Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 4

Marabu, kadangi domiesi tyrimais nurodysiu dar vieną neblogą int. puslapį, vakar beieškodama informacijos užėjau, bet dar labai ir nesigilinau. Tai būtų Apie radiologinius tyrimo metodus.
Atsibosiu Jums su savo nuorodomis. blush2.gif

Tiek Pet (pozitronų emisijos tomografija), tiek ir kitas Varšuvoje atliekams tyrimas - krūtų magnetinis rezonansas - yra labai informatyvūs jau vykstant gydymui, ypač po operacijos ir spinduliavimo, kai pažeista oda, minkštieji audiniai, yra randas. Minėti metodai leidžia įvertinti gydymo eigą ir poveikį navikinėms ląstelėms. Pvz.: atlikta dalinė mastektomija, siekiant išsaugoti krūtį, tačiau tiksliai nežinoma ar visas navikas pašalintas, tuomet šie tyrimo metodai padeda įvertinti operaciją ir, reikalui esant, šalinama visa krūtis. Tas pats ir po spinduliavimo, norim mes to ar nenorim, kažkokie randėjimai audiniuose vyksta ir, kas ten darosi ar randėjimai, ar vėžinis procesas, vėl parodo Pet ir rezonansas.
Tuo tarpu tokiais atvejais pas mus, Lietuvoje, svarbiausias tyrimo metodas - laukimas: laukiama - arba išlįs metastazės arba ne. Kai jau kažką jauti nebe taip, kai jau aiškiai galima įtarti atsinaujinimą, tada ir tyrimai patvirtina. Mano gydytoja sako, jei navikas atsinaujino odoje - greit viską pamatysim, pajusi...Mūsų magnet. rezonanso tyrimas krūtų srityje neatliekams ar tai kitoks aparatas, ar tiesiog jam trūksta jautrumo. Žinau, nes aiškinausi, tada ir gavau pasiūlymą asmeniškai kreiptis į Varšuvą arba Bydgoščių.
Iš kitos pusės džiaukimės, kad gyvename Lietuvoje, o ne kokioje nors Afrikos ar Azijos valstybėje ir turim visai neblogus kom. tomografus, mag. rezonansus, ultragarsinius ir kt. tyrimus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 04 rugpjūčio 2006 - 23:22
QUOTE(ana43 @ 2006 08 04, 19:37)
Mielosios stiprybės jums visoms, o man labai prašau patarti ar nukreipti kur galima pasiskaityti apie tai kaip padėti sau švitinimo metu(švitina galvą), nes yra siaulių liaukų karcinoma. Iš anksto dėkoju.

Sveika, visų pirma pozityvus mąstymas ir gera nuotaika. mirksiukas.gif Aš kažkaip labai lengvai pernešiau švitinimą, kraujas buvo geras ir šiaip, pats lengviausias gydymo etapas buvo. Gulėjau su tokia nerealia močiute, tai kvikinomės ištisai, seniai tiek besijuokus buvau. Pakalbėdavom ir rimtai, išmintinga mano močiutė pasitaikė. Žmonės bijo spindulių neigiamo poveikio, todėl yra manoma, kad jį naikina konjakas, po švitinimo vis po gurkšnelį vieną kitą įmeta. Arba eina pasivaikščioti, daug laiko stengiasi būti gryname ore. Pasirodo, visa tai yra teisinga! Tik ne dėl šalutinio poveikio, o dėl to, kad sustiprinti spinduliavimo poveikį vėžinėm ląstelėm. Vyras buvo paskaitoje, kai man atliko spinduliavimą, Šiauliuose onk. laikas nuo laiko tokios pasklaitos vyksta, perskaitė spaudoje ir nudrožė, net į diktofoną visą paskaitą įrašė. Man visai įdomu buvo paklausyti. Tai va, užsienyje yra atliekamos studijos, kad suaktyvinti spinduliavimo poveikį, leidžiama deguonies ampulės. Pasirodo, tokios vėžinės ląstelės prisisotina deguonies ir tampa dar aktyvesnėmis, tuo jos skiriasi nuo sveikųjų. Taip sužadintos ląstelės dar labiau absorbuoja, t.y. sugeria spinduliuis, ir tokiu būdu yra dar didesnis spinduliavimo poveikis navikui.
Šiaip jei jausite kažkokius šalutinius požymius - galvos svaigimą ar kitus, sakykite gydytojui, jie turi visokių vaistukų tiems dalykams sumažinti. Čia jau geriausi patarėjai - medikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 04 rugpjūčio 2006 - 23:47
QUOTE(Marabu @ 2006 08 04, 17:08)
Tam lenkiškam straipsnyje buvo parašyta ne tik apie neabejotiną naudą ligoniams, bet ir apie tai, kad ligos išaiškinimas ankstyvesnėse stadijose ir diagnozės tikslumas leidžia sutaupyti valstybės lėšų, nes tada ir gydymas trumpesnis, mažiau recidyvų, sutaupoma medikamentų ir t. t. Vadinasi, valstybės mastu ekonomija būtų žymiai didesnė, negu tie keli mln. Beje, kiek supratau, Lenkijoje sveikatos draudimas kompensuoja tuos tyrimus. O pvz., UK nefinansuoja, nes „pakankamai gera diagnostika kitais metodais“.
O jei, sakykim, reikia ištirti visą kūną, ar nėra išplitimų, tai ką siūlo Lietuvos daktarai: komp. tomografiją (KT) ar magn. rezonansą (MRI)? Ar naudoja dar kitokius būdus, o gal nieko, jei pats neprašai?

Sutiksiu su paskutiniu sakiniu, nes mama tik dabar sulaukė pagalbos, kai ne tik rankos visiškai nevaldo, bet jau ir koja silpnėja. Netikiu, kad jie negalėjo įtarti,kad tai metastazės juolab, kad jų buvo ir kituose organuose, viską tikrino, bet kad galvą pažiūrėtų, o kam, jei pati neprašo. O iš kur galėjom pagalvot, kad ten jau auga tas parazitas, o dabar dar ir daugybė mažyčių po visas smegenys išsilakstė. Mums aiškino, kad tai nuo to, jog pašalinta krutis ir limfmazgiai, "taip turi būti" gimnastika ir t.t. Tai va taip ir sulaukėm "pagerėjimo".
Dabar švytina galvą, o paskui tikriausiai operuos Lazdynuose. Pažįstama davė žolininko iš Kauno Molovičko telefoną, skambinsim sužinot, ką jis pasakys, nes tas kuris onkologiniam, rašėt,kad tik po operacijos imasi padėt.

Tai va, kaip mums linksma.
Atsakyti
Dėkui tau Adis, kad radai laiko ir man., nes mes esame labai visi pasimetę... Mano sesers dukrai(28m) birželio pradžioje apsičiuopus prie žando apačioje guzelį buvo nuspręsta Kauno klinikų gydytojus. Jie nusprendė operuoti, bet tik operacijos metu pamatė, kad šį guzelį užaugino aukščiau prie smilkinio esantis auglys, po tyrimų pasirodo jis piktybinis ir jau lll stadija- karcinoma. Mano sesuo baisiausiai pergyvena, man net baisu dėl jos, nes jauna liko našlė ir tris vaikus išleido į gyvenimą, kabinosi nagais į gyvenimą, jai visas gyvenimas- jos vaikai. O dabar vėl toks smūgis, ir kas baisiausiai kad kažkas jai protingai paaiškino kad su tokia diagnoze - tik keli metai... Aš aišku tai neigiu ir duodu begalę pvz, bet labai norėčiau sužinoti kuo daugiau informacijos apie gydymą, pagalbą ligoniui, nes ši jauna moteris mums labai brangi, aišku kaip ir kiekvienam žmogui jo artimas žmogus. Todėl už įvairiausią info esu iš anksto dėkinga. Dabar šiai moteriai prasidėjo švitinimas, bet kas keisčiausiai niekas nieko neaiškina, nei kiek dienų bus tai daroma, nei kaip sau padėti, tik pasakė kad yra labai bloga padėtis. O aš guodžiu sesę, kad nėra taip blogai, nes juk padarius galvos tomografiją naujų jokių židinių nerasta. Todėl paskaičiusi jusų pokalbius prašau jūsų pagalbos- patarkite ar kokį gydytoją rimtą šios srities, ar kokių pačiai imtis priemonių...
Atsakyti
Ana43, viskas ne taip blogai, kaip blogai gali atrodyti. Nėra tolimųjų metastazių.

Gaila, nieko nežinau. Bandyk Google paiešką: saliva glands carcinoma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 05 rugpjūčio 2006 - 20:52
[quote=adis,2006 08 05, 00:19]
Atsibosiu Jums su savo nuorodomis. blush2.gif

Adis, tik siųsk neabejodama viską, ką randi, kurgi čia vienas viską išnaršysi g.gif
Beje, nors Bydgoščiuose skelbiasi turį vienintelį PET aparatą Lenkijoje (nežinau, kokio senumo duomenys), radau dar vieną, žr.:
Onkologijos institutas
Atsakyti
Įdomu ar musiškiai planuoja tokį aparatą įsigyt g.gif
Atsakyti
Sena karvute
o kaip surasti ta Latvijos zolininke, Elze Janson?

Mergaites, gal kuri zinot apie sia Elzyte? g.gif

Niekaip man nesiseka gauti to dificito-barsuko tauku verysad.gif greiciausiai reiks braunika pirkti ir paciai lekti i miska blink.gif
Atsakyti
Zaizdre, pasidairykit turgeliuose, kas veza rusiskus vaistukus, gal atrasit smile.gif
Atsakyti
Aš tik pasitikslinti norėjau: ar III stadija yra ne tada, kai kepenys ar kiti organai žemiau skrandžio jau yra su metastazėm ? Nes tokia info kaip ir buvau užfiksavus.

Jei kepenyse vėžio metastazės, tai labai sunku jas išnaikinti? Kažkaip stebuklingų vaistų atrodo dar nėra, nes kartais gydoma, nes negali gydytojai negydyti, nors šansų neduoda visai. Na, aš čia labai pesimistiškai šiandien, nes per daug blogų naujienų apie pažįstamus, kovojančius su šia bjaurastim, turiu. Dabar suprantu, kad mūsų diagnozė buvo "cvetočki" palyginus su kitais ligoniais.
Atsakyti
QUOTE(Sviesele @ 2006 08 08, 15:13)
Aš tik pasitikslinti norėjau: ar III stadija yra ne tada, kai kepenys ar kiti organai žemiau skrandžio jau yra su metastazėm ? Nes tokia info kaip ir buvau užfiksavus.

Jei kepenyse vėžio metastazės, tai labai sunku jas išnaikinti? Kažkaip stebuklingų vaistų atrodo dar nėra, nes kartais gydoma, nes negali gydytojai negydyti, nors šansų neduoda visai. Na, aš čia labai pesimistiškai šiandien, nes per daug blogų naujienų apie pažįstamus, kovojančius su šia bjaurastim, turiu. Dabar suprantu, kad mūsų diagnozė buvo "cvetočki" palyginus su kitais ligoniais.

Kiekvienas vėžys turi savo klasifikavimą. Pvz. kraujo vėžio stadijos yra vienokios, krūtų kitokios, plaučių, skrandžio, minkštųjų raumenų vėl savos. Priklauso nuo naviko dydžio, bei pažeistų limfmazgių kiekio, bei metastazių nutolimo. Pvz. man pripažinta IV, nes pažeista viršraktikauliniai limfmazgiai. Jei būtų tik poraktikauliniai tai būtų III. Artrodo abeji limfmazgiai yra čia pat, bet stadija jau kita. Vėliau, kai apėmė odą, nors ir rando srityje,čia pat, kur buvo navikas, jau vienareikšmiškai traktuojama kaip IV. Gydytojai guodžia, kad tai dar visai pakenčiama, nes nepažeisti gyvybiniai organai: kepenys, plaučiai, ir t.t.
Paprastai IV laikoma, kai yra išplitimas į kitą (ar kitus) labai svarbius organus, tai gali būti plaučiai, kepenys, inkstai, kasa, galvos smegenys, kaulai ir t.t.
Pažįstu moterį, kuri laikosi jau pusantrų metų su metastazėms kepenyse. Gydė operacija, chemija. Procesas dabar yra sustabdytas. Kepenys yra švarios. Gydo kepenis ir naujais metodais - termodestrukcija, Vilniaus onkologiniame. Taip, kad net išgirdus tokius dalykus, galima jei neįveikti, tai ligą pristabdyti tikrai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 08 rugpjūčio 2006 - 15:46
QUOTE(adis @ 2006 08 08, 15:42)
Kiekvienas vėžys turi savo klasifikavimą. Pvz. kraujo vėžio stadijos yra vienokios, krūtų kitokios..


Dar ir to pacio kraujo vezio skirtingos. pvz uminiu mieloleukemiju tipai nuo M0 iki M8 berods, o letiniu skirstosi i stadijas pg tai, kokia busena: letine, akseleracijos, blastine krize mirksiukas.gif

ryt laikykit uz mane kumscius, vel su pleistru ant nugaros grisiu doh.gif ph34r.gif
Atsakyti