Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

sveiki!
norejau pasiteirauti siek tiek Jusu kas ismano statistinius apdorojimo budus.
darau kiekybine anketa bakalauro darbui. respondentams pateikti teiginiiai i kuriuos jie atsako 10-1 balo intervale. atsakymai butu isskirti i dvi grupes- viesojo sektoriaus darbuotoju atsakymai ir privataus (isvesti ju ats vidurkius atskirai ir bendrai). reikia apskaiciuoti vidurkius ir paklaidas . na siaip jokiu ziniu dar neturiu, paskaiciau tema , bet atrodo visos cia labai rimtus metodus naudoja.
tai noriu paklausti ka man geriau naudoti savo tyrimui? ar spss ar anova ar tiesiog excel?aisku net nezinau kaip anova gauti...
gal kas kokiu patarimu turite?
Atsakyti
merginos patarkit, ar galima tarp dvieju klausimų su likerto skalėmis (5-visiškas pritarimas, 1- nepritarimas), paskaičiuoti koreliaciją?

Klausimo pvz. Aš mokausi iš komunikacijos su kitataučiu ir Aš neteikiu prioriteto bendrauti su savo tautybės atstovu g.gif Koreliacijos koef. 0,240**

Kaip tada interpretuoti rezultatus?
Atsakyti
QUOTE(Levereti @ 2014 03 26, 21:21)
merginos patarkit, ar galima tarp dvieju klausimų su likerto skalėmis (5-visiškas pritarimas, 1- nepritarimas), paskaičiuoti koreliaciją?

Klausimo pvz. Aš mokausi iš komunikacijos su kitataučiu ir Aš neteikiu prioriteto bendrauti su savo tautybės atstovu  g.gif Koreliacijos koef. 0,240**

Kaip tada interpretuoti rezultatus?


Kadangi koreliacija teigiama (nors silpna), tai mano supratimu tie, kurie teigia, kad mokosi iš kitataučių- neteikia prioriteto bendrauti su savo tautybės atstovais ir atvirkščiai g.gif
Atsakyti
Bandau ir as susidraugauti su SPSS, perskaiciau sia tema, bet vis tiek turiu klausimu protingoms mergaitėms.
Tiriu mitybos iprocius tam tikra liga sergančiu zmoniu. Anketoje pateikti maisto produktai ir apklaustuoju prasoma nurodyti, kaip daznai jie vartoja konkretu produkta (1 – niekada, 2 - retai,......5 – labai dažnai). Aš skaičiavau vidurkius Independent sample t test, kai lyginau pagal lytį. O One-way Anova – kai lyginau produktu vartojimo daznuma pagal ligos stadijas. Na ir matau, pagal vidurkį, jei jis didesnis tai reiškia vartojamas atitinkamos grupės dažniau, o pagal p reikšme ar reikšmingas skirtumas.
Ar cia as teisingai dariau?
Ar man cia pirma reikėjo dar ta aprasyta siame forume normaluma pasitikrinti. Bet radau, kad jis tik intervalinei skalei skirtas. Nebesusigaudau. Čia kaip ir rangine. Ar tinka vidurkių skaičiavimas.

Prašau pagelbėkite. Ačiū.


Atsakyti
Sveikos, gal kuri žinosit?

Perkodavau duomenis į naujus kintamuosius, bet įvedant naujus duomenis, perkoduoti kintamieji nebeužsipildo-lieka tušti laukeliai. Ar reikės suvedus visus duomenis koduoti iš naujo? Ar galima kažkaip automatiškai naujus duomenis perkoduot?
Atsakyti
Sveikos! smile.gif
turiu klausimėlį, gal ką patartumėt.
Turiu atlikti tyrima (parasyti darbą) naudojantis spss programa, ekonomine ar finansine tema, ekonometrijos dalykui. Bet niekaip nesugalvoju tinkamos temos, kad būtų pakankamai duomenų ir nebūtų svarbų metai (kada kokiais metais kas buvo). Gal kas susidūrėt su tokiu darbu? gal galėtumėt pasiūlyti kokia tema?
Būčiau labai labai dėkinga smile.gif
Atsakyti
gal visiškai paprastas ir durnas klausimas, bet kaip reikėtų suvesti atvirų klausimų duomenis? mano atveju gaunami atsakymai paprasti, pvz kiek per dieną suvalgai saldainių?
1)......įrašykite
2) saldainių nevalgau

du atsakymo variantai, bet nežinau kaip visa tai įdėt į SPSS...

va, senose temose iškasiau patarimų, kad tuos atsakymus kategorizuoti ir tada užkoduoti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egliosha: 09 balandžio 2014 - 17:57
QUOTE(egliosha @ 2014 04 09, 18:35)
gal visiškai paprastas ir durnas klausimas, bet kaip reikėtų suvesti atvirų klausimų duomenis? mano atveju gaunami atsakymai paprasti, pvz kiek per dieną suvalgai saldainių?
1)......įrašykite
2) saldainių nevalgau

du atsakymo variantai, bet nežinau kaip visa tai įdėt į SPSS...

va, senose temose iškasiau patarimų, kad tuos atsakymus kategorizuoti ir tada užkoduoti biggrin.gif


Pasidarote du kintamuosius: 1. Ar valgo saldainius? (Taip, ne), 2. Kiek valgo saldainiu ( irasyti skaiciu).
Papildyta:
QUOTE(Rose Prick @ 2014 04 04, 13:22)
Sveikos, gal kuri žinosit?

Perkodavau duomenis į naujus kintamuosius, bet įvedant naujus duomenis, perkoduoti kintamieji nebeužsipildo-lieka tušti laukeliai. Ar reikės suvedus visus duomenis koduoti iš naujo? Ar galima kažkaip automatiškai naujus duomenis perkoduot?


O Jus perkoduojate per funkcija Recode into different variables?
Papildyta:
QUOTE(Dovile111 @ 2014 04 03, 21:58)
Bandau ir as susidraugauti su SPSS, perskaiciau sia tema, bet vis tiek turiu klausimu protingoms mergaitėms.
Tiriu mitybos iprocius tam tikra liga sergančiu zmoniu. Anketoje pateikti maisto produktai ir apklaustuoju prasoma nurodyti, kaip daznai jie vartoja konkretu produkta (1 – niekada, 2  - retai,......5 – labai dažnai). Aš skaičiavau vidurkius Independent sample t test, kai lyginau pagal lytį. O One-way Anova – kai lyginau produktu vartojimo daznuma pagal ligos stadijas. Na ir matau, pagal vidurkį, jei jis didesnis tai reiškia vartojamas atitinkamos grupės dažniau, o pagal p reikšme ar reikšmingas skirtumas.
Ar cia as teisingai dariau?
Ar man cia pirma reikėjo dar ta aprasyta siame forume normaluma pasitikrinti. Bet radau, kad jis tik intervalinei skalei skirtas. Nebesusigaudau. Čia kaip ir rangine. Ar tinka vidurkių skaičiavimas.

Prašau pagelbėkite. Ačiū.



Jusu atveju tai ranginiai duomenys ir vidurkiu palyginimas netinka (t.y. t-testas, Anova), reiktu taikyti chi- kvadrat, tada viskas butų procentaliai išreikšta, arba jei Jums reikia kad vidurkiai matytusi, tada galima paskaičiuoti vidurkius bet lyginti su neparametriniais kriterijais (Mann-whitney dviejų imciu atveju, kruskal-wallis daugiau nei dviejų imciu atveju). Tuomet dar prisidėtų rangai, kuriais remiantis ir lyginama.
Papildyta:
QUOTE(Siriii @ 2014 03 25, 17:11)
sveiki!
norejau pasiteirauti siek tiek Jusu kas ismano statistinius apdorojimo budus.
darau kiekybine anketa bakalauro darbui. respondentams pateikti teiginiiai i kuriuos jie atsako 10-1 balo intervale. atsakymai butu isskirti i dvi grupes- viesojo sektoriaus darbuotoju atsakymai ir privataus (isvesti ju ats vidurkius atskirai ir bendrai). reikia apskaiciuoti vidurkius ir paklaidas . na siaip jokiu ziniu dar neturiu, paskaiciau tema , bet atrodo visos cia labai rimtus metodus naudoja.
tai noriu paklausti ka man geriau naudoti savo tyrimui? ar spss ar anova ar tiesiog excel?aisku net nezinau kaip anova gauti...
gal kas kokiu patarimu turite?


Anova tai ne programa o statistinis metodas :-)
Jei 10- bale vertinimo sistema, reiktų pasižiūrėti normaliskuma ir tada rinktis parametrinius ar neparametrinius metodus taikyti.
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2014 04 10, 12:26)

O Jus perkoduojate per funkcija Recode into different variables?



taip 4u.gif man reikėtų, kad pasidarytų kaip excel, kur būna, kad pažymi langelius kuriose formulės yra, "pratempi" žemyn ir visi kiti pagal formules irgi užsipildo. Ar su spss taip įmanoma?
Atsakyti
Labas. Buvo man praėjusį pusmetį statistika su SPSS programa, bet kiek suprantu, tai neina, kaip exelyje perbraukti.
Atsakyti
QUOTE((mirtise) @ 2014 04 10, 21:24)
Labas. Buvo man praėjusį pusmetį statistika su SPSS programa, bet kiek suprantu, tai neina, kaip exelyje perbraukti.

dėl 5 papildomų anketų teko visas skales ir patikimumus perskaičiuoti, duomenis perkoduoti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rose Prick @ 2014 04 10, 19:12)
taip  4u.gif man reikėtų, kad pasidarytų kaip excel, kur būna, kad pažymi langelius kuriose formulės yra, "pratempi" žemyn ir visi kiti pagal formules irgi užsipildo. Ar su spss taip įmanoma?


Kaip exelyje spss'e formules neistempsite, jei norite visiems tiriamiesiems paskaičiuoti kažkokį kintamaji pagal formule, reikia ta daryti per Compute variable, lange padarote formule ir visiems tiriamiesiems bus paskaiciuota. Jeigu norite tiesiog perkoduoti kokį kintamaji, ta reikia daryti per Recode into diferrent variable
Atsakyti