Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(naca @ 2012 05 17, 13:30)
As pati rinkciausi tujas, bet yra itarimas, kad tie soniniai kaimynai (kaip ir galiniai) tuju nemegsta, nes pas juos ne vieno tos rusies augalelio. Gal nebent kokia 2-3 ju rusis ,ir dar kazka derinti. Kazkaip nesinori iskart nesutarti su rodos neblogais kaimynais doh.gif . Na bet susidarem nuomone, kad jie ir del lapuociu nebus patenkinti, nes lapus reiks valyti. Siaip jau saules jiems neuzstosim, nes pietu puse. Bet reiks kazka daryti vistiek- dziaugsis jie ar ne  ax.gif

Tik va galvoju, jei pietu puseje sodinsime aukstesnius augalus, zemiau ir siauriau augantiems jau bus visiskas pavesis g.gif

Pas mane palei pietine riba tujos susodintos. Visai del to nepergyvenu. taip, pavesis yra, bet tai juk koks geris tai bigsmile.gif thumbup.gif daugybe augalu yra tinkanciu pavesiui. Man kaip tik problema su augalais palei namo siena, kur saule tvieskia, plieskia doh.gif atidedu mastymus apie tai, ka ten sodinti geresniems laikams, kai bus takas, vijoklis kazkoks. manau kazkaip savaime pribresiu kazkokiems augaleliams. O pavesyje pas mane rododendrai kol kas tik. Visai arti tuju pasodinau alyvas. Darau bandyma blush2.gif Galvoju, kad bandysiu is ju kaip medelius soformuoti, ir jie tarsi islys is tuju. Na, ziuresiu, kas cia gausis, nepabandes nezinosi.
Papildyta:
QUOTE(jot.ka @ 2012 05 17, 13:39)
augalai tikriausiai neaugs visai prie pat gyvatvorės, kad nebūtų didelės konkurencijos dėl maisto medžiagų, o vasarą saulė būna aukštai ir šešėliai nėra tokie jau ilgi.

Na, bet tokiu ir panasiu pavyzdziu yra pilnas internetas

http://3.bp.blogspot...00/IMG_0550.JPG

lyg ir auga tie augalai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 17 gegužės 2012 - 13:50
Turbut tuose pavyzdziuose tujos nera pietineje puseje g.gif Aisku, yra augalu ir pavesingu, tereikia tik issiaiskinti ax.gif Aciu dievui, kad bent zeme rodosi gera wub.gif

As tokia laukinuke, sutikciau, kad mano sklypelyje isvis miskas augtu tongue.gif Tik tas sklypelis ne kazin koks- 7.5 arro ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 05 17, 13:49)

Na, bet tokiu ir panasiu pavyzdziu yra pilnas internetas

http://3.bp.blogspot...00/IMG_0550.JPG

lyg ir auga tie augalai  g.gif


smile.gif kai augalai suaugę ir išsiplėtę tai ir nesijaučia to tarpo, bet paėmus tujos kamieną ir tarkim rožės vidurį, manau metras bus, jei ne daugiau. o kai rožių ar kitų augalų būna daugiau nei viena ir gėlynas ne siaura juostelė, tai ir gaunasi, kad tas šešėlis tikrai viso gėlyno nedengia, na nebent ta gyvatvorė labai aukšta. Bet vėlgi, pavėsinių ir pusiau pavėsinių augalų ir galybė, pasirinkimas visada yra smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2012 05 17, 13:57)
Turbut tuose pavyzdziuose tujos nera pietineje puseje g.gif  Aisku, yra augalu ir pavesingu, tereikia tik issiaiskinti  ax.gif

Oi, patikek, ju tiek daug, gal net daugiau, nei tu, kurie megsta tiesiogine saule biggrin.gif

QUOTE(jot.ka @ 2012 05 17, 14:08)
smile.gif kai augalai suaugę ir išsiplėtę tai ir nesijaučia to tarpo, bet paėmus tujos kamieną ir tarkim rožės vidurį, manau metras bus, jei ne daugiau. o kai rožių ar kitų augalų būna daugiau nei viena ir gėlynas ne siaura juostelė, tai ir gaunasi, kad tas šešėlis tikrai viso gėlyno nedengia, na nebent ta gyvatvorė labai aukšta. Bet vėlgi, pavėsinių ir pusiau pavėsinių augalų ir galybė, pasirinkimas visada yra smile.gif.

as ne apie seseli kalbu. Kalbu apie maistingas medziagas, nes butent apie tai rasei savo poste, kuri citavau mirksiukas.gif
Siaip as ne gincytis noriu, o tiesiog padiskutuoti, nes man tas labai aktualu, pas mane palei tujas ir bus pagrindinis gelynas. As kazkaip rami buvau, na jei kas, tai patresiu ax.gif Ar as cia labai naiviai mastau prisiziurejusi paveiksliuku? kita vertus, juk tie paveiksliukai, tai realus sodai, jei ne vienam ir ne dviem tai pavyko, tai sakau gal ir man pavyks blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2012 05 17, 14:30)
As pati rinkciausi tujas, bet yra itarimas, kad tie soniniai kaimynai (kaip ir galiniai) tuju nemegsta, nes pas juos ne vieno tos rusies augalelio. Gal nebent kokia 2-3 ju rusis ,ir dar kazka derinti. Kazkaip nesinori iskart nesutarti su rodos neblogais kaimynais doh.gif . Na bet susidarem nuomone, kad jie ir del lapuociu nebus patenkinti, nes lapus reiks valyti. Siaip jau saules jiems neuzstosim, nes pietu puse. Bet reiks kazka daryti vistiek- dziaugsis jie ar ne  ax.gif

Tik va galvoju, jei pietu puseje sodinsime aukstesnius augalus, zemiau ir siauriau augantiems jau bus visiskas pavesis g.gif


Atkreipciau demesi i tris dalykus:

1. Pagal zeldynu istatyma ir statybos reglamenta, reikia laikytis tam tikru atstumu nuo kaimynu tvoros. (Susiraskite, jei dar to nepadarete). Jeigu jus ju laikotes, formaliai kaimynai negali nieko padaryti.
2. Galbut jus tai zinote ir pasirinkote tujas apsvarste visokius variantus, bet buna, zmones jas renkasi, nes tiesiog nezino daugiau variantu. Tai sodogeles.lt yra surases keleta straipsniu, kuriuose isnagrinejes daug imanomu gyvatvoriu variantu ( i paieska veskite gyvatvores sodogeles). Paziurekite ir kaimynams parodykite, gal pavyks priimti taiku abi puses tenkinanti sprendima.
3. Taip, pietu puseje pasodinti augalai teiks pavesi. Taciau turekite omenyje, kad tai nutiks ne anksciau nei po 5-6 metu. O gal ir dar ilgiau. Taip kad zemutinio ardo augalai (esantys po medziais) laikui begant keisis. Nesodinkite pradzioje pavesi megstancius, nes pavesio jiems ten kuri laika nebus. Ir nebijokite to pavesio. Kruva augalu ji megsta ar toleruoja.
Atsakyti
Aispra, aciu uz nuotraukytes 4u.gif
Kaip tik vakar ta pirmaji paveiksleli, kai radau internete, tai labai studijavau, man kaip ir patiko, tik vat kilo itarimas, kaip ten is priekio ziurint viskas atrodo g.gif g.gif

Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 05 17, 14:21)

as ne apie seseli kalbu. Kalbu apie maistingas medziagas, nes butent apie tai rasei savo poste, kuri citavau  mirksiukas.gif
Siaip as ne gincytis noriu, o tiesiog padiskutuoti, nes man tas labai aktualu, pas mane palei tujas ir bus pagrindinis gelynas. As kazkaip rami buvau, na jei kas, tai patresiu  ax.gif  Ar as cia labai naiviai mastau prisiziurejusi paveiksliuku? kita vertus, juk tie paveiksliukai, tai realus sodai, jei ne vienam ir ne dviem tai pavyko, tai sakau gal ir man pavyks  blush2.gif


aš irgi nesiginčiju smile.gif. pas mane auga dabar ligustro gyvatvorė ir salia gėlynas, kartu su krūmais ir daugiamečiais augalais, ar reiks kam papildomų medžiagų patys augalai parodys:)
Atsakyti
smth1, tai nagrinejau istatymus. Todel ir atsiklausem galiniu kaimynu, kurie yra musu vakarineje puseje apie gyvatvore, tai pasake, kad savo zemeje galime sodinti ka tik norime. As neprisimenu, ar minejau tujas, bet manau, kad taip. Nesilaikeme pilno atstumo, truputi ji sumazinome pasikliove kaimynu geranoriskumu. Bet , kai jau pradejome sodinti , tai isbego kaimyne su nedrasiomis pretenzijomis, kad tai tujos. Ne todel, kad kazka uzstos, bet kad jiems nepatinka tujos. Kadangi prie ju bardakelio galima labai istatymiskai prikibti, tai sukande dantis vistiek jas pasodinome doh.gif

Na o pietineje puseje palankesni tie istatymai del gyvatvores, nes saules neuzstotume ax.gif

Taip, mes pasirinkome nekarpomas tujas, kad butu priedanga visus metus ir nereiktu ideti daug darbo rolleyes.gif

tai va kad ta kaimyne nepatenkinta, jog nuo kitos kaimynes byra lapai, nepatinka ir tujos . Na gal tiesiog viskam nepasitenkinima gali sumastyti biggrin.gif As nekreipciau demesio, bet kad mano vyras tuojau stresuoja del tu santykiu klostymosi doh.gif O pasisodinti norisi kuo greiciau, kad greiciau butu ir rezultatas unsure.gif


Aciu uz patarimus bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikos, keliu tema i prieki ir rodau, ka radau neto platybese, man tai aktualu, be to kazkas irgi norejo pavyzdziu, kaip tuju tvora pagyvinti 4u.gif
P.S. Jau po truputi griauna siltnami (valio) lotuliukas.gif
Papildyta:
Ai dar norejau patarimo, ka zinote panasaus i ziemes, kad irgi tiktu bordiureliams apzeldinti?
Atsakyti
Sveikos,
Na o man reikia patarimo smile.gif
Tvarkomes pagrindiny kiema:vezame ir lyginame visa plota juodzemiu.Tai dabar klausimas, ar reiktu susivezus juodzemy viska perkultivuoti ar galima sodinti zolyte ir voluoti? g.gif
Zemes vienose vietose daugiau, kitose ploniau.Nes siaip pas mus zeme maisyta su moliu, o dar drenaza daremes kieme... Tai ir nebezinom kaip geriau daryt, gal butu ir gerai ir grazu cool.gif
Imetu foto, tai dar ne viskas sukeltas bet pats principas manau matosi ax.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 05 19, 11:58)
Ai dar norejau patarimo, ka zinote panasaus i ziemes, kad irgi tiktu bordiureliams apzeldinti?

ka reiskia panasaus i ziemes - pavesi megstancio, sliauziancio, zydincio, viszalio?
heucheros, bruneros, karpatiniai/portenslago katileliai, pachisandra, alpiniai astrai, gal dar kas nors...
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 05 19, 18:48)
ka reiskia panasaus i ziemes - pavesi megstancio, sliauziancio, zydincio, viszalio?
heucheros, bruneros, karpatiniai/portenslago katileliai, pachisandra, alpiniai astrai, gal dar kas nors...

Vau bigsmile.gif bigsmile.gif nei vieno augalo net neisivaizduoju, reikes googlinti, bet aciu 4u.gif Panasaus i ziemes, tai viszalio ir slauziancio, neauksto, daugiau gal ir nebereikia panasumo mirksiukas.gif Oi apsimelavau, katilelius zinau, pati turiu, tik prazudyti baigiu, kazkas jiems pas mane netinka blush2.gif
Atsakyti