Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mantu mėginys
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Skiepai
Pages: 1, 2, 3, 4
Oktava

Prieš penkias dienas mano šešiamečiui sūnui atliko Mantu mėginį (tai mėginys, kuriuo nustatoma tuberkuliozė). Vieta, į kurią dūrė, paraudo. Paraudimas išplito iki 10 mm skersmens. Vakar pasirodėm šeimos gydytojai, kuri patarė mums pasikonsultuoti su vaikų ftiziatru.
Gal kam nors yra taip buvę? Ar visada paraudimas dūrio vietoje reiškia, kad yra bėdų, susijusių su tuberkulioze? O gal tai tik alerginė reakcija?

Pasidalinkite savo patirtimi, nes ta nežinia, tas laukimas, kada praeis šventės ir galėsime kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju ftiziatru, varo į neviltį verysad.gif . Būsiu dėkinga visoms, atsiliepusioms 4u.gif
#Mia#
Jei vaikas skiepytas nuo tuberkuliozes paraudimas nieko nereiskia. ir isvis geriau nedaryti mantu tyrimo. As kai tokia "medike", tai tik kiek pazistami aiskina, bet pati kai kelis kartus ejau sviestis plauciu, tai tevai konsultavosi ir po to karto daugiau nebraize ranku ir mokykloj dickes as is karto pasakiau, kad nedarytu jokiu tyrimu.
Oktava
Dabar ir mane apniko abejonės, bet sunku nuspręsti ar daryti tą mėginį ar ne, kai žinios šioje srityje minimalios.
Rituska

Mantu mėginys nėra skiepas ir pakenkti vaikui negali, nebent bus ryški alergija tuberkulinui, o tai jau yra lygiai tokia pat rizika, kaip ir bet kuriam alergenui. Mantu mėginio pagalba yra nustatoma, ar žmogus turėjo kontaktą su TBC ir ar jam pasigamino antikūniai. Negalima šio mėginio atlikti tik labai išskirtinais atvejais - sunki, atvira TBC; onkologiniai susirgimai; AIDS; ryški alergija

Reakcija įvertinama po injekcijos praėjus 48-72 valandoms.
Teigiama reakcija į Tuberculin PPD RT 23 SSI yra laikoma tuomet, kai
atsiranda plokšti, nelygūs, truputį iškilę, ne mažesni nei 6 mm skersmens,
sukietėjimai, apsupti daugiau ar mažiau apibrėžtos paraudusios srities.
Vertinamas tik sukietėjimas. Sukietėjimo skersmuo milimetrais matuojamas permatoma, lanksčia plastmasine liniuote, skersai išilginio dilbio. Kaip perskaityti mantu testą
Sukietėjimo skersmuo (milimetrais)
Neigiama
0-5 mm Teigiama
6-14 mm Griežtai teigiama
15 + mm
Teigiama reakcija rodo imuninės sistemos atsaką, kurį nulėmė viena arba
daugiau toliau išvardytų priežasčių:
a. infekcija Mycobacterium tuberculosis (M. tuberculosis, M. bovis, M.
africanum arba M. microti);
b. infekcija ne tuberkuliozės mikobakterija;
c. prieš tai atliktas BCG skiepijimas (paprastai BCG vakcina paskiepytų
asmenų tuberkulino testas tampa teigiamas praėjus 4-8 savaitėms).
Reakcijos, nulemiančios didesnį nei 15 mm skersmens sukietėjimą, yra
laikomos griežtai teigiamai ir aiškiai nurodo bendrą infekciją Mycobacterium
tuberculosis.
Oktava
Ačiū, Rituska, už išsamią informaciją. 4u.gif Labai norėjau panašios rasti internete, bet nepavyko. Dabar padėtis kiek aiškesnė pasidarė.
Saule100
QUOTE(Rituska @ 2006 04 16, 10:42)
Mantu mėginys nėra skiepas ir pakenkti vaikui negali, nebent bus ryški alergija tuberkulinui, o tai jau yra lygiai tokia pat rizika, kaip ir bet kuriam alergenui. Mantu mėginio pagalba yra nustatoma, ar žmogus turėjo kontaktą su TBC ir ar jam pasigamino antikūniai. Negalima šio mėginio atlikti tik labai išskirtinais atvejais - sunki, atvira TBC; onkologiniai susirgimai; AIDS; ryški alergija

Reakcija įvertinama po injekcijos praėjus 48-72 valandoms.
Teigiama reakcija į Tuberculin PPD RT 23 SSI yra laikoma tuomet, kai
atsiranda plokšti, nelygūs, truputį iškilę, ne mažesni nei 6 mm skersmens,
sukietėjimai, apsupti daugiau ar mažiau apibrėžtos paraudusios srities.
Vertinamas tik sukietėjimas. Sukietėjimo skersmuo milimetrais matuojamas permatoma, lanksčia plastmasine liniuote, skersai išilginio dilbio. Kaip perskaityti mantu testą
Sukietėjimo skersmuo (milimetrais)
Neigiama
0-5 mm Teigiama
6-14 mm Griežtai teigiama
15 + mm
Teigiama reakcija rodo imuninės sistemos atsaką, kurį nulėmė viena arba
daugiau toliau išvardytų priežasčių:
a. infekcija Mycobacterium tuberculosis (M. tuberculosis, M. bovis, M.
africanum arba M. microti);
b. infekcija ne tuberkuliozės mikobakterija;
c. prieš tai atliktas BCG skiepijimas (paprastai BCG vakcina paskiepytų
asmenų tuberkulino testas tampa teigiamas praėjus 4-8 savaitėms).
Reakcijos, nulemiančios didesnį nei 15 mm skersmens sukietėjimą, yra
laikomos griežtai teigiamai ir aiškiai nurodo bendrą infekciją Mycobacterium
tuberculosis.
*

Rituška, o kartais tu ne gydytoja?
Rituska
nea smile.gif tik daug laiko praleidziu internete...smile.gif
Letaa
QUOTE(Oktava @ 2006 04 15, 22:49)
Dabar ir mane apniko abejonės, bet sunku nuspręsti ar daryti tą mėginį ar ne, kai žinios šioje srityje minimalios.
*

Jokių abejonių...tavo vaikeliui padarė tyrimą, nes to reikia.Paaiškinu- jei po skiepo gauto būnant leliuku nesusidaro imunitetas, jis gali bet kada užsikrėsti TBC.Tikrinami vaikai 6 m amžiaus prieš mokyklą- nes, pagal skiepų planą priklauso pakartotinas skiepijimas nuo tuberkuliozės.Ir tik atlikus Mantu reakcija galima nuspręsti ar galima skiepyti ar ne.Kas būtu jei paskiepytu vaiką sergantį TBC?Jei paraudo irgi reikia nepergyventi- Ritushka labai gerai viską surašė 4u.gif Labai dažnai būna alerginė reakcija,o po gydytojo patikros ir konsultacijos nurimsit.Beje tuberkuliozė pažeidžia ne tik plaučius, bet ir duoda daug įvairių simptomų dėl kurių vaikas blogai jaučiasi: pvz. subfebrili t vakarais, dažni galvos skausmai, prastas apetitas, padidėjęs nuovargis, dirglumas ir t.t.Manau, kad tikrintis reikia cool.gif

O Mia yra neteisi- net ir pasiskiepijus paraudimas šį tą reiškia mirksiukas.gif
Rituska
paskutines naujenos: mantu meginys vaikams jau nebedaromas! daromas tik tuberdispanseriuose jei yra itarymas arba buvo kontaktas su ligoniu...
gydytoja pasake kad net tuberkulino nera poliklinikose...
snapi
QUOTE(Rituska @ 2006 04 20, 21:18)
paskutines naujenos: mantu meginys vaikams jau nebedaromas! daromas tik tuberdispanseriuose jei yra itarymas arba buvo kontaktas su ligoniu...
*

Dėl to, kad valstybė neužpirko tuberkulino 4u.gif
Oktava
Ačiū visoms, pasidalinusioms informacija 4u.gif
Buvote teisios - nereikėjo per daug gąsdintis. Bet manau ne aš viena tokia. Turbūt daugelis mamų į viską reaguoja jautriau, kai tai susiję su jų vaikų sveikata, ar ne?
Taigi, vakar buvome pas gydytoją ftiziatrą. Mums padarė rentgenogramą, pasiklausė plaučių ir viskas. Ligos pas mus šiai dienai nerado. Jokio gydymo neskyrė. Turime vėl pasirodyti lygiai po pusės metų.
Man labai neaiškus liko tik tas gydytojos pasakymas, kad "jis yra nuo kažko užsikrėtęs, bet ligos pas jį nėra". Tik važiuodama namo pradėjau mąstyti, ką reiškia toks pasakymas. Gal kuri esat protingesnė už mane blush2.gif i galėtumėt man paaiškinti? 4u.gif
Rituska
visu prima, oktava, jum tik vina karta dare mantu? jei taip, yra didele tikimybe kad rezulatati buvo neteisingai ivertinti ir reiktu tyrima pakartuoti..nes ji itakuoja labai daug dalyku.ar vaikas nesirgo neseniai,ar teisingai priziurejot ta vieta? ar jusu vaikas yra alergiskas?
kada jum dare ta tyrima prieš tai? koks tada buvo rezulatatas?
infekuotumas dar nera liga, bet ji gali aktivizuotis jeu bus palankios salygos...
rašo, kad iki 25 metu 85 proc. gyventoju turi tuberkuliozes mikobakteriju bet is tikruju "laimeti" jos gali tik jei imunitetas bus nusilpes nuo stersu, ligu, alkio, pabogejus higienai...
mokslininkai dar iki siol neapsisprede kas geriau ar tureti tu bakteriju ar ne , nes jei organizmas pastoviai gamina antikuniui pries tuberk. tai kita kart susitikus su serganciu tuberkulioze, jau neapsikesi, bet tie faktai aiksu dar nepatvirtinti...
svarbiausias metodas yra rentgenas, papildomas tomografija...daznai skirtingu gydytoju nuomones skyriasi, jei buciau jusu vietoj dar nueiciau pas kita gydytoja kad jau buti tikrai kad viskas gerai ir kad pasirinkatas adekvatus gydymas ar negydymas...
NI-KO
QUOTE(Oktava @ 2006 04 21, 08:57)
buvome pas gydytoją ftiziatrą. Mums padarė rentgenogramą, pasiklausė plaučių ir viskas.
Ligos pas mus šiai dienai nerado. Jokio gydymo neskyrė.
Turime vėl pasirodyti lygiai po pusės metų.
Man labai neaiškus liko tik tas gydytojos pasakymas, kad "jis yra nuo kažko užsikrėtęs, bet ligos pas jį nėra". Tik važiuodama namo pradėjau mąstyti, ką reiškia toks pasakymas. Gal kuri esat protingesnė už mane  blush2.gif  i galėtumėt man paaiškinti?  4u.gif
*

о кur jūs buvot pas ftiziatrą? Ar tik ne Nemenčinės plento konsultacinėje poliklinikoje?
nes ves su dukra ten buvom? pasakė lygiai tą patį, žodis į žodį......
MELDA
Poliklinikos (daugelis) šiuo metu neturi tuberkulino Mantoux mėginiui
p.s. nėra ir nereikia blink.gif
grazina37
man po mantu skiepo parausdavo visada g.gif ir kieviena karta vaziuodavau i tuberkuliozini konsultacijai doh.gif ir niekad nieko nerasdavo biggrin.gif ,galiausei viena daktariuke israizge minti kad jei esi nors karta sirges plauciu uzdegimu tai mantu visa laika prisiims nuo tada nerimas prapuole ,nebent senatveje kas islys bet dabar tai tikrai nieko nera lotuliukas.gif
Oktava
[quote=Rituska,2006 04 21, 08:59]
visu prima, oktava, jum tik vina karta dare mantu? jei taip, yra didele tikimybe kad rezulatati buvo neteisingai ivertinti ir reiktu tyrima pakartuoti..nes ji itakuoja labai daug dalyku.ar vaikas nesirgo neseniai,ar teisingai priziurejot ta vieta? ar jusu vaikas yra alergiskas?
kada jum dare ta tyrima prieš tai? koks tada buvo rezulatatas?

Taip, mums mantu darė tik vieną kartą. Tuo metu vaikas kaip tik truputį lyg ir slogavo, nors labai nežymiai. Tą vietą prižiūrėjome tikrai teisingai, na, nebent man nematant vaikas ką nors ne taip padarė g.gif Nežinau ar tai turi kokios įtakos, bet mano vaikas labai dažnai sirgdavo angina, jo tonzilės labai išvešėjusios, gydytojai ne kartą siūlė operuotis, bet dabar jau metai laiko, kai angina nebesirgome nė karto, taigi, jos taip ir liko neišoperuotos.
Anksčiau šito tyrimo mums nėra darę, čia buvo pirmas kartas.
Papildyta:
jei buciau jusu vietoj dar nueiciau pas kita gydytoja kad jau buti tikrai kad viskas gerai ir kad pasirinkatas adekvatus gydymas ar negydymas...
*

[/quote]

Na, nežinau ar Klaipėdoje yra dar kur nors galimybė konsultuotis šiuo klausimu, kaip tuberkulioziniame dispanseryje? unsure.gif

Papildyta:
QUOTE(NI-KO @ 2006 04 28, 11:24)
о кur jūs buvot pas ftiziatrą? Ar tik ne Nemenčinės plento konsultacinėje poliklinikoje?
nes  ves su dukra ten buvom? pasakė lygiai tą patį, žodis į žodį......

*

Ne, lotuliukas.gif mes buvome Klaipėdoje, tuberkuliozės ligoninėje.
Rituska
Oktava, manau jums tikrai nera ko pergyventi...viskas bus gerai...
Oktava
Labai to tikiuosi... ypač kai šiais laikais tiek daug visokių baisių ligų ir jos taip negailestingai puola pačius mažiausius verysad.gif itin norisi tikėti, kad mus tokios bėdos aplenks huh.gif
Gosh
QUOTE(Rituska @ 2006 04 20, 21:18)
*

g.gif g.gif tai kas pasakys dabar tiksliai: daromas ar ne? Nes mum poliklinikoj sakė, kad ateitume pasidaryt doh.gif Kolkas neinam, nes laukiam šaltesnių orų, juk 3 dienas išlaikyt vaiką, nesušlapinus to mėginio, be šansų, ypač kai visas dienas murkdos ežere, duodas lauke doh.gif
Rituska
QUOTE(Gosh @ 2006 07 24, 12:01)
g.gif  g.gif  tai kas pasakys dabar tiksliai: daromas ar ne? Nes mum poliklinikoj sakė, kad ateitume pasidaryt  doh.gif Kolkas neinam, nes laukiam šaltesnių orų, juk 3 dienas išlaikyt vaiką, nesušlapinus to mėginio, be šansų, ypač kai visas dienas murkdos ežere, duodas lauke  doh.gif
*

o jus gal esat rizikos grupej? tada daromas, kitaip ne...
Gosh
QUOTE(Rituska @ 2006 07 24, 12:58)
o jus gal esat rizikos grupej? tada daromas, kitaip ne...
*

Na ne, nesam, pirmą syk išvis išgirdau apie tą mėginį g.gif
Rituska
na rizikos grupei priklauso:
1. neturintys bcz
2.daznai segantys virsutiniu kvepavimo taku ligomis
3. turintys chroniskas ligas
4.tie kurie gydomi kortikosteroidais
5.sergantys aids ar kitomis imunodeficitais
6.migrantai is saliu kur tuberkulioze palitusi
7.is asocialiu seimu
8.is internatu, vaiku globos namu, t.t
Gosh
Joooo, Rituska, kai pavarei tu čia rizikos grupes, tai net (atsiprašant) žiaunos atvėpo lotuliukas.gif Na lygtai nepriklausom nei vienai grupei (ypač paskutinėm išvardintom lotuliukas.gif ), gal su peršalimo ligom kiek nors susiję, bet raskit man vaiką, kuris nebūtų su jom susijęs, net neįsivaizduoju koks tada dažnumas yra laikomas sirgimo g.gif
Rituska
QUOTE(Gosh @ 2006 07 25, 23:05)
Joooo, Rituska, kai pavarei tu čia rizikos grupes, tai net (atsiprašant) žiaunos atvėpo  lotuliukas.gif  Na lygtai nepriklausom nei vienai grupei (ypač paskutinėm išvardintom  lotuliukas.gif  ), gal su peršalimo ligom kiek nors susiję, bet raskit man vaiką, kuris nebūtų su jom susijęs, net neįsivaizduoju koks tada dažnumas yra laikomas sirgimo g.gif
*

tavo vietoj tiesiai sviesiai paklausciau kodel jums daromas yra jei visur ne? o gal vel istatymai pasikeite ir dabar visiems darys ...ka gali zinot...

o kiek jums metu? nes mantu daromas tik 7 metu vaikams pries revakcinacija...ar jus dar mazi?
Kinga
QUOTE(Rituska @ 2006 07 26, 09:31)
tavo vietoj tiesiai sviesiai paklausciau kodel jums daromas yra jei visur ne? o gal vel istatymai pasikeite ir dabar visiems darys ...ka gali zinot...

o kiek jums metu? nes mantu daromas tik 7 metu vaikams pries revakcinacija...ar jus dar mazi?
*

Sveikos,
Mes issimaudem po Mantu reakcijos, na ir paraudo. Nemencines plente padare nuotrauka, na nieko ir konsultacija po puses metu. Daktare pasake, kad galejo ikvepti kazkur tub. bakteriju... Gal kas zinote placiau ka visa tai reiskia?
Sirana
Pries mokykla sunui dare Mantu megini, skersmuo buvo 1 cm beveik, bet itariu, kad galejo paslapines but ta vieta. Issiunte i tub. dispanceri, ten kas pusmeti dabar reikia tikrintis, nes diagnoze - latentine tuberkuliozes infekcija.... Rugpjucio pabaigoje Mantu neparaudo, reakcijos nebuvo. Vaikas jau daugiau nei 1,5 metu jokia persalimo liga nesirgo, tai daktare tub. dispanceryje sako, kad nera ko bijot, tiesiog sekti reikia. Mano sesuo, pamenu, irgi vazinedavo i ta dispanseri kas puse metu - jau ten kai papuoli, tai ir varineji gan ilgai, nes gydytojai apsidrausti nori... Beje, pas sunu kudikysteje nesusiformavo randelis po skiepo. verysad.gif
Eziuke
labas! turiu problemą... mano vaikui neasirado dėmelio po tuberkuliozės skiepo, kurį daro dar gimdymo namuose. užvakar padarė Mantu mėginį, iš tapo aišku, kad jam ta vakcina neprigyjo. GAL KAM TAIP BUVO? Кai daktarės paklausėm, ką mums dabar daryti, sako NIEKO. bet man visai nelinksma bus visą gyvenimą drebėti dėl to, kad vaikas lengvai gali užsikrėsti ir pastoviai tikrintis... gal kas žino, gal skiepus daro ir vyresnėms vaikams?
banginukas
Su ta mantu reakcija ir as turejau problemu. Ne dabar, o pries daug metu, kai ja visiems darydavo smile.gif Ji man vis parausdavo. Gydytojai tikrindavo ir vis nieko nerasdavo ir galiausiai nusprende, kad as tiesiog busiu jai alergiska. Tad nenusiminkit mamytes, gal tiesiog ir jusu mazieji yra alergiski (aisku, jei yra rimta problema, nereikia su ja delsti ir isivaizduoti, kad nieko nera).
muminukas
QUOTE(Kinga @ 2007 08 01, 12:17)
Sveikos,
Mes issimaudem po Mantu reakcijos, na ir paraudo. Nemencines plente padare nuotrauka, na nieko ir konsultacija po puses metu. Daktare pasake, kad galejo ikvepti kazkur tub. bakteriju... Gal kas zinote placiau ka visa tai reiskia?
*

tub bakterijų turi daugiau negu pusė pasaulio žmonių. tiesiog reikia žiūrėti, kad nenusilptų vaikučio imuninė sistema. ir po pusės metų būtinai vėl pasitikrinti.
tbc- labai klastinga liga, veltui jos neįvertiname.
Sirana
QUOTE(muminukas @ 2008 02 11, 18:15)
tub bakterijų turi daugiau negu pusė pasaulio žmonių. tiesiog reikia žiūrėti, kad nenusilptų vaikučio imuninė sistema. ir po pusės metų būtinai vėl pasitikrinti.
tbc- labai klastinga liga, veltui jos neįvertiname.
*

Maniskiui vel paraudo Mantu daugiau nei 10 mm. verysad.gif
Svajūnė
Mums mantu darė vasario pradžioje, paraudo 5 mm. Gydytoja sakė kad norma. Draugų mergytei sausio gale darė mantu, tai jiems paraudo 11 mm. Bet jiems gydytoja sakė, kad gerai, nes jų TBC skiepo randelis didelis, o kai tas randelis didelis, tai būna kad parausta daugiau nei priklauso pagal normą. mirksiukas.gif
alfija
QUOTE(Sirana @ 2008 02 19, 10:13)
Maniskiui vel paraudo Mantu daugiau nei 10 mm.  verysad.gif
*

Ir visgi gal tai nėra TBC viražas g.gif . Reikia klausti gydytojo. O šiaip jau vadinamasis džiovos židinys gali būti ne tik plaučiuose, dar yra neviena džiovos forma. Iš dažniau pasitaikančių- inkstų ir kaulų.
Kamėja
Mums siandien darys Mantu megini, nes po TBC skiepo daryto GN susidare gumbelis blink.gif doh.gif Kazkaip neramu unsure.gif
Ar gali buti taip ,kad paskiepinus nuo tuberkuliozes gimdymo namuose vaika ja ir uzkrete? blink.gif blink.gif Ar as ne taip suprantu viska??? g.gif
Kamėja
Na va, mums paradaudo 8 mm, gydytoja sake, kad norma ir nera ko pergyventi clap.gif
vigai
QUOTE(Eziuke @ 2007 09 13, 10:22)
labas!  turiu problemą... mano vaikui neasirado dėmelio po tuberkuliozės skiepo, kurį daro dar gimdymo namuose. užvakar padarė Mantu mėginį, iš tapo aišku, kad jam ta vakcina neprigyjo. GAL KAM TAIP BUVO? Кai daktarės paklausėm, ką mums dabar daryti, sako NIEKO. bet man visai nelinksma bus visą gyvenimą drebėti dėl to, kad vaikas lengvai gali užsikrėsti ir pastoviai tikrintis... gal kas žino, gal skiepus daro ir vyresnėms vaikams?
*

Mano dukrai prieš 11 metų irgi jisai neatsirado randas, bet jau kelios gydytojos man pasakė, kad iš tų skiepų nelabai naudos - ligos per dešimtmečius mutuoja ir skiepai neapsaugo nuo jų. Nežinau ar teisybė, bet pakartotino skiepo niekas ir nedarė...
noli
dziaukites kuriu vk neprigijo skiepas,daug skaiciau straipsniu,pasirodo tas skiepas isvis neveiksmingas,daug saliu jo atsisake.o vat lietuva ne g.gif toliau trucija vaikus.
rositafoto
4u.gif
~Rasa~
QUOTE(noli @ 2008 11 27, 20:33)
dziaukites kuriu vk neprigijo skiepas,daug skaiciau straipsniu,pasirodo tas skiepas isvis neveiksmingas,daug saliu jo atsisake.o vat lietuva ne  g.gif toliau trucija vaikus.
*

plačiau ir konkrečiau prašom 4u.gif
dange
QUOTE(~Rasa~ @ 2008 11 28, 20:12)
plačiau ir konkrečiau prašom 4u.gif
*

Plačiau ir konkrečiau ko gero būtų taip: išsivysčiusios šalys, kuriose TBC endemiškumas yra vidutinis arba žemas, yra atsisakiusios BCG, kadangi skiepas neapsaugo nuo infekuotumo TB, tačiau sumažina diseminuotų formų riziką tarp kūdikių. Bet toliau vykdo rizikos grupių į kurias įeina emigrantai iš didelės rizikos šalių vakcinavimą.Gerais TBC kontrolės rodikliais Lietuva, deja, pasigirti negali mirksiukas.gif
Beje, nukrypstam nuo temos: temos pavadinimas Mantu mėginys ty diagnostikos metodas, o ne BCG skiepas mirksiukas.gif
noli
aciu,dange. bigsmile.gif
o del mantu meginio,gal kas zinot kokias medz leidzia,ji darant.dar nespejau paskaityt apie tai blush2.gif
TOCAMI
[quote=Letaa,2006 04 19, 15:49]
Jokių abejonių...tavo vaikeliui padarė tyrimą, nes to reikia.Paaiškinu- jei po skiepo gauto būnant leliuku nesusidaro imunitetas, jis gali bet kada užsikrėsti TBC.[color=blue]Tikrinami vaikai 6 m amžiaus prieš mokyklą- nes, pagal skiepų planą priklauso pakartotinas skiepijimas nuo tuberkuliozės.

užsikrėsti TBC gali ir skiepyti vaikai. o kai kurie būtent nuo TBC skiepo šia liga suserga.
Ingre31
Mums taip pat dare mantu megini, paraudo 14 mm, iskarto dave siuntima tirtis, sviete kelis kartus ir rado padidejusias plauciu saknis. Iskankino savaite laiko kol sulaukem atsakymo, taciau TBC nerado, sake kad gali raudonuoti nuo alergijos ir kitokiu priezasciu. Dabar liepe tikrintis po puses metu bigsmile.gif
oliwia77
QUOTE(vigai @ 2008 09 10, 11:46)
Mano dukrai prieš 11 metų irgi jisai neatsirado randas, bet jau kelios gydytojos man pasakė, kad iš tų skiepų nelabai naudos - ligos per dešimtmečius mutuoja ir skiepai neapsaugo nuo jų. Nežinau ar teisybė, bet pakartotino skiepo niekas ir nedarė...
*

Man irgi gydytoja sake, kad mutuoja ligu sukelejai ir skiepai visai neveiksmingi, todel daug yra serganciuju sia liga. Nes skiepai nepadeda
dange
QUOTE(oliwia77 @ 2009 03 23, 20:18)
Man irgi gydytoja sake, kad mutuoja ligu sukelejai ir skiepai visai neveiksmingi, todel daug yra serganciuju sia liga. Nes skiepai nepadeda
*

TBC sukėlėjo mutacijos labiausiai siejasi su jo atsparumu antituberkulioziniams vaistams, o ne su skiepo veiksmingumu mirksiukas.gif
sviesotamsa
Mano dukrai 6 metu prieš mokyklą dabar padarė Mantų meginį. Paraudo ir sukietejimas 12 mm. Siuntė pas ftiziatrą, tai plaučiai švarūs, bet gali būti įkvėpusi TBC bakterijų,nors tai tik spėjimas paskyrė 6 mėn gydymo vaistais kursą.
Tik man keista,kad jokių papildomų tyrimų neatlikinėja,tik gerk vaistus pusė metų,kurie,kaip sužinojau,turi neigiamą poveikį kepenims, regėjimui, klausai, dantims ir t.t. Todėl ieškosiu daugiau specialistų ir vaistus girdysiu tik tada,kai mane itikins,kad kito sprendimo negali būti.
Naminė
QUOTE(sviesotamsa @ 2009 03 23, 23:20)
Mano dukrai 6 metu prieš mokyklą dabar padarė Mantų meginį. Paraudo ir sukietejimas 12 mm. Siuntė pas ftiziatrą, tai plaučiai švarūs, bet gali būti įkvėpusi TBC bakterijų,nors tai tik spėjimas paskyrė 6 mėn gydymo vaistais kursą.
Tik man keista,kad jokių papildomų tyrimų neatlikinėja,tik gerk vaistus pusė metų,kurie,kaip sužinojau,turi neigiamą poveikį kepenims, regėjimui, klausai, dantims ir t.t. Todėl ieškosiu daugiau specialistų ir vaistus girdysiu tik tada,kai mane itikins,kad kito sprendimo negali būti.
*

Mano sunui 10mm,irgi buvom pas ftiziatrą,bet nieko nepaskyrė,tik po pusės metų vėl pasirodyt,į įskaitą įrašė...Darė plaučių rentgeną ir kraujo tyrimą.O tai kokie vaistai g.gif
dange
QUOTE(Naminė @ 2009 06 19, 19:22)
Mano sunui 10mm,irgi buvom pas ftiziatrą,bet nieko nepaskyrė,tik po pusės metų vėl pasirodyt,į įskaitą įrašė...Darė plaučių rentgeną ir kraujo tyrimą.O tai kokie vaistai g.gif
*

Prieštuberkulioziniai.
Terė
man įdomu ar šis tyrimas yra privalomas g.gif , nes mano sūnui jau 6,5 m buvom pas gyd pasiėmė išrašą kortelės mokyklai (bus pirmokėlis), bet apie šį tyrimo nei žodžio schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Sirana @ 2007 09 07, 15:05)
Beje, pas sunu kudikysteje nesusiformavo randelis po skiepo. verysad.gif
*

pas mano sūnų irgi nėra randelio schmoll.gif

QUOTE(vigai @ 2008 09 10, 10:46)
*

ir aš klausiau pas gyd, tai sakė, kad jei tikrai skiepijo, tai perskiepint šiais laikais nereikia g.gif
-ok-
Merginos,klausimelis toks:
pvz. siandien padare mantu-kada reike pas daktare nueiti parodyti ranka??? po 2 dienu???
Papildyta:
radau kad po 48-72 val reike eiti pas daktara, bet ar turi buti demele ar ne???? blush2.gif
daivosiukas5
QUOTE(~MILENA~ @ 2010 01 08, 19:33)
Merginos,klausimelis toks:
pvz. siandien padare mantu-kada reike pas daktare nueiti parodyti ranka???  po 2 dienu???
Papildyta:
radau kad po 48-72 val reike eiti pas daktara, bet ar turi buti demele ar ne???? blush2.gif
*

mes sendien daremes tai liepe ateit po triju dienu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.