Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SPSS programa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Nuo mokslo iki darbo > Mokslas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
VaiVi
QUOTE(laputaitexxx @ 2012 04 11, 22:04)
Jei dispersijos lygios, reikia ziureti i pirma eilute, jei dispersijos nelygios, reikia ziureti i antra eilute  smile.gif

Ačiū 4u.gif Jau buvau šiaip ne taip radusi. Man skubiai reikėjo. Užmiršau paskui parašyti, kad jau išsiaiškinau ax.gif
Editike
sveikos, turiu klausima. apsirasiau anketa i spss. Po vienu klausimu pazymeta, kad jei pasirinkote taip pildot sekanti klausima jei ne pereinam dar prie kito. ir dabar klausimas, tie kurie pasirinko ne pas juos vienas klausimas tuscias, tai ka man zymet ar palikt prie ju tuscius langelius tame klausime?
laputaitexxx
QUOTE(Editike @ 2012 04 13, 22:43)
sveikos, turiu klausima. apsirasiau anketa i spss. Po vienu klausimu pazymeta, kad jei pasirinkote taip pildot sekanti klausima jei ne pereinam dar prie kito. ir dabar klausimas, tie kurie pasirinko ne pas juos vienas klausimas tuscias, tai ka man zymet ar palikt prie ju tuscius langelius tame klausime?
*

Laba, jeigu respondentui nereikia atsakyti i klausima, tai galima palikti tuscia
ewellinne
Sveikos SPSS'ininkės turiu klausimą DIDĮ smile.gif kažkada seniai seniai supratau SPSS dabar nebepamenu nič nieko... doh.gif perskaičiau iš naujo knygą,bet vis tiek nesusivokiau kaip man atlikti savo misiją blush2.gif
o ji tokia: tiriu atitikimą tarp asmeninių ir organziacinių vertybių, turiu 7 vertybių blokus, kiekvienam bloke yra po x teiginių, kurie vertinami likerto skalėje nuo 1 - visiškai nesvarbu iki 5 - labai svarbu. tarkim tiriu pirmą bloką su ekonominėm vertybėm, tad iš pradžių vertybes vertina pats asmuo, o veliau subjetyviai vertina tas pats asmuo kiek tos pačios vertybės puoselėjamos organziacijoje. noriu rasti kiek tas pats vienas vertybių blokas (kuriame telpa tie x teiginių apie ekonomines vertybes) yra svarbus asmeniui ir kiek svarbus organziacijai? norėčiau ir grafikėlį pateikti, bet pastrigau... doh.gif kaip man tai padaryti po galais? smile.gif)) kiek suprantu man reikia naudoti mann whitney u? bet kaip/pro kur sugrupuoti tuos teiginius į vieną bendrą bloką? ir kaip tuos du blokus patekti vienoje lentelėje/grafike? įsivaizduoju,kad čia lengvas ir juokingas klausimas toms, kas supranta, bet su SPSS seniai turėjau reikalų smile.gif gal kas...pakelbės..? 4u.gif
rolali
Labas merginos
turiu toki klausimeli, gal jis labai elementarus, bet as niekaip nesuprantu kaip reikia ivesti formule, kad suskaiciuotu KMI . Darau taip - Transform/Compute o kas toliau, nieko nebesuprantu. Gal galit padet?
gudrius
labas vakaras,

ir as vargstu su magistriniu. turiu anketa, bandau uzsikoduoti klausimus. kol kas vyko viskas ok, bet uzstrigau prie vieno klausimo. klausimas yra:
suranguokite, kas turi didziausios itakos:
metarialine baze
mokiniu poreikiai
ugdymo prigramos
pedagogo kompetencija
t.t.
kaip reikia ji uzkoduoti i spss? nes vienas respondentas nurode kas svarbiausia yra materialine baze, o kitas - kad materialine naze yra paskutinej vietoj. prasau pagalbos ax.gif
VaiVi
QUOTE(gudrius @ 2012 04 26, 22:52)
labas vakaras,

ir as vargstu su magistriniu. turiu anketa, bandau uzsikoduoti klausimus. kol kas vyko viskas ok, bet uzstrigau prie vieno klausimo. klausimas yra:
suranguokite, kas turi didziausios itakos:
metarialine baze
mokiniu poreikiai
ugdymo prigramos
pedagogo kompetencija
t.t.
kaip reikia ji uzkoduoti i spss? nes vienas respondentas nurode kas svarbiausia yra materialine baze, o kitas - kad materialine naze yra paskutinej vietoj. prasau pagalbos  ax.gif

Kiekvieną atsakymo variantą darykite kaip atskirą kintamajį (variable), tada galėsit įrašyti kokią vietą (pvz., 1, 2 ar kt.) priskyrė tam kintamajam respondentas.

user posted image
gudrius
QUOTE(VaiVi @ 2012 04 26, 23:40)
Kiekvieną atsakymo variantą darykite kaip atskirą kintamajį (variable), tada galėsit įrašyti kokią vietą (pvz., 1, 2 ar kt.) priskyrė tam kintamajam respondentas.

user posted image
*

aciu labai labai blink.gif
VaiVi
QUOTE(rolali @ 2012 04 24, 21:16)
Labas merginos
turiu toki klausimeli, gal jis labai elementarus, bet as niekaip nesuprantu kaip reikia ivesti formule, kad suskaiciuotu KMI . Darau taip - Transform/Compute o kas toliau, nieko nebesuprantu. Gal galit padet?

Tada į laukelį Target Variable rašot KMI. Už lygybės keliat svorį (kaip supratau iš formulės jis turi būti kilogramais suvestas), dedat dalybos ženklą /, tada spaudžiat () ir skliausteliuose keliat ūgis * ūgis (ūgis turi buti metrais suvestas) ir ok. Pirma atliks veiksmą skliausteliuose - sudaugins ūgį su ūgiu, kas yra tas pats kas ūgis kvadratu, o tada svorį padalins iš gauto skaičiaus. Gausit naują stulpelį, kuriame bus KMI.
M_A
sveikos 4u.gif tikiuosi galėsit man padėti.dirbu su exeliu, o ne SPSS, bet neužmačiau exelio temos, o skubiai reik pagalbos. situacija tokia: turiu vienos grupės (vyrų) atsistatymo po ligos resultatus (įvertinta balais) ir kitos grupės (moterų) rezultatus. ką man naudoti, kokią funkciją ir kaip norint sužinoti ar lytis turėjo įtakos atistatymui, t.y. rezultatams? bandžiau koreliaciją daryt, bet exelis neleido, nes grupėse skirtingas žmonių skaičius, tai ir rezultatų skaičius skirtingas, todėl neišėjo jokio rezultato gaut.ką patartumėte?
Rutuliukaz
Labas vakaras,
turiu ir aš klausimėlį - turiu kintamąjį "emocinis išsekimas" su trim galimom reikšmėm:
1- aukštas
2- vidutinis
3- žemas
ir kintamąjį - mokymo stilius:
1- autoritarinis
2- autoritetu paremtas
3- nuolaidžiaujantis
4- abejingas.

Reikia man padaryti koreliacinę lentelę, bet kažkodėl nepaskaičiuoja man jos sad.gif Nebesuka smegenys, kaip susitvarkyt sad.gif Gal aš blogai atsakymus užkodavus ar kažką.... Idealu būtų, jei galima tą lentikę padaryt visiems stiliams iš karto, bet jei ne - tai nors po vieną. Susiklijuosiu paskui viską smile.gif
Padėkite, prašau, jei kas galite sad.gif
monyk
Sveikos mamytės smile.gif

Ir man prireikė pagalbos smile.gif Gal kuri nors žinosite, kaip būtų galima pavaizduoti grafiškai apjungiant kelis klausimus, kai atsakymai yra vienodi...Taip NE NEžinau kita. ? Pvz. klausimas ar jis ruko? atsakymai: taip ne nežinau ir panašiai...
Ačiū už pagalbą
edta

Sveikos, man irgi reikia pagalbos. Man reikia, kad pati programa parinktu, tinkamus daugialypes regresijos modelius. Ačiū!
rokus
gal kas galetu atsiusti spss programa? blush2.gif
Ingulyte
Sveiki. Reikia padaryti kursini apie PVM itakojancius veiksnius. Esme tame, kad tu veiksniu yra keletas, taigi darau daugialype regresija, bet pasireiskia multikolinearumas tarp nepriklausomu kintamuju, ka tokiu atveju daryt? Ir dar vienas klausimukas, kadangi priklausomas kintamasis yra PVM pajamos yra mln. Lt., o vienas is nepriklausomu kintamųjų (PVM tarifas) -proc., ar reikia juos transformuoti ir kaip tai padaryt jeigu reikia?
Minde_2
Sveiki,

truputi prasau pagalbos kol kas noriu bendra principa suprasti.

Turime tokia pradine situacija

Jusu organizacijos dydis:
iki 50 zmoniu
nuo 50 iki 100
daugiau kaip 100

Buvo pateiktas klausimas "ar jusu organizacija naudoja X televizoriumi".

Galimi ats variantai "taip" arba "ne"

Noreciau tikrinti, kad televizoriaus X naudojimas statistiskai reiksmingai skiriasi priklausomai nuo organizacijos dydzio.

Gauti duomenys pasiskirste taip (viso apklausta 17 organizaciju)

iki 50 zmoniu - 4 organizacijos atsake "ne" ir viena ""taip"; viso 5
nuo 50 iki 100 - 8 atsake "taip" ir 2 "ne" viso 10
iki 100 - 2 atsake "taip" ir 0 "ne " viso 2

Taigi noreciau suzinoti kaip duomenis isdestyti toje programoje , nes Pukenas truputi neiaskiai desto minti tuo kalusimu.
DUomenu suvedima pradeti nuo |Data view| ? Jei taip tai apsirasytu kas eitu i stulpeius o kas i eilutes. Truputi painiavos isivele

Dekui uz pagalba!

laputaitexxx
QUOTE(Minde_2 @ 2012 06 06, 16:23)
Sveiki,

truputi prasau pagalbos kol kas noriu bendra principa suprasti.

Turime tokia pradine situacija

Jusu organizacijos dydis:
iki 50 zmoniu
nuo 50 iki 100
daugiau kaip 100
Buvo pateiktas klausimas "ar jusu organizacija naudoja X televizoriumi".

Galimi ats variantai "taip" arba "ne"

Noreciau tikrinti, kad televizoriaus X naudojimas statistiskai reiksmingai skiriasi priklausomai nuo organizacijos dydzio.

Gauti duomenys pasiskirste taip (viso apklausta 17 organizaciju)

iki 50 zmoniu - 4 organizacijos atsake "ne" ir viena ""taip"; viso 5
nuo 50 iki 100 -  8 atsake "taip" ir 2 "ne"  viso 10
iki 100  - 2 atsake "taip" ir 0 "ne " viso 2

Taigi noreciau suzinoti kaip duomenis isdestyti toje programoje , nes Pukenas truputi neiaskiai desto minti tuo kalusimu.
DUomenu suvedima pradeti nuo |Data view| ? Jei taip tai apsirasytu kas eitu i stulpeius o kas i eilutes. Truputi painiavos isivele

Dekui uz pagalba!
*

Sveiki,

Kiekvieno klausimo atsakyma reikia uzkoduoti, eilutes bus tiriamieji-respondentai, o stulpeliai-klausimai. Tarkim nagrinejant tik siuos du klausimus: pirmas stulpelis yra organizacijos dydis, uzsikoduoji iki 50 zmoniu - 1, 50-100 zmoniu - 2, iki 100 - 3, antras stulpelis bus televizoriaus X naudojimas, uzsikoduoji pvz. taip-1, ne-0.
Ir tada vedi duomenis siais kodais, eilutes-anketos, po to pritaikysi chi-kvadrat testa, rezultate gausi ta dazniu lentele, kurioje bus atsakymai i klausima pagal organizacijos dydi ir p reiksme, kuri parodys ar statistiskai patikimai skiriasi atsakymai.
deva
Sveiki,

Kaip ir visos, labai tikiuosi Jūsų pagalbos.. 4u.gif

Rašau magistrinį apie darbuotojų ir vartotojų lojalumo sąveiką.

Atlikau anketinę apklausą atskirai darbuotojams ir vartotojams.
Klausimai (išskyrus demografinius kl.), buvo pagal Likerto skalę
(1- Visiškai nesvarbu ir 5 Labai svarbu).

Su SPSS apskaičiavau darbuotojų pasitenkinimą ir vartotojų
pasitenkinimą atskirai (pagal veiksnius įtakojančius pasitenkinimą).

Cronbacho alfa yra abejose daugiau nei 0,7. Vienas veiksnys yra su 0,70
ar jis dar priskiriamas prie patikimo?, o jei ne, ką reikėtų parašyti,
ar reikia/būtina jį eilimunuoti ir perskaičiuoti?

Naudojau Pearsono ir Spearmano metodus.
Kurį iš jų reikėtų naudoti mano darbe?
Klausimai pagal rangų skalę, ar tai reiškia, kad turiu taikyti
tik Spearmano kor.koeficientą?

Ar turėčiau apskaičiuoti kroštabus (Crosstabs)?
Radau apibrėžimą ką jie reiškia, bet vis tiek nesuprantu,
ar man jie reikalingi.

Ir tai, ko visai nesuprantu, tai, kaip surasti koreliacijas
tarp darbuotojų ir vartotojų pasitenkinimo veiksnių?
T.y. kokį metodą taikyti?.
Ar darbuotojų pasitenkinimo veiksnių ir vartotojų
pasitenkinimo veiksnių sąveiką galiu apskaičiuoti taikant
vienu iš anksčiau minėtų metodų, nes tada lentelėje bus/nebus
koreliacija pvz tarp "prekių kaina" su "santykiais su bendradarbiais".

Nepykit už tiek daug klausimų 4u.gif
Ir labai labai ačiū, jei galėsite į juos atsakyti.
pingvinuke
gal galite patarti? Mano panasi problema kaip monyk blush2.gif Nezinau kaip toki dalyka atvaizduoti viename grafike:(((( Kai yra daug kintamuju su tokiomis pat reiksmemis:
pav kintamieji\;
sveikata
finansai
darbas
laisvalaikis
reiksmes visų vienodos:
taip
ne
is dalies sutinku
abejoju..

Va kaip man su spss padaryt toki viena grafika? Kad rodytu vienoje vietoje visus taip ir visus ne ir is dalies sutinku ir abejoju

Kai bandau daryti analyze- freqyencies-sukeliu man reikalingus kintamuosius i variable langeli man padaro daug atskiru diagramu (atskirai sveikatos, finansu ir t.t.)
Bet ka man padaryt, kad padarytu viena bendra diagrama?
Gal ten kur ka reikia pazymet?
Labai busiu dekinga uz ats:)
Märchen
Gal galite patarti, iš kur internete galėčiau atsisiųsti SPSS?
Latte26
QUOTE(Märchen @ 2012 09 27, 21:48)
Gal galite patarti, iš kur internete galėčiau atsisiųsti SPSS?
*

Labai kokybišką SPSS programą galima parsisiųsti iš lietuviško portalo:
http://www.insol.lt/statistics/
Tik labai gaila, kad čia duoda tik bandomajam laikotarpiui, tad žiūrint kuriam laikui reikia 4u.gif
Märchen
QUOTE(Latte26 @ 2012 09 28, 13:13)
Labai kokybišką SPSS programą galima parsisiųsti iš lietuviško portalo:
http://www.insol.lt/statistics/
Tik labai gaila, kad čia duoda tik bandomajam laikotarpiui, tad žiūrint kuriam laikui reikia  4u.gif
*

Ačiū ir už tai mirksiukas.gif
Ingulyte
Sveikos, gal zinote ar SPSS galima prognozuoti pagal ARIMA modeli? Kazkur girdejau, kad prognozavimui spss nelabai tinkamas. O gal kas su Statistica programa dirbate? Siaip pastaroji man paprastesne atrodo, tik va tas laukelis kur regresija galima padaryti neaktyvus ir nezinau kodel?
Latte26
QUOTE(Ingulyte @ 2012 10 05, 18:22)
Sveikos, gal zinote ar SPSS galima prognozuoti pagal ARIMA modeli? Kazkur girdejau, kad prognozavimui spss nelabai tinkamas. O gal kas su Statistica programa dirbate? Siaip pastaroji man paprastesne atrodo, tik va tas laukelis kur regresija galima padaryti neaktyvus ir nezinau kodel?
*

SPSS programa kaip tik labai puikiai tinkama prognozavimui 4u.gif Aš nuolat ties prognozėmis dirbu tik su SPSS ir AMOS programomis, į nieką jų nekeisčiau bigsmile.gif Ir Arima modelis joje yra taikomas, kad būtų Jums paprasčiau, štai nuoroda į knygą, kurioje viskas labai aiškiai ir detaliai paaiškinta, kaip viską atlikti:
ftp://77.221.84.123/Knygos/Kai%20kurios/Laiko_eilutes.pdf
mangarine16
Sveikos,
papildau gretas tu, kurie turiu sunkumu su spss biggrin.gif Rasau MBD ir visgi reikia apdoroti duomenys su spss, tai pirmas kartas, kai turiu ,,reikalu" su sia programa. Vargais negalais uzkodavau dali klausimu, bet kai kurie yra blogai suformuluoti (tai paaiskejo tik tada, kai pradejau kodoti, o apklausos jau atliktos, tai nieko negalaiu keisti). Siuo metu niekaip negaliu sugalvoti:
1. kaip su spss isskirti tuos respondentus, kurie pasirinko
butent ta klausima, prie kurio yra salyga,,(Atsakykite į klausimą E)",
nes jei atsako vienaip tai atsako i E, jei atsako kitaip, tai neatsako
i E? Nes vistiek kazkaip reikia parodyti skaiciais, kiek tu
respondentu.
2. Apklausos metu apklausiau 5 X imones, kaip dabar spss padaryti, kad aiskiai matytusi kiekvienos imones respondentu atsakymai? Kiekvienai imonei buvo ta pati anketa, kuria uzpilde po 100 darbuotoju.
Taip pat, gal yra galinciu indivigualiai pamokyti naudotis su spss Vilniuje? (Jai taip parasykita AŽ).
laputaitexxx
Labutis, 1. Tam klausimui E skirkite stulpeli, jei zmogus atsake I si klausima tai pazymite ka atsake, jei nereikejo jam atsakyti, tai arba palikite tuscia prie sio klausimo arba atskira koda isivedate kad juos atpazinti. 2. Imones pavadinimui skirkite atskira stulpeli, susikoduokite pagal imones pavadinima, kiekvienai imonei skirtingas kodukas ir vedate koda imones kurios darbuotojo anketa vedate.
pingvinuke
Gal zinote kaip padaryti trimate diagrama? Vien zodziu reikia stai tokio dalyko toje pacioje lenteleje reikia atvaizduoti visa tai.
yra pozymiai, kurie visis turi tuos pacius kodus. Pvz
Obuolys: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
kriause: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
slyva: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
bananas: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
apelsinas: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
Man reik parodyt tuos atsakymus kaip atsake mama, vaikas ir baba

Nu nezinau, ar cia aiskiai nupasajojau:((((
Bet kaip tai padaryt?
Kuri cia ta turetu buti z asis?
laputaitexxx
QUOTE(pingvinuke @ 2012 11 19, 00:18)
Gal zinote kaip padaryti trimate diagrama? Vien zodziu reikia stai tokio dalyko toje pacioje lenteleje reikia atvaizduoti visa tai.
yra pozymiai, kurie visis turi tuos pacius kodus. Pvz
Obuolys: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
kriause: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
slyva: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
bananas: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
apelsinas: 1-taip, 2-ne; 3- nezinau
Man reik parodyt tuos atsakymus kaip atsake mama, vaikas ir baba

Nu nezinau, ar cia aiskiai nupasajojau:((((
Bet kaip tai padaryt?
Kuri cia ta turetu buti z asis?
*

Abejoju, ar toki trimati grafika padarysite su SPSS schmoll.gif
Tamsiaplauke_rudaake
sveikos, reikia nustatyti ar pajamos ir išlaidos priklausomi dydžiai. kas galėtų patarti, kaip tai padaryti ir kokį kriterijų naudoti?
laputaitexxx
QUOTE(Tamsiaplauke_rudaake @ 2012 11 22, 12:35)
sveikos, reikia nustatyti ar pajamos ir išlaidos priklausomi dydžiai. kas galėtų patarti, kaip tai padaryti ir kokį kriterijų naudoti?
*

Reikia paskaiciuoti koreliacija, jei tai intervalinio tipo kintamieji, tai naudokite Pearson koreliacija. Jei koreliacijos koeficientas bus statistiskai reiksmingas (p<0,05), tai kitamieji tarpusavyje susije.
*fabulouslife*
sveiki ! gal galit padet. turiu tokia problema.. kompe windausai lenkiski, ir isirasiau SPSS ir ta programa taip pat lenkiska verysad.gif kaip galima pakeist kalba?
Domiuosi
Atsiprašau už labai kvailą klausimą, tačiau visiškai nemoku naudoti SPSS programa. Gavosi taip,kad man reikia apskaičiuoti, kai P<0,05. Pabandysiu paaiškinti.

Turiu dviejų tam tikrų veiksmų atlikimo laiką. Tarkime veiksmą A, atlieka per laiką X, o veiksmą B atlieka per laiką Y. Man reikia padaryti išvadą, kad A veiksmą, atlieka (arba) neatlieka statistiškai reikšmingai trumpiau, nei laiką B.

Tarkime sienos 2 kvadratinius metrus teptuku nudažo per vidutiniškai 16,4 minutes, o rulonėliu nudažo per 7,6 minutes. Kaip man apskaičiuoti, ar statiskiškai reikšmingai nudažo sieną greičiau su rulonėliu, negu su teptuku?

Turiu tik vidurkius abiejų veiksmų laiko.
Labai didelis ačiū, tiems kas sugaiš laiką ir pagelbės smile.gif
Laurita29
PADĖKITE, jau visai užsiknisau ieškoti nulaužtos SPSS. Siunčiau iš Linkomanijos, kažkas neina:( Su laikina terliotis nenoriu, man tos programos reikės net puse metų. Labai lauksiu smile.gif
artistė
Ar SPSS galima apskaičiuoti šansų santykį? Jei taip, kuriuo metodu? Ačiū
rasabug
Kaip gerai kad yra tokia tema. Siandien einu konsultacijos ir rytoj pas destytojas, bet vistiek manau kad kai konkreciai reikes pradeti dirbti, bus sunkoka... blink.gif
rasabug
Pas mane anketoje yra toksai klausimas kur reikia suranguoti vertybes didejimo tvarka, vienodu atsakymu negali buti. tai yra nuo 1 iki 11, nes 11 vertybiu pagal svarbuma. Svarbiausia vertinama 1, o nesvarbiausia 11. O gal reikejo atvirkshciai uzkoduoti.
tas vertybes suvedziau kaip atskirus klausimus... kaip man dabar ishrinkti tas vertybes, kurios buvo daugiausiai vertinamos kaip svarbiausios respondentu?
Ir kaip vertybes kurios buvo vertinamos kaip mazai svarbios ???
doh.gif
alma16
Sveikos. Gal galite kas patiklsinti.? Gal yra galimybe apskaiciuoti Cronbach alfa koeficienta be SPSS programos? Nes parasiau darba, viska skaiciavau Exselyje. Bet dabar destytojas reikalauja, kad papildomai apskaiciuociau Cronbach alfa koeficienta. Kiek skaitau internete, tai jis apskaiciuojamas tik SPSS doh.gif
laputaitexxx
QUOTE(alma16 @ 2013 02 24, 22:22)
Sveikos. Gal galite kas patiklsinti.? Gal yra galimybe apskaiciuoti Cronbach alfa koeficienta be SPSS programos? Nes parasiau darba, viska skaiciavau Exselyje. Bet dabar destytojas reikalauja, kad papildomai apskaiciuociau Cronbach alfa koeficienta. Kiek skaitau internete, tai jis apskaiciuojamas tik SPSS doh.gif
*

Cronbach alfa skaiciuojama su SPSS is "zaliu" duomenu, t.y. jei tarkim skale sudaro 5 teiginiai, tai tos skales Cronbach alfa skaiciuojama nuo tu 5 teiginiu, o ne nuo bendro skales ivercio.
alma16
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 24, 23:42)
Cronbach alfa skaiciuojama su SPSS is "zaliu" duomenu, t.y. jei tarkim skale sudaro 5 teiginiai, tai tos skales Cronbach alfa skaiciuojama nuo tu 5 teiginiu, o ne nuo bendro skales ivercio.
*

Atsiprasau, o ka reiskia "zaliu" duomenu? Ta prasme, kad uztektu i SPSS suvesti tik klausimus, o rezultatu i klausimus suvesti net nereikia? 4u.gif
laputaitexxx
QUOTE(alma16 @ 2013 02 24, 23:13)
Atsiprasau, o ka reiskia "zaliu" duomenu? Ta prasme, kad uztektu i SPSS suvesti tik klausimus, o rezultatu i klausimus suvesti net nereikia?  4u.gif
*

Reikia suvesti visus atsakymus
luckyangel
Sveiki, bandau padaryti viena sklaidos diagrama, taciau niekaip nesigauna verysad.gif ieskojau rysio tarp dvieju intervalu skales kintamuju naudojant Spearman koreliacijos koeficienta. Gavau rezultatus, kad tarp kintamuju yra statistiskai reiksmingas rysys. Noriu gautus duomenis pavaizduoti diagramoje, kurioje butu tiesi kreive su taskiukais (nezinau kaip aiskiau paaiskinti), taciau niekaip nerandu kaip padaryti. Jei kas nors zinote, gal galetumete parasyti, kaip reikia tiksliai daryti? Linijine diagrama pavyksta padaryti, o tokios, kurioje butu tiesi linija ir duomenys pateikti taskiukais, nepavyksta...
laputaitexxx
QUOTE(luckyangel @ 2013 02 25, 00:09)
Sveiki, bandau padaryti viena sklaidos diagrama, taciau niekaip nesigauna  verysad.gif  ieskojau rysio tarp dvieju intervalu skales kintamuju naudojant Spearman koreliacijos koeficienta. Gavau rezultatus, kad tarp kintamuju yra statistiskai reiksmingas rysys. Noriu gautus duomenis pavaizduoti diagramoje, kurioje butu tiesi kreive su taskiukais (nezinau kaip aiskiau paaiskinti), taciau niekaip nerandu kaip padaryti. Jei kas nors zinote, gal galetumete parasyti, kaip reikia tiksliai daryti? Linijine diagrama pavyksta padaryti, o tokios, kurioje butu tiesi linija ir duomenys pateikti taskiukais, nepavyksta...
*

Prie gafiku ieskokite Scatter plot, i Y asi ikeliate viena kintamaji, o i X asi kita kintamaji, tada gausite taskiukus, o jei reikia tieses, paspaudus 2-kart ant grafiko, virsuj yra pasirinkimas su regresijos tiese
rasabug
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 25, 15:12)
Prie gafiku ieskokite Scatter plot, i Y asi ikeliate viena kintamaji, o i X asi kita kintamaji, tada gausite taskiukus, o jei reikia tieses, paspaudus 2-kart ant grafiko, virsuj yra pasirinkimas su regresijos tiese
*

Koki man korelaiacijos testa taikyti reiketu?
jei yra tarkim 8 teiginiai kurie yra ivertinti skaleje
"Visiskai sutinku" -5
Is dalies sutinku - 4
Abejoju-3
Is dalies nesutinku - 2
Nesutinku - 1

Koki man koreliacijos testa reikia taikyti norint palyginti pagal amziaus grupes atsakymu pasiskirstyma ir pagal isilavinima.

Labai laukiu atsakymo - liko 9 dienos, o sustojusi esu vietoje su tuo spssu.... verysad.gif
laputaitexxx
QUOTE(rasabug @ 2013 02 25, 18:54)
Koki man korelaiacijos testa taikyti reiketu?
jei yra tarkim  8 teiginiai kurie yra ivertinti skaleje
"Visiskai sutinku" -5
Is dalies sutinku - 4
Abejoju-3
Is dalies nesutinku - 2
Nesutinku - 1

Koki man koreliacijos testa reikia taikyti norint palyginti pagal amziaus grupes atsakymu pasiskirstyma ir pagal isilavinima.

Labai laukiu atsakymo - liko 9 dienos, o sustojusi esu vietoje su tuo spssu.... verysad.gif
*

Reikia Spearman koreliacija taikyti, nes kintamieji ranginiai
rasabug
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 25, 19:21)
Reikia Spearman koreliacija taikyti, nes kintamieji ranginiai
*

aciu uz atsakyma smile.gif

tada gal galite atsakyti dar kada reikia taikyti kokiais atvejais spearman koreliacija, pearson ar kendals? Nes jie visi trys ranginiams kiek suprantu. smile.gif kuo jie skiriasi ?
laputaitexxx
QUOTE(rasabug @ 2013 02 25, 19:58)
aciu uz atsakyma smile.gif

tada gal galite atsakyti dar kada reikia taikyti kokiais atvejais spearman koreliacija, pearson ar kendals? Nes jie visi trys ranginiams kiek suprantu.  smile.gif  kuo jie skiriasi ?
*

Spearman ir Kendals yra ranginiams kintamiesiems, taip pat Spearman dar skaiciuojamas tolydiesiems kintamiesiems, kurie netenkina normaliskumo salygos, Kendals nuo Spearman skiriasi tuom, kad Kendals skaiciuojamas kai kintamieji turi maza kategoriju skaiciu (pvz. 3). Pearson skaiciuojamas tolydiesiems kintamiesiems, taip pat sie kintamieji turetu tenkinti normaliskumo salyga 4u.gif
rasabug
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 25, 20:13)
Spearman ir Kendals yra ranginiams kintamiesiems, taip pat Spearman dar skaiciuojamas tolydiesiems kintamiesiems, kurie netenkina normaliskumo salygos, Kendals nuo Spearman skiriasi tuom, kad Kendals skaiciuojamas kai kintamieji turi maza kategoriju skaiciu (pvz. 3). Pearson skaiciuojamas tolydiesiems kintamiesiems, taip pat sie kintamieji turetu tenkinti normaliskumo salyga  4u.gif
*

O kaip suzinoti kurie kintamieji tenkina o kurie netenkina normalishkumo salygos? g.gif
laputaitexxx
QUOTE(rasabug @ 2013 02 25, 20:24)
O kaip suzinoti kurie kintamieji tenkina o kurie netenkina normalishkumo salygos?  g.gif
*

Kolmogorovo - Smirnovo testas ta parodo, jei gauname p<0,05, reiskia kintamieji nera pasiskirste normaliai
luckyangel
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 25, 13:12)
*

Aciu uz atsakyma. Dar noreciau paklausti, nes jau visai pasimeciau... o ar galima padaryti, kad sklaidos diagramoje butu ne regresijos r reiksme, o koreliacijos r reiksme. Diagramoje rodo regresijos tiese, o as darau diagrama, kurioje vaizduojamas intervaliniu kintamuju, pasiskirsciusiu ne pagal normaluji skirstini, rysys. Tai ar gerai tokiu atveju, kad rodo regresijos r reiksme?

Ir dar vienas klausimas butu - diagramoje yra keletas isskirsciu, ar gerai, kad jas itraukiau i skaiciavima? pas mane imtis nedidele, apie 35 zmones
rasabug
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 02 25, 21:07)
Kolmogorovo - Smirnovo testas ta parodo, jei gauname p<0,05, reiskia kintamieji nera pasiskirste normaliai
*

aciu aciu aciu smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.