Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

yess.gif nors kazkur pataikiau! laugh.gif
Svogunus sodinau geguzes viduryje (zinojau kad iki Stasiniu palaukt reikia).
O del laikymo baiminausi, nes garaze laikiau pora menesiu, maniau per silta jiems bus jau pabaigoj, o pasirodo gerai padariau smile.gif
Kolkas nesiruosia zydeti maniskiai schmoll.gif (tfu tfu tfu)
Atsakyti
Na, pasakykit man apie tuos svogunus - vis skaitau cia apie ziedus; ir pas mane, aisku, yra buve zyduoliu. Bet, tarkim, tie svogunai kur pernai liko pasimete lysveje, graziausius laiskus nuo pavasario augino, dabar vienas is ju zieda isleido, tai nutariau mesti lauk, bet isrovus radau tokia vaikisko kumstuko dydzio graziausia galva. Nors, teoriskai, tai suprantu galvu buti neturetu? Ar cia dar koks kitas blogis slypi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 19 birželio 2012 - 13:52
QUOTE(Profit @ 2012 06 19, 12:11)
o kaip šaldote? Nebuna po to košė?

Pirmakart saldziau, tai dar nezinau, kaip bus rolleyes.gif bet jei ir kose, tai nieko tokio, i salotas vistiek nedesiu, daugiau i troskinius, sriubas, padazus.

O saldau paprastai - nukarpau lapelius nuo stiebu, nuplaunu, ir sudejus i plastikinius indelius dedu i saldymo kamera 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 06 19, 12:48)
Ir sėjinukų negalima vėsiai laikyt iki išsodinimo  4u.gif

Na kur tie sejinukai buvo laikyti, nezinau, pirkau Maximoj, namie jau jie gulejo siltai rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(rytorasa @ 2012 06 19, 12:26)
nuo seno žinoma, kad svogūnų sodinti anksčiau kaip gegužės 7-9 d neverta, nes jie pašala ir vėliau sužydi. Aš vadovaujuosi ta taisykle ir žiedų nebūna.. rolleyes.gif

Tai kad geguzes 7-9 d.irgi yra geguzes pradzia ax.gif Na tikslios dienos nepamenu, bet pradzioj, nes paskui laukiau geguzes vidurio, kad paseti moliugus, pupeles, cukinijas ir pan.

Reiks kitamet veliau sodint svogunus, aciu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(mot99 @ 2012 06 19, 14:21)
Na, pasakykit man apie tuos svogunus - vis skaitau cia apie ziedus; ir pas mane, aisku, yra buve zyduoliu. Bet, tarkim, tie svogunai kur pernai liko pasimete lysveje, graziausius laiskus nuo pavasario augino, dabar vienas is ju zieda isleido, tai nutariau mesti lauk, bet isrovus radau tokia vaikisko kumstuko dydzio graziausia galva. Nors, teoriskai, tai suprantu galvu buti neturetu? Ar cia dar koks kitas blogis slypi?

kiek zinau, tai jei zydi,tiesiog nebus galvu
Atsakyti
padėkite kas žinote 4u.gif
kažin kas apsėdo mano žiedinius kopūstus g.gif Kas kelios dienos iš po nakties gražuolis vešlus kopūstas pavirsta nuvytusia daržove. Lapai neapgriaužti. Galvojau gal nudžiūvo, bet žemė drėgna, ir daryk tu tokiam ką nori, nebeatsigauna. schmoll.gif Pora iškapsčiau, ieškojau gal kokia grambuolė įsikibusi, bet radau apie šaknis tik pora mažučių sliekiukų, negi tie kopūstais maitinasi blink.gif Ir vieno šaknis iš apačios kaip įplėšta..Jei tokiais tempais toliau, liksiu be kopūstų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(gratira @ 2012 06 19, 16:06)
padėkite kas žinote  4u.gif
kažin kas apsėdo mano žiedinius kopūstus g.gif Kas kelios dienos iš po nakties gražuolis vešlus kopūstas pavirsta nuvytusia daržove. Lapai neapgriaužti. Galvojau gal nudžiūvo, bet žemė drėgna, ir daryk tu tokiam ką nori, nebeatsigauna.  schmoll.gif Pora iškapsčiau, ieškojau gal kokia grambuolė įsikibusi, bet radau apie šaknis tik pora mažučių sliekiukų, negi tie kopūstais maitinasi blink.gif Ir vieno šaknis iš apačios kaip įplėšta..Jei tokiais tempais toliau, liksiu be kopūstų unsure.gif



Laba diena,
manau, kad tai kurklio darbas g.gif
Atsakyti
QUOTE(paszaga @ 2012 06 19, 15:12)
Laba diena,
manau, kad tai kurklio darbas  g.gif

rimtai ? blink.gif Pažiūrėjau foto, nepastebėjau tokių savo darže. Ko jis tada nepuola gūžinių nei kaliaropių. O jei..., ką daryti? Ir kurmį turiu, varo per daržus, o žiedinia po vieną miršta... unsure.gif
Atsakyti
Sveikos. Kaip jūsų iš sėklikių sėti svogūnai auga? Mano tai visai neauga verysad.gif . Gal kas nuotraukytę įmestumėt, kaip jie dabar atrodo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Inga:) @ 2012 06 19, 15:37)
Sveikos. Kaip jūsų iš sėklikių sėti svogūnai auga? Mano tai visai neauga verysad.gif . Gal kas nuotraukytę įmestumėt, kaip jie dabar atrodo  ax.gif

Pas mane auga, tik pries fotografuojant reik nuravet biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sbo @ 2012 06 19, 15:02)
Tai kad geguzes 7-9 d.irgi yra geguzes pradzia  ax.gif  Na tikslios dienos nepamenu, bet pradzioj, nes paskui laukiau geguzes vidurio, kad paseti moliugus, pupeles, cukinijas ir pan.

Reiks kitamet veliau sodint svogunus, aciu  4u.gif


aš nesakiau, kad anksti pasodinot, šiaip parašiau, gal kas nežino.. smile.gif Skubėti su svogūnų sodinimu tikrai neverta.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Inga:) @ 2012 06 19, 15:37)
Sveikos. Kaip jūsų iš sėklikių sėti svogūnai auga? Mano tai visai neauga verysad.gif . Gal kas nuotraukytę įmestumėt, kaip jie dabar atrodo  ax.gif


Mano ir nepasakyčiau, kad galiūnai.Šiltnamy truputį pasodinau, tai didesni jie , bet lauke - schmoll.gif

Om ir su česnakai pas mane bėda . Niekad nesu auginusi,daugiau jų, tik kelis įkišdavau tarp braškių. O šiemet eilę sukišau - iš kaimo davė, bet kažko geltonuoja jie. Jau ir kalio permanganatu praeitą savaitę palaisčiau, bet vistiek ššš...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juračiuks: 19 birželio 2012 - 17:36
QUOTE(mot99 @ 2012 06 19, 13:21)
Na, pasakykit man apie tuos svogunus - vis skaitau cia apie ziedus; ir pas mane, aisku, yra buve zyduoliu. Bet, tarkim, tie svogunai kur pernai liko pasimete lysveje, graziausius laiskus nuo pavasario augino, dabar vienas is ju zieda isleido, tai nutariau mesti lauk, bet isrovus radau tokia vaikisko kumstuko dydzio graziausia galva. Nors, teoriskai, tai suprantu galvu buti neturetu? Ar cia dar koks kitas blogis slypi?

Na, kodel blogis? Visu pirma, nesumedejusi zyduoli galima pakepinti, tikrai skanu. Pernyksciai, kad ir vienagalviai svogunai pasodinti ar pasilike lysveje jau augina ne viena, o kelias galvutes - viena gali buti zyduolis - o kitos - visai normalios. Jeigu pas mane atsiranda zyduolis (ne tik ant uzsilikusiu pernyksciu, bet ir simet is sejinuku pasodintu), paprastai israunu visa kruma ir jis keliauja i keptuve - puikus priedas prie bulviu, ypac jaunu. Skanaus, nors tai jau ne i tema blush2.gif
Atsakyti
vargu,ar išauginsit svogūnus taip,kad nebutų žieduoliu. Atrenku juos kasdama ir sunaudoju konservavimui..tiek ir bedos.Žydėjimui valios neduodam,išlaužom,kaip ir česnakus.pirkdamas sodinukus juk nepasirinksi,kaip jie praleido žiemą doh.gif
Kad ir geltonuoja česnakai,vistiek užaugs,ner ko labai sukti galvos schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 19 birželio 2012 - 18:37