Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nėštumo ir gimdymo atostogos
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
JOLANCIUK
SENA TEMA.
Jelenux:)
O mazdaug apie kelinta diena perveda pinigelius? 4u.gif
JOLANCIUK
QUOTE(Jelenux:) @ 2012 04 04, 12:31)
O mazdaug apie kelinta diena perveda pinigelius? 4u.gif
*

15-16
sarkaa
Sveiki, gal kas galite patarti 4u.gif
Siuo metu gyvename anglijoje, vyras dirba as ne, nes Lietuvoje esu VPA iki 2013 06 galo, neseniai pastojau vel gimdysiu kazkur 2012 lapkricio gale, todel iskilo dilema ar galiu iseiti i dekretines ir VPA budama anglijoje? Ar reikes gryzti i lietuva, kad pristatyti bilieteni i sodra? Ir dar klausimelis ar reikalingas gimimo liudijimas pristatant dokumentus i sodra del VPA? blush2.gif
JOLANCIUK
QUOTE(sarkaa @ 2012 04 04, 20:15)
Sveiki, gal kas galite patarti 4u.gif
Siuo metu gyvename anglijoje, vyras dirba as ne, nes Lietuvoje esu VPA iki 2013 06 galo, neseniai pastojau vel gimdysiu kazkur 2012 lapkricio gale, todel iskilo dilema ar galiu iseiti i dekretines ir VPA budama anglijoje? Ar reikes gryzti i lietuva, kad pristatyti bilieteni i sodra? Ir dar klausimelis ar reikalingas gimimo liudijimas pristatant dokumentus i sodra del VPA? blush2.gif
*

I NGA jus turi isleisti jusu gydytoja,kuri ir siuncia biliuteni i SODRA,manau Anglijoj niekas nesius biliutenio i lietuvos sodra,kai iseini i VPA,reikia vaziuoti pas darbdavi rasyti prasima,tada jau i sodra su gimymo liudijimu.
Simbulis
Kai gydytojas isleidzia i NGA ir darboviete sodrai pateikia visus dokumentus, per kiek laiko sodra turi pervesti pinigus?
JOLANCIUK
QUOTE(Simbulis @ 2012 04 04, 22:46)
Kai gydytojas isleidzia i NGA ir darboviete sodrai pateikia visus dokumentus, per kiek laiko sodra turi pervesti pinigus?
*

Per 15 d.d.
Natele
QUOTE(Simbulis @ 2012 04 04, 22:46)
*

Jei jus pati prasymo Sodrai neparasysit (vietoj ar internetu), tai visai nesulauksit pinigeliu mirksiukas.gif , nesvarbu, kad darboviete viska laiku sutvarkys smile.gif .
Simbulis
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 05, 08:27)
Per 15 d.d.
*

QUOTE(Natele @ 2012 04 05, 08:36)
Jei jus pati prasymo Sodrai neparasysit (vietoj ar internetu), tai visai nesulauksit pinigeliu  mirksiukas.gif , nesvarbu, kad darboviete viska laiku sutvarkys  smile.gif .
*

Viska parasiau, viska supildziau ka reikejo ir jau siandien gavau pinigelius. smile.gif
sarkaa
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 04, 21:56)
I NGA jus turi isleisti jusu gydytoja,kuri ir siuncia biliuteni i SODRA,manau Anglijoj niekas nesius biliutenio i lietuvos sodra,kai iseini i VPA,reikia vaziuoti pas darbdavi rasyti prasima,tada jau i sodra su gimymo liudijimu.
*

Aciu uz ats. Dar vienas klausimelis 4u.gif , tarkim grysiu i lt susitvarkysiu viska del NGA, bet gimdyt vistiek grysiu i UK, o veliau kai vaikiukui bus koks menesis grysim i lt tvarkytis VPA. Taigi per kiek laiko ilgiausiai galima susitvarkyti VPA nuo vaiko gimimo ir ar tiks angliskas gimimo liudijimas sodroj? Ar as butinai turiu gimdyti lt? g.gif
JOLANCIUK
QUOTE(sarkaa @ 2012 04 05, 13:50)
Aciu uz ats. Dar vienas klausimelis 4u.gif , tarkim grysiu i lt susitvarkysiu viska del NGA, bet gimdyt vistiek grysiu i UK, o veliau kai vaikiukui bus koks menesis grysim i lt tvarkytis VPA. Taigi per kiek laiko ilgiausiai galima susitvarkyti VPA nuo vaiko gimimo ir ar tiks angliskas gimimo liudijimas sodroj? Ar as butinai turiu gimdyti lt? g.gif
*

Kiek zinau,gimdyti nebutinai turit lietuvoje,bet jeigu norit gauti visas ismokas,tai reikes daritis lietuviska gimymo liudijima ir deklaruoti vaiko gyvenama vieta lietuvoje.Prasima darbe reikia parasyti iki NGA pabaigos,o i Sodra galit nuvaziuot prasima parasyt del pasalpos ne veliau negu puse metu praeis.
sarkaa
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 05, 15:03)
Kiek zinau,gimdyti nebutinai turit lietuvoje,bet jeigu norit gauti visas ismokas,tai reikes daritis lietuviska gimymo liudijima ir deklaruoti vaiko gyvenama vieta lietuvoje.Prasima darbe reikia parasyti iki NGA pabaigos,o i Sodra galit nuvaziuot prasima parasyt del pasalpos ne veliau negu puse metu praeis.
*

Aciu jum labai, labai padejote biggrin.gif
Dezdemona*
turiu jums klausimeli 4u.gif
pagimdziau mergyte 2011.05.25d isejau i motinystes atostogas 2iems metams, pirmus metus gaunu ~70 ar 75proc. antrus gausiu 40proc. reliai i darba tureciau gristi 2013.05.26d.
Taciau klausimas toks, jei as pastoju ir pagimdau iki tos datos, kokius pinigus as gausiu pagimdziusi? taspacias ismokas kurias gavau ir su pirmu vaiku? nuo ko bus skaiciuojamos, nuo pajamu is dekretiniu ar pajamu kurios buvo pries 2 metus dirbant?
tiksliau ar gausiu lygiai tiek pat kiek gaunu per sias motinystes atostogas ar maziau?

o jei pagimdau tarkim birzelio vidury o dekretas baigiasi geguzes gale?
lapkrituke
Sveikos 4u.gif Turiu klausimeli- isejau i VPA iki 3m. Imone, kuri isleido- bankrutavo. Dukrytei liepos gale sueina du metai, o liepos pradzioj iseinu i NGA. Cia viskas aisku- gausiu pinigelius ir uz dekreta ir uz dukryte dar kiek ten priklauso. Toliau klausimas- baigiasi NGA, turi pradetis VPA- kas mane i jas isleis? Sita klausima snd uzdaviau sordoj, tai nuramino, tipo viskas cia savaime prasites ri gausit toliau pinigelius ir visu VPA metu. Nu bet man kazkaip vistiek neramu, gi kai ankstesni vaikai gimdavo, tai eidavau i darboviete, rasydavau prasyma atostogoms, tada zygiuodavu i sodra, o dabar, gali taip buti kad "viskas savaime prasites"? Zinociau ka daryti, ar cia man jau darbo ieskotis ar kaip...
JOLANCIUK
QUOTE(lapkrituke @ 2012 04 06, 12:14)
Sveikos  4u.gif  Turiu klausimeli- isejau i VPA iki 3m. Imone, kuri isleido- bankrutavo. Dukrytei liepos gale sueina du metai, o liepos pradzioj iseinu i NGA. Cia viskas aisku- gausiu pinigelius ir uz dekreta ir uz dukryte dar kiek ten priklauso. Toliau klausimas- baigiasi NGA, turi pradetis VPA- kas mane i jas isleis? Sita klausima snd uzdaviau sordoj, tai nuramino, tipo viskas cia savaime prasites ri gausit toliau pinigelius ir visu VPA metu. Nu bet man kazkaip vistiek neramu, gi kai ankstesni vaikai gimdavo, tai eidavau i darboviete, rasydavau prasyma atostogoms, tada zygiuodavu i sodra, o dabar, gali taip buti kad "viskas savaime prasites"? Zinociau ka daryti, ar cia man jau darbo ieskotis ar kaip...
*

nereikia jums nieko ieskotis,siuo atveju isleidzia sodra i VPA,nes imone,kurioj buvot VPA ir pastojot dar iems nesibaigus,bankrutavo.
lapkrituke
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 06, 14:48)
nereikia jums nieko ieskotis,siuo atveju isleidzia sodra i VPA,nes imone,kurioj buvot VPA ir pastojot dar iems nesibaigus,bankrutavo.
*

Oi tai aciu, nuraminot 4u.gif O dabar jei iseinu i dekreta 07 06, skaiciuos pinigelius pradedant nuo birzelio atgal metus laiko? Ar gali imti ir is pirmo ar antro vaiko paskaiciavimus, nes abu dabar vaikai pametinukai, treciasis taip pat. Anksciau tai budavo ziuredavo ir imdavo ta varianta kuris palankesnis iseina. Kaip dabar?
JOLANCIUK
QUOTE(lapkrituke @ 2012 04 06, 15:00)
Oi tai aciu, nuraminot  4u.gif  O dabar jei iseinu i dekreta 07 06, skaiciuos pinigelius pradedant nuo birzelio atgal metus laiko? Ar gali imti ir is pirmo vaiko paskaiciavimus, nes abu dabar vaikai pametinukai, treciasis taip pat.
*

Skaiciuos is to DU kaip antram,jeigu antram skaiciavo is to DU kaip pirmam,tai ir treciam vaikui taip pat skaiciuos.
makaroncike
Senoji tema
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=802567

Papildyta:
Sveikos, preitoje temoje kalbejomes apie individualia veikla turinciu busimus tevus.
Taigi - pasitikslinau sodroje - iki geguzes 1d. reikia deklaruoti 1600*12=19200Lt pelno. tada nuo puses, t.y. 800*12=9600Lt mokame 28.5 ir 9 procentai sodrai ir nuo viso pelno 5-20 procentu (priklausomai nuo veiklos) VMI.
nedeklaruojant 1600*12 nesusidaro 12 menesiu stazas uz praejusius metus. taigi suskaiciavau: viso mokesciu 4560Lt, mokant 5 % VMI pajamu mokescio...
zodziu, reiki gerai skaiciuot ar verta...
panacėjos
Ir aš turiu klausimukų smile.gif
Pirmas vaikas gimė 2009 spalį, VPA buvo imta 2 metai. Stažo turėjau, tai motinystės išmokas gavau visus 2 metus. Pasibaigus VPA negrįžau į darbą, 2011 lapkritį išėjau savo noru, be jokių išeitinių, ir 2011 gruodį įstojau į darbo biržą, stoviu ten iki šiol, gaunu bedarbio pašalpą.
Laukiuosi antro vaiko, gimdymas numatytas gegužės paskutinėmis dienomis, biržoje tai žino, darbų nesiūlo, gydytoja išleis į dekretą jau šią savaitę, tai jie tik laukia, kol ji užpildys kažkokį elektroninį pažymėjimą apie tai.
Klausimai:
- Skaičiau, kad išėjus į NGA, prasitęsia kažkaip darbo biržos pašalpos mokėjimas, moka ilgiau nei 6 mėn. Ar tai tiesa, jei taip, tai kuriam laikui, ir kokio ji bus dydžio - pirmų trijų mėnesių ar jau sumažinto, antrų trijų mėnesių (sumažintą gausiu pirmą kartą šį mėnesį, balandį)?
- Kaip suprantu, po NGA galėsiu išeiti į VPA? Kas mane išleis, kur kreiptis, ir kokie dokumentai bus reikalingi? Kaip skaičiuosis VPA dydis - iš mano algos prieš pirmą vaiką, iš pirmo vaiko VPA dydžio, ar dalis iš pirmo vaiko VPA, dalis - iš bedarbio pašalpos?
- Sužinojau, kad už vaiką mokami dar kas mėnesį kažkokie 97 arba 52 Lt. Kokiu atveju jie priklauso? Ar man priklauso už pirmą vaiką, jei taip, galiu juos pasiimti "už praeitį", ir kur reikia dėl jų kreiptis?
Tikiuosi, neprivėliau neaiškiai doh.gif
*Susana*
Su antru nėštumu išėjau dekretinių 04 06, užpildžiau el prašymą dėl dekretinių.Dabar gavau skambutį iš Sodros,kad reikia dar užpildyti NPD prašymą,nes auginu dar vieną vaiką,tik nesuprantu,kokį ten laikotarpį reikia rašyti g.gif dukrytei 04 16 bus 3metukai
*milka*
Sveiki, man ir reikia pagalbos.Mano dvieju metu VPA baigiasi 2012-05-07.Siandien nunesiau prasyma i darba tretiems VPA metams.Buhaltere sako ,kad negaliu imti trecius metus.Nors darbo kodekso 180 str tai leidzia ,tik aisku nebegausiu VPA piningeliu.Tai kuri is musu teisi?
JOLANCIUK
QUOTE(*milka* @ 2012 04 10, 14:58)
Sveiki, man ir reikia pagalbos.Mano dvieju metu VPA baigiasi 2012-05-07.Siandien nunesiau prasyma i darba tretiems VPA metams.Buhaltere sako ,kad negaliu imti trecius metus.Nors darbo kodekso 180 str tai leidzia ,tik aisku nebegausiu VPA piningeliu.Tai kuri is musu teisi?
*

O kuo ji motivuoja savo toki atsakima?
Jus turit teise imti trecius metus,nes VPA trunka tris metus,galit imti iskart 3-ms metams,galit ir dalimis,kaip dabar,prateset VPA dar 3-cius metus.
Papildyta:
QUOTE(*Susana* @ 2012 04 10, 11:29)
Su antru nėštumu išėjau dekretinių 04 06, užpildžiau el prašymą dėl dekretinių.Dabar gavau skambutį iš Sodros,kad reikia dar užpildyti NPD prašymą,nes auginu dar vieną vaiką,tik nesuprantu,kokį ten laikotarpį reikia rašyti  g.gif  dukrytei 04 16 bus 3metukai
*

Ta laikotarpi,kol dekretas bus.
Papildyta:
QUOTE(panacėjos @ 2012 04 10, 07:57)
Ir aš turiu klausimukų smile.gif
Pirmas vaikas gimė 2009 spalį, VPA buvo imta 2 metai. Stažo turėjau, tai motinystės išmokas gavau visus 2 metus. Pasibaigus VPA negrįžau į darbą, 2011 lapkritį išėjau savo noru, be jokių išeitinių, ir 2011 gruodį įstojau į darbo biržą, stoviu ten iki šiol, gaunu bedarbio pašalpą.
Laukiuosi antro vaiko, gimdymas numatytas gegužės paskutinėmis dienomis, biržoje tai žino, darbų nesiūlo, gydytoja išleis į dekretą jau šią savaitę, tai jie tik laukia, kol ji užpildys kažkokį elektroninį pažymėjimą apie tai.
Klausimai:
- Skaičiau, kad išėjus į NGA, prasitęsia kažkaip darbo biržos pašalpos mokėjimas, moka ilgiau nei 6 mėn. Ar tai tiesa, jei taip, tai kuriam laikui, ir kokio ji bus dydžio - pirmų trijų mėnesių ar jau sumažinto, antrų trijų mėnesių (sumažintą gausiu pirmą kartą šį mėnesį, balandį)?
- Kaip suprantu, po NGA galėsiu išeiti į VPA? Kas mane išleis, kur kreiptis, ir kokie dokumentai bus reikalingi? Kaip skaičiuosis VPA dydis - iš mano algos prieš pirmą vaiką, iš pirmo vaiko VPA dydžio, ar dalis iš pirmo vaiko VPA, dalis - iš bedarbio pašalpos?
- Sužinojau, kad už vaiką mokami dar kas mėnesį kažkokie 97 arba 52 Lt. Kokiu atveju jie priklauso? Ar man priklauso už pirmą vaiką, jei taip, galiu juos pasiimti "už praeitį", ir kur reikia dėl jų kreiptis?
Tikiuosi, neprivėliau neaiškiai doh.gif
*

I NGA jus isleidzia tik gydytoja,jus nedirbat,todel dekretas jums nebus mokamas.Kiek zinau,tai birza prates mokejima,kol busit dekrete,paskui i VPA jus neeisit,nes nera kam jus isleisti.Gaudinesit tik vaiko pinigus,po 97.50 lt,jeigu praeitu metu pajamos nevirsija zmogui 525 lt.
*milka*
[quote=JOLANCIUK,2012 04 10, 15:06]
Jus turit teise imti trecius metus,nes VPA trunka tris metus,galit imti iskart 3-ms metams,galit ir dalimis,kaip dabar,prateset VPA dar 3-cius metus.
[b]Papildyta:[/b

Nieko nemotyvavo.Sake issiaiskins. Prasyma iteikiau direktorei.Dar norejau paklausti, ar man reikia paciai ka nors Sodroj uzpildyti ,ar tai turi sutvarkyti darboviete ?
JOLANCIUK
[quote=*milka*,2012 04 10, 16:01]
[quote=JOLANCIUK,2012 04 10, 15:06]
[b]Papildyta:[/b

Nieko nemotyvavo.Sake issiaiskins. Prasyma iteikiau direktorei.Dar norejau paklausti, ar man reikia paciai ka nors Sodroj uzpildyti ,ar tai turi sutvarkyti darboviete ?
*

[/quote]
Darbuoviete turi sutvarkyti.
Ka ten aiskintis,buhaltere ir nezino elementariu dalyku. smile.gif
kristinka_2010
Sveikos, mamos as ir pradedu galvoti kada geriausia planuoti vaikuti

esu VPA iki 2013.05.14 tai reikia suplanuoti taip kad i NGA iseiciau panasiai iki sitos datos? Tada gausiu pinigelius suskaiciuotus pagal praeitus VPA ismokas?
JOLANCIUK
QUOTE(kristinka_2010 @ 2012 04 10, 19:12)
Sveikos, mamos as ir pradedu galvoti kada geriausia planuoti vaikuti

esu VPA iki 2013.05.14  tai reikia suplanuoti taip kad i NGA iseiciau panasiai iki sitos datos? Tada gausiu pinigelius suskaiciuotus pagal praeitus VPA ismokas?
*

Taip,bet skaiciuos is to DU kaip pirmam vaikui,o ne is VPA ismoku.
panacėjos
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 10, 14:06)
I NGA jus isleidzia tik gydytoja,jus nedirbat,todel dekretas jums nebus mokamas.Kiek zinau,tai birza prates mokejima,kol busit dekrete,paskui i VPA jus neeisit,nes nera kam jus isleisti.Gaudinesit tik vaiko pinigus,po 97.50 lt,jeigu praeitu metu pajamos nevirsija zmogui 525 lt.
*

O čia tai naujiena.... O kodėl man VPA nepriklauso? Aš juk nedirbu tik trys mėnesiai, prieš tai buvau pirmo vaiko VPA, dar prieš tai visuomet dirbau...
mijaxxx
reikia isidarbinti, kad darbdavys isleistu i vpa.
panacėjos
QUOTE(mijaxxx @ 2012 04 10, 21:14)
reikia isidarbinti, kad darbdavys isleistu i vpa.
*

Nu taip, darbins kas mane likus 2 mėn. iki gimdymo...
JOLANCIUK
QUOTE(panacėjos @ 2012 04 10, 20:51)
O čia tai naujiena.... O kodėl man VPA nepriklauso? Aš juk nedirbu tik trys mėnesiai, prieš tai buvau pirmo vaiko VPA, dar prieš tai visuomet dirbau...
*

Jeigu buvot pries tai VPA ir atleido jus,kai buvot nescia,tada priklauso jums VPA,skaiciuos is to DU kaip pirmam.Jus dar uzklausa i sodra parasikit,kad jie atsakitu,nes neprisimenu ar tai,kad isejot savo noru,ka nors keicia.
panacėjos
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 08:03)
Jeigu buvot pries tai VPA ir atleido jus,kai buvot nescia,tada priklauso jums VPA,skaiciuos is to DU kaip pirmam.Jus dar uzklausa i sodra parasikit,kad jie atsakitu,nes neprisimenu ar tai,kad isejot savo noru,ka nors keicia.
*

Ne ne, aš išėjau savo noru pirmo vaiko VPA jau pasibaigus, kai išeidinėjau, dar nežinojau, kad laukiuosi blush2.gif
Gal kam padės informacija - Sodra atsakė, kad su antru vaiku VPA man tikrai nepriklauso, nes, kaip Jūs ir rašėte, nėra kam mane į jas išleisti, ir be to, bedarbiai nedraudžiami nei motinystės, nei motinystės (tėvystės) draudimu. Man tik prasitęs DB išmokos mokėjimas dekreto metu, panašiai, kaip turint biuletenį.
Taigi išvada - reikėjo stengtis antro vaikelio susilaukti, kol dar buvau pirmo VPA doh.gif
olinka
Dirbu 0,5 etato ir gaunu 420lt
Kiek maždaug gaučiau tėvystės atostogų
Kaip skaičiuojamas visiškai nedirbančioms mamytėms
JOLANCIUK
QUOTE(panacėjos @ 2012 04 11, 11:23)
Ne ne, aš išėjau savo noru pirmo vaiko VPA jau pasibaigus, kai išeidinėjau, dar nežinojau, kad laukiuosi  blush2.gif
Gal kam padės informacija - Sodra atsakė, kad su antru vaiku VPA man tikrai nepriklauso, nes, kaip Jūs ir rašėte, nėra kam mane į jas išleisti, ir be to, bedarbiai nedraudžiami nei motinystės, nei motinystės (tėvystės) draudimu. Man tik prasitęs DB išmokos mokėjimas dekreto metu, panašiai, kaip turint biuletenį.
Taigi išvada - reikėjo stengtis antro vaikelio susilaukti, kol dar buvau pirmo VPA  doh.gif
*

Reikejo tiesiog neiseidineti is darbo,po pratesti pirmo vaiko VPA iki 3-ju metu,tada butumete gavusi visas ismokas.
JOLANCIUK
QUOTE(olinka @ 2012 04 11, 11:24)
Dirbu 0,5 etato ir gaunu 420lt
Kiek maždaug gaučiau tėvystės atostogų
Kaip skaičiuojamas visiškai nedirbančioms mamytėms
*

Tevystes pasalpa skaiciuojama taip pat kaip ir motinystes pasalpa,vyrui ims 12 men pajamos,vidurki pajamu,atgal,praleidus viena menesi iki isejimo i atostogas.
sitoj temoj apie visas pasalpas snekama
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=831833
Irina 1984
Laba diena.Turiu toki klausima.Kai pas mus su vyru 2009metais gime dukra,tai vyras nebuvo isees vaiko prieziuzos atostogu,na kaip galima po gimdymo eit viena men tevams.na negaliu tiksliau issireikst.Man sake kad jai jis nebuvo isees,tai tie pinigai plaukioja ir jai jis parasys sodroj kazkoki prasyma tai jam tuo pinigus grazins.Ar tai tiesa?
JOLANCIUK
QUOTE(Irina 1984 @ 2012 04 11, 15:48)
Laba diena.Turiu toki klausima.Kai pas mus su vyru 2009metais gime dukra,tai vyras nebuvo isees vaiko prieziuzos atostogu,na kaip galima po gimdymo eit viena men tevams.na negaliu tiksliau issireikst.Man sake kad jai jis nebuvo isees,tai tie pinigai plaukioja ir jai jis parasys sodroj kazkoki prasyma tai jam tuo pinigus grazins.Ar tai tiesa?
*

Ne,kaip jis gali prasiti tevystes pasalpos,jeigu jis tuo metu dirbo,gaudavo alga,ar jis buvo isejes tevystes atostogu,prasima rase darbe,nuo vaiko gimimo iki kol sueis menuo?
Be to prasima sodroj galima pateikti,ne veliau negu puse metu praeis.
Duti
Situacija:
Dabar esu VPA, ketinu prasitęsti jas 3 metams savo darbovietėje, nes situacija ten neapibrėžta su darbu.
Klausimas: ar būdama trečius metus VPA vienoje darbovietėje, galiu dirbti pilnu etatu naujoje (kitoje) darbovietėje? Ar tai skaitysis antraeilės pareigos? Ar yra dėl to kažkokie niuansai ...
JOLANCIUK
QUOTE(Duti @ 2012 04 11, 16:37)
Situacija:
Dabar esu VPA, ketinu prasitęsti jas 3 metams savo darbovietėje, nes situacija ten neapibrėžta su darbu.
Klausimas: ar būdama trečius metus VPA vienoje darbovietėje, galiu dirbti pilnu etatu naujoje (kitoje) darbovietėje? Ar tai skaitysis antraeilės pareigos? Ar yra dėl to kažkokie niuansai ...
*

Kiek zinau,galima,nes is sodros nieko negaunat,naujas darbas bus antraeilis,nes pagrindiniam esat VPA.
kristinka_2010
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 10, 19:34)
Taip,bet skaiciuos is to DU kaip pirmam vaikui,o ne is VPA ismoku.
*

As dar esu isejusi i VPA pagal sena tvarka, tai ar gerai suprantu kad jeigu antro susilaukciau iki pirmam vaikui sueis 2 metai, tai ir antram vaikui taikytu didesnes ismokas??

Asmenims, įgijusiems teisę į motinystės (tėvystės) pašalpą iki 2011-06-30, pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

Jeigu taip tai man iki tos datos reikia i VPA ar NGA iseiti??
JOLANCIUK
QUOTE(kristinka_2010 @ 2012 04 11, 19:30)
As dar esu isejusi i VPA pagal sena tvarka, tai ar gerai suprantu kad jeigu antro susilaukciau iki pirmam vaikui sueis 2 metai, tai ir antram vaikui taikytu didesnes ismokas??

Asmenims, įgijusiems teisę į motinystės (tėvystės) pašalpą iki 2011-06-30, pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

Jeigu taip tai man iki tos datos reikia i VPA ar NGA iseiti??
*

cia kalbama apie tuos kurie isejo i VPA tuo metu,dar spejo i sena tvarka,jums jau bus taikita nauja tvarka,veniems metams imant VPA 100%,dviems metams 70%/40%.
olinka
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 15:22)
Tevystes pasalpa skaiciuojama taip pat kaip ir motinystes pasalpa,vyrui ims 12 men pajamos,vidurki pajamu,atgal,praleidus viena menesi iki isejimo i atostogas.
sitoj temoj apie visas pasalpas snekama
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=831833
*

dekui
olinka
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 19:33)
cia kalbama apie tuos kurie isejo i VPA tuo metu,dar spejo i sena tvarka,jums jau bus taikita nauja tvarka,veniems metams imant VPA 100%,dviems metams 70%/40%.
*

o nuo kokios sumos skaiciuoja nuo "ant popieriaus" ar "i rankas"?
JOLANCIUK
QUOTE(olinka @ 2012 04 11, 20:38)
o nuo kokios sumos skaiciuoja nuo "ant popieriaus" ar "i rankas"?
*

nuo "ant poperiaus"
olinka
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 20:53)
nuo "ant poperiaus"
*

o yra kazkokios lubos?
JOLANCIUK
QUOTE(olinka @ 2012 04 11, 20:55)
o yra kazkokios lubos?
*

Taip
"Maksimalus kompensuojamasis uždarbis yra einamųjų metų draudžiamųjų pajamų (toliau – EMDP), galiojusių teisės į pašalpą atsiradimo mėnesį, 3,2 dydžių suma (šiuo metu 4761,60 Lt (1488x3,2)). "
kristinka_2010
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 18:33)
*

aisku supratau, tada geriausias variantas nuo pasibaigusiu VPA iseiti i NGa.. dekui
supermamacka
Labas 4u.gif
Norečiau informacijos apie dekretinės atostogas, kaip dalinama 126 d. ir kada prasideda mot. tev atostogos?
Kiek žinau į dekretinės išeinama 30 sav. bet kadangi pas mane neužtenka darbo stažo mano atostogos prasidės 36 neštumo sav. t.y 4 sav iki gimdymo.
Kaip paskui man išmokės dekretinės ir už kiek dienų?
Ačiukas wub.gif
Sontelis
Sveiki 4u.gif Tikiuosi į ta tema pataikiau blush2.gif situacija tokia. Taip jau susiklostė, kad stažo nepakanka ir žinau kad negausiu pinigeliu NGA. Tik tiek kad darbo biržoi lankytis nereikes. Bet kaskur esu skaičius, kad soc rupyba ismoka vienkartine ismoka. Ar tai tiesa? Jeigu taip, tuomet kada i sac rupyba galima kreiptis?
Aciu 4u.gif
JOLANCIUK
QUOTE(supermamacka @ 2012 04 12, 09:59)
Labas 4u.gif
Norečiau informacijos apie dekretinės atostogas, kaip dalinama 126 d. ir kada prasideda mot. tev atostogos?
Kiek žinau į dekretinės išeinama 30 sav. bet kadangi pas mane neužtenka darbo stažo mano atostogos prasidės 36 neštumo sav. t.y 4 sav iki gimdymo.
Kaip paskui man išmokės dekretinės ir už kiek dienų?
Ačiukas  wub.gif
*

Viskas tas pats,kaip ir butumete isejusi 30 sav i dekreta,tik dabar dekretas pailges tais 4 sav it VPA prasides tik tada kai baigsis NGA.
Papildyta:
QUOTE(Sontelis @ 2012 04 12, 11:45)
Sveiki 4u.gif  Tikiuosi į ta tema pataikiau blush2.gif   situacija tokia. Taip jau susiklostė, kad stažo nepakanka ir žinau kad negausiu pinigeliu NGA. Tik tiek kad darbo biržoi lankytis nereikes.  Bet kaskur esu skaičius, kad soc rupyba ismoka vienkartine ismoka. Ar tai tiesa? Jeigu taip, tuomet kada i sac rupyba galima kreiptis?
Aciu 4u.gif
*

Kai sueis 30 sav,paimsit is gydytojos pazyma apie nestuma ir eisit i soc.centra rasit prasima vienkartinei nesciai gauti 260 lt.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.