Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 82 tema

Pajauta, su Gimtadieniu!

user posted image


QUOTE(martux @ 2012 06 21, 22:14)
Vargšas, nuvertintas Katkus. rolleyes.gif
Varge... unsure.gif

QUOTE(Jurzole @ 2012 06 22, 11:31)
g.gif  Panasu, kad "Brandos amzius" visgi paliko pedsaka tamstos sieloje, nes kaip ir jos herojus, vengi bet kokiu nauju isipareigojimu... hihihi.gif
***
As skaiciau tik "Brandos amziu", ir pacios knygos jokiu budu nepeikciau, kaip literaturos kurinio. Bet ten issakytos idejos man pasirode labai svetimos, o tas "laisves troskimas" - gerokai infantilus. Taip laisves troksta paaugliai, isivaizduodami, kad jei nebusi niekam isipareigojes, su niekuo susijes, tai busi laisvas. Kuo tai skiriasi nuo egoizmo? Ir ar tikrai tokios laisves privalumai (nepriklausomybe) yra didesni uz jos trukumus (vienisumas)?
Būtent! hihihi.gif
***
Kaip ir mano mintis perteikei. drinks_cheers.gif Tik aš gal nebūčiau taip švelniai apibūdinus, nes, panašiai kaip Gilužę, tarpais ėmė pyktis ir noras griebtis pančio ir išvaryt visus juos griovių kasti. lotuliukas.gif Kaip žinia, fizinis krūvis apvalo sąmonę ir skatina norą išlikti. lotuliukas.gif Marazmai savaime atsitraukia "į krūmus".

Visumoj įspūdis subtilus, daugiaprasmis. "Šleikštulys" pasirodė priimtinesnis, sukėlė daugiau apmąstymų ir emocijų. Manau, laikui bėgant skaitysiu/klausysiu ir kitus kūrinius. biggrin.gif

Skaitau Ura Faes "Ombra". Kol kas jokio įspūdžio. Iš XX amžiaus aukso fondo serijos norėtųsi kažko ryškesnio. g.gif

O dabar spėkit, kokio rašytojo knygą vėl klausau. lotuliukas.gif
Darausi nuobodi lotuliukas.gif http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2017890
Atsakyti
Pajauta, "saulėgrąža", smagių ir jaukių gimtadienių
user posted image
Atsakyti
Sveikinu "kaltininkes" cool.gif Turtingu geromis knygomis metu jums!
user posted image
Atsakyti
O, jau pasirodė pirmosios žinios apie ateinančių, 2013 metų Vilniaus knygų mugės svečius. smile.gif
Tyto alba savo facebook'e rašo:
Valio! Gavome žinią, kad Tahiras Shahas, skaitytojų pamėgtų knygų „Kalifo rūmai“ ir „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“ autorius, tikrai atvažiuos į 2013-ųjų metų knygų mugę. Afganų kilmės rašytojas patvirtino, jog šįkart jokie filmavimai nesutrukdys jam atvykti į Vilnių. Taigi, laikom kumščius, kad neįvyktų jokie force majeure[I]
http://www.facebook....eidyklatytoalba
Atsakyti
Pajauta, su gimtadieniu 4u.gif
QUOTE(Jurzole @ 2012 06 22, 11:52)
"Nezinojimas, ko nori" man is dalies buvo net labai suprantamas, erzino tik tas naivus (mano poziuriu) laisves supratimas. Labai suprantu, kad galima nenoreti susisaistyti isipareigojimais su "ne tuo" zmogum, "ne tuo" darbu ir kitokiais "ne tais" dalykais.  Ir kazi ar visada reiketu didziuotis pareigos padiktuotu sprendimu "pasielgti teisingai", paskui tempiant ta pareigos nasta, kuri kartinis gyvenima ir tau, ir tiems, del kuriu taip pasielgei. Bet kai bijoma bet kokiu isipareigojimu ir atsakomybes, nes juos prisiemes prarasi "laisve buti savimi"...  rolleyes.gif Gal nepasiseke sutikti zmogaus, del kurio noretusi prarasti dali tos mistines laisves, o gal tiesiog emocinis nesubrendimas neleidzia izvelgti, kad konkreciu atveju rizikuoti vis delto verta?  g.gif O gal as tiesiog nieko nesuprantu apie egzistencializma... biggrin.gif

drinks_cheers.gif
man atrodo, galiausiai toks paradoksas gaunas, kad taip bijodamas prarasti tą laisvę, jis galiausiai praranda galimybę gyventi taip, kaip norėtųsi. Nebe laisvė jam tarnauja, bet jis tarsi įkalintas baimės prarasti nors dalelę tos laisvės. Man patiko jo brolio mintys, kažkaip panašiai jis ir kalbėjo, jei gerai prisimenu.

"Uliso" neskaičiau, dar kokį dešimtmetį ir nežadėjau, bet gal dabar ir įdomu prie kolektyvo prisijungt būtų - kaip tik atostogos biggrin.gif

O skaičiau Rakel Liehu "Helene" - suomių dailininkės (19a. pab. - 20a. pr.) biografija. Įdomi knyga, apie meną, Paryžių, santykius su šeima, moterų menininkių draugystę, apie tai, ką reiškė būti moterim dailininke 20a. pradžioje.
Skaičiau norvegiškai, kažką radau, kad yra vertimas į anglų k.
Atsakyti
Sveikos blush2.gif pražuvelė namo parsirado 4u.gif
Jūsų nepamiršau,knygas stropiai kiek galimybės leido skaičiau,tik apie gėrius ir ne gėrius, nuograužas nerašiau. smile.gif

QUOTE(martux @ 2012 06 22, 17:01)
Pajauta, su Gimtadieniu!




QUOTE(groovy @ 2012 06 22, 17:17)
Pajauta, gražaus gimtadienio 4u.gif



QUOTE(Gemma @ 2012 06 22, 20:01)
Pajauta, su tortadieniu birthday.gif

user posted image



QUOTE(klopedija @ 2012 06 22, 20:30)
Pajauta, su Gimtadieniu!

user posted image


O dabar spėkit, kokio rašytojo knygą vėl klausau.  lotuliukas.gif
Darausi nuobodi lotuliukas.gif http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2017890 



QUOTE(Dolitlė @ 2012 06 22, 22:41)
Pajauta, "saulėgrąža", smagių ir jaukių gimtadienių
user posted image



QUOTE(langana @ 2012 06 22, 23:15)
Sveikinu "kaltininkes" cool.gif Turtingu geromis knygomis metu jums!
user posted image



Ačiū,ačiū visoms, kad manęs vis dar nepamirštat.O jums siunčiu visom po savo gamybos tortąbirthday.gif
Papildyta:
Saulėgrąža tave taip pat su gimtadieniu alc.gif biggrin.gif Švenčiam kartu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2012 06 21, 18:24)
Tai jau ne!  schmoll.gif  Vėl bus kaip su "Brandos amžiumi".  doh.gif  blush2.gif  Jei daug kas skaitys, daug kas ir nuomonę pareikš. O nepareikš, nereiks aiškintis, kodėl pažadų nevykdai. hihihi.gif
Užbėgant už akių, ketinu "Brandos amžių" skelbti asmenine gėda, nes perskaičiau ir nesurezgiau nė menko atsiliepimo, o agitavau kolektyviniam skaitymui ...  blush2.gif

lotuliukas.gif  drinks_cheers.gif


Klopedija, šiuo atžvilgiu mes draugės .Sarto "Brandos amžius" man tapo "nuograuža" nors balsavau už šią knygą aptarimui.
Ir vėl eilinį kartą matau knyginių skonių sutapimus.
Kada tai nusipirkau J.Krakauer "Į laukinį pasaulį",bac žiuriu klopedijos teigiamas įvertinimas.
Beje tik man ne gėda paskelbt "Brandos amžių" nuograuža, nes tuo metu turėjau ir skaičiau daug įdomesnes knygas.

Taigi viena iš mano gėrių smile.gif

J.Erlickas"Ateinu su šaukštu".
Smagu! Talentas neišbarstytas, taiklus gebėjimas susieti šių dienų aktualijas su liet folkloru , tautosaka, istorinėm asmenybėm, įpinant juodąjį humorą.
Vienas iš tokių pvz
"Nesirūpinkim"
"Ir kam mums tie elektros tiltai?
Į paskutinę kelionę vistiek su žvakėm išlydės
"

Šmaikštumas liejasi laisvai, kartais ir viena iš folkloro,klasikos, prozos eilutė taip taikliai dera ir įsipina į kontekstą.
O čia šiaip,nuotaikai pakelti smile.gif
"Svarbiausias dalykas"
Visi didieji atradimai yra susapnuojami, tik reikia nepatingėti daugaiu laiko praleisti lovoj.Aš stengiaus ir susapnavau periodinę lietuvių lentelę.Pagal ją galima apskaičiuoti visų lietuvių svorį ir svarbą, sužinoti, kam ir kiek priklauso , nustatyti, kur koks lietuvis turi būti, surasti lietuvius, kurių dar trūksta,ir pašalinti tuos, kurie jau atlieka.
Lentelė aiški kaip diena, ir man aišku, kad ji paaiškins viską, visiems ir- per amžius.
Ir aš regiu, kaip Lietuvoj visi lietuviai tampa laimingi, nes visipagaliau tvarkingai susidėlioja į savo vietas.

Vienu žodžiu patiko.

Kol kas tiek. 4u.gif O apie kitus gėrius ir nuograužas parašysiu sekmadienį.
Atsakyti
o, taip savaime ir "Brandos amžiaus" mini-aptarimas gavosi bigsmile.gif

QUOTE(sm2002 @ 2012 06 21, 10:27)
Tik skaitykle mano vos gyva, net metus nepasidziaugiau 

o kokia skaityklė ir kas jai atsitiko?

QUOTE(Gemma @ 2012 06 21, 10:49)

šita šita biggrin.gif

QUOTE(Jurzole @ 2012 06 21, 15:21)
O jei netycia visos iveiksim, ir ypac jei dar rasim ka intelektualaus pasakyti per aptarima, tai tada jau drasiai galesim pasivadinti literaturos snobu klubu...  lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif
Na ką, gal ir man reikia ieškoti "Uliso" ir bandyti skaityti be išnašų rolleyes.gif

QUOTE(Dolitlė @ 2012 06 22, 20:41)
Pajauta, "saulėgrąža", smagių ir jaukių gimtadienių

jungiuosi prie sveikinimų 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Pajauta, *saulėgrąža*, su gimtadieniu jus! 4u.gif

QUOTE(Helianta @ 2012 06 23, 09:04)
o, taip savaime ir "Brandos amžiaus" mini-aptarimas gavosi bigsmile.gif

Va va, ir as ta pati norejau sakyti biggrin.gif drinks_cheers.gif Geriau veliau negu niekad mirksiukas.gif Dar pagalvojau, gaila, kad Savune ir balta is musu kompanijos dingo - speju, kad jos kitokia nuomone butu pareiskusios (prisimenant diskusija apie "Dangaus prieglobsti") ax.gif

As siuo metu megaujuosi Henning Mankell "Klystkeliais" - vel toks geras tipiskas svediskas detektyvas, kuriame dominuoja ne "saudo-gaudo", o tiesiog policijos kasdienybe, kartais is paziuros nuobodoka, bet del to ne kiek ne maziau itraukianti.

Sia knyga pabaigus, bene tikrai "Uliso" reiks imtis? g.gif Ko tik zmogus nepadarysi del kompanijos... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2012 06 23, 11:15)
bene tikrai "Uliso" reiks imtis?  g.gif Ko tik zmogus nepadarysi del kompanijos...  lotuliukas.gif
Būsiu ne kompaneiska, klausysiu arba ne. hihihi.gif
Atostogos ant nosies, o per atostogas beveik neklausau, nepasitaiko "tuščio" laiko viešam transporte. Per atostogas gadinu akis. biggrin.gif
Atsakyti
Visas sukaktuvininkes su gimtadieniu 4u.gif


O "Ulisas" pirmas tomas jau išparduotas ir pakartoti leidimą neplanuoja, kadangi pirmam vertime yra klaidų, kurias dabar reikėtų taisyti, o niekas nenori to imtis ir tai ne ta knyga, kuri būti išperkama. Žodžiu per daug vargo ir pinigų, kad perleistų iš naujo. Taip bent jau man pasakojo kažkas iš leidėjų.
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2012 06 23, 13:54)
O "Ulisas" pirmas tomas jau išparduotas ir pakartoti leidimą neplanuoja,
Ačiūdie, yra mokančių en ir ru. biggrin.gif
Susidariau ne išankstinę nuomonę, kad rusiški vertimai gerokai brandesni, jei galima taip sakyti, nei lietuviški.
Atsakyti