Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalbos namai augalams - 2

QUOTE(AidaM.K. @ 2012 05 25, 17:33)
na pabandysiu nufotografuoti, nes man i vorus nepanasu... tada kodel tos baltos putos pasirode?  g.gif


na, pabandykit nufotografuoti... nerandu internete jokios fotografijos, bet iš aprašymo įsivaizduoju kad ten turėtų būti kokonas su voriuko kiaušinėliais, man irgi į putas tas kokonas panašus, bet greičiausiai po kiek laiko ten atsiras daug mažų mažų voriukų, o kai paaugs jie išsilakstys ir viskas, gėlė augs toliau smile.gif neardykit kol kas tų "putų", nes amarai tikrai jokių putų negamina, o naikinant viską iš eilės deja susinaikina ir daug sodo pagalbininkų... schmoll.gif
Atsakyti
Sveiki, gal žinot kas ne taip siauralapiui (krapiniui) bijūnui - koteliai virš žemės juoduoja ir džiūsta, nuo apačios į viršų džiuvimas prasidėjęs g.gif
Atsakyti
QUOTE(Morepink @ 2012 05 27, 16:52)
Sveiki, gal žinot kas ne taip siauralapiui (krapiniui) bijūnui - koteliai virš žemės juoduoja ir džiūsta, nuo apačios į viršų džiuvimas prasidėjęs g.gif

Gal bijūnų vytulys, reiktų purkšti fungicidais, bordo tirpalu..
Papildyta:
QUOTE(Nightmoon @ 2012 05 18, 16:00)
Help reikia pagalbos
pasodinau eile Fortisitiju krumelių apie 1,5 gyvatvorei praeitais metais. Juos pusiau trumpinau. Ankstyva pavasari genejau iki reikiamo aukscio kad labiau sakotusi.

Problema Nr.1 ruduoja ir sukasi kaikuriu krumeliu lapai: zeme -juodzemis pamaisytas su priemoliu, laisciau pries lietingas sitas dienas, dabar nelaistau. tresta buvo sodinant universaliomis trasomis grudeliais po saujele kiekvienam krumui.

Nr.2 aplink kelis krūmus šaknyne isikurūsios skruzdėles ir net neisivaizduoju kaip jas naikinti ? kelis kart purenau aplink ir kiek ymanoma arciau bet kad nepazeis šaknu, bet jos vistiek grišta. Ketinu visa eile krumu dengti geoplevele kad neplistu zoles bet bijau kad jei dabar neisnaikinsiu skruzdelynu jos pasistatys piramides doh.gif

1. genėčiau forzicijas po žydėjimo, tada pradeda leisti naujus ūglius.
Ruduot gali dėl kelių priežasčių, gal trąšos nudegino jaunus augalėlius, gal perdžiūvo, buvo sausa.Be nuotraukos sunku pasakyti.
2. skruzdėms naikinti yra spec. priemonės parsiduoda sodininkams skirtose parduotuvėse pvz.Žalia stotelė, ar Ermitaže, Senukuose. Dar galite įsivesti į google priemonės skruzdėms naikinti-nemažai būdų aprašyta ir cheminių, ir liaudiškų, net SM yra tema apie skruzdžių naikinimą.
Atsakyti
Atejau ieskot pagalbos savo gelytem, beveik visas kazkas uzpuole verysad.gif Prasidejo nuo begoniju - lapai ruduot pradejo ir paskui jau su sakelem kristi. Dabar ir petunijos geltonuoja ir plemais ruduoja, ziedai sudziuna neissiskleide doh.gif Maniau gal perlaisciau ar saule nudegino, bet ziuri ir kitoms esancioms pavesyje tas pats darosi verysad.gif Gal kas zinot kas cia per velnias ir kaip gelbet gelytes?

Papildyta:
Ir dar pelargonijas perkelus i lauka ju lapai pradejo raudonuoti, kaikuriu visi lapai raudoni pasidare. Cia normalu? nuo saules gal?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo murmur: 28 gegužės 2012 - 11:17
Kažkur mačiau, o kai reikia ir neberandu. Kas galėjo nutikti bijūnui. Iš pavasario augo normaliai, o dabar šoniniai nauji lapeliai auga salotinės spalvos ir visi susisukę (garbanoti) Gal kas užvesit ant minties kas gali būti.
Atsakyti
Mergytes ka daryti!
Nusipirkom BONZAI - puskiparisis IVONNE, ji parsiveze palaikem vazone kuri laika vazone, reguliariai liejom... Jis jau ugtelejes, gal apie 180cm... Jis pradejo dziuti, byreti, visas atrodo apdziuves, kaip mires, kotas minkstas, nesudziuves.. Persodinom i zeme, mums parasake kad matomai jam puna nuo dregmes saknys, paliejom vaistais, ispurskem... Jau kelios dienos bukle pastovi, pajudini kupolus, jie byra, nes atrodo nudziuve.. Kaip ji gelbeti? Ka daryti?
Atsakyti
QUOTE(murmur @ 2012 05 28, 12:18)
Atejau ieskot pagalbos savo gelytem, beveik visas kazkas uzpuole  verysad.gif  Prasidejo nuo begoniju - lapai ruduot pradejo ir paskui jau su sakelem kristi. Dabar ir petunijos geltonuoja ir plemais ruduoja, ziedai sudziuna neissiskleide  doh.gif  Maniau gal perlaisciau ar saule nudegino, bet ziuri ir kitoms esancioms pavesyje tas pats darosi  verysad.gif  Gal kas zinot kas cia per velnias ir kaip gelbet gelytes?

Papildyta:
Ir dar pelargonijas perkelus i lauka ju lapai pradejo raudonuoti, kaikuriu visi lapai raudoni pasidare. Cia normalu? nuo saules gal?



murmur, dėl begonijų nežinau, neauginau, bet petunijos pas mane taip atrodo kai užpuola miltligė. Iš nuotraukų nelabai matosi, bet pasižiūrėkite, ar nėra jų lapai šiek tiek pabalę, lyg pudra pabarstyti - tada tikrai miltligė. Nuo los lapai ima džiūt ir krenta. Tiesa, taip nuo šios ligos nepasidaro per vieną dieną, po truputį ji lapus apima. Jei pas jus viskas atrodo ir vyksta kaip aprašiau - bandykite purkšt fungicidais (topas berods tinka). Pristabdysite ligą. Bet išnaikint bent jau man, nepavykdavo.
Atsakyti
QUOTE(Emila @ 2012 05 28, 22:16)
murmur, dėl begonijų nežinau, neauginau, bet petunijos pas mane taip atrodo kai užpuola miltligė. Iš nuotraukų nelabai matosi, bet  pasižiūrėkite, ar nėra jų lapai šiek tiek pabalę, lyg pudra pabarstyti - tada tikrai miltligė. Nuo los lapai  ima džiūt ir krenta. Tiesa, taip nuo šios ligos nepasidaro per vieną dieną, po truputį ji lapus apima.  Jei pas jus viskas atrodo ir vyksta kaip aprašiau - bandykite purkšt fungicidais (topas berods tinka). Pristabdysite ligą. Bet išnaikint bent jau man,  nepavykdavo.


viskas labai panasiai ir atrodo verysad.gif purksiu siandien, bet taip gaila, daiginau auginau tik i kiema isnesiau ir se tau doh.gif o ji uzkreciama? gali kitas gelytes uzkrest? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(murmur @ 2012 05 29, 08:56)
viskas labai panasiai ir atrodo  verysad.gif  purksiu siandien, bet taip gaila, daiginau auginau tik i kiema isnesiau ir se tau  doh.gif  o ji uzkreciama? gali kitas gelytes uzkrest?  unsure.gif


ji užkrečiama, tik vieni augalai atsparesni, kiti (ypač pertręšti azotu) - labiau pažeidžiami. O pelargonijų lapai raudonuoja nuo saulės...
Atsakyti
Sveikos, gal žinote kas tą mano rožę užpuolė ir patarsite kuo nupurkšti? Rožė pirkta maximoje už 99 ct, išgelbėta, išauginta, prižiūrėta, žydėjo jau ne kartą ir tokiais kvepiančiais žiedais, kad labai gaila jei kenkėjai ją galutinai pražudytų... Keisčiausia, kad rožė auga namie, žemėje pirktoje iš parduotuvės. O buvo taip:
1. žemėje atsirado kirminiukų. pasiklaususi palaisčiau kalio permarganatu - jie išnyko.
2. dabar vis atsiranda baltų ir juodų taškiukų lapo vidinėje pusėje, o nuo jų lapo išorėje - džiūstantis lapas. Buvau pirkusi chemijos, purškusi, atrodo tam kartui pranyksta o po to vėl tas pats... chemijos pavadinimo nepamenu, bet purkšti reikėjo lauke, o ant lapelio, kad labai nuodinga. įdedu nuskabytų lapelių foto:
user posted image
user posted image
user posted imageuser posted image
Atsakyti
Voratinklinės erkutės... bent jau laaabai panašu. actara pagelbėtų. nes mano rožes jos labai mėgsta pulti ir taip pat atrodo
Atsakyti
Prašau padėti nustatyti kadagio džiūvimo priežastį. Iš po žiemos saulės apdegintas nebuvo, nes buvau uždengusi. Gražiai žaliavo, tačiau pradėjo rastis džiūstančių šakelių, jos tiesiog atsiranda tarp žalių šakų. Jei būtų kalta saulė, manau, kad visos šakos nuo saulės pusės ruduotų, tačiau ruduoja aplink visą augalą ir pavienės šakos. Panašiai buvo pernai, bet kiek mažiau. Iškarpiau šakeles, šiemet randasi naujos.
user posted image

Atsakyti