Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

QUOTE(Bekasė @ 2012 12 31, 23:56)
kaip ir labai abejoju
DK radau tokia nuostata "216 straipsnis. Kompensacijos darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba susijęs su kelionėmis

Darbuotojams, kurių darbas yra atliekamas kelionėje, lauko sąlygomis, susijęs su važiavimais arba yra kilnojamojo pobūdžio, kompensuojamos su tuo susijusios padidėjusios išlaidos. Šių išmokų dydį ir mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė.
"
bet tai kiek kita situacija.
O tavo atveju yra tavo pasirinkimas, kur dirbti. Niekur nera apibrezta, kokiu atstumu nuo darbo turi buti visuomeninio transporto stotele ar kiek maximaliai persedimu turi tureti darbuotojas, kad pasiektu savo darbo vieta. Reiketu ziureti, kaip buvo iforminta kompensacija uz kura - jeigu jinai buvo nurodyta darbo sutartyje, tai kompensacijos nuemimas yra darbo sutarties keitimas ir tam reikalingas darbuotojo sutikimas.

Ten išvis nevažiuoja joks transportas , nors ir su 100 persėdimų, absoliučiai niekas neveža, nuo namų iki ten 40km, ir niekas nevažiuoja ten. Dėl kuro niekas nieko neformino, tiesiog, kai iškvietė staigiai dirbt - sorry, neturim savo ekipažų kol kas, važiuokit su savo mašinom, ir atvežkit kitus, kurie jos neturi, kurą kompensuosim, kol gausim ekipažui mašiną. Dabar nusprendė, kad mašinos nebus, už kurą nebegrąžins, ir važiuokit, kaip norit.
Atsakyti
Labas vakaras, man iškilo klausimus, po 6 metų gyvenimo Airijoje grįžau į Lietuvą, pradėjau dirbti pries 2 savaites. Norėčiau sužinoti kiek man reikia išdirbti Lietuvoje, kad galėčiau ramia galva išeiti į dekretą (nesilaukiu, tačiau mes norėtume pradėt planuot šeimą). Gal užskaito užsienyje isdirbtą laikotarpį. Dėkoju už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(mazge24 @ 2013 01 02, 20:50)
Labas vakaras, man iškilo klausimus, po 6 metų gyvenimo Airijoje grįžau į Lietuvą, pradėjau dirbti pries 2 savaites. Norėčiau sužinoti kiek man reikia išdirbti Lietuvoje, kad galėčiau ramia galva išeiti į dekretą (nesilaukiu, tačiau mes norėtume pradėt planuot šeimą). Gal užskaito užsienyje isdirbtą laikotarpį. Dėkoju už atsakymą.



Del darbo uzsienyje nezinau ar skaitosi.
O Lietuvoje reikia buti per paskutinius 24men isdirbus 12men.
Geriausia butu pasiskambinti i sodra ir paklausti tiksliai.
Atsakyti
labas vakaras,gal kas gali padeti man siuo klausimu.isidarbinau 2012.03.20 pernai metais,0.25 etatu,nuo spalio idarbino 05 etatu,atostogu dar nebuvau,iki kovo men tureciau isnaudoti atostogas,idomu kiek priklausytu?pagal viska uz metus priklauso 1 men atostogu,bet ar turi reismes etatas?pinigine prasme tai taip suprantu,bet kokia butu trukme atostogu jei dirbau 0.25 etatu?ar dabar galima atostogas kaupti?
Atsakyti
sveiki,neradau panasios temos tai paklausiu cia,
Motinai yra atimtos motinystes teises,tevo nera,vaikus globoja tevo brolis ( sutvarkyti globos dokumentai ir gauna uz vaikus po 500lt) Klausimas ar sitie vaikai turi turto paveldejimo teises.
Atsakyti
QUOTE(juskirena @ 2013 01 10, 13:44)
sveiki,neradau panasios temos tai paklausiu cia,
Motinai yra atimtos motinystes teises,tevo nera,vaikus globoja tevo brolis ( sutvarkyti globos dokumentai ir gauna uz vaikus po 500lt) Klausimas ar sitie vaikai turi turto paveldejimo teises.

Turi. Paveldejimo teise prarandama, kai vaikas ivaikinamas.
Bandykite dar tikslesne info suzinoti pas teisininkus, kurie uzsiima seimos teise.
Atsakyti
sveiki, noreciau suzinoti kokie terminai administarciniam teises pazeidimui nagrineti kai byla apygardos sprendimu perduota nagrinejimui is naujo pirmos instancijos teismui, ar ir antra karta galioja tie 6 men., ar jau taikomi kiti terminai?
Atsakyti
Pas mane tokia situacija: paveldejau puse buto, kita puse priklauso mano mociutei, ji ten viena ir registruota. Jai priklausys kompensacija uz komunalinius mokescius, o kaip del renovacijos? Skaiciau atnaujinkbusta.lt kad gaunantiems ta kompensacija, renovacija 100% nemokama. Bet ar turi reiksmes, kad mociutei priklauso tik puse buto? As savo puses dar registru centre neregistravus, ar tai turi reiksmes?
Buciau dekinga, jei kas nors suteiktu informacijos sioje situacijoje, ka daryti? As tame bute negyvenu, ir neregistruota...
Atsakyti
Sveiki iskylo toks klausimas _ auginu viena du vaikus iki 18m. dirbant antraeilėse ar turi man taikyti papildoma neapmokestinama pajamų dydi (PNPD) ?
Atsakyti
QUOTE(Semile @ 2013 01 13, 22:22)
Sveiki iskylo toks klausimas _ auginu viena du vaikus iki 18m.  dirbant antraeilėse ar turi man taikyti papildoma neapmokestinama pajamų dydi (PNPD) ?

ne - tiek npd, tiek pnpd yra taikomi tik vienoje darbovieteje -- kitoje pajamos yra apmokestinamos nuo pat pirmo uzdirbto lito ( ar teisingiau butu sakyti cento)
Atsakyti
Sveikos,

augau be tėvo tik su mama, su juo niekada nebendravau, esu nesantuokinė tėvo dukra, alimentų niekada nemokėjo, niekuo gyvenime nebuvo man padėjęs.
Dabar esu suaugusi ir subrendau tam, kad pradėt su juo bendrauti, bet jis vengia manęs, turi kitą šeimą.
Ar aš galiu jį priversti atlikti DNR tyrimus tėvystei nustatyti (tarp kitko esu jau suaugusi, jis manęs vengia- gal nepripažįsta jos esu jo dukra?)
Aš noriu 100 proc. įsitikinti, kad jis mano tėvas.
Atsakyti
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2013 01 07, 18:57)
labas vakaras,gal kas gali padeti man siuo klausimu.isidarbinau 2012.03.20 pernai metais,0.25 etatu,nuo spalio idarbino 05 etatu,atostogu dar nebuvau,iki kovo men tureciau isnaudoti atostogas,idomu kiek priklausytu?pagal viska uz metus priklauso 1 men atostogu,bet ar turi reismes etatas?pinigine prasme tai taip suprantu,bet kokia butu trukme atostogu jei dirbau 0.25 etatu?ar dabar galima atostogas kaupti?


Jokio skirtumo kokia etato dalimi jūs dirbate. Atostogos 28 k.d. Nebent sveikatos ar kitam sektoriui, tada prailgintos priklauso...
Atsakyti