Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 05 02, 12:52)
NGA jums tektu eiti veliau,o ne 30 sav,tai tada,jeigu eitumete i NGA 2013.01 men,tai skaiciuotu is 2011.12.01-2012.11.31,bet jeigu jus pagimdisit nespejusi iseiti i NGA,tai uzmoketu tik uz 56 d.VPA skaiciuotusi,jeigu eitumete 2013.04 men is 2011.03.01-2012.02.28 laikotarpio.

kaip įdomiai, labai painūs tie įstatymai g.gif o metukų nesumaišėte? nes tuomet visai susipainiojau... o į dekretą galima eiti kada nori? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(alita. @ 2012 05 02, 15:08)
kaip įdomiai, labai painūs tie įstatymai  g.gif o metukų nesumaišėte? nes tuomet visai susipainiojau... o į dekretą galima eiti kada nori?  4u.gif

supainiojau smile.gif turi buti 2012.03.01-2013.02.28
I dekreta galima eiti nuo 30 sav ir veliau,tik svarbiausia speti iseiti,kol gims vaikelis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 02 gegužės 2012 - 14:18
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 05 02, 13:17)
supainiojau  smile.gif turi buti 2012.03.01-2013.02.28
I dekreta galima eiti nuo 30 sav ir veliau,tik svarbiausia speti iseiti,kol gims vaikelis.

na o jei pvz vaikelis gimtu 2013-01-07, ar kažkas keistųsi, kur ta riba, kad dar gaučiau kažką, nes visada yra ir cezario tikimybė. ir tokiu atveju, jei pvz gimdymas 2013-01-07, tai iki kada gausiu vaiko auginimo atostogas, iki 2014-01-07 ar ilgiau. g.gif
Atsakyti
QUOTE(alita. @ 2012 05 02, 15:24)
na o jei pvz vaikelis gimtu 2013-01-07, ar kažkas keistųsi, kur ta riba, kad dar gaučiau kažką, nes visada yra ir cezario tikimybė. ir tokiu atveju, jei pvz gimdymas 2013-01-07, tai iki kada gausiu vaiko auginimo atostogas, iki 2014-01-07 ar ilgiau.  g.gif

Kad gauti pilna dekreta,jums reikia i ji iseiti negimus vaikeliui.Jeigu vaikelis gims iki to,kai jus iseisit i dekreta,gausit pinigelius ne uz 126 dienas,o uz 56 dienas (is ju d.d tik apmokamos).
VPA kaip jus pasirinksit metams ar dviejiems ir VPA skaiciuojas,kai baigiasi NGA,o ne nuo vaiko gimimo,nebent neimsit dekreto,o eisit iskart i VPA.
Iki tada,kai vaikui bus metai arba du.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 02 gegužės 2012 - 16:15
QUOTE(alita. @ 2012 05 02, 15:24)
na o jei pvz vaikelis gimtu 2013-01-07, ar kažkas keistųsi, kur ta riba, kad dar gaučiau kažką, nes visada yra ir cezario tikimybė. ir tokiu atveju, jei pvz gimdymas 2013-01-07, tai iki kada gausiu vaiko auginimo atostogas, iki 2014-01-07 ar ilgiau.  g.gif

Tai jei turesite stazo 12men., iseidama i dekreta, tai ir gausite dekreto pinigelius, o paskui ir VPA. Bet kadangi jums stazas iseinant taip ant ribos gautusi, jei iseitumet lapkriti, tai geriau nuejus i Sodra, ar rastu pabandyt dar neisejus i dekreta susizinot, kada tas 12 men. pagal Sodra sueina... As nerizikuociau su savo paskaiciavimais - kazkas jau sioj temoj teiravosi Sodroj - tai nesutapo datos doh.gif . Galbut dar pajamos turi itakos, gal kiek dienu isidarbinimo menesi dirbta buvo... Tiketina, kad viskas tvarkoj, nes nuo men. pradzios isidarbinta - bet maza ka... suklysit, prarasit ir dekreto pin. ir VPA...
O VPA baigsis tiksliai tada, kai jusu vaikuciui sueis 1,ar 2 m. - ziurint, kiek m. rinksites.
Atsakyti
Turiu klausimą dėl naujos išmokų tvarkos 4u.gif
Pasirinkau 2 metus, t.y. 70 ir 40%.
Ar įmanomas toks variantas, kad vyras tuos 2 metelius dirbs ir gaus 40%, o aš atitinkamai arba grįžtu į darbą arba į darbo biržą.
Ir kaip geriau daryti, ar man nutraukti VPA ir tada perima vyras, ar tiesiog vyras prasitęsia sau be jokių nutraukimų.
Prieš kiek laiko reikėtų įspėti darbovietę?
Atsakyti
QUOTE(Smiltele82 @ 2012 05 02, 17:34)
Turiu klausimą dėl naujos išmokų tvarkos  4u.gif
Pasirinkau 2 metus, t.y. 70 ir 40%.
Ar įmanomas toks variantas, kad vyras tuos 2 metelius dirbs ir gaus 40%, o aš atitinkamai arba grįžtu į darbą arba į darbo biržą.
Ir kaip geriau daryti, ar man nutraukti VPA ir tada perima vyras, ar tiesiog vyras prasitęsia sau be jokių nutraukimų.
Prieš kiek laiko reikėtų įspėti darbovietę?

Vyras negali prasitesti,nes jis nebuvo isejes i juos.Jus nutraukiat VPA,kaip ir rasot,arba griztat i darba,arba iseinat is darbo ir stojat i birza,o vyras ima antrus metus VPA ir gali dirbti.
Pries 14 d.d greiciausiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 02 gegužės 2012 - 17:04
Sveikos 4u.gif

Darbovieteje dirbu 2 metus pilnu etatu, kovo ir balandzio menesius dirbau puse etato, nes pristataciau pazyma, kad man paskaitos tais menesiais. Dabar geguzes men ir darbdavys atsisako mane grazinti dirbti pilnu etatu, nes atseit as pasiimsiu bileteni ir kol as busiu bileteni negales priimti naujo zmogaus verysad.gif ar etatai aplamai daro itaka kazkokiom ismokom, ar tik uzdirbta pinigu suma per menesi? Jei tik pinigu suma tai prasyciau, kad dirbciau papildomai dienu budama ant puses etato.

I dekreta iseit tureciau liepos menesi
Labai aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Avaida @ 2012 05 02, 19:02)
Sveikos  4u.gif

Darbovieteje dirbu 2 metus pilnu etatu, kovo ir balandzio menesius dirbau puse etato, nes pristataciau pazyma, kad man paskaitos tais menesiais. Dabar geguzes men ir darbdavys atsisako mane grazinti dirbti pilnu etatu, nes atseit as pasiimsiu bileteni ir kol as busiu bileteni negales priimti naujo zmogaus verysad.gif  ar etatai aplamai daro itaka kazkokiom ismokom, ar tik uzdirbta pinigu suma per menesi?  Jei tik pinigu suma tai prasyciau, kad dirbciau papildomai dienu budama ant puses etato.

I dekreta iseit tureciau liepos menesi
Labai aciu  4u.gif

Tik DU turi itakos.
Atsakyti
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Labas,
sužinojau, kad laukiuosi dvynukų. Norėjau pasiteirauti, ar dvynukus audinant NGA tokio pačio dydžio, kaip ir vienam vaikiui - 70 proc. ir 40 proc (jeigu imu 2 m)? Ar galima daryti taip, kad mama ima atostogas vienam vaikui 2m., o tėtis kitam vaikui 1 m., o po metų aš pasiimčiau antram vaikiukui 40 proc, o vyras grįžtų į darbą?
Atsakyti
QUOTE(Efese @ 2012 05 03, 10:44)
Labas,
sužinojau, kad laukiuosi dvynukų. Norėjau pasiteirauti, ar dvynukus audinant NGA tokio pačio dydžio, kaip ir vienam vaikiui - 70 proc. ir 40 proc (jeigu imu 2 m)? Ar galima daryti taip, kad mama ima atostogas vienam vaikui 2m., o tėtis kitam vaikui 1 m., o po metų aš pasiimčiau antram vaikiukui 40 proc, o vyras grįžtų į darbą?

NGA gausit tik uz viena vaika,nes ismoka turi nevirsiti 100%,VPA jeigu eisit jus su dviem vaikais,taip pat turi nevirsiti per abu 100%,tai pirmais metais gaudinesit 100%,antrais 80%.
Jeigu su vienu vaiku einat jus i VPA dviems metams,tai gaudinesit 70%/40%,o vyras jeigu su antru vaiku tik metams ims,tai gaus 100%,bet jus jau kai eisit antrus metus nieko negausit,nebent vyras pasirinks irgi dviems metams,70%/40%,tada antrus metus,kai jus eisit i VPA,gaudinesit per abu vaikus 80%.
Atsakyti