Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

QUOTE(Asta'J @ 2012 04 26, 17:50)
Mano nuomone stažo trūkta ligos pašalpai gauti, ligos pašala skiriama:
•pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą;


Aš dirbau iki 2011-06-24. Tada nedirbau nuo 2011-06-24 iki 2012-02-06. Taigi stazo per paskutinius 12 men 3 tikrai turiu.
Papildyta:
Kas įdomiausia, kad sprendimas jau yra priimtas, sistemoj matau eilutę, bet atsidaryti negaliu (rašo "siunčiama" ir taip jau kabo antra para), taigi pamatysiu tik tada kai atkeliaus iki sąskaitos...
Atsakyti
QUOTE(Jurgele @ 2012 04 26, 09:28)
Jei turėjau nedarbingumą (slauga, nuo pirmos dienos apmokama Sodros), balandį, o esu dirbanti nuo vasario 6d (iki to laiko buvau išvykusi ir deklaravusi išvykimą), tai mane taip žiauriai nuskriaus, kad 3 savaičių uždarbį išdalins iš 3 mėnesių ir gaus keistą vidurkį?  unsure.gif



QUOTE(Jurgele @ 2012 04 26, 09:54)
Aš dirbau iki 2011-06-24. Tada nedirbau nuo 2011-06-24 iki 2012-02-06. Taigi stazo per paskutinius 12 men 3 tikrai turiu.
Papildyta:
Kas įdomiausia, kad sprendimas jau yra priimtas, sistemoj matau eilutę, bet atsidaryti negaliu (rašo "siunčiama" ir taip jau kabo antra para), taigi pamatysiu tik tada kai atkeliaus iki sąskaitos...


Tada minimali pašalpa tiktai priklauso
Ligos pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė kaip ketvirtadalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių laikinojo nedarbingumo nustatymo dieną.
Draudžiamųjų pajamų dydis šiais metais berods 1488 Lt, tai jų ketvirtadalis 372 Lt mėn.
372/20 yra18,6 Lt už darbo dieną.
Atsakyti
labas.
kaip yra skaiciuojamas biuliotenis del vaiko ligos?
Atsakyti
QUOTE(mur-miau @ 2012 04 27, 17:40)
labas.
kaip yra skaiciuojamas biuliotenis del vaiko ligos?

"Iš „Sodros“ biudžeto lėšų ligos pašalpa mokama:
nuo pirmosios laikinojo nedarbingumo dienos – slaugant sergančius šeimos narius arba prižiūrint vaiką, 85 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio;"

http://www.sodra.lt/index.php?cid=324

"Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas ligos pašalpos dydis, apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 3 kalendorinius mėnesius, buvusius iki praeito kalendorinio mėnesio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 27 balandžio 2012 - 16:56
Laba diena,
Nezinau kurioj temoj geriausia klausti,atsiprasau jei ne cia pataikiau. Esu nestumo ir gimdymo atostogose, susilaukiau dvynuku. Geguzes 10d bus menuo ir teveliui baigsis tevystes atostogos (tas vienas menuo). Jis vaiko prieziuros atostogu gales eiti tik tada kai man baigsis nestumo ir gimdymo atostogos, t.y. tik liepos 1d. Ka daryti nuo geguzes 10 iki liepos 1d? Mes svarstom gal jis gali eit i biuleteni ta laikotarpi ir forminti ant kazkurio is vaikeliu? Ar taip galima, kad man esant nestumo ir gimdymo atostogose jis imtu biuleteni tai ant vieno vaiko tai ant kito? Nes man butina pagalba, o niekas kitas negali padeti sad.gif
Atsakyti
laba diena,
situacija tokia, kad nuo vasario 20 iki kovo 5 buvau vaiko slaugos. o nuo kovo 6 iki dabar del savo ligos susijusios su nestuke.gif turiu nedarbingumo pazymejima. Pazyma apie nestuke.gif i darboviete pristaciau vasario pradzioje. Viskas issiaiskinta ir sutarta, bet... mano ligonlapis tesiamas nuo penktadienio iki penktadienio, o 04.27 man susisviete taip, kad yra ketvirtadienis ir pas gyd. as nenuejau. Kad ta diena penktadienis dasuto, kai mb gryzo is darbo, tuo metu poliklinika jau nedirbo mirksiukas.gif Pirmadieni nuejau i poliklinika, susitvarkiau biuleteni, irase taisykliu pazeidima ir viskas lyg ir tvarkoje. Dar paklausiau pas gyd. ar man reikia i i darboviete, nes mano darbas ir sestadieni, tai atsake, kad ne, biuletenis pats nenutruko, tik padarytas pazeidimas, o nedarbingumas darbovieteje galioja, bet... siandien saskaitoj pamaciau pervedima is darbovietes, pagal suma lyg ir uz 1 ligos diena g.gif taip iseitu, kad visgi mano nedarbingumas buvo nutrukes, nes uz pirmas 2 ligos dienas 03.06-03.07 as jau gavus is darbovietes.
Gal kas zinote kaip yra is tiesu: ar padarius pazeidima - neatvykus paskirta diena pas gydytoja, nedarbingumas savaime nutruksta ra kaip.
Sordos internetiniam psl matau, kad mano ligonlapiai 04.19-04.27, 04.30-05.04. Taip suprantu, kad tas dienas 04.28-04.29 as nebuvau biuletenyje ir darbe man turetu buti pravaiksta g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tagete @ 2012 05 10, 14:39)
Taip suprantu, kad tas dienas 04.28-04.29 as nebuvau biuletenyje ir darbe man turetu buti pravaiksta  g.gif

Tikrai taip.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 10, 19:02)
Tikrai taip.

pati issiaiskinau sodroj, kad pasirodo ne. Biuletenis nenutruko, tiesiog uzfiksuotas pazeidimas. O biuletenis skaitosi nepertrauktas rolleyes.gif
Atsakyti
Esu po sunkios traumos, lūžęs kryžkaulis, dabar likęs jis deformuotas, sedėti negaliu, o jau greitai bus 120 dienų, kai turiu nedarbingumą. Šeimos gydytoja siunčia į komisiją, darbingumui nustatyti. Kuriam laikui komisija gali pratęsti nedarbingumą? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tagete @ 2012 05 11, 16:21)
pati issiaiskinau sodroj, kad pasirodo ne. Biuletenis nenutruko, tiesiog uzfiksuotas pazeidimas.  O biuletenis skaitosi nepertrauktas  rolleyes.gif

Na, nežinau, nežinau... Jei darbovietė praneš apie pravaikštą? Juk atgaline data gydytojas negalėjo išduoti biuletenio unsure.gif Suprantu, jei savaitgalis būtų nedarbo diena, bet kaip pagal grafiką darbo... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tepaluota: 13 gegužės 2012 - 21:38
QUOTE(Amarilė.84 @ 2012 05 13, 21:33)
Esu po sunkios traumos, lūžęs kryžkaulis, dabar likęs jis deformuotas, sedėti negaliu, o jau greitai bus 120 dienų, kai turiu nedarbingumą. Šeimos gydytoja siunčia į komisiją, darbingumui nustatyti. Kuriam laikui komisija gali pratęsti nedarbingumą?  g.gif

Jeigu seimos gydytoja praso ,dalyvaujant Sodros atstovei,tai istatymo numatyta tvarka,leidus Sodros atstovui, dar galima testi 60 dienu.O jeigu siunciama i NDNT,nustatyti darbingumo lygiui,ir nustatomas darbingumo lygis,atitinkantis senasias ,,grupes",tuomet N/P nutraukiamas.Esant ,,grupei"toliau galima testi tik 90 dienu per metus. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2012 05 13, 22:37)
Na, nežinau, nežinau... Jei darbovietė praneš apie pravaikštą? Juk atgaline data gydytojas negalėjo išduoti biuletenio  unsure.gif Suprantu, jei savaitgalis būtų nedarbo diena, bet kaip pagal grafiką darbo...  unsure.gif

zinokit nezinau kaip ten kas tada butu, bet sodra paaiskino, kad " biuletenis nutruksta tada, kai gyd. ji nutraukia. Jei pastoviai daryciau pazeidimus tai tada gal gyd. savavaliskai galetu ji nutraukti, po eilinio pazeidimo, o dabar, as nepasirodziau pas gyd., bet jis nezino del kokiu priezasciu, todel tik uzfiksuoja NP taisykliu pazeidima." Pasak sodros, tam tie pazeidimai ir yra isskirti, kad juos butu galima fiksuoti. O bausme uz pazeidima - neapmoka uz ta pazeista laika. Ir pagal paskaiciavima matau, kad tikrai nenutruko, nes paskaiciota 80 % nuo atlyginimo, o jei butu nutrukes, butu 40 ar 45 nepamenu kiek ten tiksliai uz tas pirmas dienas ax.gif
Atsakyti