Įkraunama...
Įkraunama...

Jorkšyro terjerai

QUOTE(pikute84 @ 2015 01 21, 17:57)
1. Tai pirmas su dokumentais, bet jau ligoniukas koks buvo Kai pirkau dar pinigų turėjau, o dabar su pinigais ne pyragai, tai rinkausi be dokumentų (tuoj akmenimis mane apmetys
2. Rinkausi mergiotę, nes su berniuku turiu patirties su teritorijos žymėjimu
3. Tik va kaip reiks daryt, kai mergiotė rujos Nu bet tas dar tolokai
4. O šita apžora tik ir tyko ką pavogt. Įdedu maistuko tai staigiai suryja ir žiūri vėl į mane

1. Šioje temoje niekas nemėto biggrin.gif
2. Gąsdinate... Daug problemų buvo ir nepavyko perrauklėti? Mane būtent tai labiausiai ir gąsdina, nors kalbėjausi su kaimynu, kuris laiko patinuką (ne jorką) - patikino, kad teritorijos žymėjimasis labai priklauso nuo auklėjimo. Kol kas balų namie dar randame, bet jos nepanašios į teritorijos žymėjimą (ką lauke jau sėkmingai atlieka).
3. Sterilizacija. Katytę sterilizavome - neatsidžiaugiu; jokių problemų su rujomis.
4. lotuliukas.gif Pas mus tas pats doh.gif

QUOTE(Kriiste @ 2015 01 21, 18:04)
musu tokia buvo iki kokiu 7 menesiu, paskui nustojo est, po rujos - edimas tapo isvis problema idedu du kart per diena po 25 gr - ir puse lieka

Kriiste, kaip norėčiau, kad pas mus taip būtų wub.gif Bet vilčių maža lotuliukas.gif Šiandien suėjo 7 mėn. - "prosvaisčių" nesimato lotuliukas.gif

QUOTE(@egle@ @ 2015 01 21, 18:40)
Aš pati prieš 1,5 m. pirkau jorkutė be dokumentų. Mačiau, kad tokia didoka, per man užgarantavo, kad didesnė neaugs. Buvo 6mėn, bet 3 kg nesvėrė. Dabar 2 m. Prieš kokią savaitę pasvėriau... 5,5 kg. Ir kūda kūda...

O jūs maistą normuodavote ir mažajai normuojate? g.gif Mūsų draugai taip pat įsigijo praaugintą jorkiuką (gal 4 mėn.) - tikras gražuoliukas wub.gif Pradžioje normuodavo maistą, šerdavo sausučiu, bet greitai nustojo tai daryti. Rezultatas - fainuolis jorkiukas, bet išstypęs, t.y. ilgomis kojomis. Jei kojos būtų bent trečdaliu trumpesnės, niekuo nesiskirtų nuo tikrų standartinių jorkiukų wub.gif O grožis - šokoladinis, juodas wub.gif
Beje, į tą pačią temą... Vieną vakarą sutikau jorką, nors šeimininkės dar pasitikslinau ar tikrai jorkas. Įsikalbėjome - pasakojo, kad perkant užgarantavo, kad bus mini, nes tėvai mini, o rezultate - 5 kg jorkiukas... Taigi reziumė - nesame garantuotos, kad pirkdamos be dokumentų gausim jorkšyro terjero standartą 4u.gif Aš žinojau, kad maniškis nebus standartas lotuliukas.gif Akys nemelavo, šeimininkai neslėpė savo "maksi" jorkų lotuliukas.gif Bet vis tiek dar tikiuosi, kad pavyks išauginti kažką panašaus į gražų, tik šiek tiek didesnį nei standartas jorko mišrūniuką hihihi.gif Pasvėriau - jau sveria apie 3,4 kg . Kaži kada nustos augti lotuliukas.gif Kriiste, taviškė mergina nuo 7 nebeaugo? biggrin.gif

QUOTE(pikute84 @ 2015 01 22, 09:35)
mano "senis" jau daugiau miega ir išvis vaidina inteligentą ir dar dantis kartais pašiepia prieš mažąją, kai jinai jam į akis puola žaist norėdama  Bet visumoj susidraugavo lyg ir jis vis patikrina ką jinai veikia, kai ramu namie. Tikiuosi, kai jinai išaugs kandžiojimus, šokimus į akis ir pan. jie bus draugiškesni
Kadangi jau seniai auginau mažiuką jorkšyrą, tai nebepamenu nieko. Sakykit, kada pradėjot vesti į lauką? Ar ilgai viską bandė graužti ir siaubti? Gal kokį stebuklingą graužtuką ar dar kokį užsiėmimą buvot atradę?

Pas mus katė "inteligentė". Visuomet tokia buvo, nes persiško kraujo šiek tiek turi. Su mazgiu atstumą taip pat išlaiko biggrin.gif
Į lauką pradėjom vesti po antro skiepo. Iš pradžių nedrąsiai, nes patariama vesti tik po antro skiepo. Tačiau prieš antrą skiepą jau reguliariai žygiuodavome į lauką.
Siaubingai viską griauždavo gal iki kokių 4 mėn. Vėliau nustojo, nors tradiciją vis dar išlaiko. Pvz. beveik su visa dėžute sutaršė "Išsipildymo akcijos" žaisliuką doh.gif lotuliukas.gif Užvakar radom nepataisomai sugriaužtą vyro tapkę... Beje, tapkės - jo silpnybė biggrin.gif Dar mėgsta pintą virvę. Mums irgi ji patinka, nes padeda problemas su dantukais išspręsti.
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 22, 22:47)
2. Gąsdinate... Daug problemų buvo ir nepavyko perrauklėti? Mane būtent tai labiausiai ir gąsdina, nors kalbėjausi su kaimynu, kuris laiko patinuką (ne jorką) - patikino, kad teritorijos žymėjimasis labai priklauso nuo auklėjimo. Kol kas balų namie dar randame, bet jos nepanašios į teritorijos žymėjimą (ką lauke jau sėkmingai atlieka).



Iš tiesų nevisai dabar atsimenu kaip mes jį perauklėjom, kai prasidėjo teritorijų žymėjimas, bet viskas tvarkoj dabar, nors bėda būna jei kur nuvažiuojam į kaimą pvz ir ten būna netyčia koks šunėkas koridoriuj ar kažkur pasižymėjęs. Tai jau žiurėk maniškis koją kelią. aš rėkt, tas susigužia ir pats tada supranta, kad oj, čia gi namai. Nu pas juos tas "vyriškumas" smegenyse ir manau visiems pasitaiko. Gerai kad jų to sysiuko nedaug, palyginus su kokiu labradoru biggrin.gif
O žymėjimas buvo įsivažiavęs, kai į namus buvo užsukę draugai su jorku. Jų vyresnis bernas, tai čia jis pirmas sugalvojo mūsų namų stalo koją pažymėt. Nu ir ką, tada jau mūsiškis iš paskos ir net pagaudavau žymintis namuose blink.gif Tai gaudavo velniu, pykdavau labai ir kažkaip perauklėjom. O beje draugė turėjo kastruot jorkiuką, nes apžymėdavo net draugių rankinukus doh.gif Tačiau ir aš manau, kad svarbu auklėjimas. Aš su saviškiu net į dresūros pamokėles ėjau biggrin.gif Juokinagi jis atrodė šalia haskio, labradoro, kolio ir dar kažkokių net nepamenu. Bet drausmės gavo. Tik va kalytę kokią užuodus visa drausmė išgaruoja doh.gif lotuliukas.gif

QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 22, 22:47)
Beje, į tą pačią temą... Vieną vakarą sutikau jorką, nors šeimininkės dar pasitikslinau ar tikrai jorkas. Įsikalbėjome - pasakojo, kad perkant užgarantavo, kad bus mini, nes tėvai mini, o rezultate - 5 kg jorkiukas... Taigi reziumė - nesame garantuotos, kad pirkdamos be dokumentų gausim jorkšyro terjero standartą  4u.gif Aš žinojau, kad maniškis nebus standartas  lotuliukas.gif Akys nemelavo, šeimininkai neslėpė savo "maksi" jorkų  lotuliukas.gif Bet vis tiek dar tikiuosi, kad pavyks išauginti kažką panašaus į gražų, tik šiek tiek didesnį nei standartas jorko mišrūniuką hihihi.gif Pasvėriau - jau sveria apie 3,4 kg . Kaži kada nustos augti  lotuliukas.gif


Tas tai tiesa, perkant be dokumentų nežinia kas išaugs. Mano dokumentuotis 2 kg. Tai mažiukas. Aš įpratus prie jo tokio, tai kaži kokia mergiotė išaugs biggrin.gif Per porą savaičių kaip išaugo. Į megztuką, su kuriuo pas mus atvažiavo jau vos telpa biggrin.gif Beje draugė mano nusipirko dokumentuotį jorką. Pirko specialiai iš didesnių, nes sako man tie mažiukai per daug maži biggrin.gif Tai 6 mėn apie 3 kg sveria.
Nu svarbu neišaugtų rotveileris lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(pikute84 @ 2015 01 23, 10:17)
O beje draugė turėjo kastruot jorkiuką, nes apžymėdavo net draugių rankinukus doh.gif

Tas tai tiesa, perkant be dokumentų nežinia kas išaugs. Mano dokumentuotis 2 kg. Tai mažiukas. Aš įpratus prie jo tokio, tai kaži kokia mergiotė išaugs biggrin.gif  Per porą savaičių kaip išaugo. Į megztuką, su kuriuo pas mus atvažiavo jau vos telpa biggrin.gif Beje draugė mano nusipirko dokumentuotį jorką. Pirko specialiai iš didesnių, nes sako man tie mažiukai per daug maži biggrin.gif Tai 6 mėn apie 3 kg sveria.
Nu svarbu neišaugtų rotveileris lotuliukas.gif

doh.gif lotuliukas.gif Girdėjau, kad kastravimas nuo teritorijos žymėjimo negelbėja?.. Nors atsižvelgiant ir į tai, mano planuose mūsiškį kastruoti - įpratome prie komforto augindami sterilizuotą katytę smile.gif

Man irgi kilograminiai nepatinka. Panašūs į žiurkes... Fainiausi standartukai, dažniausiai iki 3 kg (2700-2800) - kaip pas Kriiste wub.gif
Beje, o neatkreipėte dėmesio kiek per mėnesį priauga? Maniškis per mėnesį apie 450 g priaugdavo. Tai jei dar iki 10 mėn. panašiu tempu augs, bus 5 kg, jei ilgiau - rotveileris blink.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 22, 22:47)
Kriiste, kaip norėčiau, kad pas mus taip būtų  wub.gif Bet vilčių maža  lotuliukas.gif Šiandien suėjo 7 mėn. - "prosvaisčių" nesimato  lotuliukas.gif

Kaži kada nustos augti  lotuliukas.gif Kriiste, taviškė mergina nuo 7 nebeaugo?  biggrin.gif 

Beje, tapkės - jo silpnybė  biggrin.gif Dar mėgsta pintą virvę. Mums irgi ji patinka, nes padeda problemas su dantukais išspręsti.


Zinokit ir as maniau kad taip nebebus - bet va - viena grazia diena eme, ir nustojo est, pamenu kaip "guode" jorku augintojos, kad prisiminsiu tuos laikus kai tik padavei ir suede su nostalgija - tikrai netikejau - bet va taip nutiko blush2.gif

Neleiskit tapkiu jokiais budais griauzt - tegu turi savo zaislus, kaulus ir pan blush2.gif Duodu cukrinius kaulus (rukytas karkos - buvo kazkas TOKIO - gal savaite as su juo miegojau, nes suo salia, kaulas irgi lotuliukas.gif doh.gif ) Tos is siulu suvytos virves geris, ir labai super guminiai cypsintys zaislai thumbup.gif Dar labai tinka ausys vytintos ten jos ar rukytos rolleyes.gif

QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 23, 09:39)
Man irgi kilograminiai nepatinka. Panašūs į žiurkes... Fainiausi standartukai, dažniausiai iki 3 kg (2700-2800) - kaip pas Kriiste  wub.gif
Beje, o neatkreipėte dėmesio kiek per mėnesį priauga? Maniškis per mėnesį apie 450 g priaugdavo. Tai jei dar iki 10 mėn. panašiu tempu augs, bus 5 kg, jei ilgiau - rotveileris  blink.gif  lotuliukas.gif


2 men - 1000
3 men - 1200
4 men - 1400
5 men - 1550
6 men - 1900
7 men - 2050
8 men - 2060
9 men - 2100
10 men- 2100

28 diena bus 11 menesiu - tada ir sversimes wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 23, 09:39)
doh.gif  lotuliukas.gif Girdėjau, kad kastravimas nuo teritorijos žymėjimo negelbėja?.. Nors atsižvelgiant ir į tai, mano planuose mūsiškį kastruoti - įpratome prie komforto augindami sterilizuotą katytę  smile.gif

Man irgi kilograminiai nepatinka. Panašūs į žiurkes... Fainiausi standartukai, dažniausiai iki 3 kg (2700-2800) - kaip pas Kriiste  wub.gif
Beje, o neatkreipėte dėmesio kiek per mėnesį priauga? Maniškis per mėnesį apie 450 g priaugdavo. Tai jei dar iki 10 mėn. panašiu tempu augs, bus 5 kg, jei ilgiau - rotveileris  blink.gif  lotuliukas.gif


Nu ta draugė sakė jai veterinaras irgi pasakė, kad gali kastravimas nepadėti. Bet sako nebuvo jau ką daryti, tik bandyti kastruot, nes "sužymėti" visi namai jau buvo biggrin.gif Ir padėjo. Bet čia individualiai manau.
Aš šiandien vešiu šunėkus abu skiepyt. Dičkį metiniu skiepu, o mažę antru skiepu, tai pasvers. Va tada tiksliai žinosiu kiek 3 mėn. maniškė sveria smile.gif
O tie cypiantys žaislai labai maniškei patinka, bet kai pradeda cypint 6tą ryto doh.gif biggrin.gif Tai dažnai jie užkelti būna. Kolkas didžiausias maniškės nusikaltimas prieš mane - apgraužta knyga, kurią iš bibliotekos pasiėmusi buvau doh.gif Tai teko raudonuoti ir atsiprašinėti bibliotekininkės, bet sakė kas čia darosi paskutiniu metu, geras knygas šunys apgraužia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2015 01 23, 14:00)
Neleiskit tapkiu jokiais budais griauzt - tegu turi savo zaislus, kaulus ir pan blush2.gif

Neleidžiam. Prie mūsų akių nieko nepaima, bet va likęs namo vienas daro ką nori. Iš tikro, žinodami jo silpnybę šlepetėms, visada išeidami padedame jas į spintą; vaikus taip pat išmokėme (ir dar tebemokome) - nepasidės žaislų į vietą, grįžę jų gali neberasti. Bet pasitaiko tokių atvejų, kad nesužiūrime skubėdami į darbus. Kaip ir šįkart vyro tapkių, kuris pamatęs išpūtė akis - juk pasidėjau blink.gif Deja, pamiršo, o šuo, matyt, nerealiai nudžiugo tokį "skanėstą", šeimininko šlepetes (!), radęs lotuliukas.gif

Duodame ir mes presuotus kaulus, rūkytas vištų kojas, jaučio penius; dar po vonios ar grožio procedūrų palepinu Pedigree sausainiuku blush2.gif Cypsinčius žaislus neypatingai mėgsta; tik nesenai juos "atrado" sugriaužęs savo tapkę ir radęs "cypciukus" (nupirkus antrą tokią pačią tapkę, ji buvo "sutvarkyta" per pusdienį lotuliukas.gif ). Labiausiai tampo virvę ir katės žaisliukus su barškučiais smile.gif Dar tapkę iš suvytų virvių reikės nupirkti, deja, ne visuomet ji prekybcentry po akimis pakliūva.

Pakankamai guodžiančiai atrodo jūsų svorių lentelė biggrin.gif Bet nežinia kaip mums, nedokumentuotiems, seksis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 23, 13:41)

Pakankamai guodžiančiai atrodo jūsų svorių lentelė  biggrin.gif Bet nežinia kaip mums, nedokumentuotiems, seksis  smile.gif


musu irgi nedokumentuota mergina schmoll.gif
Atsakyti
Bet graži wub.gif Atrodo kaip standartukas. Mūsiškis matėsi, kad bus šiek tiek kitoks, na, iš didesnių, ne "vaikiško" veiduko. Net suabejojau prieš pirkimą, bet nusprendžiau, kad man tiks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 23, 13:56)
Bet graži  wub.gif Atrodo kaip standartukas. Mūsiškis matėsi, kad bus šiek tiek kitoks, na, iš didesnių, ne "vaikiško" veiduko. Net suabejojau prieš pirkimą, bet nusprendžiau, kad man tiks  smile.gif


Aciu blush2.gif Man irgi ji pati paciausia lotuliukas.gif wub.gif Siaip as kazkaip skeptiskai apskritai i tuos dokumentus ziuriu, ir mano nuomone ne jie padaro suniuka graziu... Yra labai graziu be dokumentu suniuku ir yra tikru baisuokliu su dokumentais blush2.gif Man jau atrodo geriau pirkt tikrai grazu be dokumentu suniuka, nei "nupiginta" del defektu su dokumentais (kaip buna tie pet klases) blush2.gif
Atsakyti
Na, aš šiek tiek kitokios nuomonės, kurią išsakysiu, bet nesiplėtokim ilgai... blush2.gif smile.gif Dokumentuotas pet klasės gyvūnas gali turėti vieną ar du tos veislės defektus, o nedokumentuotas - visą puokštę, nes nežinia kas buvo jo protėviai: ar tos pačios veislės atstovai, ar kita veislė ir net neveisliniai; todėl šuniukas gali atsigimti į protėvius, nors tėvelių išvaizda nepriekaištinga 4u.gif Nors gali pasisekti ir pavyks įsigyti gražiausią, tobuliausią veislės standartuką, nors šuniukas ir neturės kilmės dokumentų 4u.gif Dokumentai kažkiek apsaugo būsimą šuns savininką nuo nežinios (dėl išvaizdos, ligų), jei jis to nori ir jam tai būtina žinoti.
Atsakyti
QUOTE(Poisson'è @ 2015 01 23, 14:34)
Na, aš šiek tiek kitokios nuomonės, kurią išsakysiu, bet nesiplėtokim ilgai...  blush2.gif  smile.gif Dokumentuotas pet klasės gyvūnas gali turėti vieną ar du tos veislės defektus, o nedokumentuotas - visą puokštę, nes nežinia kas buvo jo protėviai: ar tos pačios veislės atstovai, ar kita veislė ir net neveisliniai; todėl šuniukas gali atsigimti į protėvius, nors tėvelių išvaizda nepriekaištinga  4u.gif Nors gali pasisekti ir pavyks įsigyti gražiausią, tobuliausią veislės standartuką, nors šuniukas ir neturės kilmės dokumentų  4u.gif Dokumentai kažkiek apsaugo būsimą šuns savininką nuo nežinios (dėl išvaizdos, ligų), jei jis to nori ir jam tai būtina žinoti.


Nu va - kai as rinkaus gyvuna - is tikro rinkaus grazu, maza suniuka - ir mes ji kol uzaugo isimylejom, neisivaizduoju jo vietoje kito - butu buves ne toks grazus - nemanau kad butu mylimas maziau, tad kaip ir nera labai svarbu - svarbu ne rotveileris. Nors is tu kilmingu irgi isauga ir stambesni ir didesni ir isstype sunys (gal tik tikimybe mazesne, bet 100% garantiju nera)... O del sveikatos - cia jau toks dalykas... Ir kazkaip su dokumentais daugiau serga (bent ka kieme lyginam) Stebejau kitoj svetainej parduodamus suniukus (ne jorkus) - kilmingi bla bla bla - ale vienai labai akys asaroja (rase ten kazka reik daryt su akytem), o kita turi alergija, reik nuolat vaistus vartot... Ir va kilmingas, aisku pigiau ir su dokumentais - bet jau visai mazas budamas nera sveikas...
Atsakyti
Labas rytas. Pasisakysiu ir aš smile.gif Pirkau dokumentuotą šunelį už tikrai oho sumą, nes tuo metu jorkai ypač ant bangos buvo smile.gif Žinoma išaugo gražuolis. Šilkinis kailis, nedidelis svoris. Labai gražus. Bet jau pasiimant mačiau, kad jis mažesnis ir ramesnis už seses. Tai ir liko matyt toks mažesnis. Skrandis siaubingai jautrus, kasa buvo labai sustreikavus, su kelio girnele buvo bėdų ir susitrenkęs stuburą buvo nušokdamas/užšokdamas nuo lovos (gerai apsiėjom be operacijos). Ir dar vargšelis yra alergiškas bičių ikandimams. Vos nenumirė, kai įgėlė. Tai dabar labai saugom ir jis pats išgirsta zyzima tuoj neria slėptis. Aj ir dar dantukai labai apsineša, tai vis reikia valyti, kad neiškristų jam jie. Aš tikrai prižiūrėjau visą laiką savo jorkiuką labai gerai - profesionalus šampūnas, kondicionierius, kramtukai, premium maistas, jokių konservų ar negero maisto, visada aprengtas kai tik šalta (nes sirgo ir faringitu), paskiepytas, apžiūrėtas ir pan. Tikrai be proto jį myliu ir džiaugiuosi tokį turėdama. Tačiau draugų jorkas be dokumentų, žinoma didesnis ir kailis kitoks, augo visai be ligų, be skrandžio bėdų ir pan.
Gal išeitų, kad aš nusipirkau tą "prastąjį" dokumentuotį? g.gif Nežinau smile.gif Jis nuostabus šuniukas ir nesigailiu nei cento jam išleisto, bet jis kainavo 4 kartus daugiau nei bedokumentis šuniukas. Beje jis labai pasitarnavo prieš susilaukiant vaiko, nes tikrai nemažai nemigo naktų, lakstymų pas veterinarą ir pergyvenimų buvo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pikute84: 26 sausio 2015 - 08:49