Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Killing_me_softly
QUOTE(bumbasi @ 2011 11 10, 15:37)
Labas.
Imsiu ir aš individualios veiklos pažymą, bet tik savaitei tereikia.. Vieni aiškina, kad mokesčiai mokėsis nuo uždirbtos sumos, kiti, kad ir nuo dienų skaičiaus...
Tarkim sveikatos draudimas... Bet vmi aiškina, kad ir tai pagal uždirbtą sumą skaičiuosis...Kaip yra išties? g.gif
*


Visi mokesčiai skaičiuosis nuo pelno.
Jei pažymą išsiimsit ne nuo pirmos mėnesio dienos, tai tik PSD tą mėnesį proporcingai mažiau reikės mokėti (čia tuo atveju, jei PSD už jus nemoka kas nors kitas). Tačiau pasibaigus metams, PSD skirtumą vis tiek reikės sumokėti, jei paaiškės, kad buvo sumokėta mažiau nei 9% nuo mokestinės bazės.
SekaPirkioj
Sveiki, reikia pagalbos, nes kiek skaitau, tai vis labiau i gluduma klimpstu.. Sakykim siunu drabuzius ir juos duodu tam tikrai parduotuvei, kad jie pardavinetu, pasirasom priemimo - perdavimo akta, uzmokesti gausiu tik kai jie kazka parduos. Tai ka man daryti? reikalinga individuali veikla? As galima patenta issiimti kelioms dienoms, drabuziu perdavimui, paskui vel, kai prisiunu daugiau, ta pati pakartoju? Kaip tada su mokesciais? Nezinau ar supratot, ko klausiu 4u.gif
meile0409
As ir turiu klausimeli! Noriu prekiauti naturalia kosmetika, man tinka individuali veikla? Nes viena firma importuoja is uzsienio, o as is ju noriu pirkti g.gif
Liepos dukra
sveiki,

kokia dabar tvarka įsisteigti įmonę. Kur ir ką reikia užregistruoti ir kur kokius dokumentus reikia pristatyti smile.gif

Ačiū už pasidalintą informaciją smile.gif

ax.gif blush2.gif
Tepaluota
QUOTE(rainiukas @ 2011 03 05, 10:10)
1. Ar II savininkas gali save idarbinti pagal DS?
2. Kokius mokescius jis tada tures moketi kaip dirbantis pagal DS?
3. Kokius dar mokescius reikes moketi (pelno, pajamu, 72 Lt?).
*


1. Savininkas savo įmonėje dirbti pagal DS negali.
2. Žiūrėti ats.Nr.1.
3. Sveikatos draudimo - 72Lt/mėn., soc.draudimo - 210,40Lt (šiemet neprivaloma, kitąmet bus privaloma), jei išsiiminėsite sau pinigus - GPM ir Sodrai (priklausomai, kokiais kodais deklaruosite), 15% pelno mokestis, mokesčiai nuo samdomų darbuotojų DU, jei esate PVM mokėtojai - PVM, galimi nekilnojamo turto, žemės, pakuotės, taršos iš mobilių šaltinių (jei yra automobiliai) ir kt. mokesčiai, priklausomai nuo vykdomos veiklos.
QUOTE(Liepos dukra @ 2011 11 19, 00:09)
kokia dabar tvarka įsisteigti įmonę. Kur ir ką reikia užregistruoti ir kur kokius dokumentus reikia pristatyti smile.gif
*


Pradžia priklauso nuo to, koks bus įmonės statusas - UAB, IĮ, VŠĮ ar kt. (reikės steigėjų susirinkimų, aktų, direktorių tvirtinimo ir t.t. ar nereikės). O paskui visoms įmonėms reikia paruošti įstatus/ nuostatus, atsidaryti banko sąskaitą, užpildyti JAR formas, patvirtinti pas notarą steigimo dokumentus. Notaras prašys steigimo sutarties, protokolų (priklausomai nuo įmonės statuso), pažymos iš banko apie atidarytą a/s, įmonės registracijos adreso ir patalpų savininko leidimo jose steigti įmonę, JAR formų. Gavę notaro patvirtinimus, eisite į Registrų centrą, ten pateiksite prašymą, nuostatus ir visa kita, ko prašys. Po kažkiek laiko pasiimsite registracijos pažymėjimą ir viskas.
Priklausomai nuo įmonės veiklos, gali reikėti įvairių leidimų ar pažymų ir savivaldybės, VMVT, aplinkosaugos ir pan.
Lijaaster
QUOTE(Tepaluota @ 2011 11 19, 09:30)
Po kažkiek laiko pasiimsite registracijos pažymėjimą ir viskas.
*


Patikslinsiu mirksiukas.gif
Jau dabar tik elektr.pazymejimas, i kuri nuoroda atsiuncia emeilu ir SMS zinute.
Liepos dukra
Mane konkrečiai domina IĮ steigimas smile.gif
Tepaluota
QUOTE(Liepos dukra @ 2011 11 19, 09:41)
Mane konkrečiai domina IĮ steigimas smile.gif
*


Tada išvis dūdki irnesakyk.gif, nereikia jokių akcininkų susirinkimų ir pan. Turite turėti nuostatus, patalpas IĮ buveinei registruoti (IĮ savininkas privalo būti tų patalpų vienintelis savininkas), sąskaitą banke, JAR formas, einate pas notarą, į RC, gaminatės antspaudą.
Per JAR galima steigti įmonę ir el.būdu, tačiau reiks el.parašo (galioja ti RC parašas).
Liepos dukra
QUOTE(Tepaluota @ 2011 11 19, 14:41)
Tada išvis dūdki  irnesakyk.gif, nereikia jokių akcininkų susirinkimų ir pan. Turite turėti nuostatus, patalpas IĮ buveinei registruoti (IĮ savininkas privalo būti tų patalpų vienintelis savininkas), sąskaitą banke, JAR formas, einate pas notarą, į RC, gaminatės antspaudą.
Per JAR galima steigti įmonę ir el.būdu, tačiau reiks el.parašo (galioja ti RC parašas).
*


o gali būti patalpos tėvų? blush2.gif
Tepaluota
QUOTE(Liepos dukra @ 2011 11 19, 13:57)
o gali būti patalpos tėvų? blush2.gif
*


Registracijos adresu esančių patalpų savininkas turės notariškai patvirtinti sutikimą, kad leidžia registruoti įmonę šiuo adresu. O patalpos, kuriose vykdysite veiklą, gali būti ir ne tos pačios, o pvz., nuomojamos ir pan.
mollif
Sveiki, norečiau isigyti verslo liudijima (patalpu nuoma). Nuo kitu metu jis bus 1440 lt.(Uz viena patalpa). O dar privalomas sveikatos draudimas ir valst.social.draudimas. Ar as viska teisingai supratau? Aciu, jei kas nors atsakys.
giedre_giee
QUOTE(mollif @ 2011 11 27, 17:21)
Sveiki, norečiau isigyti verslo liudijima (patalpu nuoma). Nuo kitu metu jis bus 1440 lt.(Uz viena patalpa). O dar privalomas sveikatos draudimas ir valst.social.draudimas. Ar as viska teisingai supratau? Aciu, jei kas nors atsakys.
*


už patalpų nuomą PSD ir VSD mokėti nereikia
mollif
Bet as nedirbu...
jurgute435
sweiki isigijau verslo liudijima i diena gausiu 20lt ar nebegausiu socialines vaiko pasalpos?
Sun1
Sveiki, sakykit per kiek laiko dabar išduoda individualios veiklos pažymėjimą ir kiek jis kainuoja? Nerandu niekur kainų. Ar kainai turi įtakos, kur esi registruotas, pvz.: rajone ar mieste? Dėkui. 4u.gif
giedre_giee
QUOTE(Sun1 @ 2011 12 13, 00:39)
Sveiki, sakykit per kiek laiko dabar išduoda individualios veiklos pažymėjimą ir kiek jis kainuoja? Nerandu niekur kainų. Ar kainai turi įtakos, kur esi registruotas, pvz.: rajone ar mieste? Dėkui.  4u.gif
*


individualios veiklos pazyma nemokama smile.gif isduda vmi, gali ir elektroniniu budu uzsiregistruoti smile.gif
cia maisai su verslo liudijimu gal?
Sun1
QUOTE(giedre_giee @ 2011 12 13, 06:27)
individualios veiklos pazyma nemokama smile.gif isduda vmi, gali ir elektroniniu budu uzsiregistruoti smile.gif
cia maisai su verslo liudijimu gal?
*Gali būti, kad sumaišiau. O kuo jie iš esmės skiriasi?
ELISI
Atleiskite, kad čia rašau, nežinau kur turėčiau blush2.gif
noriu pasiūlyti akcijinį kuponą interneto svetainei įsigyti

47 Lt už 275 Lt vertės interneto svetainę metams + 5 dovanos !
Kuponas galioja: 2011-11-22 - 2012-01-01.
Akcijos sąlygos:
Su kuponu nuolaida galioja vieneriems metams.
Įsigijus kuponą kreiptis į pagalba@nemokamossvetaines.lt, arba tel.: 8 670 24314
Kuponai nesumuojami
Kontaktai:
http://www.nemokamossvetaines.lt

Kartu.lt

Pirkau sau, bet kol kas neturiu galimybių užsiimt norima veikla, gal kam pravers..
RENEKE
nagi idomu butu suzinoti kaip pasikeite kirpeju visokie mokesciai siais metais? kaip suprantu patento dydis nemazai soktelejo aukstyn? ar kirpejoms apsimoka dirbt,kai sitiek reikia susimoketi valstybei uz nora dirbti sad.gif
ilja
Laba diena,
reikia konsultacijos dėl apskaitos 4u.gif
Turiu daryti avansinius mokėjimus Sodrai, o jie yra mažiausiai nuo 800 Lt, tai mano pajamos tokiu atveju bus užskaitytos kaip 800 Lt ar 1600 Lt. T.y. nuo kokios sumos man reikės mokėtis PSD ir pelno mokestį?

Dėkui už atsakymą 4u.gif
reicel
Labas visiems, gal kazkas galetu pagelbeti ir pakonsultuoti...
Ar reikia deklaruoti pajamas, gautas pagal autorine darbo sutarti (tai vienteles pajamos, nera kito pagrindinio darbo pagal darbo sutarti, darbiniu santykiu taip pat nera)?

Parasyta, jog nuo autoriniu mokama 50 proc. mokesciu PSD ir pensiju socialiniam (nuo 675 i rankas 50 proc. skaiciuojasi, kaip suprantu). Ar tai reiskia, jog jei per menesi nesurenku sumos, kad susidarytu 72 Lt PSD ir 180 pensijai , trukstama dali kiekviena menesi abieju mokesciu susimoket turiu pati? Ar tik PSD?

Ir trecias rupimas klausimas, tik gal nevisai i sia tema - jeigu po studiju baigimo trejus metus niekur nedirbama, o dabar pradedi gauti autorines, ar uz visus buvusius trejus metus reikia susimoketi PSD?

Labai aciu, jei kazkas atsakys.. smile.gif
rulle
PSD turit moketi kiekviena men,nesvarbu turit pajamu,ar-ne.
Uzeikit i si foruma,ten viskas parasyta,tik paieskoti reikia smile.gif
http://www.tax.lt/
saulala
Reicel,
Dėl 1 klausimo: iki 2009-01-01 (kai įsigaliojo naktinės mokesčių reformos pataisos) tokios prievolės tikrai nebuvo. Vis dėlto, jei iki to laiko niekada nedeklaravote, patarčiau tai padaryti. Jeigu jūsų pajamos buvo tik autorinės, prisitaikysite nepritaikytą NPD (ir PNPD, jei turite teisę į jį) ir susigrąžinsite kažkiek pinigų. Ar nuo 2009-01-01 autoriams atsirado prievolė deklaruoti pajamas, užtikrinti negaliu. Man rodos, kad ne (nes juk mokesčius atskaito ir sumoka aut. atlygį išmokėjęs asmuo, o ne tu pati), bet geriau pasiklausti VMI. Beje, nuo šios datos NPD nebetaikomas autoriniam atlygiui pajamoms iš ind. veiklos. Tačiau, jei turite vaikų, galite prisitaikyti PNPD (žinoma, jei jis nebuvo pritaikytas iki tol, pvz., pajamoms iš darbo santykių).

Dėl 2 klausimo: privalomas minimalus įmokų dydis nustatytas tik PSD (metinis PSD yra lygus ne mažiau kaip 9 proc. nuo 12 MMA). Kitoms sodros įmokoms (jūs dar esate draudžiama pensijų ir motinystės draudimais) joks minimumas nenustatytas.
Tačiau jūs galite sumokėti ir mažiau nei 9 proc. nuo 12 MMA per metus, jei patenkate į asmenų, PSD draudžiamų valstybės lėšomis, sąrašą (jį rasite ligonių kasos internetinėje svetainėje). Pvz., auginate vaiką iki 8 m. arba du vaikus (vyriausiam nėra sukakę 18 m.). Beje, jeigu patenkate tarp valstybės lėšomis draudžiamų asmenų, galite kiekvieną mėnesį nemokėti tų 72 lt PSD (aišku, nepamirškite apie save pranešti savo teritorinei ligonių kasai). Tačiau prievolė sumokėti 9 proc. nuo metinių pajamų vis tiek išlieka.

Dėl 3 klausimo: PSD buvo išskirtas iš pajamų mokesčio nuo 2009-01-01. Iki to laiko jis buvo tiesiog pajamų mokesčio dalis ir niekas nekreipė dėmesio, kiek tu jo per metus sumoki. Nuo 2009-01-01 jis tapo atskiru privalomu mokėti mokesčiu. Kas gali jo nemokėti visai (jei neturi pajamų), sumokėti mažiau nei nustatytas minimumas ir mokėti ne kas mėnesį, bet kartą per metus, nurodyta valstybės lėšomis PSD draudžiamų asmenų sąraše.
jurates1
Sveikos, as su tokiu klausimu. Planuoju is uzsienio pirkti prekes ir pardavineti prekyvietes vietoj.
Ar man reikia uzsiimti Individuali veikla pagal verslo liudijimą ar Individuali veikla pagal pažymą?
Ar cia jau imone steigti reikia?
Jeigu pagal patenta dirbsiu, ar reikia rodyti is kur prekes gaunu?
Pati esu motinystes atost.planuoju viska planuoju ant tevo vardo pirkti patenta, pagal Individuali veikla pagal verslo liudijimą galima dirbti seimos nariai irasyti i ta patenta,bet ar tada nedings mano pinigai uz vaika?
Aciu uz atsakyma.
saulala
Pagal verslo liudijimą galite dirbti ir motinystės atostogų metų, pašalpa dėl to nemažės (nes tai nėra draudžiamosios pajamos šias atostogas reglamentuojančio įstatymo prasme).
Pajamos iš individualios veiklos pagal pažymą atitinkamai sumažina gaunamą pašalpą.
ilja
QUOTE(saulala @ 2012 01 23, 11:11)
Pagal verslo liudijimą galite dirbti ir motinystės atostogų metų, pašalpa dėl to nemažės (nes tai nėra draudžiamosios pajamos šias atostogas reglamentuojančio įstatymo prasme).
Pajamos iš individualios veiklos pagal pažymą atitinkamai sumažina gaunamą pašalpą.
*


Bet ar galima gauti pajamas, jei VPA išeita pagal seną įstatymą (iki 2011.07.01)?
saulala
Taip, galima. Paprasčiausiai dirbant pagal verslo liudijimą nemokama jokia motinystės draudimo įmoka (tik fiksuotas pajamų mokestis, PSD ir įmoka bazinei pensijai). Dėl to šios pajamos nėra draudžiamosios pajamos ligos ir motinystės įstatymo prasme (neatsimenu tikslaus to įstatymo pavadinimo). Užmeskit akį į tame įstatyme esančių savokų apibrėžimus.

Beje, ilja, apie jūsų klausimą: kokią sumą į SAV įrašysite, nuo tokios ir mokėsite draudimo įmoką. Įrašyta suma negali būti mažesnė nei 800 ir didesnė nei 8000 su kažkiek litų (tikslios pastarosios sumos neatsimenu, jums reiktų paklausti savo specialistės Sodroje). Sodrai visiškai nerūpi, ar ta į SAV įrašyta suma yra visos jūsų pajamos ar tik pusė.
Tik mokėdama avansu nepamirškite, kad Sodra permokų negrąžina.
ilja
QUOTE(saulala @ 2012 01 24, 09:00)
Beje, ilja, apie jūsų klausimą: kokią sumą į SAV įrašysite, nuo tokios ir mokėsite draudimo įmoką. Įrašyta suma negali būti mažesnė nei 800 ir didesnė nei 8000 su kažkiek litų (tikslios pastarosios sumos neatsimenu, jums reiktų paklausti savo specialistės Sodroje). Sodrai visiškai nerūpi, ar ta į SAV įrašyta suma yra visos jūsų pajamos ar tik pusė.
Tik mokėdama avansu nepamirškite, kad Sodra permokų negrąžina.
*


Dėkui už atsakymą 4u.gif
Tą supratau, bet kokią tada sumą reikės deklaruoti VMI? Ar nebus bėdų, jei ji nesutaps?
saulala
Deklaruojant problemų nebus. Jeigu perskaičiavus metines pajamas paaiškės, kad yra nepriemoka, ją primokėsite. Jei bus permoka, tai ir bus permoka (kaip minėjau, Sodra jos negrąžins).

Jeigu jūs, pvz., šiais metais mokėsite VSD įmokas avansu ir po to išeisite motinystės atostogų, o kitais metais deklaruodama šiųmetes pajamas apskaičiuosite, kad VSD sumokėjote mažiau, nei privalėjote, ir sumokėsite susidariusią nepriemoką, tuomet pateiksite Sodrai prašymą perskaičiuoti jūsų gaunamą pašalpą (nes sumokėjus daugiau mokesčių natūraliai priklauso ir didesnė pašalpa). Tačiau tokiu atveju geriausia veiklą išvis nutraukti prieš išeinant atostogų (kitas variantas - Sodrai rašai "pasižadėjimą", kad jei gausi pajamų iš IV atostogų metu, pašalpos permoką grąžinsi).

Ech, tikriausiai nelabai ką supratot. Čia daug rašliavos norint sklandžiai išaiškinti.
Jeigu savo asmeninę situaciją aprašytumėte man į AŽ (nuo kada vykdot veiklą, kurią dieną išeisit į dekretą), pamėginčiau patarti, kaip geriau daryti. Nes kai aš susidūriau su IV ir motinyste, padariau ne vieną finansinę klaidą būtent iš nežinojimo.
bmw720
labas vakaras, kokie mokesciai taikomi dirbant su parfumerija pagal individualios veiklos pazymejima? Kiek suprantu tai tik 72lt privalomojo draudimo mokestis ? Ar taikomi kokie kiti mokesciai? Taip pat kaip ten pildyti visokias atasaskaitas reiketu?
giedre_giee
QUOTE(bmw720 @ 2012 01 25, 20:53)
labas vakaras, kokie mokesciai taikomi dirbant su parfumerija pagal individualios veiklos pazymejima? Kiek suprantu tai tik  72lt privalomojo draudimo mokestis ? Ar taikomi kokie kiti mokesciai? Taip pat  kaip ten pildyti visokias atasaskaitas reiketu?
*


5proc. GPM nuo apmokestinamuju pajamu (pajamos-islaidos) ir 9 proc PSD bei 28.5 proc. VSD nuo 50proc. apmokestinamuju pajamu ((pajamos - islaidos)/2)
reicel
QUOTE(saulala @ 2012 01 23, 01:48)
Reicel,
Dėl 1 klausimo: iki 2009-01-01 (kai įsigaliojo naktinės mokesčių reformos pataisos) tokios prievolės tikrai nebuvo. Vis dėlto, jei iki to laiko niekada nedeklaravote, patarčiau tai padaryti. Jeigu jūsų pajamos buvo tik autorinės, prisitaikysite nepritaikytą NPD (ir PNPD, jei turite teisę į jį) ir susigrąžinsite kažkiek pinigų. Ar nuo 2009-01-01 autoriams atsirado prievolė deklaruoti pajamas, užtikrinti negaliu. Man rodos, kad ne (nes juk mokesčius atskaito ir sumoka aut. atlygį išmokėjęs asmuo, o ne tu pati), bet geriau pasiklausti VMI. Beje, nuo šios datos NPD nebetaikomas autoriniam atlygiui pajamoms iš ind. veiklos. Tačiau, jei turite vaikų, galite prisitaikyti PNPD (žinoma, jei jis nebuvo pritaikytas iki tol, pvz., pajamoms iš darbo santykių).

Dėl 2 klausimo: privalomas minimalus įmokų dydis nustatytas tik PSD (metinis PSD yra lygus ne mažiau kaip 9 proc. nuo 12 MMA). Kitoms sodros įmokoms (jūs dar esate draudžiama pensijų ir motinystės draudimais) joks minimumas nenustatytas.
Tačiau jūs galite sumokėti ir mažiau nei 9 proc. nuo 12 MMA per metus, jei patenkate į asmenų, PSD draudžiamų valstybės lėšomis, sąrašą (jį rasite ligonių kasos internetinėje svetainėje). Pvz., auginate vaiką iki 8 m. arba du vaikus (vyriausiam nėra sukakę 18 m.). Beje, jeigu patenkate tarp valstybės lėšomis draudžiamų asmenų, galite kiekvieną mėnesį nemokėti tų 72 lt PSD (aišku, nepamirškite apie save pranešti savo teritorinei ligonių kasai). Tačiau prievolė sumokėti 9 proc. nuo metinių pajamų vis tiek išlieka.

Dėl 3 klausimo: PSD buvo išskirtas iš pajamų mokesčio nuo 2009-01-01. Iki to laiko jis buvo tiesiog pajamų mokesčio dalis ir niekas nekreipė dėmesio, kiek tu jo per metus sumoki. Nuo 2009-01-01 jis tapo atskiru privalomu mokėti mokesčiu. Kas gali jo nemokėti visai (jei neturi pajamų), sumokėti mažiau nei nustatytas minimumas ir mokėti ne kas mėnesį, bet kartą per metus, nurodyta valstybės lėšomis PSD draudžiamų asmenų sąraše.
*
Labai aciu uz atsakymus. Dar siek tiek vmi, sodroj ir ligoniu kasose gavau info, tai noriu pasidalinti - gal kazkas su panasia situacija susiduria.
Kas gauna pajamas is autoriniu sutarciu, deklaruoti jas prievoles nera. Nebent del kokiu nors priezasciu norite ta padaryti patys. Pavyzdziui, labai atsargiai issiaiskinkite, ar tikrai kiekviena menesi susidarys is mokesciu pilna PSD imoka - 72 Lt. Nes jei truks bent lito, ta menesi ligoniu kasa laikys jus neapsidraudusiu. O kad atsistatytu draudimas, t.y. kad gautumet visas paslaugas, reikes vel 3 menesius imoket, tik po 3 men. galesit nemokamai lankytis pas gydytoja. Gaunantiems autorines pajamas geriausia nieko neziurint moket savarankiskai po 72 Lt kas menesi, nepaisant to, kad siek tiek susimokat ir per mokescius. Tuomet butinai deklaruokit pajamas kitais metais, ir viska, ka kiekviena menesi permokejot, grazins.
Jeigu auginat vaika iki 8 metu, PSD uz jus moka valstybe, todel savarankiskai moket nereikia, nors gal 72 Lt ir nesurenkat is autoriniu mokesciu. Tik tada pasiaiskint reiketu, ar butina pranest ligoniu kasai, kad jus drausta kaip mama/tevas.

Tiems, kas turi skoloj PSD nesumoketu imoku! Nors teigia vmi, kad tokiems zmonems issiuncia pranesimus, bet kazkodel niekas ju negaves, taigi rupintis reikia patiems. Nes uz kiekvienus nesumoketus metus eina delspinigiai, o jei noresit, tarkime, patenta pasiimti, tai jo isvis gali neduoti. Arba realus atvejis draugo - leis nusipirkti patenta, is tos sumos isskaiciuos visas skolas, o skolingi liksit uz pati patenta, kas, be abejo, negerai, nes tikrai isieskos situs pinigus. Taigi suma sumarum - psd neregistruoti DB, neauginantys vaiko iki 8 metu ar neissiregistrave is lietuvos moketi privalo.
ilja
QUOTE(reicel @ 2012 01 28, 11:42)
Jeigu auginat vaika iki 8 metu, PSD uz jus moka valstybe, todel savarankiskai moket nereikia, nors gal 72 Lt ir nesurenkat is autoriniu mokesciu. Tik tada pasiaiskint reiketu, ar butina pranest ligoniu kasai, kad jus drausta kaip mama/tevas.
*


Vaiko auginimas neatleidžia nuo PSD mokėjimo, jei turi kokių nors pajamų, jis tik leidžia nukelti mokėjimą deklaravimo dienai (iki gegužės 1 d.). Dirbu pagal IV pažymą, bet PSD turiu mokėti, nors pas mane 2 vaikai iki 8 m. Ligonių kasoms reikia nunešti vaiko/-ų gimimo liudijimus, tada ten pasižymi pas save kompe iki kada yra draustumas. Jei 1-nas vaikas - iki 8 m., jei 2 - kol vyresniam sueina 18 m., jei 3 ir daugiau - kol antram nuo galo sueina 18 m.
Gal kai dirbi pagal autorines yra ir kitaip su tuo PSD, bet labai abejoju.
reicel
QUOTE(ilja @ 2012 01 28, 12:47)
Vaiko auginimas neatleidžia nuo PSD mokėjimo, jei turi kokių nors pajamų, jis tik leidžia nukelti mokėjimą deklaravimo dienai (iki gegužės 1 d.). Dirbu pagal IV pažymą, bet PSD turiu mokėti, nors pas mane 2 vaikai iki 8 m. Ligonių kasoms reikia nunešti vaiko/-ų gimimo liudijimus, tada ten pasižymi pas save kompe iki kada yra draustumas. Jei 1-nas vaikas - iki 8 m., jei 2 - kol vyresniam sueina 18 m., jei 3 ir daugiau - kol antram nuo galo sueina 18 m.
Gal kai dirbi pagal autorines yra ir kitaip su tuo PSD, bet labai abejoju.
*Aciu uz papildyma, ligoniu kasose paskambinus, man taip isaiskino, kaip cia surasius buvau. Gaila, kad kiek kam skambini, tiek truputi skirtingai aiskina sad.gif
maniacka
sveiki. as su tokiu klausymu i jus kreipiuosi.nes niekur nerandu info.
kiek db is vis kainuoja verslo liudijimas?
stoviu darbo birzoje.
ir as gaubu soc.pasalpa,tai turbut paemusi verslo liudijima jau soc nebegausiu?
labai dekinga uz atsakymus 4u.gif ax.gif
saulyte525
QUOTE(maniacka @ 2012 01 30, 19:50)
sveiki. as su tokiu klausymu i jus kreipiuosi.nes niekur nerandu info.
kiek db is vis kainuoja verslo liudijimas?
stoviu darbo birzoje.
ir as gaubu soc.pasalpa,tai turbut paemusi verslo liudijima jau soc nebegausiu?
labai dekinga uz atsakymus 4u.gif  ax.gif
*


Aš irgi stoviu darbo birzoje.Pasiėmus VLiudijimą Mokesčių inspekcijoje gavau žurnalą pajamų-išlaidų, pildau jame kiekvieną mėnesį ir nešu į socialinį. Ten atkopijuoja jos pajamas (išlaidos lyg ir nedomina jų) ir tas pajamas numinusuoja nuo socialinės pašalpos.

DBiržoje jei esi ilgalaikis bedarbis ir krwipiesi su prašymu ne ilgiau kaip 1 mėnesį nuo VL įsigijimo tai visas tris (sodrai ir VMI skirtas ) įmokas gali iki 80 proc. kompensuoti. Svarbu, kad VL-mas būtų tęsiamas toliau su tuo pačiu numeriu (tai yra be pertraukos).

Kai man paskyrė soc. pašalpą, tai iš jos minusuoja iš LDB-žos gautą kompensaciją ir minusuoja pajamas pagal VL kompensavimą.
Svajaaa
Sveikos, turiu keletą klausimų, gal kas žinos.Kalbėsiu apie individualią veiklą pagal pažymą mirksiukas.gif
1. Mokama kas mėnesį 72Lt., čia aišku.
2.Kas toliau mokama ir nuo kokios sumos?GPM?Pelno mokestis?kaip jie skaičiuojami?
Toliau,dokumentacija,pildom knygą ir įrašinėjam PPK. Taigi:
1. Knyga pildoma kas dieną, t.y. pajamos ir išlaidos.Kaip į ją įtraukti išlaidas(pinigus,už kuriuos perkamos prekės)?Ar įrašyti visą sumą sau ramiai ,kai yra užsakoma?Aš mąstau,kad gal kiekvieno mėnesio gale pasiskaičiuoti kiek nupirkta ir paskaičiuoti už kiek tos prekės įsigytos,įrašyta ta sumą kaip įsigytos prekės, tada labai gerai matysis pelnas.Ar kitaip kažkaip?
Dar klausimas: ar mokėjimai.lt nuskaičiuoja iškart gyventojų pajamų mokestį?jei taip, ar jas įtraukti į knygą?
Heilė
Sveiki.
Dirbu samdoma darbuotoja, vadinas, esu socialiai drausta ir įmonė už mane sumoka visus mokesčius. Tuo pačiu dirbu ir pagal IV pažymėjimą. Mokesčius nuo pelno sumoku VMI. O, ar turiu mokėti ir kiek dar Sodrai? Kad PSD nereikia, žinau. O kitkas? g.gif
Murčikas
reikia ir psd, nesvarbu kad dirbat, atleidzia tik nuo mokejimo kas menesi, metu gale vistiek reikia susimoketi.

nuo puses pelno 28.5 proc. sodrai
ir nuo puses pelno 9 proc. psd
Heilė
QUOTE(Murčikas @ 2012 02 01, 18:04)
reikia ir psd, nesvarbu kad dirbat, atleidzia tik nuo mokejimo kas menesi, metu gale vistiek reikia susimoketi.

nuo puses pelno 28.5 proc. sodrai
ir nuo puses pelno 9 proc. psd
*Ačiū, jau ir Sodrai pasiskambinau, patvirtino. smile.gif
O gali būt taip, kad , mane samdžiusios įmonės sumokėjo už mane tuos PSD ir VSD? Nes man jos labiausiai akcentavo ir aiškino ką, kiek ir kaip turiu sumokėt VMI, o apie Sodrą išvis nė žodžiu neužsiminė? Dabar jų negaliu paklaust, vėlu jau. Bet teoriškai - tokia galimybė įmanoma? g.gif
Murčikas
na vargu, nes darbo santykiai yra darbo santykiai, ir ten mokescius moka imone, o cia moka pats zmogus, nuo savo pelno, kuri gauna. juk jus gaudavote pinigus i savo saskaita ar sau i rankas, ne i imones.
sena pažįstama
Visos temos neskaiciau, jei buvo toks klausimas, labai atsiprasau 4u.gif
Turiu paaugli sunu(16 m.), jis noretu laisvu laiku legaliai padirbeti(darzelyje sokiu mokytoju). Klausimas: ar tam reikalui nepilnameciui sunui yra kokia galimybe issipirkti verslo liudijima? Ar nepilnameciams kas nors tokius liudijimus parduoda? Nors pagalvojau, o kaip vasara uzdarbiauja tie paaugliai, kurie stovi prie ledu vezimeliu?
Labai aciu uz atsakymus 4u.gif
giedre_giee
QUOTE(sena pažįstama @ 2012 02 03, 18:15)
Visos temos neskaiciau, jei buvo toks klausimas, labai atsiprasau 4u.gif
Turiu paaugli sunu(16 m.), jis noretu laisvu laiku legaliai padirbeti(darzelyje sokiu mokytoju). Klausimas: ar tam reikalui nepilnameciui sunui yra kokia galimybe issipirkti verslo liudijima? Ar nepilnameciams kas nors tokius liudijimus parduoda? Nors pagalvojau, o kaip vasara uzdarbiauja tie paaugliai, kurie stovi prie ledu vezimeliu?
Labai aciu uz atsakymus 4u.gif
*


nepilnameciams neisduoda. jis gali tik buti irasytas i tevu verslo liudijima kaip pagalbininkas.
priklausomybe
Sveikos, mergaitės,

Biški gaila, kad viskas vienoje temoje "sumalta" unsure.gif
Perskaičiau kelis psl. atgal, biški pasiklausti dar noriu.
Mano vyras išsiėmė IV pažymėjimą - kokius mokesčius jam reikėtų susimokėti blush2.gif ? Dirba kitam "normaliam" darbe smile.gif, yra 2 vaikučiai (1 m. ir 3 m.)

Ačiū atsakiusioms 4u.gif
rulle
Reiks sumokėti PSD,Sodra ir GPM. Kai išsiimat IV,atsiunčia visa info,ten viskas parašyta,ką ir kiek. Yra priskirtas VMI inspekcijos specialistas,kuris privalo viska išaiškinti,nors ten tokios mandrios sėdi schmoll.gif kad aš ,jei kas neaišku,skambinu trumpuoju NR ir ten paaiškina.
Murčikas
priklausomybe, dabar turejimas ar neturejimas vaiku, ar pagrindinio darbo praktiskai nieko nekeicia, apart, kad nereikes kas menesi 72lt moketi. o vsi kiti mokesciai tokie patys kaip ir kitiems

nuo viso pelno 5 ar 15 proc priklausomai nuo veiklos
nuo puses pelno 28.5 sodrai
nuo puses pelno 9 proc. Psd
priklausomybe
QUOTE(rulle @ 2012 02 04, 18:52)
Reiks sumokėti PSD,Sodra ir GPM. Kai išsiimat IV,atsiunčia visa info,ten viskas parašyta,ką ir kiek. Yra priskirtas VMI inspekcijos specialistas,kuris privalo viska išaiškinti,nors ten tokios mandrios sėdi  schmoll.gif kad aš ,jei kas neaišku,skambinu trumpuoju NR ir ten paaiškina.
*Ačiū, deja tam laiške nieko nėra, turiu jį po ranka, parašyta, kad visą info apie soc. draudimo įmokų mokėjimą galite rasti www.sodra.lt ...

QUOTE(Murčikas @ 2012 02 05, 09:56)
priklausomybe, dabar turejimas ar neturejimas vaiku, ar pagrindinio darbo praktiskai nieko nekeicia, apart, kad nereikes kas menesi 72lt moketi. o vsi kiti mokesciai tokie patys kaip ir kitiems

nuo viso pelno 5 ar 15 proc priklausomai nuo veiklos
nuo puses pelno 28.5 sodrai
nuo puses pelno 9 proc. Psd
*Viskas aišku, ačiū labai, perduosiu vyrui, nes man biški tamsokas miškas čia blush2.gif
Jaltute4
Sveikos.noreciau paklausti,ar issiemus patenta nebemoka ismoku?ir ar yra lengvatu auginant maza vaika(2metu).
Zhiema
sveikos, ar yra turinčių kavinę, vykdant individualią veiklą?
kiek išsiaiškinau, leidimą išduoda VMVT - atitikimas HN ir GHPT reikalingas. ar reikalingos sutartys su elektros tinklais, vandenimis?
samdant darbuotoją, reikalingi darbdavio kursai?
nerandu sistemintos info ko kur reikia, o siūlytis kažkaip nesinori...
Ikulia
Sveiki.

Dirba moteris kaip samdoma darbuotoja, yra socialiai drausta ir įmonė sumoka visus mokesčius. Tuo pačiu ji įsigijo verslo liudijimą konkrečiam laikotarpiui.
Ar turi mokėti PSD už tą laiką?
Skaitėm skaitėm įstatymą, visvien nesudėjom galų...

Ačiū.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.