Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 17:28)
MamaSandra, paprotink mane del lauko apsvietimo, kol MB vel kokiu "stebuklu" neprigalvojo  rolleyes.gif  . Noriu is abieju pusiu tako i nama apsvietima padaryti - lempukai, imontuoti i zemes/grindinio pavirsiu. Man svarbiausia techniniai duomenys.


Vida, kokius šviestuvus planuoji dėt? smile.gif

QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 18:43)
papasakok kokias trinkeles nusipirkai?
as svarsciau tarp klinkerio ir granito, bet granitas ima virsu, mat esu visiska tingine kai reik tarpelius ravet  doh.gif
*Todel tikiuos, kad tarp granito trinkeliu pripylus atsiju tos zoles nebeaugs, augs tik samanos, o jos man labai patinka  wub.gif
O va is klinkelio samanas krapstyt reikia - vel darbas...

O ka tave del apsvientimo protint?
svarbiausia kai pirksi sviestuvus - isitikink, kad jie atitinka IP65 saugumo klase, nes kaip supratau taviskiai sviestuvai bus visai ant zemes ir tikimybe, kad ten gali patekt vandens, yra.
**Del kabeliu klojimo - vakare paklausiu MB, mat dabar jis mano masina kieme plauna   tongue.gif
***O jus planuojat lauko laistymo sistema automatine daryt?
as apie tai dar svarstau...
Dabar pas mus aplink visa tvora isvedzioti kraniukai, tai reik su slabgu lakstyt, pernesinet kol viska pasilaistau.
Va svajoju - iseinu i kiema - paspaudziu mygtuka ir vualia - darbas padaytas  lotuliukas.gif
Kurios turit, ka manot? ar patogu? ar verta?


*Svajok svajok. Auga puikiausiai tuose tarpeliuose ir žolės. tongue.gif . Turiu kokius 2m2 granitinio takelio lotuliukas.gif , bet man visai nieko tas ravėjimas

** swoon.gif

*** Laistymo sistema daroma tik dėl žolės. Augalus geriau rinktis tokius, kad to laistymo tiesiog nereiktų. smile.gif
O koks pas tave dirvožemis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 03 kovo 2012 - 18:27
QUOTE(Ledum @ 2012 03 03, 19:27)
Vida, kokius šviestuvus planuoji dėt? smile.gif
*Svajok svajok. Auga puikiausiai tuose tarpeliuose ir žolės. tongue.gif .  Turiu kokius 2m2 granitinio takelio  lotuliukas.gif , bet man visai nieko tas ravėjimas

** swoon.gif

*** Laistymo sistema daroma tik dėl žolės. Augalus geriau rinktis tokius, kad to laistymo tiesiog nereiktų. smile.gif
O koks pas tave dirvožemis?


dirvozemis siaip sau: smelis su moliu (melynu), virsuje ~30cm atveztinis juodzemis maisytas su durpemis.
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta doh.gif
O vyras mano pedantas - jam tie takai trukdo, vis man bumba, kad ravet eiciau...o purkst taip nesinori...
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 17:43)
papasakok kokias trinkeles nusipirkai?

pas mane laidai apsvietimui isvedzioti, reikia tik sviestuviukus issirinkti. O kad atsparus dregmei turi buti, tai suprantama.
Noreciau tokiu, nuo zemes sviecianciu. Dar svarbu, kad taupus butu.

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas thumbup.gif :

user posted image


O trinkeles betonines, 10x20 cm, tik musu nusklembtomis briaunomis, o ne uzapvalintomis, kaip cia:
http://fh.picsell-me...ndex.php?id=136

Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis blush2.gif .


Kranu MB irgi pasaliais visur privedziojo, bet laistymo sistemos nesutikau daryti, nes dar nezinau kur ka sodinsiu, kur duobes reikes kasti ir kiek tos vejos bus. O gyvatvorems numate automatine laistymo sistema, kad nereiketu ilgai su laistymo zarna prie ju stoveti. Kol kas dar nera aiskumo, kur ko reikes doh.gif .

Atsakyti
Kiemo dangu pavyzdziai:

http://www.trinkeliu...as.lt/galerija/
Atsakyti
Sodas (kaireje spausti ant Galerie) :

http://www.google.de.../...x=112&ty=71

Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 03 04, 22:38)
Sodas (kaireje spausti ant Galerie) :

http://www.google.de.../...x=112&ty=71


thumbup.gif Man labai gražūs tie siauri vertikalūs daiktai - turbūt kadagiai g.gif ir tas žaidimas su nušienautais takais ir smilgomis aplink vaismedžius wub.gif
http://peter-janke-g...iesengarten.jpg
Atsakyti
Dėl automatinės laistymo sistemos, aišku, augalui geriausia, kai šeimininkas žino augalo fiziologines savybes ir atitinkamai jį laisto su šlangom ar su kibirėliu. O automatinė laistymo sistema, kaip buvo paminėta, naudojama tik žolytei.
Tačiau jei vasarą ne visada yra galimybės ateiti su kibiru vandens tada kada to reikia, tai galima ir automatinę laistymo sistemą nustatyti laistyti dekoratyvinius augalus.
Ne visada tas pasiteisina ar atsiperka.
Jei domina automatizavimas - parašykit asmeninę žinutę. Klaipėda man toli, bet patarti galėsiu.
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 21:09)
dirvozemis siaip sau: smelis su moliu (melynu), virsuje ~30cm atveztinis juodzemis maisytas su durpemis.
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose  doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta  doh.gif
O vyras mano pedantas - jam tie takai trukdo, vis man bumba, kad ravet eiciau...o purkst taip nesinori...


Prasta iš manęs šioj vietoj patarėja, bet gal kaip tik tuomet reikia daryti didesnius tarpus ir bandyti juos želdinti kažkuo, kad ir ta pačia veja g.gif Čia va kažkas panašaus:

http://signaturegard...01_archive.html


Nors iš tikro, tai juk bus sudėtas gražus brangus keliukas, o tų blogų dienų, kai reikės kelias žoles išpešti bus porą kartų metuose smile.gif Ar tikrai dėl jų reikia sukti galvą g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aispra: 04 kovo 2012 - 22:46
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 22:22)
pas mane laidai apsvietimui isvedzioti, reikia tik sviestuviukus issirinkti. O kad atsparus dregmei turi buti, tai suprantama.
Noreciau tokiu, nuo zemes sviecianciu. Dar svarbu, kad taupus butu.

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas  thumbup.gif  :

user posted image
O trinkeles betonines, 10x20 cm, tik musu nusklembtomis briaunomis, o ne uzapvalintomis, kaip cia:
http://fh.picsell-me...ndex.php?id=136

Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis  blush2.gif .




dabar rasau MB komentarus:
jis paziurejo i tavo issirinktus sviestuvus ir pasake:
smelio arba smulkaus zvyro (gerai sutankinto) aplink sviestuva ir po sviestuvo dugnu turi but ne maziau kaip 40cm, tada bus geresnis drenazas ir i sviestuva nepateks dregme;
sviestuvas turi tureti 2 rebokslius (sandarikliai);
jei bus arti taku - turi buti su asimetrine optika, kad neakintu einanciu taku;
pageidautina, kad butu paklotas 5 gyslu kabelis, cia sviestuvu valdymui;
sviestuva rinkis patikimo gamintojo, dauguma tokio tipo sviestuvu - nesandarus;
Kabeliai turi buti pakloti ne maziau kaip 70cm gylyje ir apsauginiame vamzdyje;
Skydelyje turi but sudetos sroves nuotekio reles;
Geriausia det valdymui - fotoakis ir laikrodinis mechanizmas, sviestuvus valdyti per kontaktoriu.

turbut kol kas tiek, cia ant greituko sudiktavo, jei ka - rasyk, klausk, aiskinsimes toliau.

o del nelygiu pavirsiu - as ketinu pirkt granita is visu pusiu pjauta, virsus degintas (del slidumo), todel nepergyvenu, kad bus astru, neis ziema nukast taku ar pan.
aisku - tas nemazai kainuoja, bet man grazu baisiai wub.gif


Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2012 03 04, 23:31)
Prasta iš manęs šioj vietoj patarėja, bet gal kaip tik tuomet reikia daryti didesnius tarpus ir bandyti juos želdinti kažkuo, kad ir ta pačia veja g.gif Čia va kažkas panašaus:

http://signaturegard...01_archive.html
Nors iš tikro, tai juk bus sudėtas gražus brangus keliukas, o tų blogų dienų, kai reikės kelias žoles išpešti bus porą kartų metuose smile.gif Ar tikrai dėl jų reikia sukti galvą g.gif


panasu, kad cia skaluno akmuo, galvojau apie ji, taciau vyro bumbejimas, kad ziema neis nukast taku - mane iveike...
tiesa, jei kam idomu - galiu rekomenduot kas nebrangiai granito trinkeles parduoda, rasykit az, gal kam pravers.

Papildyta:
va apie tokias trinkeles svajoju
user posted image
tik dar mastau, gal imt kvadraciukus 10x10 g.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 03, 21:09)
dirvozemis siaip sau: smelis su moliu (melynu), virsuje ~30cm atveztinis juodzemis maisytas su durpemis.
Tai ka daryt su tom zolem tarpuose  doh.gif
Dukrom kai pasakau, kad "siandien eisim taku ravet" - diena garantuotai sugadinta  doh.gif
O vyras mano pedantas - jam tie takai trukdo, vis man bumba, kad ravet eiciau...o purkst taip nesinori...


Jei TB pedantas, tai pats tegul ir nusiravi. biggrin.gif Man patinka lengvi darbai, as jei tureciau daugiau taku, tai ramia galva purksciau.


QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 22:22)

Toks labai man tiktu - ant zemes butu beveik nematomas  thumbup.gif  :

user posted image



O tu nebijai, kad gausis grynas modernas su tokiais sviestuviukais? 4u.gif


QUOTE(aispra @ 2012 03 04, 23:15)
thumbup.gif Man labai gražūs tie siauri vertikalūs daiktai - turbūt kadagiai g.gif ir tas žaidimas su nušienautais takais ir smilgomis aplink vaismedžius wub.gif
http://peter-janke-g...iesengarten.jpg


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif wub.gif

Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2012 03 05, 08:05)
Jei TB pedantas, tai pats tegul ir nusiravi.  biggrin.gif  Man patinka lengvi darbai, as jei tureciau daugiau taku, tai ramia galva purksciau.
O tu nebijai, kad gausis grynas modernas su tokiais sviestuviukais? 4u.gif
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  wub.gif


va va, tegu pats ir ravi, o nenori...
turbut nieko kito ir neliks kaip tik purksti, bet tada jau samanu nebus.
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2012 03 05, 12:44)
va va, tegu pats ir ravi, o nenori...
turbut nieko kito ir neliks kaip tik purksti, bet tada jau samanu nebus.


Samanų tikrai bus, juk chemijos, kuri naikina žoles, veikimas yra per lapus į šaknis. O samanos lapų juk neturi biggrin.gif
Aš purškiu, nes kitaip, kai sudėta 450 kv. trinkelių, nebūtų įmanoma išravėt, kad ir kaip ekologiška aplinka bežavėtų.
Pernai iškart po vejos sėjimo užėjo tokia liūtis su vėju, kad visi trinkelių tarpai buvo pilni sėklų, o kai sudygo, tai ravėk neravėjęs, tiesiog neįmanoma. Atšilus orui ir šįmet dar turėsiu ką veikt su purkštuvu doh.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 23:22)
Dar svarbu, kad taupus butu.



Dėl taupumo rekomenduoju dėti LED lemputes.
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 03 03, 23:22)
Pas mus granitiniai grindiniai labai populiarus, bet as is esmes nemegstu nelygiu pavirsiu - del valymo (greiciau prisinesa purvo i tarpus ir ant virsaus, jei pavirsius grubletas) ir del nepatogumo vaikscioti. Jei tik imanoma, visada stengiuosi isvengti ejimo akmenimis  blush2.gif .



Savaitgalį kaip tik buvau pas pažįstamus, kurie vėlai rudenį trinkeles susidėjo (dar nebuvau mačiusi). Man patiko idėja, kai viskas išklota betoninėmis trinkelėmis ir tik patys kraštai iš natūralaus akmens (viso labo naudotos tik dvi trinkelės iš kraštų). Nežinau, ar tai granitas, bet panašu. Jei dabar trinkeles dėčiau, tai kopijuočiau šitą pavyzdį.
Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2012 03 05, 00:15)
thumbup.gif Man labai gražūs tie siauri vertikalūs daiktai - turbūt kadagiai g.gif ir tas žaidimas su nušienautais takais ir smilgomis aplink vaismedžius wub.gif
http://peter-janke-g...iesengarten.jpg


Turiu mintį (jei nedings) daryti rožyną su uoliniais kadagiais ir levandomis.
Atsakyti