Įkraunama...
Įkraunama...

Mantu mėginys

QUOTE(Forgete @ 2014 01 15, 18:30)
o ko jūs čia to įstatymo ieškot, tiesiai gydytojai sakykit - parodykit teisinį aktą tada žiūrėsim. Prievarta nieko negali būti.


na vat, ieskau, kad atsikirst biggrin.gif nes nervas jau ima, kai kaskart nuejus vis kabinasi prie to mano vaiko. o kad jis alergiskas, 1 menesiuko apisirgo, ir daviau tik influcid, atsidurem ligoninej, nes isbere. siaip yra vaistu ragaves, daugiau alergiju uminiu tokiu neislindo, bet alergiskas yra kazkam, nes kartais islenda AD. tai vat ir bijau su visais skiepais ir Mantu.

QUOTE(Raganaa999 @ 2014 01 15, 19:23)
Jei ir isleistas koks isakymas, greiciausiai rekomendacinio pobudzio, tai negi reiskia kad privalote ji vykdyti? Pasidarykit mokama jei gydytojai bus ramiau. Nors as tai visai nedaryciau  biggrin.gif  Mano irgi neskiepyti vaikai, apie toki istatyma nieko niekas nesake. Vakar beje buvau pas gydytoja, neuzsimine net.

Beje matyt isakymas yra isleistas ir kad skiepyt visus 100 proc, bet juk neskiepijat smile.gif O pergyvenat del mantu..


tai ir nevykdysiu, jei bus ir privalomas visu 100 proc., jei turesiu padaryt tyrima, jog suzinot atsakyma del TB, tai ir padarysiu kai reiks - bet tik kraujo. o pergyvenu, nes ir taip i mane kreivai ziuri kai atvedu apsirgusi vaika, nes daug kartu teko atkirst del skiepu, tai ir vel is naujo cia as savo tiesas jai pradesiu destyt biggrin.gif

tik va, vis tiek noretusi zinot, nes kasmet tuos mokamus jei bereikalo reiks daryt, tai ir per kisene eina, kaip sakant jei vien del gydytojos principu. na reiks paieskot, gal tikrai koks isejo ar iseis istatymiukstis g.gif
Atsakyti
keiskit gydytoja
Atsakyti
Pasakykit kad skambinotes i kokia sveikatos ministerija (ar kokia ten istaiga viska kuruoja) ir suzinojot kad jokio istatymo privalomai nurodancio darytis mantu isleisto nera. Paziuresit ka tada sakys biggrin.gif

manoo sesele kai pasakiau kad neskiepysim pareiske kad skiepai privalomi bigsmile.gif Matyt pati tuo sventai isitikinus..
Atsakyti
Įsakymas Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. rugpjūčio 6 d. įsakymo Nr. 399 "Dėl tuberkulino mėginių atlikimo" pakeitimo
Atsakyti
Cia isakymas kam? Gydymo istaigom? O mane ar gali priversti darytis si tyrima? Itariu kad ne.
Atsakyti
Čia yra įsakymas gydymo įstaigai o ne piliečiui. O piliečiai turi vadovautis įstatymais o tokio įstatymo, kad vaikui turi daryti kažkokius tyrimus nėra ir duok Dieve gal nebus, taip kad gydymas, tyrimai ir panašiai tai yra kiekvieno žmogaus teisė ar jis sutiks ar ne vaikų atžvilgiu tai tėvų ar globėjų teisė, yra tik viena išlyga jei skirs priverstinį gydymą ar panašiai teismas, priverstinį gydymą dar girdėjau kad skiria bet priverstinius tyrimus, kad skirtų tai nesu girdėjusi. Dar vienas variantas tai gydytoja gali pranešti vaikų teisėms, kad jūs atsisakote daryti tyrimus savo vaikui ir vaikų tesės gali pasidomėti jumis bet tai manau blogiausias variantas kas gali nutikti. O aš tai rami padariau kraujo tyrimą turiu neigiamą atsakymą ir tegu pasiunta, jei kam reikės galėsiu parodyti atsakymą man asmeniškai ramu. cool.gif
Atsakyti
paskambino ir man dėl šito mantu mėginio. Sakė darom visiem 7mečiams. Bet maniškis dabar serga vėjaraupiais, tai atkrito kol kas.
Atsakyti
QUOTE(Mumukas @ 2014 02 27, 10:02)
gydymas, tyrimai ir panašiai tai yra kiekvieno žmogaus teisė ar jis sutiks ar ne vaikų atžvilgiu tai tėvų ar globėjų teisė, yra tik viena išlyga jei skirs priverstinį gydymą ar panašiai teismas

Tikrai tėvai ne visagaliai. Ir jokių teismų leidimo nereikia.
Jei Jehovos tikėjimą išpažįstančių tėvų vaiką atveš į ligoninę nukraujavusį, reiks perpilt kraują, o tėvai dėl įsitikinimų ir savo teisių neleis to padaryti - niekas jų neklaus ir po teismus nelakstys.

Pvz. Santariškių taisyklės:
"Kai sveikatos priežiūra turi būti teikiama pacientui  nuo 16  metų, kuris negali būti laikomas  gebančiu protingai  vertinti savo  interesų, ir šio įstatymo 22 straipsnio 3 dalyje nurodytų asmenų nėra arba jie atsisakė būti atstovais, arba nėra galimybių su jais susisiekti taip greitai, kaip tai būtina, ar gauti jų informacija pagrįstą sutikimą laiku, sprendimą dėl   pacientui teiktinos  sveikatos  priežiūros  ir  jos  masto, alternatyvos pasirinkimo  priima sveikatos priežiūrą teikiantis gydytojas, o prireikus – gydytojų konsiliumas, išimtinai    vadovaudamasis paciento interesais. Sprendimą dėl konsiliumo sudarymo gydytojas turi pagrįsti paciento medicinos dokumentuose.

32.    Kai sveikatos priežiūra turi būti teikiama  nepilnamečiam pacientui iki 16 metų ir nėra paciento atstovų  arba  nėra galimybių su jais  susisiekti   taip greitai,  kaip tai būtina, ar gauti jų sutikimą laiku,  sprendimą dėl pacientui teiktinos sveikatos priežiūros masto,  alternatyvos pasirinkimo priima sveikatos priežiūrą teikiantis gydytojas, o prireikus  -  gydytojų konsiliumas, išimtinai vadovaudamasis paciento interesais. Sprendimą dėl konsiliumo sudarymo  gydytojas turi pagrįsti paciento medicinos dokumentuose.

33.    Dėl nepilnamečio paciento iki 16 metų, kurio tėvai  vengia atlikti atstovo pagal įstatymą funkcijas ir kuriam nėra nustatyta laikinoji  globa ar rūpyba, kai nepilnamečio paciento   tėvai (įtėviai)  tarpusavyje nesutaria dėl sveikatos priežiūros masto, sprendimus dėl teiktinos sveikatos priežiūros masto, alternatyvos pasirinkimo  priima  gydantis gydytojas, o prireikus -   gydytojų konsiliumas,  išimtinai  vadovaudamasis  paciento interesais."

Taip kad, jeigu gyd.su tėvais nesusišneka, o pagalba reikalinga ir būtina (gydymas, tyrimai), tai vaikas ją ir gaus, nepaisant tėvų norų, principų ir įgeidžių.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 02 27, 16:46)
Tikrai tėvai ne visagaliai. Ir jokių teismų leidimo nereikia.
Jei Jehovos tikėjimą išpažįstančių tėvų vaiką atveš į ligoninę nukraujavusį, reiks perpilt kraują, o tėvai dėl įsitikinimų ir savo teisių neleis to padaryti - niekas jų neklaus ir po teismus nelakstys.

Pvz. Santariškių taisyklės:
"Kai sveikatos priežiūra turi būti teikiama pacientui  nuo 16  metų, kuris negali būti laikomas  gebančiu protingai  vertinti savo  interesų, ir šio įstatymo 22 straipsnio 3 dalyje nurodytų asmenų nėra arba jie atsisakė būti atstovais, arba nėra galimybių su jais susisiekti taip greitai, kaip tai būtina, ar gauti jų informacija pagrįstą sutikimą laiku, sprendimą dėl   pacientui teiktinos  sveikatos  priežiūros  ir  jos  masto, alternatyvos pasirinkimo  priima sveikatos priežiūrą teikiantis gydytojas, o prireikus – gydytojų konsiliumas, išimtinai    vadovaudamasis paciento interesais. Sprendimą dėl konsiliumo sudarymo gydytojas turi pagrįsti paciento medicinos dokumentuose.

32.    Kai sveikatos priežiūra turi būti teikiama  nepilnamečiam pacientui iki 16 metų ir nėra paciento atstovų  arba  nėra galimybių su jais  susisiekti   taip greitai,  kaip tai būtina, ar gauti jų sutikimą laiku,  sprendimą dėl pacientui teiktinos sveikatos priežiūros masto,  alternatyvos pasirinkimo priima sveikatos priežiūrą teikiantis gydytojas, o prireikus  -  gydytojų konsiliumas, išimtinai vadovaudamasis paciento interesais. Sprendimą dėl konsiliumo sudarymo  gydytojas turi pagrįsti paciento medicinos dokumentuose.

33.    Dėl nepilnamečio paciento iki 16 metų, kurio tėvai  vengia atlikti atstovo pagal įstatymą funkcijas ir kuriam nėra nustatyta laikinoji  globa ar rūpyba, kai nepilnamečio paciento   tėvai (įtėviai)  tarpusavyje nesutaria dėl sveikatos priežiūros masto, sprendimus dėl teiktinos sveikatos priežiūros masto, alternatyvos pasirinkimo  priima  gydantis gydytojas, o prireikus -   gydytojų konsiliumas,  išimtinai  vadovaudamasis  paciento interesais."

Taip kad, jeigu gyd.su tėvais nesusišneka, o pagalba reikalinga ir būtina (gydymas, tyrimai), tai vaikas ją ir gaus, nepaisant tėvų norų, principų ir įgeidžių.

Tėvai ne visagaliai, bet Santariškių vidaus tvarka gana drąsiai išplečia Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą cool.gif Juo labiau, jog konkrečiu atveju, kai kalbama apie Matoux tyrimo atlikimą, konsiliumui būtų nemenkas iššūkis pagrįsti tyrimo būtinumą ir kitų alternatyvų nebuvimą.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2014 02 27, 16:52)

Čia tema apie Mantu, bet aš parašiau tai, kaip atsaką į tėvų visagalystę apie gydymą ir tyrimus, tiesiog pacitavau konkrečius žodžius į kuriuos ir rašiau (kad tik tėvai gali spręsti gydyti/negydyti ir pan. , teismų leidimus)

Dėl Mantu nieks negaudys, nebent gyd. įkyriai smegenis kaskart apsilankius kamuos cool.gif
Atsakyti
Rasma gal žinai, ar seniau prieš pirmą klasę reikėdavo daryti mantu? Ar būdavo privaloma?
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 02 27, 17:31)
Rasma gal žinai, ar seniau prieš pirmą klasę reikėdavo daryti mantu? Ar būdavo privaloma?

Mano dukrai pvz. darė, o tai buvo prieš 5-6 m.

Man pačiai irgi darydavo, galiu pažiūrėt kortelėje ("tarybinius metus") jei įdomu..nes aš turiu savo vaikystės med.korteles nuo pat savo gimimo ax.gif Su visom tarybinėm vakcinacijom, vit. D ir t.t.
Atsakyti