Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

Kažką ne taip supratai mirksiukas.gif Grambuoliai šaknų nekramto, medžių lapus taip patvarko, kad anie nuogi lieka. O štai šaknis lervos kramto ir dar kaip. Net ir 5 metų medelių, krūmų šaknis taip apniamnioja, kad augalas žuva.

Kas dėl česnakų sodinimo gylio, tai nurodyti cm skirti priesmėlio dirvai, priemolio/molio kiek mažesnis. Nebe reikalo toks gylis, todėl, kad žiemą nebūtų iškilnoti sėjinukai. 4u.gif


Lora, mulčiuosi ar nea, grambuolio lervų nei padaugės, nei sumažės. Gali susidaryti įspūdis, kad apmažėjo, nes dirvoje iki išsiritant vabalui lerva gyvena berods 4 metus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 28, 15:19)
Kažką ne taip supratai  mirksiukas.gif Grambuoliai šaknų nekramto, medžių lapus taip patvarko, kad anie nuogi lieka. O štai šaknis lervos kramto ir dar kaip. Net ir 5 metų medelių, krūmų šaknis taip apniamnioja, kad augalas žuva.

smile.gif tai suaugę skraidantys lapus graužia, o lervos ėda šaknis. Jei gerai atsimenu, jis taip ir sakė: jei dirvoj daug negyvos organikos, lervos neužkabina gyvų augalų šaknų. Kadangi medžių nelabai kas mulčiuoja, tai ir graužia šaknis 4u.gif

O dėl česnakų iškilnojimo dėkui, kad parašei- dabar žinosiu, jei tik eis sukišti, tai grūsiu kuo giliau. Nors nelabai jie to šalčio ir bijo, būna, kad numetu šalia lysvės netinkamus sodinimui, o jie pavasarį sėkmingai suleidžia šaknis ir auga, ant komposto krūvos dažnai numetu, tai dabar ten miškas laiškų smile.gif
Atsakyti
Tada kodel daugelyje vietu akcentuoja butent gera zemes idirbima, rekomenduoja purenti ?
Man tik salotas kol kas naikina. Nes radau vystantcia guzele, pakeliu- ogi ten ant saknu likuciu tas nenaudelis. Pakapsciau aplink ir doh.gif . Dar uzsiplikysiu metu ir melisu, visokiu pernyksciu likuciu, gal rasiu dar pelyno. Negi as jais, bent dalinai, neatsikratysiu.

Bet butent ta vieta mulciuota treti metai is eiles? Pernai tiek nebuvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lora11: 28 gegužės 2012 - 13:38
QUOTE(Lora11 @ 2012 05 28, 15:37)
Tada kodel daugelyje vietu akcentuoja butent gera zemes idirbima, rekomenduoja purenti ?
Man tik salotas  kol kas naikina. Nes radau vystantcia guzele, pakeliu- ogi ten ant saknu likuciu tas nenaudelis. Pakapsciau aplink ir doh.gif . Dar uzsiplikysiu metu ir melisu, visokiu pernyksciu likuciu, gal rasiu dar pelyno. Negi as jais, bent dalinai, neatsikratysiu.

Bet butent ta vieta mulciuota treti metai is eiles? Pernai tiek nebuvo.

Man irgi įdomu, kaip yra su tais kirmėlais:) Pernai apgraužė nemulčiuotų braškių kelis jaunus kerus, šiemet ten jau storai primulčiuota, pernai pradėjau, šiemet papaildžiau mulčą, nenuvyto nė vienas, nors lervų toj vietoj tikrai yra, visai šalia avietės, suaugę tupi po aviečių lapais, matyt, prideda kiaušinių, nes kai už tvoros sodinom eglių gyvatvorę, būtent ties avietėmis iš velėnos išsiversdavo kirminai.

pernai draugė sodino laukuose daržoves, toje vietoje buvo išverstas iš rudens mėšlas, sakė, kad purendama rado daug lervų, surinko, tačiau burokėlius sugraužė beveik visiškai. Pirkosi rudenį, o mums, kaimietėms, pirkti morkas ir burokėlius bei braškes (apie bulves net nekalbu)yra labai baisus dalykas, sąžinė neleidžia lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lora11 @ 2012 05 28, 12:03)
Yra tabako pirkti kur prekiauja pypkemis, cigarais ir pan. Tokia spec.parduotuvele. Kazkada maciau Norfoj prie cigareciu. Kaip  blokai supresuoti. Dabar seniai buvau , negaliu patikslint ar dar buna.
As irgi pasejau specialiai dabar. Jei veikia, tai bent bus budas bent kiek ju apmazint
Jei niekam nekliutu, reikia kanapiu sodint. O gal ir kanapiu nuoviras nepatiktu? Dar kieciu ir metu nemegsta. O gal metu pasodint?
http://www.audrone.s...p?page=kenkejai

Kai pririnkau beveik kibira to brudo, as jau pasiruosusi mest mulciavima doh.gif Vargsi, dirbsi ir tuos dykaduonius maitinsi.


O kaip tik vakar gavau mėtų daigelių reikės prikaišiot tenais biggrin.gif Aš tai jau sapnuoju tą bjaurastį blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 28, 09:58)
Žieminiai sodinami rugsėjo-spalio mėn., 15cm gylyje, vasariniai - pavasarį.

Maksiminiai auga non-stop'u tarp braškių ir pomidorų/paprikų - kai auginami apsaugai, tai bele kada įkišu ir jokių problemų. Tiesa, šį sezoną lelijinis lapgraužis vis kėsinasi, bet tai renku vabalus nuo lelijų ir tuo pačiu nuo česnakų.


O tai čia vieni ir tie patys česnakai, galima sodint ir rudenį, ir pavasarį? g.gif Visą galvą kišt ar skiltelėmis?
ax.gif

QUOTE(Elar @ 2012 05 28, 10:15)
O kas galetu buti toks nedidelis agurko seklos formos zalsvas permatomas gyvis? Pradzioj maniau, kad prispjaudyta ant braskiu koteliu, bet is arciau apziurejus pamaciau, kad ten kazkoks gyvis tose "seilese" juda  blink.gif
Jei lietutis nenuplove eisiu pabandysiu dar surast ir nufotografuoti.


Pas mane ant serbentų tokių radau unsure.gif Kai paklausiau žinančių, sakė Valktis - grybelis.


QUOTE(jolituxxx @ 2012 05 28, 15:43)
O kaip tik vakar gavau mėtų daigelių reikės prikaišiot tenais  biggrin.gif  Aš tai jau sapnuoju tą bjaurastį  blink.gif


tfu tfu tfu... pas mus nėra tokių "grožių" doh.gif

Pirkau žurnalą "Sodo kraitė", mat pamačiau temas apie braškes ir vynuoges smile.gif Sakau vynuogių reikės užsiveist, tik dar neatrenku, kokių noriu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 05 28, 14:50)
[color=darkviolet]
O tai čia vieni ir tie patys česnakai, galima sodint ir rudenį, ir pavasarį?

ne, ne tie patys:)
Atsakyti
QUOTE(užsklanda @ 2012 05 28, 15:52)
ne, ne tie patys:)

Kaip žinot perkant pvz, Maximoj? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 05 28, 17:00)
Kaip žinot perkant pvz, Maximoj? g.gif

Geriau yra pirkti pas bobutes turguj, vasarinių smulkesnės galvos, skiltelės irgi, atspalvis alyvinis. Žieminiai būna su mėlynu atspalviu, galvos stambios. Žieminių galėčiau atsiųsti kelias galvas kad ir aš, negaila smile.gif tik reiktų parašyti asmeniškai, priminti 4u.gif
Atsakyti
merginos, ketvirtadieniui šalnų žada doh.gif ar dengt tuos didžiuosius svogūnus?
Atsakyti
QUOTE(be rėmų @ 2012 05 28, 14:32)
smile.gif tai suaugę skraidantys lapus graužia, o lervos ėda šaknis. Jei gerai atsimenu, jis taip ir sakė: jei dirvoj daug negyvos organikos, lervos neužkabina gyvų augalų šaknų. Kadangi medžių nelabai kas mulčiuoja, tai ir graužia šaknis  4u.gif

aa, tuomet aš ne taip supratau 4u.gif Tarp kitko, avietes, vaiskrūmius taip pat mulčiuoju, bet kiekvieną pavasarį nulinksta po keletą jaunų ūglių wink.gif

QUOTE(Lora11 @ 2012 05 28, 14:37)
Tada kodel daugelyje vietu akcentuoja butent gera zemes idirbima, rekomenduoja purenti ?

pats įdirbimas ir purenimas nesunaikins lervų. Tradiciškai rekomenduoja sukasti ir tiesiog jas išrinkti, nes sezono metu lervos esti 10-15cm gylyje.
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2012 05 28, 18:49)
merginos, ketvirtadieniui šalnų žada doh.gif  ar dengt tuos didžiuosius svogūnus?


įtariu, kad reiktų. Bet nedengsiu, nes plėvelės tiek nebeturiu doh.gif Arbūzus reiks klot trim sluoksniais.. o dar braškynas.. uogos turbūt puikiai nušąla? O dar arbūzų mamikė nuo dūšios pasisodino.
Belieka tik tikėtis, kad šalnos mano daržo nepasieks.
Atsakyti