Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuvos pilietybė

sveiki noriu paklausti gal kas zinote as su drauge noriu susirasyti ji yra rusijos piliete o as lietuvos bet dirbu ir gyvenu UK. ka daryti kad ji gautu lietuvos pilietybe ir galetu gyventi ir dirbti UK?
Atsakyti
Lietuvos pilietybe suteikiama gana sudetingai. Norint zmonai gauti lietuvos pilietybe, reikia 1. buti susituokus, 2. gyventi lietuvoje 5 ar tai net 10 metu, 3. zmonai reikes islaikyti lietuviu kalbos ir konstitucijos egzaminus.
zodziu, niekas greitai nesigauna... ir beto, ji tures atsisakyti savo rusijos pilietybes...
lengvesnis variantas butu, zmonai priduoti dokumentus UK del residency card pagal EU Treaty Rights freedom of movement. Jei lietuvis sutuoktinis UK dirba, ji gautu leidima gyventi kartu ir dirbti UK 5 metus (pradziai).
Manau, kad papildoma informacija galima butu gauti is Home Office.
Atsakyti
ar bus sunku viska sutvarkyti?
Atsakyti
mano situacija.: Esu ruse, busimas (tada) vyras LT. Man kad gauti LT pilietybe reikejo nueiti i LT ambasada, del pokalbio su konsulu, ten ir padeda sutvarkyti dokumentus, t.e. sako ka reikia daryti . Man reikejo visu tevu gim.liudijimus, savo, tevu santakos liud.,...isversti i lietuviu kalba ir su patvirtinti su notaru. Ambasadoj viskas uzpildai, dar foto reikia.Ir reikes sumoketi uz lt dokumenta. Tuo laiku kol dokumentai ambasada tvarke, as jau buvau LT, tik kas men. gryzdavau 1-2 dienai i RU, nes negalejau buti ilgiau nei 30 kalend.dienu. Ir po 3 men as gryzau is LT i RU, atejau i LT ambasada ir man atidave LT pasa. TAIP, TAIP ...PASA. (jegu bus idomu kodel taip greitai ir lengvai gavau is karto LT pilietybe, prasom per az tongue.gif lotuliukas.gif ). Dabar turiu 2 pilietybe RU ir LT.
Nerekejo man atsisakyti RU. Bet dabar, kai vaikai gime, mano vyrui negali atiduoti vaiku dokumentus (gimimo liud., pasa, kortele) be mano sutikimo ir parasa, kur as visur ir visada turiu parasyti kad as ne pries ir kad mano vaikai neturi 2 pilietybe. Siule cia, LT ir daznai, atsisakyti, bet as ne...man netrukdo gyventi.
Tai jusu 1 zingsnis turi buti...nueiti kartu (jegu imanoma) i LT ambasada bet kur, cia LT, RU, UK.
Atsakyti
mes tik liepa susituoksime ar gali ji eiti rusijoje y lt ambasada dabar ar dar palaukti?
Atsakyti
QUOTE(mindaugasltu @ 2012 05 10, 15:52)
sveiki noriu paklausti gal kas zinote as su drauge noriu susirasyti ji yra rusijos piliete o as lietuvos bet dirbu ir gyvenu UK. ka daryti kad ji gautu lietuvos pilietybe ir galetu gyventi ir dirbti UK?



Sveiki,

Esu nesenai susidūrusi su pilietybės gavimu ir studijuoju teisę. Pilietybę gauti įmanoma TIK dviem būdais: Po 7 metų nuo santuokos sudarymo su Lietuvos piliečiu ar 10 metų gyvenant Lietuvoje. Tai yra dviejų varianto kertinės sąlygos, joms esant priklausomai nuo gyvenimo Lietuvoje pagrindžiančio dokumento (laikino ar nuolatinio leidimo gyventi) yra kiti formalumai: egzaminai, juridino fakto įrodynėjimas, paraiškų teikimas etc. Iš esmės galėčiau pakonsultuoti ir pagelbėti- kreipkitės asmeniškai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(~MILENA~ @ 2012 05 23, 19:14)
mano situacija.:


Nepykit, bet labai jau keistai, kad taip greitai gavote pilietybe smile.gif Nebent buvo kazkokiu ypatingu nuopelnu ar kazko, kad gavote smile.gif
As turiu dvi drauges: viena is Rusijos, kita is baltarusijos, abi istekejusios uz Lietuviu ir tikrai negavo taip greit pilietybes, nors ir turi vaiku ir nekilnojamo turto Lietuvoje

Kiek man zinoma, tai pirmas dalykas, del ko tures kreiptis tai del leidimo gyventi Lietuvoje, kuris isduodamas metams laiko. Labai panasi kortele kaip musu tapatybes kortele, taip pat turi tureti tam tikra suma pinigu Lietuvos saskaitoje, zmonos butent vardu..Poto kreipiamasi i UK ambasada del vizos suteikimo. Anksciau jie kreipdavosi kasmet del vizos, bet pernais metais kreipesi i advokatus (rusu) cia UK ir jiems sutvarke 5metams viza. Siulyciau pasizvalgyti laikrasciuose rusu k, kur leidziami UK, ten yra keletas rusu firmu advokatu, kurie konsultuoja butent vizu klausimais ir padeda sutvarkyti. Dabar bijau pameluoti, kiek jiems uztruko kol lauke atsakymo g.gif apie 3-6men jei neklystu..
Zodziu, jei ir susituoksite Jusu zmonai vistiek reikes UK vizos, bet tik tiek kad ja lengviau gaus, nes Jus esate ES pilietis..o jei dar irodysite, kad turite pastovu darba tai tikrai nebus problemu ir ji gales dirbti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(~MILENA~ @ 2012 05 23, 21:14)
mano situacija.: Esu ruse,

Ir po 3 men as gryzau is LT i RU, atejau i LT ambasada ir man atidave LT pasa. TAIP, TAIP ...PASA. (jegu bus idomu kodel taip greitai ir lengvai gavau is karto LT pilietybe, prasom per az tongue.gif  lotuliukas.gif ).

Anokia cia paslaptis, irodet kilme ir gavot pasa mirksiukas.gif

QUOTE(rozeslasiukas @ 2012 06 19, 19:33)
Nepykit, bet labai jau keistai, kad taip greitai gavote pilietybe smile.gif Nebent buvo kazkokiu ypatingu nuopelnu ar kazko, kad gavote smile.gif

jokiu nuopelnu nereikia, jei irodo lietuviska kilme, kad pvz. senelis buvo tikras lietuvis, tremtinys ar pan. As asmeniskai pazistu lenkaite, kuri Lt apsigyveno su LT pasu, nes irode, kad jos mama Lenkijos lietuve (mamos tevai abu lietuviai).
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2012 06 19, 17:45)
Anokia cia paslaptis, irodet kilme ir gavot pasa mirksiukas.gif
jokiu nuopelnu nereikia, jei irodo lietuviska kilme, kad pvz. senelis buvo tikras lietuvis, tremtinys ar pan. As asmeniskai pazistu lenkaite, kuri Lt apsigyveno su LT pasu, nes irode, kad jos mama Lenkijos lietuve (mamos tevai abu lietuviai).


Nu va. cia jau kitas reikalas smile.gif Nes sakau, kad tikriems rusams nera taip paprasta gauti ta Lietuvos pilietybe, nors ir vaikai turi Lietuvos pilietybes, ir turtas Lietuvoje.. Ir dabar viena is mano tu draugiu ruosiasi laikyti Lietuviu kalbos egzamina, kuris butinas gaunant pilietybe smile.gif
Atsakyti
Aisku, kad nera taip paprasta ir neturi buti! Kas cia butu, jei pilietybes i kaire ir i desne dalintu?Zmogus turi jaust kazkoki risi su salim, kalbet jos kalba, o ne tik atlekei ir se tau pasas schmoll.gif (as cia ne tik apie LT pilietybe, apie visas)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 19 birželio 2012 - 21:15
Gal kas gali patarti ar gali zmogus turintis Latvijos pasa (alien), gauti Lietuvos piletybe,jei gime Liet., tevai ne Liet.pilieciai (nors ir gime Liet.)., mociute iki siuol gyvena Lietuv.
Atsakyti



QUOTE(Simpatiaska @ 2015 09 22, 10:23)
Gal kas gali patarti ar gali zmogus turintis Latvijos pasa (alien), gauti Lietuvos piletybe,jei gime Liet., tevai ne Liet.pilieciai (nors ir gime Liet.)., mociute iki siuol gyvena Lietuv.

Jei mociute lietuviu kilmes, tuomet galima. Kur zmogus gime, tai neturi itakos kas liecia LT piletybe. Bet jei pavyks irodyti, kad proteviai lietuviai, tuomet tai lengviausias budas.
Atsakyti