Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Baranka @ 2012 04 16, 21:05)
Gera vakara.
As cia su kvailu klausimu  blush2.gif  Jei iseini i dekreta, per kiek laiko apmoka biuleteni? Gal kas neseniai isejo ir gali atsakyti? Is karto- Aciu  4u.gif


Turi ismoketi per 15 darbo dienu nuo visu dokumentu pateikimo Sodrai, bet dazniausiai sumoka greiciau smile.gif Vakar kaip tik isejau i dekreta, tiksliai nezinau, ar darbdavys jau pateike reikalingus duomenis, bet tikiuosi, kad taip, ir tikiuosi pinigelius gaut jau kitos savaites pabaigoj blush2.gif Kai pirma karta iseidinejau, tai gavau berods per 10 d.d. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivuta: 17 balandžio 2012 - 10:18
QUOTE(geidre @ 2012 04 16, 15:21)
Šiuo metu dirbu, bet kai išeisiu vaiko priežiūros atostogų, darbo stažas bus 11 mėn per paskutinius 24 mėn, tai aš nieko negausiu ? cry.gif

O gal cia dekreta turit minty, o ne VPA? Jei einant i dekreta sitaip, tai ne beda - padirbat dar menesiuka (jei sveikata leidzia) arba pasiimat atostogu, jei turit neisnaudotu ir nutempiat isejima i dekreta 4u.gif . Dar nepaziurejau, jei parasyta, kokio amziaus kitas vaikutis. Galbut einant i dekreta paklius bent viena diena is buvusio v. prieziuros atostogu - tada gal viskas tvarkoj. O gal dar tame tarpe darbo birzos pasalpa gavot arba legalai dirbot kokij ES saly mirksiukas.gif . Jei daugiau parasytumet info, tai butu aiskiau - gal ne taip jau ir blogai 4u.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 17 balandžio 2012 - 12:41
Sveiki,

noreciau pasitikslinti, ar isejus i vaiko prieziuros atostogas galima dirbti pagal verslo liudijima pirmus metus ir gauti viso dydzio pasalpa.
Nes kiek zinau pagal individualia veikla nuskaiciuotu skirtuma nuo gautu pajamu.
Is anksto dekoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(daivuta @ 2012 04 17, 11:17)
Turi ismoketi per 15 darbo dienu nuo visu dokumentu pateikimo Sodrai, bet dazniausiai sumoka greiciau smile.gif Vakar kaip tik isejau i dekreta, tiksliai nezinau, ar darbdavys jau pateike reikalingus duomenis, bet tikiuosi, kad taip, ir tikiuosi pinigelius gaut jau kitos savaites pabaigoj blush2.gif Kai pirma karta iseidinejau, tai gavau berods per 10 d.d. 4u.gif

O kokius darbdavys turi pateikti dokumentus? Pas mus viskas painu, direktorius vienoj vietoj sėdi - buhalterija iš viso atskira planeta, be to, kai man į dekretą direktoriui atostogos bus, kaži ar neliksiu be dekreto? g.gif
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2012 04 17, 20:42)
O kokius darbdavys turi pateikti dokumentus? Pas mus viskas painu, direktorius vienoj vietoj sėdi - buhalterija iš viso atskira planeta, be to, kai man į dekretą direktoriui atostogos bus, kaži ar neliksiu be dekreto?  g.gif


Tikrai nezinau, kokius butent duomenis jie ten pateikia, tik siandien gavau laiskeli is savo buhalteres, kad ji man jau 'biuleteni deklaravo' smile.gif Manau, kad tvarka panasi kaip su iprastu nedarbingumo pazymejimu, tik dar gali prireikt papildomu duomenu apie pajamas. Tikrai negaliu pasakyt, o meluot nenoriu. Bet buhalterija tikrai turi zinot ta tvarka. O be dekreto tikrai neliksit, tik tokioj situacijoj pasirupinciau, kad buhalteriai ir direktorius manes nepamirstu biggrin.gif 4u.gif Musu buhalteres isvis nesedi biure, bet viskas sutvarkoma mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2012 04 17, 20:42)
O kokius darbdavys turi pateikti dokumentus? Pas mus viskas painu, direktorius vienoj vietoj sėdi - buhalterija iš viso atskira planeta, be to, kai man į dekretą direktoriui atostogos bus, kaži ar neliksiu be dekreto?  g.gif

Labai panasia formyte kaip ligonlapiui turi uzpildyt. Nieko ten sudetingo - jusu duomenys, dekreto pazymejimo nr., nedarbingumo laikotarpis, imones duomenys ir parasas mirksiukas.gif .
Papildyta:
QUOTE(daivuta @ 2012 04 17, 20:48)
Tikrai nezinau, kokius butent duomenis jie ten pateikia, tik siandien gavau laiskeli is savo buhalteres, kad ji man jau 'biuleteni deklaravo' smile.gif Manau, kad tvarka panasi kaip su iprastu nedarbingumo pazymejimu, tik dar gali prireikt papildomu duomenu apie pajamas. Tikrai negaliu pasakyt, o meluot nenoriu. Bet buhalterija tikrai turi zinot ta tvarka. O be dekreto tikrai neliksit, tik tokioj situacijoj pasirupinciau, kad buhalteriai ir direktorius manes nepamirstu biggrin.gif  4u.gif Musu buhalteres isvis nesedi biure, bet viskas sutvarkoma mirksiukas.gif

Jokiu pazymu apie pajamas nereikia. Reikdavo tiems, kam i pasalpu skaiciavimus ieidavo 2009 ir ankstesniu metu pajamos, kai Sodra duomenis apie pajamas gaudavo ne kas menesi, kaip dabar, o ketvirciais mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2012 04 17, 21:14)
Jokiu pazymu apie pajamas nereikia. Reikdavo tiems, kam i pasalpu skaiciavimus ieidavo 2009 ir ankstesniu metu pajamos, kai Sodra duomenis apie pajamas gaudavo ne kas menesi, kaip dabar, o ketvirciais  mirksiukas.gif .


drinks_cheers.gif Tai vat ir sakau, kad nenoriu meluot, nes man 2010 m. reikejo pazymu uz kazkoki laikotarpi, o dabar jei tvarka supaprastejo, tai isvis liuks thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(daivuta @ 2012 04 16, 18:25)
As tai Jusu vietoj imciau (jei, aisku, sefai isleidzia smile.gif ) ta menesi atostogu iki dekreto, o paskui iskart po ju iseiciau i dekreta biggrin.gif  Aisku, jei tik yra tokia galimybe, nes tas atostogu menuo siuo atveju skaiciuotusi tik i VPA pasalpa ir tikriausiai vidurkiui labai nepakenktu g.gif Bet, kaip jau sakiau, viskas dar priklauso ir nuo darbdavio geranoriskumo mirksiukas.gif


As tai ir turejau omeny kad iseiti atostogu menesi o tada iskart i dekreta smile.gif Na reiks cia pasidometi bet kiek zinau visos taip daro ir cia ju teise juk imti atostogas kada nori ar kada palankiau blush2.gif Juk atostogos tai neisnaudotos o ne kazkokios busimos kuriu dar neuzdirbo darbuotojas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(daivuta @ 2012 04 17, 20:48)
Tikrai nezinau, kokius butent duomenis jie ten pateikia, tik siandien gavau laiskeli is savo buhalteres, kad ji man jau 'biuleteni deklaravo' smile.gif Manau, kad tvarka panasi kaip su iprastu nedarbingumo pazymejimu, tik dar gali prireikt papildomu duomenu apie pajamas. Tikrai negaliu pasakyt, o meluot nenoriu. Bet buhalterija tikrai turi zinot ta tvarka. O be dekreto tikrai neliksit, tik tokioj situacijoj pasirupinciau, kad buhalteriai ir direktorius manes nepamirstu biggrin.gif  4u.gif Musu buhalteres isvis nesedi biure, bet viskas sutvarkoma mirksiukas.gif

Aišku, ačiū už paaiškinimą, bet jaučiu turėsiu problemų su savo buhalterija - dirba kažkokia mėmė, o jei dar išeis tuo laiku atostogų, tai iš viso niekas nepavaduoja doh.gif Ar gali jie sutvarkyti tuos dokumentus anksčiau, turbūt nelabai g.gif Pirma reikia į sodrą, tik tada dokumentai nueina į darbovietę? g.gif O jei sodroj sutvarkau dokumentus, o darbovietė nespėja, tai ar skaitosi jog išėjau į dekretą - o tai pagimdysiu anksčiau keliom dienom ir nuplauks iš viso mano keli dekreto mėnesiai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2012 04 18, 10:59)
Aišku, ačiū už paaiškinimą, bet jaučiu turėsiu problemų su savo buhalterija - dirba kažkokia mėmė, o jei dar išeis tuo laiku atostogų, tai iš viso niekas nepavaduoja  doh.gif Ar gali jie sutvarkyti tuos dokumentus anksčiau, turbūt nelabai  g.gif Pirma reikia į sodrą, tik tada dokumentai nueina į darbovietę?  g.gif O jei sodroj sutvarkau dokumentus, o darbovietė nespėja, tai ar skaitosi jog išėjau į dekretą - o tai pagimdysiu anksčiau keliom dienom ir nuplauks iš viso mano keli dekreto mėnesiai?  g.gif


Pirmiausia Jus turi gydytoja isleist i dekreta ir isduot pazymejima (el. formoj uzpildo). Tada ta pazymejima darboviete deklaruoja sodrai (gali ir el. budu, jei turi prisijungimus) ir tik tada galit rasyt popierius del pasalpos Sodroj. Kol darboviete nedeklaruos NGA pazymejimo, tol Sodra negales Jums skaiciuot pasalpos. Taigi buhaltere negali anksciau visko sutvarkyt, kol nemato NGA pazymejimo is gydytoju. Gal tada tartis su buhaltere, kad ji atostogu metu kazkaip sutvarkytu ta reikala? Jus gi mazdaug jau galit apsiskaiciuot isejimo i NGA data ir susiderint su buhaltere, ar ji tuo metu atostogaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(daivuta @ 2012 04 18, 11:17)
Pirmiausia Jus turi gydytoja isleist i dekreta ir isduot pazymejima (el. formoj uzpildo). Tada ta pazymejima darboviete deklaruoja sodrai (gali ir el. budu, jei turi prisijungimus) ir tik tada galit rasyt popierius del pasalpos Sodroj. Kol darboviete nedeklaruos NGA pazymejimo, tol Sodra negales Jums skaiciuot pasalpos. Taigi buhaltere negali anksciau visko sutvarkyt, kol nemato NGA pazymejimo is gydytoju. Gal tada tartis su buhaltere, kad ji atostogu metu kazkaip sutvarkytu ta reikala? Jus gi mazdaug jau galit apsiskaiciuot isejimo i NGA data ir susiderint su buhaltere, ar ji tuo metu atostogaus 4u.gif

Reiks bandyti skambinti 4u.gif Bet šiaip buvau atostogų nuo balandžio 2d iki 6d, tai dar atostoginių negavau - visi sako čia normalu, bet mane nervuoja toks aplaidumas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2012 04 18, 11:40)
Reiks bandyti skambinti  4u.gif  Bet šiaip buvau atostogų nuo balandžio 2d iki 6d, tai dar atostoginių negavau - visi sako čia normalu, bet mane nervuoja toks aplaidumas  doh.gif


Nu paprastai atostoginius prie atostogas atiduoda, arba parasius prasyma - su alga kita menesi, tai nezinau, kokia tvarka pas jus:) Aisku, kiekvienoj imonej savi niuansai. Bet jei is tikruju buna problemu ar sunkumu su buhaltere, tai jau is anskto reikia su aiskintis ir tartis, is patirties sakau doh.gif
Atsakyti