Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

Sveiki, dirbti su SPSS programa pradėjau mokintis visai neseniai, tad praktiškai nelabai ką moku daryti dar blush2.gif Gal kas galite padeti: kaip su SPSS programa apskaičiuoti aproksimuotas reikšmes? :-)
Atsakyti
Ir aš šaukiuosi pagalbos 4u.gif
Ar labai sudėtinga suprognozuoti ateinančių laikotarpių statistinius duomenis pagal praėjusių laikotarpių duomenis, pvz. konkrečius ekonominius rodiklius?
SPSS neturiu net pagrindų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnely123 @ 2012 02 08, 18:08)
sveiki, gal galite pagelbeti...niekur nerandu kaip apdoroti vienos anketos klausima sad.gif
kai yra klausimas X, ir 10 atsakymo variantu....juos reikia sugrupuoti svarbumo tvarka. suprantu kad kiekviena klausima koduoti atskirai, bet tai kaip rasyti VALUES langelyje..

na ir dar labai panasus klausimas, kai is penkiu atsakymo variantu reikia pasirinkti kokius 2?

labai aciu u pagalba smile.gif


Jei i klausima galimi keli atsakymo variantai, tai kiekvienam atsakymo variantui skiriame po stulpeli ir vedame 1, jei respondentas pasirinko ta varianta, ir 0, jei nepasirinko. I values nieko vesti nereikia. Paskui per frequences surandam kiekvieno varianto dazni ir matysime, kuri dazniausiai pasirinko.
Papildyta:
QUOTE(Tutti @ 2012 02 12, 12:15)
Sveikos, turiu duomenis ekonominių rodiklių pasiskirstymą procentais.
Juos reikia sureitinguoti 9 balų skalėje (pagal vidutinę reikšmę). Ar su SPSS programa būtų galima tai padaryti?


Nesupratau, ar tie rodikliai yra procentais isreiskti ar 9 balų skalėje?
Papildyta:
QUOTE(Latte` @ 2012 02 17, 20:35)
Sveiki, dirbti su SPSS programa pradėjau mokintis visai neseniai, tad praktiškai nelabai ką moku daryti dar  blush2.gif  Gal kas galite padeti: kaip su SPSS programa apskaičiuoti aproksimuotas reikšmes? :-)


Kokia funkcija aproksimuotas?
Papildyta:
QUOTE(bugyte @ 2012 02 20, 12:09)
Ir aš šaukiuosi pagalbos  4u.gif
Ar labai sudėtinga suprognozuoti ateinančių laikotarpių statistinius duomenis  pagal praėjusių laikotarpių duomenis, pvz.  konkrečius ekonominius rodiklius?
SPSS neturiu net pagrindų  unsure.gif


Prognozuoti galima taikant regresija
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2012 02 22, 10:45)

Papildyta:
Kokia funkcija aproksimuotas?



hmm, net nelabai žinau..
Man reikia apskaičiuoti vidutinę
absoliutinę procentinę MAPE paklaidą, ir ten reikalinga y aproksimuota reikšmė. blush2.gif
Atsakyti
sveikos smile.gif o gal kas turi SPSS 12 arba 13 versiją? smile.gif
Atsakyti
labas, labai prasau pagalbos 4u.gif pirma karta darau statistikos darba su spss, literatura tiek anglu, tiek lietuviu kalba man labai sunku suprasti del statistiniu terminu, apie kuriuos nezinau visiskai nieko (isskyrus p reiksme biggrin.gif). susidariau matrica, suvedziau duomenis, apskaiciavau paprasciausius rodiklius. dabar iskilo problemos:

1. kaip suskirstyti tiramiuosius (case'us) pagal viena parametra ('variable'- darbo stazas, ivestas metais)? reikia dvieju grupiu- darbo stazas iki 10 metu ir virs 10 metu.
2. kaip palyginti abi tiriamuju grupes pagal visus klausimus? (esu girdejusi, kad tokiu atveju teks abi tiriamuju grupes suvesti i skirtingus failus- ar tai tiesa?) kaip apskaiciuoti p tiems klausimams?

buciau labai dekinga uz bet kokia pagalba: tikslu atsakyma ar koki pabaksnojima i tutorial'a, paskaita, case analysis- bet ka, kas uzvestu ant kelio blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(dominica @ 2012 03 12, 21:20)
labas, labai prasau pagalbos  4u.gif pirma karta darau statistikos darba su spss, literatura tiek anglu, tiek lietuviu kalba man labai sunku suprasti del statistiniu terminu, apie kuriuos nezinau visiskai nieko (isskyrus p reiksme biggrin.gif). susidariau matrica, suvedziau duomenis, apskaiciavau paprasciausius rodiklius. dabar iskilo problemos:

1. kaip suskirstyti tiramiuosius (case'us) pagal viena parametra ('variable'- darbo stazas, ivestas metais)? reikia dvieju grupiu- darbo stazas iki 10 metu ir virs 10 metu.
2. kaip palyginti abi tiriamuju grupes pagal visus klausimus? (esu girdejusi, kad tokiu atveju teks abi tiriamuju grupes suvesti i skirtingus failus- ar tai tiesa?) kaip apskaiciuoti p tiems klausimams?

buciau labai dekinga uz bet kokia pagalba: tikslu atsakyma ar koki pabaksnojima i tutorial'a, paskaita, case analysis- bet ka, kas uzvestu ant kelio  blush2.gif


Laba,

1. Transform - Recode into different variables. Susikuriame naujo kintamojo pavadinima, tuomet spaudziame Old and new values ir nurodome, kad iki 10 butu reiksme 1, virs 10 reiksme 2. Turite gauti nauja kintamaji su reiksmemis 1 (iki 10 m. stazas) ir 2 (virs 10 m. stazas)

2. Priklausomai kokio tipo yra tie klausimai: kiekybiniai ar kategoriniai. Viskas turi buti viename faile, su atskirais nieko nepaskaiciuosite, tiesiog skiriamasis kintamasis bus tas Jusu sukurtas naujas kintamasis. Jei kintamieji kiekybiniai, tai reiktu naudoti t testa (pries tai dar pasitikrinus normaliskuma), jei kategoriniai, tai chi-kvadrata, kai skaiciuosite siuos kriterijus ir gausite p reiksmes smile.gif
Atsakyti
Laba diena,

man reikalinga Jūsų konsultacija. Aš atlikau kiekybinį turimą, jame dalyvavo 51 respondentas. Norint gauti chi kvadratą man reikia Stiudento kriteriju naudoti?
Atsakyti
QUOTE(Aura88 @ 2012 03 18, 16:03)
Laba diena,

man reikalinga Jūsų konsultacija. Aš atlikau kiekybinį turimą, jame dalyvavo 51 respondentas. Norint gauti chi kvadratą man reikia Stiudento kriteriju naudoti?


Sveiki,

Chi-kvadrat kriterijus ir Stjudento testas yra du skirtingi statistiniai metodai smile.gif
Atsakyti
laba diena. gal kas suprantate kaip paskaiciuoti SPSS priklausomybe? tarkim kaip pasitenkinimas priklauso nuo kainos ir pan. koki skaiciavimo buda naudoti? tiesine regresija? nelabai gaudausi ........:?(
Atsakyti
QUOTE(ugnely123 @ 2012 03 18, 21:25)
laba diena. gal kas suprantate kaip paskaiciuoti SPSS priklausomybe? tarkim kaip pasitenkinimas priklauso nuo kainos ir pan. koki skaiciavimo buda naudoti? tiesine regresija? nelabai gaudausi ........:?(


O kaip matuojamas pasitenkinimas ir kaina? Viskas priklauso nuo kintamuju tipo, koki metoda naudoti
Atsakyti
cia kiekybiniai duomenys...pasitenkinimas taip,ne, o nepriklausomas dydis, pagal ka prognozuosiu pagal labai, nelabai, blogai....

nepriklausoma dydi sudaro faktoriai, kuriuos galvoju sutraukti pagal vidurkius


Prasau padekite, jeigu supratote mane... :{
Atsakyti