Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verta gyventi kartu dėl vaikų? 2-a tema

QUOTE(fjorė @ 2012 04 11, 22:19)
Žinoma, kad ne vaikai sprendžia, bet tėvai į juos linkę labai atsižvelgti.
O kas dėl "ant durniaus", tai neretai atrodo, kad viską apsvarstai ir išanalizuoji, bet ima ir išlenda "tarakonai", ir gyvent daugiau ramiai nebeduoda, pvz. vieną dieną ima ir taip stebuklingai protas nušvinta - supranti, kad ne savo, o kitų gyvenimą gyveni, arba psichologinio smurto auka esi nuolatos provokuojanti kitą. Supranti ir daugiau taip gyvent nebenori, o kitas nori. Va taip ir išsiskiria tie keliai.

Bet nežiūrint to ką parašiau aukščiau, aš labai žaviuosi tokiais žmonėmis, kurie turi talentą viską nuodugniai ir išsamiai išskaičiuoti. O svarbiausia - absoliučiai be klaidų. Belieka tik džiaugtis ir gyvenimu mėgautis.


Tarakonai gali išlįsti labai netikėtai drinks_cheers.gif O apie talentus, tas momentas, absoliutumo matyt nėra ir nebus, bet jei žmonės nesuvokia kam jie kuria šeimą ir su kuo gi valgoma, kokia tai atsakomybė, kad tai ne kažkoks darbščiųjų rankų būrelis, o kiek rimčiau. Ir kai prasideda vaikai, tuomet dar rimčiau. Nes tie vėlesni partnerių (lengvi) keitimai vaikams ne į naudą, tik dar labiau blogina situaciją. Kai vaikai nemato normalaus, sveiko šeimos modelio, ką jie pasiima iš to ir kokį pagrindą sau kloja? Vėl gi, rašau ne apie tuos rimtus atvejus, kai priimami tam tikri pokyčiai ir sprendimai, o apie "žaisminguosius", kada viskas taip paprasta, taip nereikšminga, čia susiėjo, čia išsiskyrė, čia vaikai, čia vėl susiėjo, n kartų, o po to ir skirtis nereikia, nes sugyventiniai keičiami pagal "Pupkino kalendorių". Užkniso, nusibodo, "charakterių nesuderinamumas" - viso gero. O vaikai prie visko prisitaiko, tas taip. O kas jiems belieka?
Papildyta:
QUOTE(romaievamatilda @ 2012 04 11, 22:33)
nu bet kaip idomiai,arba ant durniaus zenijasi ir lengvai skiriasi,arba pasimatave ir jau viskas tvarkoj. Nu va drauge,matavosi matavosi,ilgai draugavo,nu super diedas buvo,ir darbstus,ir vaikus myli,ir toks ramiakas,seimos zmogus vienzuo. Nu ir po desimt metu pyp,raudona lempute,pasimaise kita,nei jos nebereikia,nei vaikas rupi,viska trenke ir isejo pas kita. Ir nesiruosia grizt. Nu visko nenumatysi,neapskaiciuosi,yra ir likimo pokstu.


Kaip dažnai tokiems atsakingiems atsitinka tie likimo pokštai? Ar taip pat dažnai, kaip neatsakingiems? Sunku pasakyti, taip. Nes pokštas yra netikėtumas, kas gali nutikti betkam. Bet atsakingi kitaip dėlioja svarelius, ir jų taip lengvai nepastumsi. Žinoma, su pokštais labai nepakovosi, belieka tikėtis, kad ištraukei laimingesnį bilietą. Loterija toks slidus dalykas. Be to juk nežinai, kas buvo tos šeimos viduje, gražus fasadas dar ne viskas.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2012 04 11, 21:37)
Moteruke pamirso atlikti prevencini darba  mirksiukas.gif

nono.gif
Monnte, pati puikiai žinai, kad dviejų žmonių santykius kuria DU žmonės, todėl nereikia akcentuoti "moterukės"... Nežinant visos situacijos, teisybės dėlei, galima daryti prielaidą, kad ABU pamiršo atlikti prevencinį darbą... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Viluša @ 2012 04 12, 07:55)
nono.gif
Monnte, pati puikiai žinai, kad dviejų žmonių santykius kuria DU žmonės, todėl nereikia akcentuoti "moterukės"... Nežinant visos situacijos, teisybės dėlei, galima daryti prielaidą, kad ABU pamiršo atlikti prevencinį darbą... 4u.gif


Taip, esi teisi, bet poroje dazniausiai vienas veda, kuris zino, numano kelia, o kitas eina is paskos. Va jei tas kitas, nenori eiti is paskos, ar ji reikia pastoviai vilkti, tuomet problema.
Va ta nora eiti kartu, stimuliuoja, dazniausiai, tas kuris suvokia to veiksmo svarba. Mano seimoje tai pradejo daryti vyras, as "pagavau kabli", o dabar tai vyksta savaime. Tiesa, dazniausiai seimoje tokie vedliai yra moterys.
Atsakyti
as turėjau didelių permainų, apmąstymų, krizę, tai galiu pasakyti, kad išbridusi iš visko, nors man ir daug ko trūksta, gyvensiu dėl vaikų, bent jau kol jie bus dideli, nes pamačiau jų didelę baimę, nesaugumą, man buvo per žiauru tai matyti...Bet vistiek reikia rasti būdą gerinti gyvenimą kartu, kad bent jau nebūtų neapykantos, tik jei kokie treti įsimaišo, nepavydėtina, tada patarimų jau nebėra, nes kiekviena situacija skirtinga, bet papildomos sveikatos tai tikrai neatneša.....žaidimai su ugnimi.
Atsakyti
Nu as trecio zmogaus isipaisymo irgi nepriskiriu prie to reikia gyventi del vaiku, reikia saugoti ir t.t. g.gif
Atsakyti
QUOTE(lengvute @ 2012 04 12, 17:19)
as turėjau didelių permainų, apmąstymų, krizę, tai galiu pasakyti, kad išbridusi iš visko, nors man ir daug ko trūksta, gyvensiu dėl vaikų, bent jau kol jie bus dideli, nes pamačiau jų didelę baimę, nesaugumą, man buvo per žiauru tai matyti...

O negali kartais būti taip, kad vaikai iš tėvų perima tiek baimes, tiek ir nesaugumo jausmą. Kad mama jiems savo jausenas perteikia?

Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2012 04 12, 09:33)
Va ta nora eiti kartu, stimuliuoja, dazniausiai, tas kuris suvokia to veiksmo svarba.

Gal būtų geriau, kad abudu suvoktų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fjorė: 12 balandžio 2012 - 20:23
O jie patys iš savęs negali pajausti? Sutinku, kad nesaugumu gali "užkrėsti", bet.. O kokį saugumą vaikams suteikia vieno iš tėvų nebuvimas šalia arba buvimas tik per šventes? O kokį saugumą suteikia partnerių kaita? Na kai tarkim mamytė ieško savojo naujojo ir niekaip neatranda, bet laikinai karts nuo karto užsuka "pagyventi" vienas ar kitas veikėjas. Čia yra tokių pavyzdžių netoliese, kaip kelių vaikų mamos (tai gi ne viena ant svieto) ieško, blaškosi tarp vyrų, meilės bei aistros, tai taip ir maga paklausti. Bet gi to niekada nedarysiu, tik forume retoriniai klausimai.
Atsakyti
QUOTE(fjorė @ 2012 04 12, 21:21)

Gal būtų geriau, kad abudu suvoktų.


Gyvenime taip nebuna, net lygiavertese porose lyderiai keiciasi vietomis, priklausomai nuo ziniu, gebejimu ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2012 04 12, 20:47)
O jie patys iš savęs negali pajausti? Sutinku, kad nesaugumu gali "užkrėsti", bet.. O kokį saugumą vaikams suteikia vieno iš tėvų nebuvimas šalia arba buvimas tik per šventes? O kokį saugumą suteikia partnerių kaita?

Jei saugumo/nesaugumo jausmas vaikams kyla sąveikoje su aplinka, tuomet gerai (saugiai) besijaučiantys tėvai tam turi įtakos. Jei vieno ir nėra šalia, tačiau kitas jaučiasi stiprus bei harmoningas, tuomet, aš manau, kad problemų dėl saugumo kilt neturėtų. O dar jei tėvams pavyksta išsiskyrus pavyksta išlikti vienas kitu besirūpinančiais draugais, tuomet nematau, ko vaikams būtų išviso galima bijoti.

O apie partnerių kaitą manau, kad jei suaugusiam reikalinga nuolatinė partnerių kaita, tai tas suaugęs žmogus nesijaučia saugus.
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2012 04 12, 20:47)
Gyvenime taip nebuna, net lygiavertese porose lyderiai keiciasi vietomis, priklausomai nuo ziniu, gebejimu ir t.t.

Taip. Bet tas kuris eina kitam iš paskos, ko gero paprastai irgi suvokia, kad eina, ir kad eina kitam iš paskos įsikibęs, ir kad kitas šiek tiek pranašesnis, todėl ir vedlys. Na, ir kad pats nori eit stipresniojo padedamas ar įkvepiamas.
Atsakyti
Nuolatinė kaita atsiranda ne vien dėl nesaugumo, o dėl to, kad normalių, gerų, tinkamų partnerių deja nėra daug. Ir dar mažiau tokių, kuriems tinka kitas su "bagažu", ir "bagažas" ne kliūtis. Nes "pilnos gatvės" be "bagažų", tušti ir laisvi.
Atsakyti
vaikai , manau, supranta, ypac vyresni, kad gyvenama del ju, jiem taip per didele nasta.Be to, jei seimoje tiek uzsidarymas tarp sutuoktiniu, tiek tarsi atskiri gyvenimai, tiek dideli kofliktai, viskas vistiek juos traumuoja, tokia mano nuomone...Kelios drauges, kuriu tevai labai pykosi, bet nesiskyre, labai blogai jauciasi gyvenime ir sako, kad jau geriau butu skyresi..O man yra buve pasakyta, kad nesiskyre del manes, nes prasiau, ka galiu pasakyti, nekoks jausmas,...Turime teise gyventi laimingai ir mes, tevai antraip blogas emocijas vaikam perduodam, juk visos sferos zmogui svarbios... as tai drasi, jau skyriausi karta...Vaiku amzius buvo gal palankus ar ka, kad jiems nelike jokio kaip ir skausmo, o as tas skyrybu skuasma ilgokai marinau, sakoma, jei myleta, dvigubai tiek laiko reikia pamirsimui...
Atsakyti
Aš manau, kad vyras ir moteris - tai ne vien tėvai, bet irgi žmonės, su savo poreikiais, savo vieninteliu gyvenimu. Ir jeigu skyrybos atidedamos VIEN dėl vaikų (dažniau būna, kad ir dėl tingėjimo, pripratimo, bendro turto, baimės likti vienam) - tada reiškia, kad vyras ar moteris savo gyvenimą turi stabdyti, atidėti kokiems penkiolikai metų. Vaikui užkraunama didžiulė moralinė našta, jis gi jaučia, kad "dėl tavęs, va, aš atsisakiau visko, net savęs". Tas nėra gerai. Ir, vaikas pasiima iš tėvų modelį - mano asmeniniai poreikiai visiškai nevarbūs, svarbu aukotis iki negaliu dėl kažko kito.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 13 balandžio 2012 - 08:29