Įkraunama...
Įkraunama...

Sergantys vaikai grupėje - 3 tema

QUOTE(Bekasė @ 2012 10 24, 20:40)
kazkaip labai pievas parasyta, kad ir:
"Kuo vaikas mažesnis, tuo rečiau serga alergine sloga."
Maniskei jau desimt ir alergine sloga prasidejo metuku. Ir nebuvome pirmi tokie pas savo gydytoja.


Niekas ir nesako kad neserga, serga, tačiau ne tiek dažnai kaip AD ar BA. Tiesiog alergijos tokia seka, kad pirma pasireiškia AD, tada BA o tada alerginis rinitas, bet tai nėra taisyklė, nes būna kad viena liga nepasireiškia, o pasireiškia kita, čia individualiai nuo organizmo priklauso.

QUOTE(Bekasė @ 2012 10 24, 20:40)
"Alerginei slogai būdingas priepuolinis čiaudulys."
toli grazu ne daznai, o ypac tarp vaiku.


Pagal vieną vaiką ar kelis vaikus nespręskit apie medikų ir mokslininkų surinktą statistiką wink.gif Maniškiui pradžioje irgi nebuvo čiaudulių, o po kelių metų atsirado. Va man iškarto nuo čiaudulių viskas prasidėjo. Manydavau kad plyšiu pusiau nuo čiaudėjimo priepuolių doh.gif Kitiems tiesiog bėga sloga upeliu, kad net galvos palenkt negali žemyn.

QUOTE(Bekasė @ 2012 10 24, 20:40)
p.s. - beja kaip gydoma alergine sloga?


Imunoterapija mirksiukas.gif Gaila, bet antihistamininiai vaistai ar hormonai nuima tik simtomus. jei jei nekankina ištįsus metus tada gerai, bet jei yra stipri alergija dulkėms, jų erkutėms, tada jau geriau rinktis imunoterapiją, tik kad ji žvėriškai brangi.

QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 22:23)
Turbūį nesat tieisogiai susidūrus su alergija...

Pati turiu alerginį rinitą (susirgau paauglystėje), vienas sūnus turi alerginį rinitą (nuo gimimo buvo AD, o nuo kokių 7 m prasidėjo rinitas, bandė ir BA pripaišyt, bet išaiškėjo kad tai refliuksas, nors kai užeina alergijos priepuolis nuo pavojingo kontakto prasideda dilgėlinė ir spaudžia kvėpavimo takus), o kitas sūnus turi bronchinę astmą.

QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 22:23)
mums priepoliniai čiauduliai, akių niežėjimas, paraudimas, sloga. Ir tokie simptomai geriant vaistus lieka, tik šiek tiek dar pakenčiami tampa  smile.gif


Mano šeimai pavyksta kontroliuoti alerginį rinitą. Tiesiog gal pasirinkom tinkamus mums vaistus, kurie tikrai visai nuima simptomus, aišku jei vartojami reguliariai.

Tęsiant į tema apie sergančius vaikus darželyje, mūsų auklėtojos laimei jau tikrai patyrusios ir pačios dažnai jau atskiria ar vaikas tik iš po nakties su alergine sloga atsikėlęs atėjo, ar čia jau nelabai į alergiją panašu (lankom alergiškų vaikų darželį- specializuotą wink.gif )
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 08:03)
BūTENT!
NEREIKIA IEŠKOTI KVAILESNIŲ UŽ SAVE - ALERGINĖ SLOGA T.P. GYDOMA

Tai kas gincijasi, bet ar gydymas tai buvimas namie?
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 23:23)
alerginė sloga yra gydoma jei yra žinoma kam žmogus alergiškas. Bent jau aš žinau šienligę tikrai galima apgydyti . ne alergijos metu vadinasi ne mano alergijos sezonu leidžiami alergenai į organizmą, mano atveju splaį pradėti balandį pabaigti. Ir taip apie penkerius metus... vis dar neprisiruošiu ...

mes irgi, nes visu pirma gydytoja neduoda jokios garantijos, kad bus rezultatas. Jos zodziais tariant, reikia metus gerti (arba leisti tam tikrus vaistus) ir ziureti ar bus rezultatas. Jeigu bus, visa tai testi dar tris-keturis metus.
Vienais metais, jau kaip ir buvo pradeja sitam ruostis, bet kol pasidareme visus tyrimus (tiksliau, kol issiaiskinom kad vaikams rodikliai yra kitokie, nei kad standartiskai spausdinami) ir vaistu atsirado vaistineje atejo sausio pabaiga ir jau buvo per velu pradeti.

QUOTE(bevardė @ 2012 10 25, 10:09)
Niekas ir nesako kad neserga, serga, tačiau ne tiek dažnai kaip AD ar BA. Tiesiog alergijos tokia seka, kad pirma pasireiškia AD, tada BA o tada alerginis rinitas,

nebutinai tokia seka
Alerginis rinitas buvo nuo metuku. Ba tik 2.5m po persirgto kokliuso (o iki to laiko net itarimo nebuvo, nes nebuvo nei spazmu, nei dusimo, nei daznu bronchitu).
Dabar velgi - BA valdoma sekmingiau nei alergija. Kad ir pernai vaistu konkreciai nuo ba prisireike, tik alergijos sezonu - visu kitu laiku apsejome be ju.

QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 08:03)
BūTENT!
NEREIKIA IEŠKOTI KVAILESNIŲ UŽ SAVE - ALERGINĖ SLOGA T.P. GYDOMA

jeigu jau taip klykauji, tai ir surasyk konkreciai, kaip VAIKAMS ( o dar geriau lopselinio/darzelinio amziaus) yra gydoma alergine sloga?
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 10 25, 12:09)
jeigu jau taip klykauji, tai ir surasyk konkreciai, kaip VAIKAMS ( o dar geriau lopselinio/darzelinio amziaus) yra gydoma alergine sloga?


atsiprašau už klykavimą 4u.gif biggrin.gif
Aš ne medikė ,kad surašinėčiau gydymus - viena.Antra-tai ne ta tema.
o trečia - reikia žinoti kam yra alergija.O jeigu mes nenustatę alergijos, mėgstame klykauti,kad maa vaikas neserga sloga, o turi alerginę slogą - tai kas ir kaip Jums ją nustatė?
o jei jau nustatyta alerginė stoga, tai tuo pačiu turi būti skiriamas ir gydymas, ir kiekviam jis yra individualus smile.gif
Turbūt sutiksite?
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2012 10 24, 23:23)
ant rankų tyrimas yra nieko vertas, turiu šienligę konkrečiam augalui, ir paūmėja pam du mėnesiu per metus.

alerginė sloga yra gydoma jei yra žinoma kam žmogus alergiškas. Bent jau aš žinau šienligę tikrai galima apgydyti . ne alergijos metu vadinasi ne mano alergijos sezonu leidžiami alergenai į organizmą, mano atveju splaį pradėti balandį pabaigti. Ir taip apie penkerius metus... vis dar neprisiruošiu ...

O man ant ranku viska labai gerai parodo, kam as alergiska.
Imunoterapija pati isbandziau eile metu, efektas yra thumbup.gif aisku visiskai nepanaikina alergijos, bet tikrai geriau..

QUOTE(bevardė @ 2012 10 25, 10:09)
Imunoterapija  mirksiukas.gif Gaila, bet antihistamininiai vaistai ar hormonai nuima tik simtomus. jei jei nekankina ištįsus metus tada gerai, bet jei yra stipri alergija dulkėms, jų erkutėms, tada jau geriau rinktis imunoterapiją, tik kad ji žvėriškai brangi.

Mano šeimai pavyksta kontroliuoti alerginį rinitą. Tiesiog gal pasirinkom tinkamus mums vaistus, kurie tikrai visai nuima simptomus, aišku jei vartojami reguliariai.

Taip, imunoterapija gali rinktis jeigu tiksliai zinai kam alergiskas esi.. tikrai ne viska imanoma istirti. Alergija man prasideda pvz nuo ivairiu kvapu, tai kaip man ja gydyt??
O ka daryt jei alergiskas esi daug kam.. taigi vienu metu nuo visu alergenu imunoterapijos nepritaikysi.. o dar tiek metu ja reikia taikyt.. tada renkiesi labiausiai alergizuojanti alergena arba dazniausiai sutinkanti.. Pvz man nuo dulkiu erkutes taike imunoterapija. Bet as alergiska ir knygu erkutem, ir kvapams, ir ziedadulkems, baisiausiai tai katems ir sunims..(ir visiems kitiems gyvunams) ir tt... taigi nuo visko neprisileisi tu vaistu..
Gerai kad radot tinkamus vaistus ir jums padeda. Man asmeniskai nepadeda nei claritinai nei kokie kiti sad.gif i nosi purskiami tik palengvina..

QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 11:20)
o trečia - reikia žinoti kam yra alergija.O jeigu mes nenustatę alergijos, mėgstame klykauti,kad maa vaikas neserga sloga, o turi alerginę slogą - tai kas ir kaip Jums ją nustatė?

Patikekit, ne nuo visko imanoma nustatyti nuo ko alergija mirksiukas.gif jeigu jau butu viskas taip paptasta, tai visi zinotu kam alergiski. Nera taip paprasta. Paziurekit kiek vaiku AD turi, gyd liepia ieskot kam alergiski.. ale ne visiems pavyksta tai nustatyti, ir gyd bejegiai. Kad ir maniske nuo mazens baisu AD turejo, dabar baigiam isaugt. Nuo ko alergija? Niekas nezino. Kraujas nerodo, ant ranku nerodo. Pati nepastebejau kad butu nuo kazko.. ir ka siulot daryt? Lygiai tas pats su alergine sloga gali but.. Lengva pasakyt, kad reikia zinot kam alergiskas..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 25 spalio 2012 - 12:20
o tai iŠ ko mes nusprendžiam kad tai yra alerginė sloga?
Atsakyti
vieni geriausiai alergiją parodančių tyrimų yra vadinamieji lopo mėginiai, tik kad va juos retai daro, nors būtent jie parodo lėto tipo reakcijas, kurių nerodo nei kraujas nei dūrio mėginiai. Beto alergiją turi rodyti ir IgE tyrimas, ar tepinėlis (jei kalbam apie slogą)
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 14:06)
o tai iŠ ko mes nusprendžiam kad tai yra alerginė sloga?

Labai dažnai mamos širdis sako, alergija čia ar ne. Na, visų sloguojančių ir kosinčių vaikų tėvų širdys visada sako-alergija. O visi med. tyrimai-niekiniai. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 11:20)

Aš ne medikė ,kad surašinėčiau gydymus - viena.Antra-tai ne ta tema.
o trečia - reikia žinoti kam yra alergija.o jei jau nustatyta alerginė stoga, tai tuo pačiu turi būti skiriamas ir gydymas, ir kiekviam jis yra individualus  smile.gif
Turbūt sutiksite?

1. ne medike, bet kaltinimas kazkodel svaidaisi.
2. ir jeigu pradejai, tai pabaigti yra i tema
3. tai galiu apsviestini - pagrindine atihistamininiu vaistu paskirtis yra mazinti alergijos simptomus
kaip pvz - vienas is vaistu, vartojamu su alergija
http://www.vaistai.l...
kitas
http://www.vaistai.l...

4. ne visada nustatyti kam zmogus (o ypac vaikas) yra alergiskas yra lengva ir paprasta. tai gali uztrukti ir ne vienus metus.
Pvz dukrai alerginius tyrimus is venos ( na kur ima palete - maistas, aplinka, misrus ir po 20 alergenu), kainuoja apie 200 lt, dareme 4 kartus (pries tai ne viena karta daryti rankos badymai). Ir jie vis skiriasi - vieniems komponentams alergija silpneja,kitiems atsiranda, na o berzams islieka stabili auksciausia klase. Tai va su berzais reiketu pabandyti imunoterapija, tik jeigu ziurint pagal sios temos remus, tai man atrodo darzelinio amziaus vaikams jinai netaikoma.
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2012 10 25, 14:50)
Beto alergiją turi rodyti ir IgE tyrimas.

Turi.. pasikartosiu gal n-taji karta.. Sunui IgE nerode, viskas tvarkoj, bet astma diagnozavo g.gif Dukrai AD, IgE irgi geras. Na tai kaip suprast.. doh.gif

Na o i tema.. tai ir maniskis siandien atgriuvo po 2 menesiu lankymo smile.gif Kelios dalys tempa, pakimes lyg ir g.gif .. labai tikiuos tik gerkle, ne plauciu uzdegimas.. Nes aplink daug su plauciu uzdegimu, kazkoks virusas siaucia pas mus, kuris komplikuojasi i plauciu uzdegima verysad.gif Kaimynes mergaitei plauciu uzdegimas, o jos brolis su maniskiu i ta pacia grupe keliauja.. Kitos pazistamos visa seimyna su plauciu uzdegimu visi blink.gif O tai mergaitei kai sviete plaucius, sako siandien jau penktas darzelinukas su plauciu uzdegimu blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 25 spalio 2012 - 19:29
QUOTE(ezytee @ 2012 10 25, 15:06)
o tai iŠ ko mes nusprendžiam kad tai yra alerginė sloga?

Patys mes nieko negalim nuspręst, nebent tik įtart mirksiukas.gif Alerginio rinito dgn. nustatoma atlikus nosies sekreto tepinėlį (randama eozinofilų), tiriamas IgE (būna padidintas) ir anamnezė (yra sergančių giminėje, turi atopinį dermatitą ir pan).
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 10 25, 21:19)
1. ne medike, bet kaltinimas kazkodel svaidaisi.
.


nesupratau kokiais kaltinimais??? blink.gif
o ką tik medikai "kaltinimais svaidosi"???

ir paprieštaraukite Jūs man, gerbiamoji, kad alergijos gydyti nereikia!
t.p. paprieštaraukite,kad gydymas nėra kiekvienam induvidualus
Atsakyti