Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Jolete
QUOTE(ausra.ryte @ 2012 05 29, 20:33)
sveikos, rugstynes ir pas mane skyletos. siuo metu rytu Lietuvoje pila lietus su pertraukomis, bet visa pusdieni, griaudzia ir pabaigos nesimato. (bet ir sciogolevaite su reklama jau uzkniso ir apskritai panasu, kad forumas darosi panasus i reklamos sou, as tai cia ateinu tikrai ne del reklamos. kartais net pyktis ims, kai reklama isjungti pavyksta tik is kelinto karto - ziauru)
*

Lietumi aš džiaugiuosi bigsmile.gif atsibodo su laistytuvu lakstyti, ir sciogaliovaitė atsibodo rolleyes.gif
Robužėlė
QUOTE(ausra.ryte @ 2012 05 29, 20:33)
sveikos, rugstynes ir pas mane skyletos. siuo metu rytu Lietuvoje pila lietus su pertraukomis, bet visa pusdieni, griaudzia ir pabaigos nesimato. (bet ir sciogolevaite su reklama jau uzkniso ir apskritai panasu, kad forumas darosi panasus i reklamos sou, as tai cia ateinu tikrai ne del reklamos. kartais net pyktis ims, kai reklama isjungti pavyksta tik is kelinto karto - ziauru)
*

QUOTE(Juračiuks @ 2012 05 29, 20:44)
Sutinku. Ir man jau taip atsibodo išjunginėt, net paskaityt ramiai žmogus nebegali nieko  verysad.gif
*

apsilankykite šitoje temoje mirksiukas.gif
saintlina
QUOTE(Juračiuks @ 2012 05 29, 19:44)
Sutinku. Ir man jau taip atsibodo išjunginėt, net paskaityt ramiai žmogus nebegali nieko  verysad.gif
*

pas mane Mozilla FireFox naršyklė, parsisiunčiau reklamos programėlę reklamos blokavimui ir tiesiog mėgaujuos - nė vienos reklamos nematau.
Pasieškokit internete pagal savo naršykles, gal rasit smile.gif Operai tikrai mačiau, o Exploreriui nezinau, nemačiau - na, bet ir neieškojau.

Na va, Komilfo jau gatavai ir nukreipė, kur reikia thumbup.gif
ausra.ryte
QUOTE(Juračiuks @ 2012 05 29, 21:44)
*

nu blyn, kai pradejau atrasineti ir vel reklama ismete, jau vezi varo sitas s, tas telefonas man klaikus, o ziureti i ji pasirodo privalau, beveik prievole schmoll.gif
skaitinejau bendraminciuose esancia tema "sodyba", teen merginos atrado antireklamine programa, reiks bandyti ir man, nes nusibodo jau
Robužėlė
QUOTE(ausra.ryte @ 2012 05 29, 21:01)
teen merginos atrado antireklamine programa, reiks bandyti ir man, nes nusibodo jau
*

pasakiškas dalykas,nematau nei vienos reklamos schmoll.gif
Gaudvilė
QUOTE(Elar @ 2012 05 29, 19:18)
Stai mano braskiu sveciai:
*

česnakų ištrauka tokius išnaikinau prieš n metų 4u.gif

QUOTE(ausra.ryte @ 2012 05 29, 21:01)
nu blyn, kai pradejau atrasineti ir vel reklama ismete, jau vezi varo sitas s, tas telefonas man klaikus, o ziureti i ji pasirodo privalau, beveik prievole  schmoll.gif
skaitinejau bendraminciuose esancia tema "sodyba", teen merginos atrado antireklamine programa, reiks bandyti ir man, nes nusibodo jau
*

na ir kantrybė biggrin.gif Mozilla Firefox turbūt 10metų naudoju ir jokių reklamų nei programų papildomų blokavimui ieškot. Safari taip pat reklamų nemėto.
ausra.ryte
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 29, 22:10)
česnakų ištrauka tokius išnaikinau prieš n metų  4u.gif
na ir kantrybė  biggrin.gif Mozilla Firefox turbūt 10metų naudoju ir jokių reklamų nei programų papildomų blokavimui ieškot. Safari taip pat reklamų nemėto.
*

kai zmogus protingas, tai visais aspektais 4u.gif 4u.gif 4u.gif. zaviuosi, tokiais asmenimis 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Elar
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 29, 21:10)
česnakų ištrauka tokius išnaikinau prieš n metų  4u.gif
*

Aciu 4u.gif
Internete radau kazkoki recepta:
"Česnakų ištrauka gaminama šaltame vandenyje 12–24 val. laikant susmulkintas česnakų skilteles, skiriant 100 g česnakų 1 l vandens."
Taip ar kazkaip kitaip reiketu ja ruosti?

rytorasa
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 29, 21:10)
na ir kantrybė  biggrin.gif Mozilla Firefox turbūt 10metų naudoju ir jokių reklamų nei programų papildomų blokavimui ieškot. Safari taip pat reklamų nemėto.
*

kaip čia taip? g.gif Mozilla tikrai meta reklamas.. rolleyes.gif
saintlina
pas mane nemėto smile.gif Bet kažką dariau, jog blokuotų. Ką - nepamenu, bo labai seniai dariau g.gif Bet reklamos nė pėdsako.
rytorasa
QUOTE(saintlina @ 2012 05 29, 21:40)
pas mane nemėto  smile.gif  Bet kažką dariau, jog blokuotų. Ką - nepamenu, bo labai seniai dariau  g.gif  Bet reklamos nė pėdsako.
*

jeigu užblokavot, tai taip.. drinks_cheers.gif Bet buvo minėta, kad nereikia jokių blokavimo programų... g.gif
Gaudvilė
QUOTE(rytorasa @ 2012 05 29, 21:35)
kaip čia taip?  g.gif  Mozilla tikrai meta reklamas..  rolleyes.gif
*

nekrito tos reklamos ir jokių specialių programų Mozilla'i neieškojau. Bet jei automatiškai nustatymai nesigavo, tai be tų papildomų progsių tereikia nueiti į Priemonės->"Adblock Plus"->antroj pastraipoj nuimti visas varnas. Psio, jokių Ščiogolovaičių ir jokių Blackberry'ų 4u.gif
Gaudvilė
QUOTE(Elar @ 2012 05 29, 21:21)
Aciu  4u.gif
Internete radau kazkoki recepta:
"Česnakų ištrauka gaminama šaltame vandenyje 12–24 val. laikant susmulkintas česnakų skilteles, skiriant 100 g česnakų 1 l vandens."
Taip ar kazkaip kitaip reiketu ja ruosti?
*

manrods kiekis kiek per didelis 1ltr, bet turiu perspėt, kad reikia purškaliot gana dažnai. Vieno karto tikrai neužteks. Be to, reikia, kad bent 3-4 val po purškimo nelytų. Ir kiek pamenu, tai taip pat lietingas periodas buvo užėjęs, kai atsirado seilinės cikados. Tai šalia purškimo dar ir su vatos tamponėliu ėjau keliais ir nurinkinėjau wink.gif
Dzhine
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 30, 01:11)
nekrito tos reklamos ir jokių specialių programų Mozilla'i neieškojau. Bet jei automatiškai nustatymai nesigavo, tai be tų papildomų progsių tereikia nueiti į Priemonės->"Adblock Plus"->antroj pastraipoj nuimti visas varnas. Psio, jokių Ščiogolovaičių ir jokių Blackberry'ų  4u.gif
*

off topic: bet tas adblock yra papildinys, kuris siaip jau bazineje komplektacijoje nebuna. ji reik idiegti.
Gaudvilė
QUOTE(Dzhine @ 2012 05 30, 13:49)
off topic: bet tas adblock yra papildinys, kuris siaip jau bazineje komplektacijoje nebuna. ji reik idiegti.
*

remove'inau mozillą, atsisiunčiau naujai ir įdiegiau - yra tas AdBlock Plus bazinėj komplektacijoj. Kažkada seniai seniai reikėjo papildomai atsisiųst, bet bent jau prieš 1,5m tikrai nereikėjo.
Dzhine
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 30, 16:48)
remove'inau mozillą, atsisiunčiau naujai ir įdiegiau - yra tas AdBlock Plus bazinėj komplektacijoj. Kažkada seniai seniai reikėjo papildomai atsisiųst, bet bent jau prieš 1,5m tikrai nereikėjo.
*

Reiškia, seniau įdiegtai versijai atnaujinimai šito papildinio nepasiūlo.

Bet šiaip tai dėkui, kad papasakojai, ką ten daryti reikia, kad reklamų nebūtų smile.gif

Kada vėliausiai galima sėti morkas?
diasaja
QUOTE(Dzhine @ 2012 05 30, 18:25)

*

dar ir dabar galima, jeigu žiemos atsargoms mirksiukas.gif
Dzhine
QUOTE(diasaja @ 2012 05 30, 18:36)
dar ir dabar galima, jeigu žiemos atsargoms mirksiukas.gif
*

Ačiū. Tokią galimybę turėsiu tik už poros savičių. tikiuosi nebus per vėlu.
diasaja
QUOTE(Dzhine @ 2012 05 30, 18:45)
tikiuosi nebus per vėlu.
*

NEBUS. esu sėjusi tokiu laiku.
Gaudvilė
*

pernai liepos pradžioj sėjau TIP-TOP morkas čekų firmos, spėjo užaugti wink.gif
Jolete

*

Aš dar sėsiu ryt - poryt ax.gif
Zirzė
laba, norejau paklausti, ka butu galima pasodinti pavesingoje vietoje?
yra toks zemes lopinelis isdirbtas prie tvoros, ir niekaip nesugalvoju ka su juo daryti, ka jame galima auginti,gal galite patarti? 4u.gif
Inetux
Sveikos. Kokias daržoves dar galima sėti? Apsižiūrėjau, kad viena vaga tarp svogūnų tuščia likusi doh.gif
nute2
QUOTE(Inetux @ 2012 05 31, 15:56)
Sveikos. Kokias daržoves dar galima sėti? Apsižiūrėjau, kad viena vaga tarp svogūnų tuščia likusi doh.gif
*

Morkoms tarp svogūnų labai gerai

Inetux
QUOTE(nute2 @ 2012 05 31, 15:58)
Morkoms tarp svogūnų labai gerai
*

morkų jau esu pasisėjus 3 vagas,užteks biggrin.gif
Robužėlė
merginos ,bazilikai tik šiltnamije auga?ar galiu ir lauke kokią vietelę paskirti g.gif nes nemažai turiu ir šiltnami jau prikaišiojau ax.gif
Gaudvilė
QUOTE(*Komilfo* @ 2012 05 31, 17:18)
merginos ,bazilikai tik šiltnamije auga?ar galiu ir lauke kokią vietelę paskirti  g.gif nes nemažai turiu ir šiltnami jau prikaišiojau  ax.gif
*

Laivai gali lauke augint, tik dabar kelios dienos per vėsios jiems persodint. Dar po savaitės būtų puiku 4u.gif
Robužėlė
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 31, 17:22)
Laivai gali lauke augint, tik dabar kelios dienos per vėsios jiems persodint. Dar po savaitės būtų puiku  4u.gif
*

4u.gif ačiū 4u.gif
ingiote
Skaiciau, kad agurkai pavesi pakencia. Siemet po obelimi agirkus pasodinau, patirtimi tik rudeni galesiu pasidalinti.
Zirzė
QUOTE(ingiote @ 2012 06 01, 12:21)
Skaiciau, kad agurkai pavesi pakencia. Siemet po obelimi agirkus pasodinau, patirtimi tik rudeni galesiu pasidalinti.
*

as manyciau, akd tik dalini pavesi agurkai pakencia, nes ten tas patvorys istisai pavesingas, sviesos gauna tik anksti ryte, iki kokiu 9-10val, ir jau vakare, nuo 6 g.gif
diasaja
QUOTE(Inetux @ 2012 05 31, 17:10)
morkų jau esu pasisėjus 3 vagas,užteks biggrin.gif
*

tada sėčiau serenčius, medetkas ar prieskonius. Bus visapusiška nauda daržui thumbup.gif
Inetux
QUOTE(diasaja @ 2012 06 01, 16:24)
tada sėčiau serenčius, medetkas ar prieskonius. Bus visapusiška nauda daržui thumbup.gif
*

Serenčiai sėdi tarp kopūstų ir šalia bulvių, medetkom atskira vagelė išskirta ax.gif O jei šparagines pupeles g.gif Atrodo, visko ko reikia jau turiu, nieks į galvą nebešauna, o tučią vagą grieks palikt doh.gif
diasaja
QUOTE(Inetux @ 2012 06 01, 19:54)
*Serenčiai sėdi tarp kopūstų ir šalia bulvių, medetkom atskira vagelė išskirta ax.gif 
**o tučią vagą grieks palikt doh.gif
*

*šių augalų darže niekada nebus per daug mirksiukas.gif
**tai tada galima sėti bet ką. Padaryti miksą iš atlikusių sėklų. Tuščios dirvos nepatartina palikti.
Otaip
QUOTE(Inetux @ 2012 06 01, 19:54)
Serenčiai sėdi tarp kopūstų ir šalia bulvių, medetkom atskira vagelė išskirta ax.gif  O jei šparagines pupeles g.gif Atrodo, visko ko reikia jau turiu, nieks į galvą nebešauna, o tučią vagą grieks palikt doh.gif
*

*kaliaropės (jas galima kas 2 savaites sėt - kad šviežių turėt) - aš pirmais metais kai susėjau visas vienu kartu... nesuvalgėm, neišlaikėm... sumedėjo. Dabar jau mokinuos protingiau smile.gif
*ropė - savotiškas skonis - paįvairinmui sriubon dėdavau vietoj bulvių.
*margosios didžiosios pupos - vijoklinės tokios - reik pagaliukų kad jos lipt galėtų- skanuuuuu tongue.gif , vaikai pastoviai visas sriuboj išžvejoja.
*laiškiniai česnakai (nors jiem jau pastovią vietą parinkt reik) - man jie daaaug skaniau už paprastų svogūnų laiškus, anie man per aštrūs, o va laiškinio česnako - niam tongue.gif
Oi, man tik duokit lyšną žemės vagelę biggrin.gif

*dar prisiminiau - mėtų trijų rūšių užsisėjau - jau keli metai ir sau arbatom turim ir dalinam - laaabai thumbup.gif
*niu, irgi prieskonis, bet naudingas ir gražus - šalavijas. Arbata sergant kosuliu labai gerai, kojų vėsinamom-dezinfekcinėm vonelėm super.
* raudonėliu ar čiobreliais užsėt - žiemą visad savo . O čiobrelis man apskritai visur tinka - vištą kepant, mėsytes marinuojant, o kur jau ten arbatom thumbup.gif
Asese
Inetux, ir šparagines, ir paprastas pupeles dar gali sėti 4u.gif Man labai patinka paprastos pupelės - auginu jų daaaaug, patinka pupelių troškinys, čili sriuba su pupelėm wub.gif
Inetux
QUOTE(Otaip @ 2012 06 01, 19:07)

*kaliaropės (jas galima kas 2 savaites sėt - kad šviežių turėt) - aš pirmais metais kai susėjau visas vienu kartu... nesuvalgėm, neišlaikėm... sumedėjo. Dabar jau mokinuos protingiau smile.gif
*ropė - savotiškas skonis - paįvairinmui sriubon dėdavau vietoj bulvių.
*margosios didžiosios pupos - vijoklinės tokios - reik pagaliukų kad jos lipt galėtų- skanuuuuu  tongue.gif , vaikai pastoviai visas sriuboj išžvejoja.
*laiškiniai česnakai (nors jiem jau pastovią vietą parinkt reik) - man jie daaaug skaniau už paprastų svogūnų laiškus, anie man per aštrūs, o va laiškinio česnako - niam  tongue.gif
Oi, man tik duokit lyšną žemės vagelę  biggrin.gif
*

Labai ačiū už patarimus. Maniau,kad kaliaropėmir ropėm jau per vėlu thumbup.gif Margų pupų turiu, vaikai nevalgo, bet man tai laaaabai skanu, aplamai labai mėgstu pupeles essen.gif
Papildyta:
QUOTE(Otaip @ 2012 06 01, 19:07)
*dar prisiminiau - mėtų trijų rūšių užsisėjau - jau keli metai ir sau arbatom turim ir dalinam - laaabai  thumbup.gif
*niu, irgi prieskonis, bet naudingas ir gražus - šalavijas. Arbata sergant kosuliu labai gerai, kojų vėsinamom-dezinfekcinėm vonelėm super.
* raudonėliu ar čiobreliais užsėt - žiemą visad savo . O čiobrelis man apskritai visur tinka - vištą kepant, mėsytes marinuojant, o kur jau ten arbatom  thumbup.gif
*

Visuos šituos irgi turiu, prieskoniai, pas mane šiltnamio gale tupi biggrin.gif
Otaip
QUOTE(Asese @ 2012 06 01, 20:11)
Inetux, ir šparagines, ir paprastas pupeles dar gali sėti  4u.gif  Man labai patinka paprastos pupelės - auginu jų daaaaug, patinka pupelių troškinys, čili sriuba su pupelėm  wub.gif
*

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif .. viskas, apie čili paskaičius, seilė iki grindų...... lotuliukas.gif
Mes irgi - "pupeliniai". Aš ir troškinių prisidarau žiemai (sriubon po to tiesiai pilam), ir džiovinam, ir šaldom (šparagines čia) - essen.gif ..einu virtuvėn, ko tai nebesisėdi prie kompo.
Papildyta:
QUOTE(Inetux @ 2012 06 01, 20:16)
Visuos šituos irgi turiu, prieskoniai, pas mane šiltnamio gale tupi biggrin.gif
*

vyrui negalima to skaityt - laugh.gif man šiltnamio vos pomidorams užtenka, ir jau bandau įkalbinėt antram. o jei dar ten ką nors be šių daržovių įkišt... doh.gif - dabar šiltnamy visi tarpai salotom , špinatais užkišti, o dar morkos.. lotuliukas.gif niu, niekaip neužtenka ten niekam man vietos. Pas jus, matyt, ne vienas šiltnamis?
Aš sukišau šiuos prieskoniu gėlynan - šalavijo lapai labai gražūs forma, o ir žiedai liuks, čiobrelių smulkūs lapiukai irgi gražu, kol nežydi. Tik va mėtos - grobuonys bigsmile.gif - jas neinas su kuom nors drauge sodint - užgožia viską!
Inetux
QUOTE(Otaip @ 2012 06 01, 19:24)
vyrui negalima to skaityt -  laugh.gif man šiltnamio vos pomidorams užtenka, ir jau bandau įkalbinėt antram. o jei dar ten ką nors be šių daržovių įkišt...  doh.gif  - dabar šiltnamy visi tarpai salotom , špinatais užkišti, o dar morkos..  lotuliukas.gif  niu, niekaip neužtenka ten niekam man vietos. Pas jus, matyt, ne vienas šiltnamis?
Aš sukišau šiuos prieskoniu gėlynan - šalavijo lapai labai gražūs forma, o ir žiedai liuks, čiobrelių smulkūs lapiukai irgi gražu, kol nežydi. Tik va mėtos - grobuonys  bigsmile.gif  - jas neinas su kuom nors drauge sodint - užgožia viską!
*

Ne taip išsireiškiau biggrin.gif už šiltnamio galo, ne pačiame šiltnamyje, ten ir man norėtusi daugiau sukišt biggrin.gif
tany
pas mane zirniai labai prastai isdygo, gal del to kad velai sodinti ir per gyliai... galvoju ka dabar kartu prie ju dar galima pasodinti g.gif
Elar
Pas mane su zirniais ir sparaginem isvis nesamone siemet gaunasi sad.gif - pirmo sejimo zirniu puse seklu prasmego (i kurmio takus), antro sejimo irgi ne visi isdygo, plius atsirado namuose suo, kuris kelis nulauze gulinedamas doh.gif O sparagines apede (kelias iki saknu). Kita savaite eisiu dar karta bandyt atseti tuscias vietas.
tany
o dar nevelu zirnius seti? ant pakelio tai raso isvis III-IV menesi sodinti
Elar
QUOTE(tany @ 2012 06 02, 08:13)
o dar nevelu zirnius seti? ant pakelio tai raso isvis III-IV menesi sodinti
*

Pas mane irgi taip raso. Bet pabandyti galima.
Cia citata is interneto platybiu: "Kada sėti žirnius? Jei norite kiaurą vasarą turėti žaliųjų žirnelių, sėkite juos visą birželį, bet atminkite, kad vėliau pasėti žirneliai duoda mažesnį derlių."
http://www.sodininkyste.lt/birzelio-menesi...arze-ir-gelyne/

Pernai sejau viena karta -geguzes antroj pusej. Uzaugo gerai.
diasaja
QUOTE(tany @ 2012 06 02, 08:13)
o dar nevelu zirnius seti?
*

nežinau. Senieji daržininkai sako, kad per vėlu, nes kirminai užpuola. tačiau pabandyti galima-į tarpus dar garstyčių įberkite. gal bus viskas gerai mirksiukas.gif
Otaip
QUOTE(Elar @ 2012 06 02, 09:05)
Pas mane irgi taip raso. Bet pabandyti galima.
Cia citata is interneto platybiu: "Kada sėti žirnius? Jei norite kiaurą vasarą turėti žaliųjų žirnelių, sėkite juos visą birželį, bet atminkite, kad vėliau pasėti žirneliai duoda mažesnį derlių."
http://www.sodininkyste.lt/birzelio-menesi...arze-ir-gelyne/

Pernai sejau viena karta -geguzes antroj pusej. Uzaugo gerai.
*

drinks_cheers.gif taip, mes taip pat porą kart sėjam. Vėlesnis derlius labiau linkęs kirmyt tik kad. O šiaip - dar tikrai ne pabaiga žirnių sėjimo.
amarrile
Nusirove ridikai. Kadangi jie did=iavaisiau, eilutes pakankamai pla2ios,tarpuose susodinau svogunus,dabar jau sudygę.man visai patiko,kad dabar nereiks rupintis,ką tensodinti. o į tuščia vietą galima seti juoduosius ir baltuosius ridikus,manau...
Ambro
QUOTE(amarrile @ 2012 06 02, 13:06)
Nusirove ridikai. Kadangi jie did=iavaisiau, eilutes pakankamai pla2ios,tarpuose susodinau svogunus,dabar jau sudygę.man visai patiko,kad dabar nereiks rupintis,ką tensodinti. o į tuščia vietą galima seti juoduosius ir baltuosius ridikus,manau...
*

Kaip skonis juodųjų? g.gif Rašo, kad birželį kaip tik jau glaima sėt, nusipirkau sėklų pabandymui smile.gif
Inetux
QUOTE(Ambro @ 2012 06 02, 12:57)
Kaip skonis juodųjų? g.gif Rašo, kad birželį kaip tik jau glaima sėt, nusipirkau sėklų pabandymui smile.gif
*

Juodojo ridiko sultys su medu, nepakeičiamas vaistas nuo kosulio mirksiukas.gif
kristinkag
QUOTE(diasaja @ 2012 06 02, 09:06)
nežinau. Senieji daržininkai sako, kad per vėlu, nes kirminai užpuola. tačiau pabandyti galima-į tarpus dar garstyčių įberkite. gal bus viskas gerai mirksiukas.gif
*

Kad kirminai nepultu turi jiems buti dregna kol digs ir kiek paaugs, as veliau pasejus dengiau agro plevele ir buvo tik vienas kitas kirminukas 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Otaip @ 2012 06 02, 11:43)
drinks_cheers.gif  taip, mes taip pat porą kart sėjam. Vėlesnis derlius labiau linkęs kirmyt tik kad. O šiaip  - dar tikrai ne pabaiga žirnių sėjimo.
*

rike
Pas mus siuo metu su ledukais lyja sad.gif Ot vasaros pradzia
Rūta Mėta
QUOTE(Ambro @ 2012 06 02, 13:57)
*

Aš vienais metais sėjau birželio pradžioj, tai visi į žyduolius išėjo. Anyta sėjo daug vėliau, rudenį gana vėlai nuėmė, tai puikiausi užaugo g.gif Skanūs jie man wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.