Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

QUOTE(be rėmų @ 2012 06 05, 16:48)
Dabar rimtai, turiu šiltnamyje bėdą, antri metai. Kol nebuvo mulčiuojama, tol nebuvo šitų vikšrų. Pirmoj eilėj patvarko salotas, vakar sutvarkė arbūzą, pernai nuėdė rudeniop pasodintus agurkų lapus, kai išsirovė pomidorai, nuo mulčo saujom rinkau. Kas čia per zarazos, gal kuri pažįstat ir kaip su jais susitarti gražiuoju, kar žemyn galva nereiktų kabint unsure.gif

dėjau kiton temon nuorodą - paganykit akis - panašu į lapgraužių vikšrus : http://tt.ibt.lt/v/i.../chrysomelidae/
Papildyta:
QUOTE(Ex @ 2012 06 05, 17:17)
kaži, senas, aklas, suvažinėtas gaidys netinka?... g.gif  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif
dar geriau: http://tv.delfi.lt/video/FnWky5JS/
aprašymas: "Vienas menininkas savo negyvą katiną, žuvusį po automobilio ratais, pavertė skraidančiu sraigtasparniu. Olandas Bartas Jansenas pirmiausia padarė katino Orville`o iškamšą, o tada, pasikonsultavęs su radijo bangomis valdomų sraigtasparnių ekspertu, prie kiekvienos gyvūno letenos pritaisė propelerius. Katinas, kuris buvo pavadintas aviacijos pionieriaus Orville`o Wrighto vardu, dabar tapo meno kūriniu. „Orvilkopteris“ šiuo metu eksponuojamas meno festivalyje „Kunstrai“ Amsterdame." - paskraidini palei medžius su racija - ir paukščiai iš dvigubo netikėtumo širdies priepuolį gaus lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2012 06 04, 10:14)
Nu tu matai kaip...  g.gif o as kiekvienu varneniuku ir zvirbliu dziaugiuosi, ziuredama, kaip jie po mano lysves kuiciasi, inkilu si pavasari vyrus  uzvijau visur prikilnot. Net katems po kaklu varpelius suorganizavau, nes nusibodo plunksnas rankioti. O cia pasirodo potencialus pavojus. Kazkaip iki siol neuzkabino dar mano braskiu, nors tiesiai po ju inkilais noksta  g.gif ar cia mano varnenai kulturingesni kazkokie, ar braskes prastos?


Kažkada teko gyventi kaime, tai pas mus būdavo gal kokie 8 inkilai varnėnams, tai tie varnėnai mums nuostolių nepadarydavo, bet kaimynų daržus patvarkydavo, išpešiodavo dygstančius svogūniukus, kitus daigiukus, kurie panašūs į lendančias iš žemės kirmėles, nulesdavo uogas, kaimynai nelabai būdavo patenkinti mūsų gyventojais, tai sakau jie gal "saviem" nuostolių nedaro lotuliukas.gif Bet va žvirbliai tai trešnes ir vyšnias nulesdavo, dar kažkokie kėkštai ar tai strazdai, nelabai aš jų skiriu, žodžiu stambesni paukščiai nei varnėnai, labai puldavo tas uogas ir jie pulkais skraidydavo g.gif
Papildyta:
Kaip jums pekino kopūstai suka gūžes? Man iš 9 vienetų tik 2 susiprotėjo sukti kažką panašaus į gūžes, kiti sužydo tai lapus suvartojom, o pačius teko išmesti doh.gif O tie 2 auga šiltnamyje už pomidorų, sakyčiau labiau pavėsiukas jiems, o kurie sužydo gaudavo daugiau šviesos unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolituxxx: 05 birželio 2012 - 17:43
mano pekiniečiai auga lauke po plėvele-didelės gražios salotos, gužių nenori sukti schmoll.gif
Atsakyti
Pekino gūžių ir aš nesulaukiau. Lapai tai dideli tokie labai užaugo, bet šiurkštūs ir spygliuoti g.gif Nevalgiau schmoll.gif
Atsakyti
Pas mus irgi buvo šiurkštūs tų sužydėjusių lapai, bet surizikavau ir pamaišius su kitom salotom, grietine visai nesijautė to šiurkštumo ir buvo skanu smile.gif dabar bus matyt kas gausis iš tų kur bando kažką sukti, bet jau lapai skylėti, šliužai aptarkavo, ir pelenus barščiau ir vistiek kažlaip įsigudrino juos ėst doh.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 06 05, 19:06)
Pas mus irgi buvo šiurkštūs tų sužydėjusių lapai, bet surizikavau ir pamaišius su kitom salotom, grietine visai nesijautė to šiurkštumo ir buvo skanu  smile.gif dabar bus matyt kas gausis iš tų kur bando kažką sukti, bet jau lapai skylėti, šliužai aptarkavo, ir pelenus barščiau ir vistiek kažlaip įsigudrino juos ėst  doh.gif


pabandykite nupurkšti pelyno žolės nuoviru, tai nepatinka kirminams.
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 06 05, 18:31)
Kažkada teko gyventi kaime, tai pas mus būdavo gal kokie 8 inkilai varnėnams, tai tie varnėnai mums nuostolių nepadarydavo, bet kaimynų daržus patvarkydavo,


Čia gal toks pat atvejis kaip ir su kiaunėm. Jos gi irgi nieko nedaro tam kieme, kuriame turi lizdą. biggrin.gif Zbitkų savo kieme negalima.
QUOTE(Neris @ 2012 06 05, 19:32)
pabandykite nupurkšti pelyno žolės nuoviru, tai nepatinka kirminams.

Va, to tai nežinojau., aš pati mėgstu pelyno arbatėlę pilvo problemoms spręst, tai pasidalinsiu ir su kirmėliukais. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2012 06 05, 18:43)
aš pati mėgstu pelyno arbatėlę pilvo problemoms spręst, tai pasidalinsiu ir su kirmėliukais.  biggrin.gif


teisingai, tegu ir kirmėliukams pilvelių problemos išsisprendžia - daugiau daržo gėrybių į juos tilps biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 06 05, 18:31)
Kaip jums pekino kopūstai suka gūžes? Man iš 9 vienetų tik 2 susiprotėjo sukti kažką panašaus į gūžes, kiti sužydo tai lapus suvartojom, o pačius teko išmesti doh.gif O tie 2 auga šiltnamyje už pomidorų, sakyčiau labiau pavėsiukas jiems, o kurie sužydo gaudavo daugiau šviesos  unsure.gif

As kazkada klausiau pazystamos darzininkes kuri augina pardavimui, tai sake kad juos reik tankiai sodinti tada suka galvas, va cia dar parasyta kad galvas suka esant vesesniam orui +15-+22 silumos http://www.seklos.lt...opustai/page:1#
Atsakyti
QUOTE(Neris @ 2012 06 05, 18:32)
pabandykite nupurkšti pelyno žolės nuoviru, tai nepatinka kirminams.


Ačiū už patarimą, reikės gal pro kaimą kokį prasukt, kad prisiskint unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(kristinkag @ 2012 06 05, 19:08)
As kazkada klausiau pazystamos darzininkes kuri augina pardavimui, tai sake kad juos reik tankiai sodinti tada suka galvas, va cia dar parasyta kad galvas suka esant vesesniam orui +15-+22 silumos http://www.seklos.lt...opustai/page:1#


Kad tankiai tai gali būt, kol jie augo neišpikiuoti tol nežydėjo, tik išpikiavau ir amen pradėjo leisti žiedus doh.gif reikės gal nuo vasaros vidurio pasisėti dar jų g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 06 05, 18:31)
pas mus būdavo gal kokie 8 inkilai varnėnams, tai tie varnėnai mums nuostolių nepadarydavo, bet kaimynų daržus patvarkydavo, tai sakau jie gal "saviem" nuostolių nedaro  lotuliukas.gif

ajajaaai.. pavasarį pamiršau varnėnams nugaras raudonais dažais patepliot, kad atskirčiau, mano jis, ar ne mano.. doh.gif biggrin.gif

QUOTE(saintlina @ 2012 06 05, 19:48)
teisingai, tegu ir kirmėliukams pilvelių problemos išsisprendžia - daugiau daržo gėrybių į juos tilps  biggrin.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 05 25, 11:17)
Kad pas mus nėra intensyviai rūkančių, aš nerukau, vyrui tik kai užplaukia surūko, tai kol prikaupčiau tų nuorūkų, jau viskas būtų nuėsta  doh.gif O kažin čili koks nuoviras gal irgi tiktų?  g.gif Tik pirmųjų čilių gaila tokiam reikalui naudot...

taigi tabako miltelių būna parduoti.Juos ir naudokit
Atsakyti