Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Klasikiniai sodai, kiemeliai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Mergele
QUOTE(aispra @ 2012 02 23, 17:32)
Mergele, kai planuosi vietą smėlio dėžei, pirmiausia galvok apie save 4u.gif . Jei nori bent kiek derinti vaikų priežiūrą ir namų ruošą, geriausia, kai smėlio dėžė ar kita žaidimo erdvė yra matoma iš virtuvės. Taip pat atstumas nuo tos vietos ir namo turi būti ne per didelis, t.y. ir vaikas tave turi bent truputėlį matyti, kitaip ta dėžė jam bus nemiela. Vaikas jaučiasi saugiau, kai mama yra jo regėjimo lauke. Jei taip nėra, jis gana greitai bėgs mamos ieškoti 2.gif

Jei planuoji dėžę kur nors toliau nuo akių, tai iš karto šalia planuok ir vietelę sau -jaukų suolelį ar šezlongą. Vaikas žais dėžėje, o tu juk ant trinkelių šalia nestoviniuosi. Kad ir kokia pasišventus mama būtum, tai tikrai nėra labai įdomu cool.gif
*

nu va kaip tik sitas pusapvalis zoles gabalas ir yra priesais ar kaip sakoma po virtuves langu..ta vieta ir yra geriausiai matoma is virtuves... kita vertus tokia ideja kilo,nes vaikai iki siol daugiausiai kaip tik toje puseje ant plyteliu ir zaisdavo..aisku, mes persikraustem vasaros pabaigoje ir iki siol to kiemo ir sodo kaip ir nebuvo dar, tai nebuvo kur kitur ir zaisti.... g.gif

kita vertus, ta smelio deze ne amzinam ten... tai pamaniau, kol susiplanuosiu ka ten grazuas padaryti, galeciau smelio deze irengti smile.gif gal ir kvaila mintis... tiesiog tas sodo irengimas jau dabar matau, kad kainuos milziniskus pinigus, todel is karto visko neistengsim padaryti...
aispra
QUOTE(Mergele @ 2012 02 23, 18:59)
nu va kaip tik sitas pusapvalis zoles gabalas ir yra priesais ar kaip sakoma po virtuves langu..ta vieta ir yra geriausiai matoma is virtuves... kita vertus tokia ideja kilo,nes vaikai iki siol daugiausiai kaip tik toje puseje ant plyteliu ir zaisdavo..aisku, mes persikraustem vasaros pabaigoje ir iki siol to kiemo ir sodo kaip ir nebuvo dar, tai nebuvo kur kitur ir zaisti....  g.gif

kita vertus, ta smelio deze ne amzinam ten... tai pamaniau, kol susiplanuosiu ka ten grazuas padaryti, galeciau smelio deze irengti smile.gif gal ir kvaila mintis... tiesiog tas sodo irengimas jau dabar matau, kad kainuos milziniskus pinigus, todel is karto visko neistengsim padaryti...
*

Man tą apvalų plotelį šiek tiek gaila smėlio dėžei atiduoti, nes jis kaip tik prie įvažiavimo, tikra namo "vizitinė kortelė". Čia tikrai gėlyno norisi. Nors tam tikrai gyvenimo etapais smėlio dėžė su išmėtytais žaislais gali kaip tik geriausiai šeimininkų gyvenimą ir atspindėti smile.gif Gal kaip nors galima viską apžaisti, kad ir gėlėms, ir matomai smėlio dėžei vietos liktų g.gif Nelabai aišku, kiek ten metrais vietos yra.

Čia kelis paveiksliukai su vaismedžių sodeliais:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

apzeldintoja diplomante
Mergelei

Vaizdas is terasos
http://s002.radikal.ru/i199/1202/2f/46e3816b761b.jpg

Vaizdas pro virtuves langą
http://s017.radikal.ru/i415/1202/43/520d7978247d.jpg

Vaizdas nuo ivaziavimo
http://s004.radikal.ru/i206/1202/3d/7335e1ebac46.jpg

Pirmakart kroviau i radical.ru. Atsiprašau, jei kažkaip ne taip pasisekė smile.gif

Labai tingiu aiškinti, bet trumpai tai siūlyčiau taip smile.gif
Pro virtuvės langą mix'as viksvinių ir dauguamečių uždengiantis šulinuką, vaikų žaidimai patraukti už tvoros, bet tuo pačiu gaunasi kaip ir ant akių, jei ne pro virtuvės langą, tai pro salono.
Sėdint terasoje matosi gėlynas su pergole, už kurio sodas ir daržas.

Kadangi neaiškus nei vienas išmatavimas, o taip pat neradau ir pasaulio krypčių, tai prašau į augalus nekreipti dėmesio. Šiuo atveju siūliau tik zonavimą smile.gif
Ledum
Mergele, aš irgi be išmatavimų ,pasaulio krypčių, dirvožemio ir nupasakojimo koks stilius labiau patinka ( formalus, cottage ar neoklasicizmas ).

Radau to klasikinio su smilgom pavadinimą. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Kiek supratau, čia jau gali būt ir kokia pušis ar eglutė. biggrin.gif
aispra
QUOTE(Ledum @ 2012 02 27, 17:03)

Radau to klasikinio su smilgom pavadinimą.  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif Kiek supratau, čia jau gali būt ir kokia pušis ar eglutė.  biggrin.gif
*

Gerai, dabar bus aišku, kaip vadinti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
surmute
Noreciau prisijungti prie jusu ir sulaukti pagalbos ir patarimu isigyjom nama ir siuo metu yra iskasiota nes vede vandentieki ir turiu pasidarius nedideli alpiniariuma tai nezinau kaip apsodinti ji ir taip buvo tokia tvora nuo kaimynes tokie krumai ir jie yra israuti tai man noretus kazkaip atitverti gelemis.Gal galetumet patarti kokiomis
Ledum
QUOTE(surmute @ 2012 02 28, 15:15)
Noreciau prisijungti prie jusu ir sulaukti pagalbos ir patarimu isigyjom nama ir siuo metu yra iskasiota nes vede vandentieki ir turiu pasidarius nedideli alpiniariuma tai nezinau kaip apsodinti ji ir taip buvo tokia tvora nuo kaimynes tokie krumai ir jie yra israuti tai man noretus kazkaip atitverti gelemis.Gal galetumet patarti kokiomis
*

Surmute, cia yra klasikiniu sodu tema, jei nori atitverti alpinariuma tau gali visai netikti tai apie ka kalbama sitoj temoj. mirksiukas.gif
aispra
QUOTE(surmute @ 2012 02 28, 15:15)
*

Man truputį sunku įsivaizduoti, kaip alpinariumą gėlėmos atitverti g.gif Ar ten tikrai alpinariumas? Lietuvoj labai dažnai normalūs gėlynai su bijūnais ir flioksais kažkodėl vadinami alpinariumais doh.gif Surmute, gal tu truputėlį papasakok, kokios gėlės tam alpinariume auga. Jei tai tikrai alpinariumas, tai jiems yra atskira tema, jei ne - bus aiškiau, ką siūlyti ir prie ko derintis ir apskirtai, ar mes čia į temą smile.gif
Mergele
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2012 02 25, 19:30)
Mergelei

Kadangi neaiškus nei vienas išmatavimas, o taip pat neradau ir pasaulio krypčių, tai prašau į augalus nekreipti dėmesio. Šiuo atveju siūliau tik zonavimą smile.gif
*

Sveikos, pagaliau vel pasirodau SM... kaip jaunas menulis blush2.gif
Labai dekui uz idejas, bet ne tokie pas mane plotai, kad visa tai igyvendinti butu galima biggrin.gif
stai, pridedu nuotraukyte su ismatavimais..
user posted image
nedidelis tas musu sklypelis.. paciame priekyje pro virtuves langa tai tikrai netilptu tokia zaidimu aikstele.. o as jos gal ir nenoriu, yra tu supyniu ir smelio visur aplinkui, nebutina viska kieme tureti, nes vaikai auga, greitai viso to nebereikia.. gal butu smagu tureti, bet nera butina... man svarbiau, kad paciame sode butu laisvo ploto, kad nebutu jis tik grazus gelynai ir takeliai, kad vaikai galetu ir su kamuoliu pazaisti, ir palapine pasistatyti ar baseineli... smile.gif
o va toks klausimas is augalu puses... dabar jau matosi pasaulio salys ir aisku uz namo, rytineje puseje po pietu visa laika buna seselis nuo namo.. keik sansu, kad ten kas nors augtu? serbentai? agrastai? avietes ar gervuoges ar dar kas nors??
Papildyta:
Dar vienas klausimukas: o kokia programa naudojat, kas naudojat is viso, kurti 3D vaizdui? butina pirkti ar galima nemokamai is kur nors parsisiusti? ax.gif
vida777
As niekaip nesuprantu, ka mes sioj temoje darome ne taip, kad kiek bekalbetume, besiaiskintume temos specifika, ji vistiek nuolat tampa dar viena aplinkos tema su alpinariumais, smeliadezemis ir darzais wink.gif .
Mergele
QUOTE(vida777 @ 2012 02 28, 15:43)
As niekaip nesuprantu, ka mes sioj temoje darome ne taip, kad kiek bekalbetume, besiaiskintume temos specifika, ji vistiek nuolat tampa dar viena aplinkos tema su alpinariumais, smeliadezemis ir darzais  wink.gif .
*

Aha, supratau supratau.. persiprasau... doh.gif bet apie programa, su kuria vizualizacijas darote, galima paklausti ar irgi is principo neatsakysit, nes temos pavadinimas ne toks?
jugaga
QUOTE(Mergele @ 2012 02 28, 16:11)
Aha, supratau supratau.. persiprasau...  doh.gif bet apie programa, su kuria vizualizacijas darote, galima paklausti ar irgi is principo neatsakysit, nes temos pavadinimas ne toks?
*

pvz http://gardenpuzzle.com/
tik ribotos ten galimybes ax.gif
Ledum
QUOTE(vida777 @ 2012 02 28, 16:43)
As niekaip nesuprantu, ka mes sioj temoje darome ne taip, kad kiek bekalbetume, besiaiskintume temos specifika, ji vistiek nuolat tampa dar viena aplinkos tema su alpinariumais, smeliadezemis ir darzais  wink.gif .
*

Vida, juk daržai ir yra gryna klasika. mirksiukas.gif tongue.gif
user posted image
aispra
QUOTE(Mergele @ 2012 02 28, 17:11)
Aha, supratau supratau.. persiprasau...  doh.gif bet apie programa, su kuria vizualizacijas darote, galima paklausti ar irgi is principo neatsakysit, nes temos pavadinimas ne toks?
*

Iš nemokamų bandžiau šią (nemokamai galim parsisiųsti lyg ir dviem savaitėms), bet buvo tikrai nepatogi schmoll.gif

http://download.cnet.com/3D-Landscape-for-...4-10201133.html

Mergele, žadėjai papasakoti, apie kokį stilių galvoji. Gal viskas gerai su tuo temos pavadinimu cool.gif
Cobre
QUOTE(vida777 @ 2012 02 28, 15:43)
*

Tu dar mano suni su voljeru is sklypo ismesk lotuliukas.gif Juokauju, suprantu ka norejai pasakyti mirksiukas.gif biggrin.gif
Manau gervuoges-serbentai ir kiti geriai aptarinejami kitose temose, o cia jau tik pateikiamas faktas, kad nori darzo tokio tai dydzio, tai toliau jau galim diskutuoti apie jo tinkama ar netinkama vieta plane, atskyrimo nuo likusiu sodo zonu buda (gyvatvores, tvoreles, pergoles, krumeliai kazkokie ir t.t.) ir pan.
Laikina smeliadeze... Kiek ji laikina ir kokiu tempu pas jus vyks darbai? tarkime as drasiai galiu laikina (kokiem dviem sezonam) smelio deze kazkur statyti si pavasari (tik, kad nereikia) ir merginom daug neaiskinti net. Tiesiog man ir kitu darbu per akis ir ne vienam sezonui, ateityje jos vistiek nebutu, tai mano plane rezultate jos irgi nera tada. Apsitvarkysiu, o per ta laika jau ir deze dingtu. As jusu vietoje daryciau normalu sodo plana, tiesiog smelio dezes vieta tvarkyciausi pagal plana tada, kai ta vieta atsilaisvins. O turint plana matysite, gal toje vietoje koks medelis butinas, tai tada ji sodinate jau dabar, lai auga, smelio deze atitinkamai pastatysite tinkamai, kad medelio nesulauzytu mazyliai. Salia galite pasodinti bet ka, pagal savo nuoziura ir poreiki.
Vat jei smelio deze planuojama ilgesniam laikui, tada jau liudniau g.gif Ko gero as vistik paskirciau tau vieta kazkur kitur, numatyciau salia ir sau kamputi ir pasibuciau su vaikais. Kol mazi, tai vistiek reikia mamos salia. O ir veliau, visai neblogai ir sau bei knygai ar zurnalui rasti laiko, o ne tik puodams smile.gif Juolab, kad tokia vieta ateityje gali tapti puikia zona pastatomam ar pripuciamam baseinui, tai kodel dabar nenumatyti vistik zonos vaikams?
Ir dar.Mergele, zadejote imesti jums patinkanciu sodu pavyzdziu berods ? Kol to nera, tai net neaisku, kokiu patarimu norite g.gif Ir kol kas tai cia jums planus daro, o net neaisku, ko jus pati norite g.gif Arba gal man vienai neaisku blush2.gif
Mergele
QUOTE(Cobre @ 2012 02 28, 18:31)
.....o net neaisku, ko jus pati norite  g.gif Arba gal man vienai neaisku  blush2.gif
*

Oi, prajuokinai, Cobre, bet tas juokas pro asaras... ne tau vienai neaisku... man irgi neaisku, ko as noriu...todel ir spraudziuosi pas jus, kad pati susivokciau doh.gif
O siaip tai nereikia man JUS sakyti ax.gif
Ir dar man klausimas, kaip jus spejat prie to kompo prisesti, nes as su 3 vaikais to is viso nesuspeju padaryti,nekalbant apie rasyma...
Na gerai, stai idesiu keleta rastu foto, kas man grazu... bet labai sunku taip imti ir nuspresti - va sitas grazu, nes imi galvoti, kaip atrodytu pas tave pacia... o tada ir ne taip grazu pasidaro, kai pasirodo nuosavam sklypui netinkama lotuliukas.gif
Na, bet vis viena... sakyciau man patinka:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

O va tokie man visai ne prie sirdies.. kazkokia betvarke..o as megstu tvarka ir kad viskas butu aisku blush2.gif biggrin.gif
user posted image

Tai eiti jau man lauk is jusu temos? lotuliukas.gif
@š@k@
Mergele labai gražūs Jūsų pavyzdžiai.. aš turbūt irgi panašiai norėčiau įsirengti, tik kažkaip labai jau trūksta man išmonės tai taip ir stovi tiesiog veja su keliais medeliais, šiltnamiu ir daržiuku.. unsure.gif
vida777
QUOTE(Ledum @ 2012 02 28, 17:27)
Vida, juk daržai ir yra gryna klasika. mirksiukas.gif  tongue.gif 
user posted image
*

pavyzdys tai teisingas, bet kiek tokiu "darzu" tau realiai teko matyti lietuviu privaciose valdose g.gif ?
Ziurint i sia foto, nori nenori, bet pirmiausia i akis krenta sodo formalus vaizdas, o ne darzoves (ar siltnamiai).

QUOTE(Mergele @ 2012 02 29, 01:28)
Tai eiti jau man lauk is jusu temos?  lotuliukas.gif
*

is temos niekas nevaro, o ir neturi teises varyti... Klausimas tik - apie ka mes kalbam?

Jusu ideti pavyzdeliai tikrai grazus ir nepriekaistingi (iskyrus paskutini, ka ir pati teisingai pastebejote). Bet vat nei viename kazkodel nesimato smeliadezes, siltnamiu, darzu su bulvem ir agurkais, nei avieciu, anei agrastu....
O daznai gaunasi taip, kad planuojant klasikini soda, sioje temoje pirmame plane gvildenami butent poreikiai pastariesiems dalykams rolleyes.gif .

p.s. kas liecia Cobres suns voljera, na tai ir taip aisku - jeigu ji butu sukurusi klasikiniu sodu tema tam, kad pakalbeti kaip apzeldinti suns voljera arba kur ji statyti, butu buve ne maziau keista..... Bet buvo ne taip didis.gif .
Ledum
QUOTE(vida777 @ 2012 02 29, 11:44)
pavyzdys tai teisingas, bet kiek tokiu "darzu" tau realiai teko matyti lietuviu privaciose valdose  g.gif ?
Ziurint i sia foto, nori nenori, bet pirmiausia i akis krenta sodo formalus vaizdas, o ne darzoves (ar siltnamiai).
*

Yra ir lietuvisku pavyzdziu, tik jie ne tokie grazus. irnesakyk.gif
user posted image

Bet kokiose pakeltose arba gyvatvore apsodintose lysvese irengtas darzas manau tiktu bet kokiam klasikiniam sodui. Is ko padarytos tos lysves priklausytu tik nuo seimininko skonio ir pinigines storio. Dabar labai daug zmoniu daro arba ruosiasi tokias daryti. Net nepriklausomai nuo to koks sodas pas juos yra.smile.gif
aispra
QUOTE(Ledum @ 2012 02 29, 17:05)

Bet kokiose pakeltose arba gyvatvore apsodintose lysvese irengtas darzas manau tiktu bet kokiam klasikiniam sodui. Is ko padarytos tos lysves priklausytu tik nuo seimininko skonio ir pinigines storio. Dabar labai daug zmoniu daro arba ruosiasi tokias daryti. Net nepriklausomai nuo to koks sodas pas juos yra.smile.gif
*

Tikrai pritariu 4u.gif Jei turėčiau asmeninį gabalėlį žemės, būtinai daryčiau ir daržiuką, ir vaismedžių sodelį, ir nedidelį stiklinį šiltnamį. Man atrodo, kad natūralu norėti, kad sodas būtų "vartojamas". Ypač kai vaikai auga. Esmė tik tvarkoje ir zonavime:
user posted image

Apželdintoja diplomantė buvo gražų zonavimo variantą Mergelei pasiūliusi. Planuojant tokią sodo-daržo zoną kiemo žemėlapyje man visai pagrįstai atrodo klausimai, kurioj pusėj kas geriau augs blush2.gif
japoniuke1
Čiotkai ten pas Mildažytę... rolleyes.gif
Em/Er
QUOTE(japoniuke1 @ 2012 03 01, 00:58)
Čiotkai ten pas Mildažytę... rolleyes.gif
*

O va man tokios "dėžės" ne labai... Kažkaip žemesnės man gražiau žiūrisi. Aišku nepadarysi žemesnės "dėžės" ant plytelių, bet pievoje galima... Aš galvoju šiemet kažką panašaus pasidaryti, bet žemesnes dėžutes ir ant pievos, kad normaliai prieitų žoliapjovė, galvoju kokią vienos trinkelės pločio ale apdailą padaryti.
Ledum
QUOTE(Em/Er @ 2012 03 01, 22:08)
O va man tokios "dėžės" ne labai... Kažkaip žemesnės man gražiau žiūrisi. Aišku nepadarysi žemesnės "dėžės" ant plytelių, bet pievoje galima... Aš galvoju šiemet kažką panašaus pasidaryti, bet žemesnes dėžutes ir ant pievos, kad normaliai prieitų žoliapjovė, galvoju kokią vienos trinkelės pločio ale apdailą padaryti.
*

O man kaip tik gražiau aukštesnės dėžės. Ir klasikiniam stiliui labiau tinka ir lenktis mažiau reikia, ir saulė labiau įšildo šaknis ( būna geresnis derlius ), žodžiu vieni pliusai. Aišku, tada ir laistyt daugiau reikia, bet kaip sakoma greitesnė medžiagų apykaita. tongue.gif

Šitas nuotraukas jau rodžiau, va kokios gražios gali būti aukštos lysvės.

QUOTE(Ledum @ 2011 06 03, 17:55)
Keletas Čelsio parodos akimirkų

user posted image

user posted image

user posted image

*

Em/Er
Nu sitos dezes, tai net ne dezes smile.gif

Bet visgi isirenginesiu zemesnes, nes laistyti labai daznai neistengsiu...
mamaSandra
Sveikutes,
ateinu pas jus patarimo.
Pagaliau prisiruosiau nupiesti namo ir sklypo planeli.
Cia dabartinis planas su darzu (tiesa cia pamirsau soda nupirst, bet jis yra, kitame pav. pripiesiau)
user posted image

O cia tai, kokia uzduoti man pavede MB
user posted image

Zodziu reikia MB pavesines kur susidet malkas ir kitokius rakandus, juolab nieks nenori darzo ravet ir priziuret, todel sikart nusileidau ir nusprendziau aukot darza vardan geru santykiu...

Pavesine planuojam daryt medine, sonuose tik tokios prasilenkiancios lentutes, ivaziavimas i ja is gatves puses (mat is ten mums malkas turetu atvezt), is vidinio kiemo i ja patekt galima butu per duris.
Dabar mastau kuom ja apsodint, kad ji per daug i akis nekristu?
Labai patinka placialiape kartuole, gal kokia ragane i kompanija pasodint?

Dar siemet planas keist takus, jau beveik apsistojau ties granito trinkelem, norisi kazkaip uzapvalint tuos kampus, nes dabar jau viskas labai grieztom formom...
Kazkodel itariu, kad Vidai tos grieztos formos turetu patikt, bet man jau kiek pabodo...

Dar vis dar aktualus pagrindinio iejimo ir salia esancio kairiojo kampo apzeldinimas, ten labai kepina pietu saule, net zole normaliai neauga, reikia koki tai pavesi formuot, ka manot, kas tiktu?

Is kart uzbegant uz akiu atsakysiu - pati nezinau ko noriu...
Zinau tik tiek, kad noriu minimaliai spygliuociu.
Ledum
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 12:25)
Sveikutes,

Is kart uzbegant uz akiu atsakysiu - pati nezinau ko noriu...
Zinau tik tiek, kad noriu minimaliai spygliuociu.
*

Mama Sandra, nežinia koks tavo namas, gal pas tave kaip tik tie kampukai tiktų.Juos suminkštint galima ir kitais būdais, jų neišardant.
Ir neaišku kokia bus pavėsinė.

Ir šiaip labai sunku ką nors pasakyti nematant esamų medžių ir krūmų.
vida777
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 11:25)
Kazkodel itariu, kad Vidai tos grieztos formos turetu patikt, bet man jau kiek pabodo...
*

na, vien tiesios linijos ne visur ir gali buti... Man is tiesu juk patinka misrus sodai, taipogi ir taisyklingos formos, maisytos su laisvomis. Labiausiai nemegstu istrizu liniju (trikampiu, trapeciju) ax.gif .
Vat pas tave man intuityviai is plano - pirmoji istriza linija nuo gatves visai nieko, o antroji prie terasos nelabai nepatinka (labai uzbukintai atrodo tas kampas palei nama).

Pas mus jau irgi nebe uz kalnu trinkeliu klojimas (trinkeles nusipirkom vakar). Dabar visa laika jaudinsiuos kaip atrodys, kol neprades kloti doh.gif .

MamaSandra, paprotink mane del lauko apsvietimo, kol MB vel kokiu "stebuklu" neprigalvojo rolleyes.gif . Noriu is abieju pusiu tako i nama apsvietima padaryti - lempukai, imontuoti i zemes/grindinio pavirsiu. Man svarbiausia techniniai duomenys.
mamaSandra
QUOTE(Ledum @ 2012 03 03, 13:06)
Mama Sandra, nežinia koks tavo namas, gal pas tave kaip tik tie kampukai tiktų.Juos suminkštint galima ir kitais būdais, jų neišardant.
Ir neaišku kokia bus pavėsinė.

Ir šiaip labai sunku ką nors pasakyti nematant esamų medžių ir krūmų.
*

pabandysiu nufotografuot ir ikelt realias nuotraukas.
Vidiniame kieme ten kur medziai papiesti - tai elementarus vaismedziai, dar ne visai seni, ~15m amziaus, bet pati genet nemoku, tai reiktu kokio zmogaus ismanancio si darba.
Kazada turejau agronoma, kuris netolies gyveno kol medelynas gyvavo, o dabar va neber...
O pavesine planuojam elementaria: stogas tikriausiai bitumine danga, sonuose keli stori basliai ant kuriu tas stogas ir kabo, o sienutes medines lentutes, tarsy pynuciai persipinancios, cia tam, kad naturali ventiliacija butu, taciau sniego ziema nepripustytu.
O tuos takelius zadam uzapvalint, suminkstint, dar galvojam toj vietoj kur tarpelis aplink nama eina (pietu pusej) takeli traukt prie pat namo, nors kol kas abejoju del tokio sprendimo.

Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 17:28)

Pas mus jau irgi nebe uz kalnu trinkeliu klojimas (trinkeles nusipirkom vakar). Dabar visa laika jaudinsiuos kaip atrodys, kol neprades kloti  doh.gif .

MamaSandra, paprotink mane del lauko apsvietimo, kol MB vel kokiu "stebuklu" neprigalvojo  rolleyes.gif  . Noriu is abieju pusiu tako i nama apsvietima padaryti - lempukai, imontuoti i zemes/grindinio pavirsiu. Man svarbiausia techniniai duomenys.
*

papasakok kokias trinkeles nusipirkai?
as svarsciau tarp klinkerio ir granito, bet granitas ima virsu, mat esu visiska tingine kai reik tarpelius ravet doh.gif
Todel tikiuos, kad tarp granito trinkeliu pripylus atsiju tos zoles nebeaugs, augs tik samanos, o jos man labai patinka wub.gif
O va is klinkelio samanas krapstyt reikia - vel darbas...

O ka tave del apsvientimo protint?
svarbiausia kai pirksi sviestuvus - isitikink, kad jie atitinka IP65 saugumo klase, nes kaip supratau taviskiai sviestuvai bus visai ant zemes ir tikimybe, kad ten gali patekt vandens, yra.
Del kabeliu klojimo - vakare paklausiu MB, mat dabar jis mano masina kieme plauna tongue.gif
O jus planuojat lauko laistymo sistema automatine daryt?
as apie tai dar svarstau...
Dabar pas mus aplink visa tvora isvedzioti kraniukai, tai reik su slabgu lakstyt, pernesinet kol viska pasilaistau.
Va svajoju - iseinu i kiema - paspaudziu mygtuka ir vualia - darbas padaytas lotuliukas.gif
Kurios turit, ka manot? ar patogu? ar verta?
Ledum
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 17:28)
MamaSandra, paprotink mane del lauko apsvietimo, kol MB vel kokiu "stebuklu" neprigalvojo  rolleyes.gif  . Noriu is abieju pusiu tako i nama apsvietima padaryti - lempukai, imontuoti i zemes/grindinio pavirsiu. Man svarbiausia techniniai duomenys.
*

Vida, kokius šviestuvus planuoji dėt? smile.gif

QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 18:43)
as svarsciau tarp klinkerio ir granito, bet granitas ima virsu, mat esu visiska tingine kai reik tarpelius ravet  doh.gif
*Todel tikiuos, kad tarp granito trinkeliu pripylus atsiju tos zoles nebeaugs, augs tik samanos, o jos man labai patinka  wub.gif
O va is klinkelio samanas krapstyt reikia - vel darbas...

O ka tave del apsvientimo protint?
svarbiausia kai pirksi sviestuvus - isitikink, kad jie atitinka IP65 saugumo klase, nes kaip supratau taviskiai sviestuvai bus visai ant zemes ir tikimybe, kad ten gali patekt vandens, yra.
**Del kabeliu klojimo - vakare paklausiu MB, mat dabar jis mano masina kieme plauna   tongue.gif
***O jus planuojat lauko laistymo sistema automatine daryt?
as apie tai dar svarstau...
Dabar pas mus aplink visa tvora isvedzioti kraniukai, tai reik su slabgu lakstyt, pernesinet kol viska pasilaistau.
Va svajoju - iseinu i kiema - paspaudziu mygtuka ir vualia - darbas padaytas  lotuliukas.gif
Kurios turit, ka manot? ar patogu? ar verta?
*

*Svajok svajok. Auga puikiausiai tuose tarpeliuose ir žolės. tongue.gif . Turiu kokius 2m2 granitinio takelio lotuliukas.gif , bet man visai nieko tas ravėjimas

** swoon.gif

*** Laistymo sistema daroma tik dėl žolės. Augalus geriau rinktis tokius, kad to laistymo tiesiog nereiktų. smile.gif
O koks pas tave dirvožemis?
mamaSandra
QUOTE(Ledum @ 2012 03 03, 19:27)
Vida, kokius šviestuvus planuoji dėt? smile.gif
*Svajok svajok. Auga puikiausiai tuose tarpeliuose ir žolės. tongue.gif .  Turiu kokius 2m2 granitinio takelio  lotuliukas.gif , bet man visai nieko tas ravėjimas

** swoon.gif

*** Laistymo sistema daroma tik dėl žolės. Augalus geriau rinktis tokius, kad to laistymo tiesiog nereiktų. smile.gif
O koks pas tave dirvožemis?
*

dirvozemis siaip sau: smelis su moliu (melynu), virsuje ~30cm atveztinis juodzemis maisytas su durpemis.
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta doh.gif
O vyras mano pedantas - jam tie takai trukdo, vis man bumba, kad ravet eiciau...o purkst taip nesinori...
vida777
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 17:43)
*

pas mane laidai apsvietimui isvedzioti, reikia tik sviestuviukus issirinkti. O kad atsparus dregmei turi buti, tai suprantama.
Noreciau tokiu, nuo zemes sviecianciu. Dar svarbu, kad taupus butu.

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas thumbup.gif :

user posted image

O trinkeles betonines, 10x20 cm, tik musu nusklembtomis briaunomis, o ne uzapvalintomis, kaip cia:
http://fh.picsell-media.de/cms/index.php?id=136

Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis blush2.gif .

Kranu MB irgi pasaliais visur privedziojo, bet laistymo sistemos nesutikau daryti, nes dar nezinau kur ka sodinsiu, kur duobes reikes kasti ir kiek tos vejos bus. O gyvatvorems numate automatine laistymo sistema, kad nereiketu ilgai su laistymo zarna prie ju stoveti. Kol kas dar nera aiskumo, kur ko reikes doh.gif .

vida777
Kiemo dangu pavyzdziai:

http://www.trinkeliudejimas.lt/galerija/
vida777
Sodas (kaireje spausti ant Galerie) :

http://www.google.de/imgres?imgurl=http://...x=112&ty=71

aispra
QUOTE(vida777 @ 2012 03 04, 22:38)

thumbup.gif Man labai gražūs tie siauri vertikalūs daiktai - turbūt kadagiai g.gif ir tas žaidimas su nušienautais takais ir smilgomis aplink vaismedžius wub.gif
http://peter-janke-gartenkonzepte.de/wp-co...iesengarten.jpg
fagus
Dėl automatinės laistymo sistemos, aišku, augalui geriausia, kai šeimininkas žino augalo fiziologines savybes ir atitinkamai jį laisto su šlangom ar su kibirėliu. O automatinė laistymo sistema, kaip buvo paminėta, naudojama tik žolytei.
Tačiau jei vasarą ne visada yra galimybės ateiti su kibiru vandens tada kada to reikia, tai galima ir automatinę laistymo sistemą nustatyti laistyti dekoratyvinius augalus.
Ne visada tas pasiteisina ar atsiperka.
Jei domina automatizavimas - parašykit asmeninę žinutę. Klaipėda man toli, bet patarti galėsiu.
aispra
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 21:09)
dirvozemis siaip sau: smelis su moliu (melynu), virsuje ~30cm atveztinis juodzemis maisytas su durpemis.
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose  doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta  doh.gif
O vyras mano pedantas - jam tie takai trukdo, vis man bumba, kad ravet eiciau...o purkst taip nesinori...
*

Prasta iš manęs šioj vietoj patarėja, bet gal kaip tik tuomet reikia daryti didesnius tarpus ir bandyti juos želdinti kažkuo, kad ir ta pačia veja g.gif Čia va kažkas panašaus:

http://signaturegardens.blogspot.com/2011_01_01_archive.html

Nors iš tikro, tai juk bus sudėtas gražus brangus keliukas, o tų blogų dienų, kai reikės kelias žoles išpešti bus porą kartų metuose smile.gif Ar tikrai dėl jų reikia sukti galvą g.gif
mamaSandra
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 22:22)
pas mane laidai apsvietimui isvedzioti, reikia tik sviestuviukus issirinkti. O kad atsparus dregmei turi buti, tai suprantama.
Noreciau tokiu, nuo zemes sviecianciu. Dar svarbu, kad taupus butu.

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas  thumbup.gif  :

user posted image
O trinkeles betonines, 10x20 cm, tik musu nusklembtomis briaunomis, o ne uzapvalintomis, kaip cia:
http://fh.picsell-media.de/cms/index.php?id=136

Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis  blush2.gif .

*

dabar rasau MB komentarus:
jis paziurejo i tavo issirinktus sviestuvus ir pasake:
smelio arba smulkaus zvyro (gerai sutankinto) aplink sviestuva ir po sviestuvo dugnu turi but ne maziau kaip 40cm, tada bus geresnis drenazas ir i sviestuva nepateks dregme;
sviestuvas turi tureti 2 rebokslius (sandarikliai);
jei bus arti taku - turi buti su asimetrine optika, kad neakintu einanciu taku;
pageidautina, kad butu paklotas 5 gyslu kabelis, cia sviestuvu valdymui;
sviestuva rinkis patikimo gamintojo, dauguma tokio tipo sviestuvu - nesandarus;
Kabeliai turi buti pakloti ne maziau kaip 70cm gylyje ir apsauginiame vamzdyje;
Skydelyje turi but sudetos sroves nuotekio reles;
Geriausia det valdymui - fotoakis ir laikrodinis mechanizmas, sviestuvus valdyti per kontaktoriu.

turbut kol kas tiek, cia ant greituko sudiktavo, jei ka - rasyk, klausk, aiskinsimes toliau.

o del nelygiu pavirsiu - as ketinu pirkt granita is visu pusiu pjauta, virsus degintas (del slidumo), todel nepergyvenu, kad bus astru, neis ziema nukast taku ar pan.
aisku - tas nemazai kainuoja, bet man grazu baisiai wub.gif

Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2012 03 04, 23:31)
Prasta iš manęs šioj vietoj patarėja, bet gal kaip tik tuomet reikia daryti didesnius tarpus ir bandyti juos želdinti kažkuo, kad ir ta pačia veja g.gif Čia va kažkas panašaus:

http://signaturegardens.blogspot.com/2011_01_01_archive.html
Nors iš tikro, tai juk bus sudėtas gražus brangus keliukas, o tų blogų dienų, kai reikės kelias žoles išpešti bus porą kartų metuose smile.gif Ar tikrai dėl jų reikia sukti galvą g.gif
*

panasu, kad cia skaluno akmuo, galvojau apie ji, taciau vyro bumbejimas, kad ziema neis nukast taku - mane iveike...
tiesa, jei kam idomu - galiu rekomenduot kas nebrangiai granito trinkeles parduoda, rasykit az, gal kam pravers.

Papildyta:
va apie tokias trinkeles svajoju
user posted image
tik dar mastau, gal imt kvadraciukus 10x10 g.gif
Ledum
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 21:09)
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose  doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta  doh.gif
*

Jei TB pedantas, tai pats tegul ir nusiravi. biggrin.gif Man patinka lengvi darbai, as jei tureciau daugiau taku, tai ramia galva purksciau.

QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 22:22)

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas  thumbup.gif  :

user posted image

*

O tu nebijai, kad gausis grynas modernas su tokiais sviestuviukais? 4u.gif

QUOTE(aispra @ 2012 03 04, 23:15)
thumbup.gif Man labai gražūs tie siauri vertikalūs daiktai - turbūt kadagiai g.gif ir tas žaidimas su nušienautais takais ir smilgomis aplink vaismedžius wub.gif
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif wub.gif

mamaSandra
QUOTE(Ledum @ 2012 03 05, 08:05)
Jei TB pedantas, tai pats tegul ir nusiravi.  biggrin.gif  Man patinka lengvi darbai, as jei tureciau daugiau taku, tai ramia galva purksciau.
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  wub.gif
*

va va, tegu pats ir ravi, o nenori...
turbut nieko kito ir neliks kaip tik purksti, bet tada jau samanu nebus.
Juma81
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 05, 12:44)
va va, tegu pats ir ravi, o nenori...
turbut nieko kito ir neliks kaip tik purksti, bet tada jau samanu nebus.
*

Samanų tikrai bus, juk chemijos, kuri naikina žoles, veikimas yra per lapus į šaknis. O samanos lapų juk neturi biggrin.gif
Aš purškiu, nes kitaip, kai sudėta 450 kv. trinkelių, nebūtų įmanoma išravėt, kad ir kaip ekologiška aplinka bežavėtų.
Pernai iškart po vejos sėjimo užėjo tokia liūtis su vėju, kad visi trinkelių tarpai buvo pilni sėklų, o kai sudygo, tai ravėk neravėjęs, tiesiog neįmanoma. Atšilus orui ir šįmet dar turėsiu ką veikt su purkštuvu doh.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 23:22)
Dar svarbu, kad taupus butu.

*

Dėl taupumo rekomenduoju dėti LED lemputes.
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 23:22)
Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis  blush2.gif .

*

Savaitgalį kaip tik buvau pas pažįstamus, kurie vėlai rudenį trinkeles susidėjo (dar nebuvau mačiusi). Man patiko idėja, kai viskas išklota betoninėmis trinkelėmis ir tik patys kraštai iš natūralaus akmens (viso labo naudotos tik dvi trinkelės iš kraštų). Nežinau, ar tai granitas, bet panašu. Jei dabar trinkeles dėčiau, tai kopijuočiau šitą pavyzdį.
Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2012 03 05, 00:15)
*

Turiu mintį (jei nedings) daryti rožyną su uoliniais kadagiais ir levandomis.
vida777
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 04, 23:36)
dabar rasau MB komentarus...
user posted image
tik dar mastau, gal imt kvadraciukus 10x10  g.gif
*

aciu, mamaSandra. Kaip sakiau, kabeliai jau yra, mano rupestis tik, kad sviestuvai nebutu modernaus dizaino, skleistu silta sviesa ir butu taupus. Net neabejoju, kad MB rinksis LED'us.

Situ granito trinkeliu net nera ka lyginti su skaldytu akmeniu (is karto pajutau stabiluma po kojomis biggrin.gif ).
Gal as ir ne visai busiu teisi, bet vistiek pasidalinsiu mintimis.
Tavo idetos granito trinkeles atrodo graziai, bet pakankamai grieztai ir saltai, puikiai tinkancios modernesnei arba tiesiog grieztesnei aplinkai. Turiu visa laika omenyje tavo tvora ax.gif . Noretusi kazko minkstesnio.
Kita vertus, bent jau is tolo sitas formatas (10x20 ?) bus siek tiek panasus i betonines trinkeles. Jei rinkseisi 10x10, tada tai jau tikrai bus panasu i akmens grindini, o ir vaizdas atrodys minkstesnis, labiau paplaukes (nebe toks grieztas).
Kuo arciau namo yra takas, tuo platesnis jis turetu buti. Vat jei tas didesnes trinkeles kloti is karto palei nama, tada gal butu ir visai nieko, nes atkartotu tiesias namo linijas (bent jau viena krastine). Bet ar tikrai norit viska is naujo daryti?
Beje, kokia bus namo spalva? Ir kokia laiptu, terasos, ivaziavimo i garaza danga? Prie ko tu ta granita derini g.gif ?

Man kazkaip i aki krito toks taku isplanavimas:

user posted image

QUOTE(Ledum @ 2012 03 05, 07:05)
*

tikrai nebijau. Vat toks, koki pvz. idejau, butu pats tas, o didzioji pasiula dabar yra su nerudijancio plieno apvaliu arba kvadratiniu korpusu, kuris man labai nepatinka. Mano ideja butu juos imontuoti tarp augalu (po viena is abieju pusiu) pacioje takelio pradzioje prie gatves.
Pastatomiems sviestuvams pas mane nera tiek erdves, kad jie visu groziu atsiskleistu, todel noriu kazko tokio subtilaus, i akis nekrentancio.
Dar pasto dezutei reikia kur nors vietos rasti doh.gif .

QUOTE(Juma81 @ 2012 03 05, 11:11)
Savaitgalį kaip tik buvau pas pažįstamus, kurie vėlai rudenį trinkeles susidėjo (dar nebuvau mačiusi). Man patiko idėja, kai viskas išklota betoninėmis trinkelėmis ir tik patys kraštai iš natūralaus akmens (viso labo naudotos tik dvi trinkelės iš kraštų). Nežinau, ar tai granitas, bet panašu. Jei dabar trinkeles dėčiau, tai kopijuočiau šitą pavyzdį.
*

taip taip, zinau daug tokiu pavyzdziu ir man asmeniskai tai labai patinka thumbup.gif .
As esu betono gerbeja, todel betonas ir akmuo man kaip ir lygiavertes (optine prasme) medziagos. Molis/klinkeris, zinoma, irgi nieko, bet tik jei stilistiskai tinka prie aplinkos.
Dzenke
mergaites, ar esat kur uzmate pardavime Rusmenes g.gif Taip man ju prireike mano angliskom rozem i kaimynyste, o niekur jokiu nuorodu nerandu g.gif Gal veliau bus, bet pavasari kai turguj prekyba vyksta as ju irgi neuzmaciau...
aispra
QUOTE(Dzenke @ 2012 03 05, 19:19)
mergaites, ar esat kur uzmate pardavime Rusmenes  g.gif Taip man ju prireike mano angliskom rozem i kaimynyste, o niekur jokiu nuorodu nerandu  g.gif Gal veliau bus, bet pavasari kai turguj prekyba vyksta as ju irgi neuzmaciau...
*

Buvo pas Rasą, bet jau nebėra, nors rašo, kad vėl turėtų būti vasarą: http://www.rasosaugalai.blogspot.com/

Taip pat yra pas Vyšniauskus: http://www.vysniauskugeles.lt/katalogas.php?g=24&pg=38

ir čia
http://www.daugiametes.lt/index.php?page=s...t&Itemid=58
http://www.maziejisodai.lt/lifliw?_s=SDZ5q...5an2QtvYlem6Nhz
Dzenke
QUOTE(vilze @ 2012 02 15, 22:01)
nu kad nelabai g.gif  nu man (ir vyrui) norisi tokio nameliuko  blush2.gif as ji isivaizduoju tam kamputyje kur pavesine buvom numate, o dydis gi jo nera labai didelis- 3x4m kazkur... o dar jei kaip minejau apsodinus kokia augalija, krumeliais, gelemis, tai prisidengtu truputi ir nebutu toks labai krentantis i akis ir kliudantis smile.gif  nors ir siaip galvoju, kad jis nekliudys biggrin.gif
*

nesusekiau kokie plotai pas jus, bet is savo patirties galiu pasakyt kad pristacius nedideliu statinuku gaunas toks "kioskynas"... pas mus voljeras, MB pastate panom zaidimu nameli, siemet planuoju siltnami, dar baseinas pastatomas doh.gif Na bet seimos pramogu vardan nekuriuos elementu tiesiog reikia priimti kaip yra smile.gif

QUOTE(Cobre @ 2012 02 20, 15:25)
Gal kazkam patiks

user posted image

*

swoon.gif

QUOTE(smth1 @ 2012 02 20, 23:30)
Norejau paklausti is kur knygas siunciates? Per amazona knygos, kuriu noriu (dauguma leistos JAV) - labai brangu. Buvau radus kur vien tik knygas parduoda internetu ir nemokamai i Lt siuncia, bet kazkodel neissisaugojau nuorodos, neberandu:(
*

as is amazon.com siunciaus. nebuvo taip jau brangu iki siol, o vat siandien pora uzsisakiau, tai ziuriu duoda tik "express" pristatyma, kuris kainavo tiek, kie knygos doh.gif Rase iki 05.12 pristatys, ziuresim... anksciau menesi laukdavau
Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2012 03 05, 19:29)

aciu labai 4u.gif Rasos geliu nuoroda buvau praganius... ax.gif

Jei kam reikes pas Dariu daug kaimynu rozems galima rasti
- esu pirkusi pentinius ir salavijus www.dariausgeles.lt
mamaSandra
QUOTE(vida777 @ 2012 03 05, 15:04)
aciu, mamaSandra. Kaip sakiau, kabeliai jau yra, mano rupestis tik, kad sviestuvai nebutu modernaus dizaino, skleistu silta sviesa ir butu taupus. Net neabejoju, kad MB rinksis LED'us.

Situ granito trinkeliu net nera ka lyginti su skaldytu akmeniu (is karto pajutau stabiluma po kojomis  biggrin.gif ).
Gal as ir ne visai busiu teisi, bet vistiek pasidalinsiu mintimis.
Tavo idetos granito trinkeles atrodo graziai, bet pakankamai grieztai ir saltai, puikiai tinkancios modernesnei arba tiesiog grieztesnei aplinkai. Turiu visa laika omenyje tavo tvora  ax.gif  . Noretusi kazko minkstesnio.
Kita vertus, bent jau is tolo sitas formatas (10x20 ?) bus siek tiek panasus i betonines trinkeles. Jei rinkseisi 10x10, tada tai jau tikrai bus panasu i akmens grindini, o ir vaizdas atrodys minkstesnis, labiau paplaukes (nebe toks grieztas).
Kuo arciau namo yra takas, tuo platesnis jis turetu buti. Vat jei tas didesnes trinkeles kloti is karto palei nama, tada gal butu ir visai nieko, nes atkartotu tiesias namo linijas (bent jau viena krastine). Bet ar tikrai norit viska is naujo daryti?
Beje, kokia bus namo spalva? Ir kokia laiptu, terasos, ivaziavimo i garaza danga? Prie ko tu ta granita derini  g.gif ?

Man kazkaip i aki krito toks taku isplanavimas:

user posted image
tikrai nebijau. Vat toks, koki pvz. idejau, butu pats tas, o didzioji pasiula dabar yra su nerudijancio plieno apvaliu arba kvadratiniu korpusu, kuris man labai nepatinka. Mano ideja butu juos imontuoti tarp augalu (po viena is abieju pusiu) pacioje takelio pradzioje prie gatves.
Pastatomiems sviestuvams pas mane nera tiek erdves, kad jie visu groziu atsiskleistu, todel noriu kazko tokio subtilaus, i akis nekrentancio.
Dar pasto dezutei reikia kur nors vietos rasti  doh.gif .
taip taip, zinau daug tokiu pavyzdziu ir man asmeniskai tai labai patinka  thumbup.gif .
As esu betono gerbeja, todel betonas ir akmuo man kaip ir lygiavertes (optine prasme) medziagos. Molis/klinkeris, zinoma, irgi nieko, bet tik jei stilistiskai tinka prie aplinkos.
*

oi zinok tikrai didele pasiula imontuojamu i grindini sviestuvu su juodais krasciukais. Nesenai MB imone dejo vienam prekybos centrui i grindini, tai ten tokie juodi, tik tas dangtelis ne su varzciukais prisisuka, o kaip stiklainio dangrelis su guma uzsisuka, tai man dailiau atrodo.
Del trinkeliu dydzio tu teisi - jei desiu tokias kaip cia idetas pvz tikrai atrodys nekaip, labiau i betonines panasios.
Kol kas del namo spalvos neapsisprendem, turim tik samanines spalvos langus, ir vejalentes. Namo spalva galvoju kazkokia sviesia, taciau pati dar neapsisprendziau kokia: ar purvinai oranzine (kazkas panasaus i sviesu klinkeri) ar kazkokia sviesesne samanine...
Del granito dar mastau taip: gal imt geltona granita ir kazkiek pakombinuot ji su tamsiai pilku? tamsiai geltonas - beveik rudas akmuo irgi labai labai graziai atrodo.

Idomu kokia pasto dezute statysi?
labai suzavejo ketaus senovines dezutes ant kojos wub.gif

Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 05, 15:04)

Beje, kokia bus namo spalva? Ir kokia laiptu, terasos, ivaziavimo i garaza danga? Prie ko tu ta granita derini  g.gif ?

*

laiptai is juodo granito, ivaziavimo i garaza danga bus keiciama tokia pat kaip takeliu
vida777
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 05, 19:54)
oi zinok tikrai didele pasiula imontuojamu i grindini sviestuvu su juodais krasciukais. Nesenai MB imone dejo vienam prekybos centrui i grindini, tai ten tokie juodi, tik tas dangtelis ne su varzciukais prisisuka, o kaip stiklainio dangtelis su guma uzsisuka, tai man dailiau atrodo.
*

labai paguodei 4u.gif . As tiesa pasakius dar rimtai neieskojau, tik prabegom kitu sviestuvu ieskodama, bet jei yra juodu, vadinasi rasiu.

Balto granito takeliai atrodys labai sviesiai, ypac, jei is abieju pusiu bus veja ar gelynas. Jei ir namas sviesus, tada normaliai. Tiesiog tau reiketu pagalvoti, ar tu nori neutraliu taku, ar ryskiu.
Pamaciau, kad atsakei del kitu kiemo dangu. Na, ivaziavimui nezinau ar butu praktiska tokia balta danga. Jei sau rinkciausi, imciau gelsva, kad nereiketu paskui sveisti, o tai bus baisiau uz ravejima doh.gif .

Man irgi patinka tos is ketaus arba aliuminio lietos pasto dezutes, bet ta ant kojos tokia labiau man kaimisko stiliaus atrodo arba tiesiog jau atsibodusi rolleyes.gif .
aispra
QUOTE(aispra @ 2012 03 05, 19:29)

Radau dar ir Viržių medelyne visai nemažą pasirinkimąthumbup.gif Pasirodo visai šalia, o tai vis padūsauju, kad visi gėriai aplink Vilnių, o dėl poros augalų užsisakinėti neapsimoka. Viržių asortimentas:
Digitalis purpurea Alba, balta
Digitalis purpurea Apricot, abrikosas
Digitalis purpurea Gloxineaflora, rausva
Digitalis purpurea Pam's Choice, pieno baltumo su raudona dėme
Digitalis purpurea x mertonensis, raudona

Man šitos abrikosinės stebuklingai gražios. Kažin, ar gerai atrodytų prie beveik baltų, išblunkančių rožių, ar jau per daug susilietų g.gif Rekomenduoja sodinti prie tamsių žiedų ir bordo lapijos g.gif
user posted image
vilze
QUOTE(Dzenke @ 2012 03 05, 20:25)
nesusekiau kokie plotai pas jus, bet is savo patirties galiu pasakyt kad pristacius nedideliu statinuku gaunas toks "kioskynas"...

24 arai is viso... daugiau jokiu nenumatyta statiniu, siltnamis persikels kur jo siaip nelabai matysis... pats namukas nuo namo kazkur gal 10-12 metru atstumu butu.
aispra
QUOTE(vilze @ 2012 03 06, 00:14)
24 arai is viso... daugiau jokiu nenumatyta statiniu, siltnamis persikels kur jo siaip nelabai matysis...  pats namukas nuo namo kazkur gal 10-12 metru atstumu butu.
*

Man namukai nelabai patinka dėl to, kad juose kaupiasi drėgmė, jie ankšti, viduje gana tamsu, nes langai dažniausiai tik iš vienos pusės. Mažas ir siauras prieangis sėdėjimui nepatogus, o viduje nejauku - čia patirtis iš poilsiavimo tokio stiliaus namukuose.
Ledum
QUOTE(aispra @ 2012 03 05, 22:27)
Radau dar ir Viržių medelyne visai nemažą pasirinkimąthumbup.gif  Pasirodo visai šalia, o tai vis padūsauju, kad visi gėriai aplink Vilnių, o dėl poros augalų užsisakinėti neapsimoka.  Viržių asortimentas:
Digitalis purpurea Alba, balta
Digitalis purpurea Apricot, abrikosas
Digitalis purpurea Gloxineaflora, rausva
Digitalis purpurea Pam's Choice, pieno baltumo su raudona dėme
Digitalis purpurea x mertonensis, raudona

Man šitos abrikosinės stebuklingai gražios. Kažin, ar gerai atrodytų prie beveik baltų, išblunkančių rožių, ar jau per daug susilietų g.gif Rekomenduoja sodinti prie tamsių žiedų ir bordo lapijos g.gif
user posted image
*

O man Pam's Choice be galo grazios
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.