazko, ar bijo kad atimsim. jau i pabaiga maitinimo pradeda niurzget, o kai paimu ant ranku spiegia. turiu iskart migdyt, nes neimanoma. pirma diena valgem tik saukteli kosytes. antraja jau daviau pora dideliu saukstu. siandien apie 50ml ryziu koses suvalgem, zadu dar vakare bulvytes duot? mums 4 men. taciau poreikis primaitint jau seniai yra, nes svorio paskutini menesi tik 400g priaugo, o be to musu kasnius su verkasmais skaiciuoja, negali rodytis, kad valgom. tai va tokia mus istorija 4u.gif
alinute5
QUOTE(tinuska @ 2012 10 22, 13:47)
pasidalinsiu ir as musu pirmuju valgymu ypatumais. pradejom nuo uzvakar, valgem bulve su morkyte. siandien daviau ryziu kosyte be pieno, nes netoleruojam jo. lyg viskas ir butu gerai, be galo noriai valgo, dreba, spurda visas. bet kiekvienas musu valgymas baigiasi kosmarisku spiegimu. nesuprantu kodel. ar susinervina del kazko, ar bijo kad atimsim. jau i pabaiga maitinimo pradeda niurzget, o kai paimu ant ranku spiegia. turiu iskart migdyt, nes neimanoma. pirma diena valgem tik saukteli kosytes. antraja jau daviau pora dideliu saukstu. siandien apie 50ml ryziu koses suvalgem, zadu dar vakare bulvytes duot? mums 4 men. taciau poreikis primaitint jau seniai yra, nes svorio paskutini menesi tik 400g priaugo, o be to musu kasnius su verkasmais skaiciuoja, negali rodytis, kad valgom. tai va tokia mus istorija 4u.gif
*

jooo, įdomiai čia... manau, neturėtų valgydamas taip verkti g.gif mūsų pradeda pykti, kai nebenori valgyt doh.gif gal skranduką suspazmuoja? g.gif pas gydytoją nebandėt nueiti pasikalbėti? g.gif o dėl 400 g - tai man tai normalu blush2.gif mano pirmas vaikas nuo 3 mėn iš viso tepaaugdavo po 150-200 g, ir galėjai kišti jam ką nori doh.gif antrojo vidurkis dabar - 400-500 g doh.gif
tinuska
[quote=alinute5,2012 10 23, 18:04]
jooo, įdomiai čia... manau, neturėtų valgydamas taip verkti g.gif mūsų pradeda pykti, kai nebenori valgyt doh.gif gal skranduką suspazmuoja? g.gif pas gydytoją nebandėt nueiti pasikalbėti? g.gif o dėl 400 g - tai man tai normalu blush2.gif mano pirmas vaikas nuo 3 mėn iš viso tepaaugdavo po 150-200 g, ir galėjai kišti jam ką nori doh.gif antrojo vidurkis dabar - 400-500 g doh.gif
*

[/quo

tai nuraminot mane, as jau isigandau, kad 400 mazai labai. nu dabar valgom pora kartu i diena bulvyte su morkyte. ryziu nebedaviau siandien, nes nakti kazko verke, saldoka ta nestle ryziu kose, gal netiko. nu bandom ir ziurim toliau. siandien jau valgem linksmiau, truputi i pabaiga suspyko, vat galvoju moketu sneket pasakytu, ar jau perdaug, ar cia per mazai, o dabar pats turi nusprest ax.gif
alinute5
QUOTE(tinuska @ 2012 10 23, 19:56)
tai nuraminot mane, as jau isigandau, kad 400 mazai labai. nu dabar valgom pora kartu i diena bulvyte su morkyte. ryziu nebedaviau siandien, nes nakti kazko verke, saldoka ta nestle ryziu kose, gal netiko. nu bandom ir ziurim toliau. siandien jau valgem linksmiau, truputi i pabaiga suspyko, vat galvoju moketu sneket pasakytu, ar jau perdaug, ar cia per mazai, o dabar pats turi  nusprest  ax.gif
*

mano nuomone, vaikas - ne penimas paršelis, kad girtis,jog priauga po 1 kg per mėn doh.gif reiktų žiūrėti pagal vaiką, gal didesnis gimė, todėl mažiau priauga dabar, gal tėvai nedideli, maža ką, kaip sakoma, svarbu svoris ir ūgis iš viso didėja ax.gif kaipj au sakiau, mano pirmasis priaugdavo po lb mažai, nors košes valgydavo 3 k per dieną, tiesiog toks o sudėjimas doh.gif gali ir košės netikri - mūsų t.p. netiko - verkė naktim, matyt pilvukas doh.gif geriau bandykit be pieno košes, vieno grūdo, tada greičiau susekt, jei kas netinka mirksiukas.gif viskas bus gerai thumbup.gif
aliunte
Sveikos, mamytės 4u.gif mano sūneliui 4mėn ir 1 savaitė, bet mes jau trečia savaitė bandom ragauti daržovyčių. Žinau, kad visi sako nuo 4 mėn pradėti, bet pradėjom anksčiau, nes vaikas svėrė jau 7kg ir gaila žiūrėt kaip jis akim persekioja mūsų kąsnius. Pirmas pora savaičių suvalgydavo labai nedaug, kartais šaukštelį, kartais porą,o kartais ir daugiau. bet labai jam nesiūliau, nevalgo- reiškia nenori. O vat dabar suvalgo po 100ml tyrelės, bet labai greit vėl išalksta,naktį pradėjo keltis valgyt po kelis kartus ko nebuvo net kai pirmus mėnesius pati maitinau. Mūsų gydytoja sako, kad tokio amžiaus vaikas tiek ir turėtų suvalgyti kito maisto, o grūdų košytes tik nuo 5 mėn, bet jei ir toliau taip, greičiausiai po Kalėdų bandysim ir grūdų košes prieš miegelį. Mamytės, nuo kada Jūs pradėjot duoti grūdų košytes ir nuo kokių pradėjot? doh.gif
DiStyle
QUOTE(aliunte @ 2012 12 15, 20:59)
Sveikos, mamytės 4u.gif  mano sūneliui 4mėn ir 1 savaitė, bet mes jau trečia savaitė bandom ragauti daržovyčių. Žinau, kad visi sako nuo 4 mėn pradėti, bet pradėjom anksčiau, nes vaikas svėrė jau 7kg ir gaila žiūrėt kaip jis akim persekioja mūsų kąsnius. Pirmas pora savaičių suvalgydavo labai nedaug, kartais šaukštelį, kartais porą,o kartais ir daugiau. bet labai jam nesiūliau, nevalgo- reiškia nenori. O vat dabar suvalgo po 100ml tyrelės, bet labai greit vėl išalksta,naktį pradėjo keltis valgyt po kelis kartus ko nebuvo net kai pirmus mėnesius pati maitinau. Mūsų gydytoja sako, kad tokio amžiaus vaikas tiek ir turėtų suvalgyti kito maisto, o grūdų košytes tik nuo 5 mėn, bet jei ir toliau taip, greičiausiai po Kalėdų bandysim ir grūdų košes prieš miegelį. Mamytės, nuo kada Jūs pradėjot duoti grūdų košytes ir nuo kokių pradėjot?  doh.gif
*

Sveika, tyreles tai cia vaisiu, ar darzovienes tiek suvalgo? Nes jeigu vaisiu, tai tyreles yra desertas ne maistas wink.gif O jeigu darzovienes ir greitai isalksta duok daugiau, kiek vaikas nori, nelimituok ( tik aisku nevirsyk 200ml). O kada duodi, jeigu kalbi, kad nakti pradejo keltis? Juk visi kiti valgymai turetu buti pienas, tad neturetu kose itakoti miegojimo g.gif O gal jam jau laikas naktim valgyt pradet, nes ir taip buna smile.gif As ryziu kosytes pirma karta daviau 4men ir 2 sav bet tik del to kad labai viduriavo ir norejau pakietinti viduriukus. Kai viskas susitvarke ve nebedaviau. O normaliai rytais kosyte valgyti pradejom nuo 5 menesiuku - daviau soru, nes avizos minkstina viduriukus, todel nusprendziau bandyti soras. Bet mes valgom pusryciams, ne vakarienei dar. Ir siaip rekomenduoja pradejus antra maitinima duoti ryte ir per pietus, o kai bus trecias ir vakare. Be to, juk neduosi vaikui kosytes pries pat miega. Kaip ir suaugusiajam, taip ir mazyliams nesveika tik pavalgius eiti miegoti, tad turi minimum dvi val praeiti po valgio. Tad pries miega vis tiek dar pienuko atsigers... Tad siaip mastant neturetu maistas itakoti miego wink.gif
kristtule
Sveikos mamutes:) turiu klausimu daugybe:) va mano pupai 4.5 menesio valgom darzovyciu truputuka, tiksliau ragaujam dar tik, nes valgom tik po 30-40 gramu. ir turiu klausimeli primaitinanciom nuo 4 menesiu:
ar jusu vaikuciai valgo MP ar misinuka?
ar jau pakeicia viena maitinima darzoviene?
kiek gramu jau suvalgo per karta?
kokiu darzovyciu jau ragavo mazieji?
ar ragavote kruopyciu?
DiStyle
QUOTE(kristtule @ 2012 12 16, 17:06)
Sveikos mamutes:) turiu klausimu daugybe:) va mano pupai 4.5 menesio valgom darzovyciu truputuka, tiksliau ragaujam dar tik, nes valgom tik po 30-40 gramu.  ir turiu klausimeli primaitinanciom nuo 4 menesiu:
ar jusu vaikuciai valgo MP ar misinuka?
ar jau pakeicia viena maitinima darzoviene?
kiek gramu jau suvalgo per karta?
kokiu darzovyciu jau ragavo mazieji?
ar ragavote kruopyciu?
*

Mes valgom misinuka (su darzoviene aisku vandenukas arba sultys)
Viena maitinima pakeiciau kai jis suvalgydavo tiek, kol budavo sotus, tai mazdaug apie 120 - 140ml kosytes
Esam ragave bulves, morkos, zirneliu, cukinijos, moliugo, brokoliu (labai pute pilvuka, tai nebebandom) ir dar skvoso.
Kruopytes ragavom ryziu, avizu bei soru. Dabar valgom vien soras su tyrele sumaisytas, nes dabar dygsta dantukai, tai tik taip tevalgo smile.gif
kristtule
QUOTE(DiStyle @ 2012 12 16, 17:40)
Mes valgom misinuka (su darzoviene aisku vandenukas arba sultys)
Viena maitinima pakeiciau kai jis suvalgydavo tiek, kol budavo sotus, tai mazdaug apie 120 - 140ml kosytes
Esam ragave bulves, morkos, zirneliu, cukinijos, moliugo, brokoliu (labai pute pilvuka, tai nebebandom) ir dar skvoso.
Kruopytes ragavom ryziu, avizu bei soru. Dabar valgom vien soras su tyrele sumaisytas, nes dabar dygsta dantukai, tai tik taip tevalgo smile.gif
*

o kaip jusu mazylio svoris auga? Nes pasikalbejus su pediatre sake pupa dar veliau gali pradet kosytes, nes svorio netruksta.
O kaip skrandukas maziulio i zirnelius reagavo?
aliunte
[quote=DiStyle,2012 12 16, 15:55]

Vaisiu tyrelių jam beveik neduodu, tik vieną kartą viriau moliūgą su obuoliuku, o šiaip bulvytė, moliūgas, cukinija ir kopūstas. Manau, kad tu teisi, apie tą košę vakare rimčiau nesusimąsčiau, iš tiesų ją reikėtų turbūt ryte duoti. Ir dėl kėlimosi naktį turbūt normalu, greičiausiai jam jau nebeužtenka 200ml mišinio visai nakčiai smile.gif ech, o man labiau patiko, kai jis keldavosi tik vieną kartą biggrin.gif
Papildyta:
Dar klausimėlis. Minėjot sultis, kaip kokias ir nuo kada pradėjot duot? nes mes kolkas tik vandenuko arba arbatėlės pageriam. O sultys tada labiau kaip gėrimas ar jau kaip maistas būna? g.gif
DiStyle
QUOTE(kristtule @ 2012 12 16, 19:10)
o kaip jusu mazylio svoris auga? Nes pasikalbejus su pediatre sake pupa dar veliau gali pradet kosytes, nes svorio netruksta.
O kaip skrandukas maziulio i zirnelius reagavo?
*

Auga puikiai. Nemazas mano vaikis. 5 menesiuku sverem 8.5kg smile.gif As su niekuo nesikalbejau del primaitinimo, nes cia UK visiems nusispjaut. As ziurejau pagal savo ir maziuko norus smile.gif Be problemu valge nuo pat pirmo kasnio, o kai mes valgydavom be galo pykdavo kad jam neduodam smile.gif Skrandukas nepyko del zirneliu (nors ir dejau i visa kose 6 zirnelius), bet maziui nelabai ju skonis patiko, tai nebedaviau daugiau.

Aliunte, mano maziukas visada nakti su kartus keldavosi, tik dvi dienas pries savaite leido pamiegoti ir nuejes miegoti 22 val keldavosi tik 5:30 smile.gif Bet po tu dvieju dienu net tris kartus kelesi... Uzplaukia kazkas smile.gif

Sultis pirkau spec vaikams is parduotuves (nuo 4 men). Jas daviau todel, kad mano grazuolis atsisake gerti ir vandeni, ir arbata, o pieno prie koses negerai.. Tai emiau sultis, bet dabar jau po truputeli ir vandenuka pripazista, tai siulciu retai pasiulau. Siaip as buciau ju net nedavus, jeigu butu ka nors geres, tad siulau negadinti dantuku (kurie dar bus) su ton sultim smile.gif Pastebejau viena dalyka, kad maziukams kaip ir mums - mums sultys ne maistas, jiems taip pat, mums vaisiu tyreles ne maistas - jiems irgi smile.gif Juk nuo tokio dalyko nepavalgai smile.gif Tad tai lieka tik desertas, arba troskulio malsinimo priemone wink.gif
aliunte
Na su arbatyte ir vandenuku tai mes problemų neturim. Bet turim naują bėda- nenorim valgyt mišinuko! nesuprantu kas yra... Pradedu galvot, kad jam nepatinka APTAMIL mišinukas, nes po mažiau valgyt pradėjo kai prieš pusantros savaites pakeitėm į šį ir kasdien vis po mažiau suvalgo. Va ir dabar užmigo nevalgęs, paskutinį kartą valgė 6.00 170ml ir daugiau nieko! Ir dieną pastebėjau, kad arbatytę mielai geria, netgi godžiai griebia buteliuką, bet kai pasiūlai mišinio stumia žinduką iš burnos ir nors tu jam ką. Tai negi vėl keist mišinuką?
Dar jam kelias dienas bandžiau duoti pirktos kalafiorų tyrelės. Na ir šlykštynė! doh.gif neveltui vaikas vos po kelis šaukštelius suvalgydavo... o dabar eisiu vėl virt moliūgo, tik dar nesugalvojau su kuo ax.gif Kad jau mišinio nevalgo, tai gal bent taip pavalgys...
DiStyle
QUOTE(aliunte @ 2012 12 19, 13:11)
Na su arbatyte ir vandenuku tai mes problemų neturim. Bet turim naują bėda- nenorim valgyt mišinuko! nesuprantu kas yra... Pradedu galvot, kad jam nepatinka APTAMIL mišinukas, nes po mažiau valgyt pradėjo kai prieš pusantros savaites pakeitėm į šį ir kasdien vis po mažiau suvalgo. Va ir dabar užmigo nevalgęs, paskutinį kartą valgė 6.00 170ml ir daugiau nieko! Ir dieną pastebėjau, kad arbatytę mielai geria, netgi godžiai griebia buteliuką, bet kai pasiūlai mišinio stumia žinduką iš burnos ir nors tu jam ką. Tai negi vėl keist mišinuką?
Dar jam kelias dienas bandžiau duoti pirktos kalafiorų tyrelės. Na ir šlykštynė! doh.gif  neveltui vaikas vos po kelis šaukštelius suvalgydavo... o dabar eisiu vėl virt moliūgo, tik dar nesugalvojau su kuo  ax.gif  Kad jau mišinio nevalgo, tai gal bent taip pavalgys...
*

O tai kodel keitet misinuka? Gali buti kad nepatinka, bet jeigu jis laimingas, tai vadinasi ne alkanas.. Mano mazius irgi buvo pradejes nevalgyti misinuko - isalksta, padarau 150, tai 30 suvalgo ir gana. Vien del to pradejau duoti koses ryte o darzoviene po pietu (nes duodavau tik darzoviene), dabar jau vel valgo, problemu nera. Tad arba tikrai misinukas neskanus, arba tiesiog nesinori jam pieno smile.gif
Apie kalafijoru tyrele pasakyti nieko negaliu, nebandziau. Pirkau tik viena karta bulve su kazkuo lygtai, bet man baisiai neskanu buvo, o mazius valge. Vakar pirma karta pabandem jautiena su saldziaja bulve, tai visa indeli sukirto smile.gif Siandien pati bandysiu su kalakutiena virti... O siaip visada virdavau pati - bulve, morka, moliugas; bulve, cukinija - sita labai megsta nors man ji atrodo karti smile.gif Nesuprasi tu maziuku smile.gif
aliunte
Panašu, kad ne mišinukas čia jam pasirodė neskanus ... man atrodo jam dantukai dygsta, jau nuo trečiadienio vis temperatūra užkyla iki 38,3 net. O gydytoja aiškiai nieko nepasakė, neva tai gerklytė gal truputį ir rausva, o gal čia ir dantukai. Liepė gerti vaistus nuo temperatūros ir naudoti dėsnų tepalą doh.gif Todėl dabar mano mažiaus dienos meniu pagrindą sudaro daržovienė, pienelį geria tik kai apsimiegojusiam įbruki.
username
Sveikos,

Mes jau irgi valgom košytes, pradėjom nuo bulvės, paskui bandėm dėti brokolį, labai patiko, tačiau brokolį pakeičiau dabar į moliūgą, atseit brokolis tik nuo 5 mėn. Primą sykį kai valgė bulvę su moliūgu tai raukėsi, lyg žiaugčiojo ir zyzė, o antrą kartą išvis pradėjo žiaugčioti ir verkti, nenori moliūgo. Bandysiu pakeisti moliūgą į morką, bet tai kaip čia išeina moliūgo jau ir neprireiks mums? g.gif Ką dėti vėliau, po morkos?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.