Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

QUOTE(*Aukse* @ 2012 05 23, 16:45)
zeme turi buti isdirbta? koks mulco storis mazdaug turi ant to kartono gulti? kada taip galima uzmulciavus sodinti viska ? g.gif  blush2.gif  su kartonu dar nebandzius, tai smalsu.

Ne, tik nusijoviau žolę trimeriu, tada tiesiau kartoną ir pyliau žoliapjove surinktą žolę, pyliau taip, kad užsidengtų kartonas, paskui dar kelis sykius kartojau, visokias žoles nurautas sumesdavau, tai po mėnesio atkėlus kartoną varputis matėsi išgeltęs, atsirado sliekų ir tt. Ten aš norėjau apie šilauoges pasidaryti mulčiuotą plotą, bet užėjo broilerių armija, patvarkė mano mulčą, šilauoges nulesė, tuom viskas ir baigėsi, bet ir šiemet toje vietoje varpučio dar nėra, neatžėlė. Kada galima sodinti? Galima iš sykio, aš vakar taip pievoje sodinau cukinijas ir moliūgus, šian žadu sodinti arbūzus g.gif tiesiog išsikasi duobę pievoj, ten dedi jei nori perpuvusio mėšlo ar komposto, suskvarbai, sodini, o aplink kloji kartoną ir dedi ant viršaus mulčą. Pasiskaitykit daugiau temoje apie mulčiavimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(be rėmų @ 2012 05 23, 15:55)
Ne, tik nusijoviau žolę trimeriu, tada tiesiau kartoną ir pyliau žoliapjove surinktą žolę, pyliau taip, kad užsidengtų kartonas, paskui dar kelis sykius kartojau, visokias žoles nurautas sumesdavau, tai po mėnesio atkėlus kartoną varputis matėsi išgeltęs, atsirado sliekų ir tt. Ten aš norėjau apie šilauoges pasidaryti mulčiuotą plotą, bet užėjo broilerių armija, patvarkė mano mulčą, šilauoges nulesė, tuom viskas ir baigėsi, bet ir šiemet toje vietoje varpučio dar nėra, neatžėlė. Kada galima sodinti? Galima iš sykio, aš vakar taip pievoje sodinau cukinijas ir moliūgus, šian žadu sodinti arbūzus g.gif tiesiog išsikasi duobę pievoj, ten dedi jei nori perpuvusio mėšlo ar komposto, suskvarbai, sodini, o aplink kloji kartoną ir dedi ant viršaus mulčą. Pasiskaitykit daugiau  temoje apie mulčiavimą 4u.gif

nu kaip idomiai bigsmile.gif butinai reiks placiau apie tai pasiskaityti. siemet gal jau ir nespesiu pasinaudoti, bet kitamet labai pravers drinks_cheers.gif dekui 4u.gif
Atsakyti
Ambro, žole braškes, avietes mulčiavau mirksiukas.gif
Atsakyti
negana to, kad jau kuris laikas iš daržo ir šiltnamio neišlendu, tai prie viso to dar reiks pradėti tokius štai laistytuvus gamintis lotuliukas.gif
http://petrasdargis....iai-laistytuvai
žadu į šiltnamį pakaišioti g.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 05 23, 14:18)
optimiste  biggrin.gif  Pavirsine dalis supus, ale saknys tai liks. O ju bent gabalelis jei lieka, vos rades proga visu groziu atzelia.
Pas mane pro braskiu plevele virsun lindo, plevele pradure  doh.gif  Vienas plotas buvo dengtas tokia polietilenine, kur apacioj juoda, virsuj balta. Po ja, atrodytu, jei ir butu kokia zolyte, susust turetu. Kurgi - varputis be sazines grauzimo plevele pradures augo.

teko girdet kad i varputyna negalima bulviu sodint, nes iauga i pacius bulviu gumbus saknys, kazin cia juokas ar rimtai?
Pas mane mulciuoti zirniukai visu grazumu zydi ir jau ankstyciu yra. Daugiau ner kuo pasigirt, tiesa kaimynai jau ekskursijas tuoj prades organizuot i mano darziuka to mulco ziuret biggrin.gif kiek atvaziuoju vis randu koki patvory stovinti akis ismeigusi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Algyte @ 2012 05 24, 07:57)
teko girdet kad i varputyna negalima bulviu sodint, nes iauga i pacius bulviu gumbus saknys, kazin cia juokas ar rimtai?



rimtai. Tikrai kiaurai bulvę perauga.
Atsakyti
tikrai negalima bulvių sodint, nes kai iškasi randi per bulvę persismeigusią šaknį(pati išbandžius blush2.gif )
Atsakyti
ax.gif šiltnamy morkas sieju per visą šiltnamio ilgį palei kraštą, kur plėvelė - thumbup.gif niekam ten jos nemaišo ir puikiausios užauga - foto esu dejus mulčiavimo temon.
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2012 05 24, 09:56)
tikrai negalima bulvių sodint, nes kai iškasi randi per bulvę persismeigusią šaknį(pati išbandžius blush2.gif )

galima, negalima, o ka daryti unsure.gif sodinam, auga. ne grazuoles, bet vis savo ax.gif
Atsakyti
tai sodinam ir mes, tik žemę stengiamės išdirbt taip, kad to varpučio kuo mažiau būtų.
Atsakyti
QUOTE(be rėmų @ 2012 05 23, 15:26)
reikia kartoną kloti ant žemės ir tada dėti mulčą. Pernai pati tuo įsitikinau, tikrai išnyksta.


Anksti pavasarį klojau kartoną, dėjau mėšlo, pernai metų supuvusį lauke gulintį šieną, pernykščius lapus. Kai atėjo laikas sodint/sėt daržoves, kartonas buvo pilnai suiręs, po juo matėsi puri žemė. Toj vietoj jau auga mano pasodinti su indeliais agurkai ir praeitą savaitgalį pasėtos pupelės.

QUOTE(*Aukse* @ 2012 05 23, 15:45)
zeme turi buti isdirbta? koks mulco storis mazdaug turi ant to kartono gulti? kada taip galima uzmulciavus sodinti viska ? g.gif  blush2.gif  su kartonu dar nebandzius, tai smalsu.


Ruošiu naujas lysves, tai vakar vėl klojau kartoną ir klojau savaitgalį pjauta jau apdžiuvusia žole, tokį nemažą sluoksnį rolleyes.gif Žadu taip per vasarą ir dėt, dėt... smile.gif Rudeniop, galvoju gal nuimš mulčių ir sukast žemę g.gif Manau vis tiek lengviau bus, nei dabar, kai šaknų sluoksnis susipynęs per sprindį unsure.gif Mat buvo pieva, avietynas... doh.gif

QUOTE(jurginėlis @ 2012 05 23, 17:11)
Ambro, žole braškes, avietes  mulčiavau mirksiukas.gif


Ačiū 4u.gif

QUOTE(Algyte @ 2012 05 24, 08:57)
teko girdet kad i varputyna negalima bulviu sodint, nes iauga i pacius bulviu gumbus saknys, kazin cia juokas ar rimtai?
Pas mane mulciuoti zirniukai visu grazumu zydi ir jau ankstyciu yra. Daugiau ner kuo pasigirt, tiesa kaimynai jau ekskursijas tuoj prades organizuot i mano darziuka to mulco ziuret biggrin.gif kiek atvaziuoju vis randu koki patvory stovinti akis ismeigusi smile.gif

Nu va... Kaip tik ten ir sodinau doh.gif
Atsakyti
ką daryti su šilnamyje augančiais špinatais, visi kai šoko į viršų, ir žiedynus krauna, nespėju skinti, ir lapeliai jau kartoki. Ar juos išrauti ir į kompostą ar dar kažko iš jų galima tikėtis? g.gif
Lauke auginu rukola, taip gražiai augo, jau lapeliai kokių 4 cm, o prieš porą dienų žiūriu, kad jie visi kaip sušaudyti, tokiom mažytėm skylutėm, blink.gif kas juos taip galėjo sudirbti ir ar dar galiu jiems padėti?
Atsakyti