Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Gal kas galėtų pakonsultuoti 4u.gif
Domina individuali veikla, bet tai būtų vienintelis darbas. Kaip su darbo stažu, stažu pensijai... Kiek radau, soc. draudimo įmoka mokama nuo 50% pelno, o jei to pelno yra mažiau nei minimali alga per mėnesį, kaip tada su visais stažais? Ir dar - jei pelno tiek, kiek minimali alga, tai tas mokėjimas nuo 50% jo - ar nereiškia, kad ir stažas bus tik 6 mėn per metus?
Visai pasimečiau blush2.gif
Atsakyti
Sveikos, gal kuri atsakys:

1. Ar dirbant pagal verslo liudijima atidirbus tam tikra laikotarpi (jei taip, tai koki) darbo birza gali moketi bedarbio ismoka? ar cia tik tiems kas nepletoja savos veiklos, savo verslo, o dirba kazkokioje imoneje (privacioje, valstybineje) galioja...nes susimasciau kuria cia diena, tai kazkaip berods gridejau jog nemoka, bet tada kazkokia nesamone gaunasi, kol dirbi pagal verslo liudijima viskas ok, o jei kartais kas nutiktu ir nu negali zmogus tam tikra laikotarpi prasitesti jo, tai kas tada... g.gif jokiu pajamu, nieko... unsure.gif

2. Taip pat aktualu, kokia maksimaliai alga galima nurodyti dirbant pagal verslo liudijima, jog metu pabaigoje nereiketu ten itin dideliu mokesciu kazkokiu moketi...
Apslritai kaip ten reiketu apsiskaiciuoti kiek nuo kokios sumos reiketu moketi...tuo atveju jeigu dirbama tokioje srityje (teikiamos paslaugos) ir islaidu kaip ir nera kaip pvz prekybos atveju...

3. Dar domina kaip ir kazkuria nare, kaip skaiciuojasi darbo stazas pagal verslo liudijima dirbant...

4. As tai suprantu, jog dirbant pagal verslo liudijima kazkokiu ligos atveju juk priimti turi ligonines, poliklinikos, nes juk kas menesi mokamas sveikatos draudimas.

Buciau dekinga jei atsakytumete, pasidalintumete info turima 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2013 01 10, 23:45)

ar tikrai galima pagal sia forma atsispausdinus n kieki lapu pildyti susegus juos kaip zurnala? ax.gif
Atsakyti
Labas visiems,

Pati turėjau IVP paskui dėl nestuke.gif perrašiau vyrui. Dabar vienur noriu palikti jį su IVP bet sau išsiimti kitą kitai veiklai. Vyras domisi ar nebus jam mokesčių kažkokių dėl to, kad jis turi ją? Turim vaiką 1 metukų, jis dirbantis.
Mano žiniom tai jis irgi iki vaiko 8 metų draustas yra ir jei neturi pajamų tai ir nemoka nieko ar klystu? Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(vilku motinėlė @ 2013 01 28, 14:03)
Labas visiems,

Pati turėjau IVP paskui dėl  nestuke.gif  perrašiau vyrui. Dabar vienur noriu palikti jį su IVP bet sau išsiimti kitą kitai veiklai. Vyras domisi ar nebus jam mokesčių kažkokių dėl to, kad jis turi ją? Turim vaiką 1 metukų, jis dirbantis.
Mano žiniom tai jis irgi iki vaiko 8 metų draustas yra ir jei neturi pajamų tai ir nemoka nieko ar klystu? Ačiū.

draustas buna vienas is tevu auginanciu vaika iki 8 m tai reik pasirinkti ar jus ar vyras. nes mano vyras irgi dirba su ta pazyma, tai man nereikia to draudimo, tai pasieme jis. jeigu klystu, lai tegul pataiso mane kas nors kas geriau nusimano.
Atsakyti
QUOTE(zhemuoge @ 2013 01 27, 18:49)
Gal kas galėtų pakonsultuoti  4u.gif
Domina individuali veikla, bet tai būtų vienintelis darbas. Kaip su darbo stažu, stažu pensijai... Kiek radau, soc. draudimo įmoka mokama nuo 50% pelno, o jei to pelno yra mažiau nei minimali alga per mėnesį, kaip tada su visais stažais? Ir dar - jei pelno tiek, kiek minimali alga, tai tas mokėjimas nuo 50% jo - ar nereiškia, kad ir stažas bus tik 6 mėn per metus?
Visai pasimečiau  blush2.gif



taip ir bus, deklaruojant minimuma per menesi, jus mokescius susimokesite tik nuo puses pelno,. .t.y. gausite tik puse reikiamo stazo, tam, kad gauti 12 men, reikia deklaruoti dvigubai daugiau.

su verslo liudijimu poliklinika priima, nes psd yra mokamas, bet kiek zinau nei bedarbio pasalpa, nei motinystes nepriklauso, nes mokeciai juk nemokami vsd, o tik tas pagrindinis psd. nebent dabar ta naujove ivede, kai virsiji kazkiek pajamu, tai tada susimoki, tai gal vat nuo tu didesniu, berods 12000 kai susimoki, kazka papildomai ir igiji. siaip nebijokite nueiti i vmi, ten tikrai normaliai viska atsako.
Atsakyti
Nesuprantu,kur parasyta,kad mokant nuo 50%pajamu,stazas skaiciuojamas tik uz puse metu g.gif

Individualią veiklą vykdantys asmenys (išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla
turėdami verslo liudijimus) privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir
papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama
tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti.
Bendras VSD įmokų tarifas - 28,5 proc. (26,3 proc. pagrindinei ir papildomai pensijos
dalims ir 2,2 proc. ligos ir motinystės socialiniam draudimui).
Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50
proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rulle: 29 sausio 2013 - 08:22
QUOTE(rulle @ 2013 01 29, 08:21)
Nesuprantu,kur parasyta,kad mokant nuo 50%pajamu,stazas skaiciuojamas tik uz puse metu g.gif

Individualią veiklą vykdantys asmenys (išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla
turėdami verslo liudijimus) privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir
papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama
tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti.
Bendras VSD įmokų tarifas - 28,5 proc. (26,3 proc. pagrindinei ir papildomai pensijos
dalims ir 2,2 proc. ligos ir motinystės socialiniam draudimui).
Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50
proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų.

Parašyta gal ir nėra, bet kai reikia pasinaudot, tai ir išlenda šis faktas. Man taip buvo su išėjimu į dekretą.
Atsakyti
o man labai smalsu pasidare manojoj situacijoj. uzsiregistravau darbo birzoje, ir visiskai nesitikejau, kad man pasiulys kursus, nes pirmenybe dazniausiai teikia ilgai stovintiems, arba su mazu issilavinimu, taigi, kursai prasidetu vasario menesi, taciau yra salyga, reikia sudaryti dvisale arba trisale sutarti, labiau apsimoka dvisale, tai as ir sudariau plana, gavau tuos kursus, taciau esu ipareigota po kursu baigimo per 2 savaites isigyti verslo liudijima pusei metu. kai baigsiu kursus iki gimdymo man liks apie menesis laiko, ir aisku, kad pagal patenta as nedirbsiu, o kad ispildyti visas salygas su darbo birza, gausiu vis tik issigyti ta patenta pusei metu. bet jei viska apskaiciuojant menesiui man iseis netoli 400 simtu, tai as kaip ir i minusa nueiciau. man idomu ar butu imanoma isigyti tik verslo liudijima tam pusei meto, bet nemoketi mokesciu jokiu, juos moketi pradejus dirbi, nes pagimdzius siaip ar taip busiu drausta ir kuri laika nedirbsiu. ar vis tik reiks moketi man ir visus kitus mokescius prie to patento? kur galeciau gaut platesne informacija, nes vmi parsiustoj byloj raso vienaip, o vmi puslapyje kitaip. aciu
Atsakyti
QUOTE(Eridana @ 2013 01 29, 13:23)
o man labai smalsu pasidare manojoj situacijoj. uzsiregistravau darbo birzoje, ir visiskai nesitikejau, kad man pasiulys kursus, nes pirmenybe dazniausiai teikia ilgai stovintiems, arba su mazu issilavinimu, taigi, kursai prasidetu vasario menesi, taciau yra salyga, reikia sudaryti dvisale arba trisale sutarti, labiau apsimoka dvisale, tai as ir sudariau plana, gavau tuos kursus, taciau esu ipareigota po kursu baigimo per 2 savaites isigyti verslo liudijima pusei metu. kai baigsiu kursus iki gimdymo man liks apie menesis laiko, ir aisku, kad pagal patenta as nedirbsiu, o kad ispildyti visas salygas su darbo birza, gausiu vis tik issigyti ta patenta pusei metu. bet jei viska apskaiciuojant menesiui man iseis netoli 400 simtu, tai as kaip ir i minusa nueiciau. man idomu ar butu imanoma isigyti tik verslo liudijima tam pusei meto, bet nemoketi mokesciu jokiu, juos moketi pradejus dirbi, nes pagimdzius siaip ar taip busiu drausta ir kuri laika nedirbsiu. ar vis tik reiks moketi man ir visus kitus mokescius prie to patento? kur galeciau gaut platesne informacija, nes vmi parsiustoj byloj raso vienaip, o vmi puslapyje kitaip. aciu


na šiaip už verslo liudijimą gi mokama iš karto tai nežinau, ar galimi kokie nemokėjimai
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2013 01 29, 15:38)
na šiaip už verslo liudijimą gi mokama iš karto tai nežinau, ar galimi kokie nemokėjimai


tai stai, pasiskambinau i vmi ir man pasake, kad privalomaji draudima as turiu deklaruoti iki kitu metu geguzes 1 dienos uz ta puse tarkim metu, kai imu patenta, dar jie man pasake, kad per tuos puse metu galiu nurodyt tarkim tik dienas, kurias dirbsiu, tai dar maziau gausis sumoket to privalomojo draudimo, kuris dabar siekia 90 lt. o sodros skyriuj pasake, kad iki kol vaikui sueis 3 metai, man moketi nereikia po ta 180 lt. bet dar smalsumo vedina nuvykau iki birzos, ten pasake, kad jiems nesvarbu kiek darbingu dienu nurodysiu verslo liudijime, nes jie netikrins, jiems svarbu, kad butu patentas pusei metu. o uz ji pati mokesiu is karto.
dar birzoj kaip tik vyko susirinkimas, pasake, kad pakels ar jau net pakele kursus iki 700 lt, ir kad issiimti pazyma individualios veiklos man atsieitu dar pigiau. bet cia reiketu placiau jau vel su vmi.

o as dar paklaust norejau gal kas zino, dabar man darzeli kompensuoja, o kai ta liudijima issiimsiu nors ir nedirbsiu ir jau turesiu naujagimi ar man tuomet kompensuos ir ar gausiu kazkokia socialine pasalpa, jei tarkim vyro alga nepakils? nes siai dienai as ja gaunu. ir idomu ar lankant kursus, kuriuos birza apmoka, irgi kompensuos darzeli bent dali? cia reiktu kreiptis i pati darzeli del to ar i seniunija, nes birza sito nezino..
Atsakyti
eridana, viskas priklausys kiek pajamu nurodysite, jiog gaunate dirbdama pagale VL. Ir aisku, dar priklausys nuo to, pagal kuri punkta jums priklauso ta pasalpa ir kompensacija. Apie tai geriau reiketun klausti temoje ,,Mazas pajamas gaunantys asmenys" tenais merginos pasakytu konkreciau limitus, paaiskintu kaip ir kas ax.gif
Atsakyti
Sveikos, mane domintų toks dalykas.
Individuali veikla pagal pažymą. Nori gauti TIPK'E. Reikalingas garantas banke ir draudimas bendrosios civilinės atsakomybės( ar panašus) ar tik tas arba tas?
Gal kas susidūrę ir žinot kaip tūri būti iš tikrųjų 4u.gif
Atsakyti