Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalbos namai augalams - 2

Labas vakaras,
Labai prašau ir jūsų čia pagalbos, miršta mano medelis.. verysad.gif Nuotraukose matosi pageltę lapeliai, paskui nudžiūsta, ir vat pamažu pamažu jis nyksta..Pradžioj rudenio jį perkėliau į mažesnį vazoną, nes ankstesnis buvo itin didelis, bet jau jame buvo kažkokie balti taškučiai vazone ir lapeliai jau tokie buvo kaip apgraužti..Įtariu kažkokie amarai užpuolę buvo, bet dbr tų taškelių baltų lyg ir nematau..Patarkit ką man daryti?..Galvojau dar, gal nuo šio medelio atsodinti keletas šakelių į kitus vazonus?..Kaip tai padaryti, patarkit..Ačiū lb už pagalbą.. 4u.gif
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
patarkit kas nors verysad.gif vyras slieku zvejybai nusipirko, bet kadangi nevaziavo, tai sumaste kazkaip juos i mano geles vazona suleist net neatsiklauses doh.gif Kaip juos isnaikint dabar? Sugraus jie mano gelyte... Gal imanoma kuo nors palaistyt zeme, kad sliekai islistu i virsu? Isgaudyciau. Bet tik, kad gelei nieko blogo nenutiktu unsure.gif Negi lieka tik laukt pavasario ir megint persodint?
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 12 18, 21:19)
patarkit kas nors  verysad.gif vyras slieku zvejybai nusipirko, bet kadangi nevaziavo, tai sumaste kazkaip juos i mano geles vazona suleist net neatsiklauses  doh.gif Kaip juos isnaikint dabar? Sugraus jie mano gelyte... Gal imanoma kuo nors  palaistyt zeme, kad sliekai islistu i virsu? Isgaudyciau. Bet tik, kad gelei nieko blogo nenutiktu  unsure.gif Negi lieka tik laukt pavasario ir megint persodint?

Nežinau kokia gėlė ar nelabai jautri vandens pertekliui, bet mėginčiau užmerkti 5min.kad būtų labai šlapia ir tada laukti. Ant lėkštelės po vazonu greit turėtų pasirodyti.
GAL DAR KAS KĄ PATARS. 4u.gif
BET IR SUGALVOJA VYRAI KARTAIS..ČIUDŲ..
Atsakyti
QUOTE(nijole0619 @ 2012 12 18, 22:56)
Nežinau kokia gėlė ar nelabai jautri vandens pertekliui, bet mėginčiau užmerkti 5min.kad būtų labai šlapia ir tada laukti. Ant lėkštelės po vazonu greit turėtų pasirodyti.
GAL DAR KAS KĄ PATARS. 4u.gif
BET IR SUGALVOJA VYRAI KARTAIS..ČIUDŲ..

Geles pavadinimo ir as nezinau, bet meginsiu merkt, nes ji pas mane tikrai nelepi nei menkiems laistymams, nei perlaistymams.
O vyras dar pasididziuodamas pasake, koki "gera" darba nudirbo, gi gelei bus geriau, kedens gelytei sliekai zeme, o ir paciu slieku nenuzude doh.gif
Atsakyti
Gal ten kalifornietiski sliekai, ko gero taip, tai nereikia ju ismest o patalpint i koki inda , pridet maisto ir tegul gyvena ir prigamins geru trasu gelytems.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 12 19, 00:29)
Geles pavadinimo ir as nezinau, bet meginsiu merkt, nes ji pas mane tikrai nelepi nei menkiems laistymams, nei perlaistymams.
O vyras dar pasididziuodamas pasake, koki "gera" darba nudirbo, gi gelei bus geriau, kedens gelytei sliekai zeme, o ir paciu slieku nenuzude  doh.gif

gerai būtų merkt į šiltą kaštonų nuovirą (vazonas merkiamas iki viršutinio krašto). 5min gali ir neužtekt (procedūrą suderint su laistymu). Sliekai pradeda dusti ir lenda į žemės paviršių (kaip gatvėj po smarkios liūties). Todėl manau, kad vazono paviršiuje juos greičiau pamatysit, nei lėkštelėj po vazonu.
Pasodinkit vyrą, tegu laukia kol išlįs - bus linksmiau nei žvejyba mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2012 12 19, 01:13)
Gal ten kalifornietiski sliekai, ko gero taip, tai nereikia ju ismest o patalpint i koki inda , pridet maisto ir tegul gyvena ir prigamins geru trasu gelytems.

Velnias zino, bet nenoriu as jokiu slieku daugiau akyse matyt. Sugaudysiu ir eis ant sniegucio. Va, kokia as ragana beee.gif

QUOTE(Oli_vija @ 2012 12 19, 20:33)
gerai būtų merkt į šiltą kaštonų nuovirą (vazonas merkiamas iki viršutinio krašto). 5min gali ir neužtekt (procedūrą suderint su laistymu). Sliekai pradeda dusti ir lenda į žemės paviršių (kaip gatvėj po smarkios liūties). Todėl manau, kad vazono paviršiuje juos greičiau pamatysit, nei lėkštelėj po vazonu.
Pasodinkit vyrą, tegu laukia kol išlįs - bus linksmiau nei  žvejyba mirksiukas.gif

biggrin.gif faktas, pats pridirbo, pats tegul ir issirankioja biggrin.gif
aciu, butinai bandysiu sliekus "paskandint". Taip ir maniau, kad reikia jiems daug vandens. Mama sake bandyt i vandeni kalio permanganato ibert, bet labai abejoju ar ir augalo nenuzudytu. Kastonu neturiu, bet bent vandens nepagailesiu.
Atsakyti
QUOTE(patrakusi @ 2012 12 17, 22:52)
Labas vakaras,
Labai prašau ir jūsų čia pagalbos, miršta mano medelis.. verysad.gif Nuotraukose matosi pageltę lapeliai, paskui nudžiūsta, ir vat pamažu pamažu jis nyksta..Pradžioj rudenio jį perkėliau į mažesnį vazoną, nes ankstesnis buvo itin didelis, bet jau jame buvo kažkokie balti taškučiai vazone ir lapeliai jau tokie buvo kaip apgraužti..Įtariu kažkokie amarai užpuolę buvo, bet dbr tų taškelių baltų lyg ir nematau..Patarkit ką man daryti?..Galvojau dar, gal nuo šio medelio atsodinti keletas šakelių į kitus vazonus?..Kaip tai padaryti, patarkit..Ačiū lb už pagalbą.. 4u.gif
[

Ar negalėtų būti perlaistyta Jūsų gėlytė ax.gif ? Jos labai jautrios vandens pertekliui, o rudenį- žiemą išvis mažai vandenuko tereikia
Jei stiebų apatinė dalis minkšta ir pūva, galima bandyti gelbėti persodinant sveikas dalis, o jei tik žemė šlapia, tai tik duokit žmoniškai išdžiūti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pempė12 @ 2012 12 19, 23:30)
Ar negalėtų būti perlaistyta Jūsų gėlytė ax.gif ? Jos labai jautrios vandens pertekliui, o rudenį- žiemą išvis mažai vandenuko tereikia
Jei stiebų apatinė dalis minkšta ir pūva, galima bandyti gelbėti persodinant sveikas dalis, o jei tik žemė šlapia, tai tik duokit žmoniškai išdžiūti  4u.gif


Na perlaistyta tai nelabai, aš žinau kad jiems nereikia daug vandens, tai tikrai vandeniu nelepinu.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vikaliu @ 2012 11 13, 15:52)
Gal kas patartų      4u.gif
Mano kelios gėlės apsėstos kažkokiais vabaliukais ir kirminais, nesuprantu      g.gif      Kaip palieju, iš žemių kyla kažkokie balti mikroskopiniai padarai    unsure.gif      Gal žinot kas tai yra ir kaip su tuo kovot?        g.gif

p.s. jei jau buvo paie tai rašyta, nukreipkit, nes visos temos neskaičiau      ax.gif


Sveikos. Mano vienai gelytei ta pati beda. Balti maži padareliai iskyla i pavirsiu kai palieju, vandeniui susigerus jie pranyksta.

Padekit mums 4u.gif
Atsakyti
Apie klivijas man irgi būtų įdomu sužinoti, mano gėlei panašiai... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Garbanegarbane @ 2013 01 05, 09:23)
Sveikos. Mano vienai gelytei ta pati beda. Balti maži padareliai iskyla i pavirsiu kai palieju, vandeniui susigerus jie pranyksta.

Padekit mums  4u.gif

Šie padarėliai(greičiausiai poduros) veisiasi drėgnoje žemėje. Augalams beveik nekenkia, nebent jų prisiveisia labai daug, tada gali pagraužti šakneles. Pagrindinis vaistas- duoti žemei gerai išdžiūti. Žiemą nereikia tiek drėgmės augalams- padžiovinkite. Jei paviršius atrodo sausas, vazono viduje vistiek dar gali būti daug drėgmės. Patikrinkite pirštu, jei drėgna, dar neskubėkite laistyti.
Atsakyti