Įkraunama...
Įkraunama...

Jokių košelių :)

QUOTE(sena pažįstama @ 2013 01 17, 05:35)
Visi skrandininkai is daktaru velniu gauna, kad per mazai kramto maista, o cia bedanciui kudikiui is viso paduodama didziausi kasniai ir dziaugiamasi, kad jis ryja staciais kasniais, reikia tik ziureti, kad nepaspringtu doh.gif

Kadangi esu maciusi drauges vaika maitinama siuo principu, tai tikrai neatrodo, kad vaikas didelius kasnius kieto maisto rytu... darzoves buna labai minkstai isgarintos, vaikas atsikanda maza kasniuka ir ilgai trina ji burnoje--- tikrai jokiu kietu gabalu skrandin nenukeliauja. Aisku, negaliu garantuoti uz visus siuo principu maitinamus, pati jo dar neibandziau, bet manau sia baime reiketu atmesti. Savo vaika maitinsiu siuo budu. Pasiskaicius apie visus sio maitinimo pliusus, plius matant, koks laimingas vaikas buna pats tyrinedamas skoniu pasauli, vietoj to kad issiziot ateinant saukstukui neaiskios spalvos mases, uzsiciauti, nuryti, vel issizioti... kazkaip net klausimu nekyla kuri metoda rinktis.
Atsakyti
Del paspringimo- skaiciau idomu straipsni, pasirodo, koselemis maitinami vaikai paspringsta vos rade koki gabaliuka kietesni, nes jie ipratinti tiesiog ryti, be jokiu kramtymo. Del to koselemis maitinantys tevai nesupranta, kaip vaikas gali nepaspringti. O BLW budu vaikai pirmiausia ismoksta isideti i burna tinkama kieki maisto, jei per didelis isspjauti, istyrineti ji burnoje, "pakramtyti" dantenomis iki tol, kol nebus baisu ji ryti, jei bando ryti per dideli iskoseti, atryti. Taigi, nespringsta daugiau nei iprastai.

Ir siaip, kiek skaiciau tyrimu apie BLW (kuriu labai nedaug, taipogi nedaug apie maitinima koselemis), tai jokiu problemu nesukelia normaliai beisvystanciam vaikui, sudetingiau su letesniais, ligotais, tingesniais vaikais, kuriems po 5 minuciu visas tas valgymo reiklas gali atsibosti- bet gi tevai turi sveiko proto, jei mato, kad vaikas nepavalgo, duos koseles ar dar ko, badu gi nemarins. Arba matant, kad vaikas nevalgo jokio gelezies turincio maisto is lekstes, ras kokia nors iseiti. Kaip visada, sveikas protas svarbiausia.

Atsakyti
o geras biggrin.gif tai vadinasi aš naudojausi šiuo metodu iš tingėjimo nieko apie jį nežinodama smile.gif Tik gal ne iš kart o nuo kokių 8 mėnesių..tiesiog pastebėjau kad be problemu trina dantenom musu maistą, aišku ne visą.
Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2013 01 17, 14:01)
Mūsiškiui iš dalies tinka tas metodas, kaip jau rašiau, pačiam šaukštu darbuotis nelabai sekasi, nes baisiai rūpi keturkojį draugelį pavaišint.



Siulau duoti pasipraktikuoti su saukstuku. Po to jums paciai bus lengviau nes jis isitreniruos ir gales pats (su laiku) kose kabinti. BWL metodas rekomenduoja duoti vaikui paciam kaip iseina valgyti. Nes jei jus kartais maitinate pati, tai pagal juos jus kartais "pasitikite", kartais ne savo vaiku smile.gif

Papildyta:
QUOTE(applejuice @ 2013 01 17, 15:17)
Pasiskaicius apie visus sio maitinimo pliusus, plius matant, koks laimingas vaikas buna pats tyrinedamas skoniu pasauli, vietoj to kad issiziot ateinant saukstukui neaiskios spalvos mases, uzsiciauti, nuryti,  vel issizioti... kazkaip net klausimu nekyla kuri metoda rinktis.


Ir tikrai jie megaujasi ir skanauja viska is eiles smile.gif
Mano dukra (6 metai jau) uzaugusi su kosemis to nepatyre, todel yra didele nevalgiuke ir turedavo problemu su skrandziu, nes po kosiu eros nemokejo vaikas kramtyti normaliai.
O kiek as tu slykstiniu kosiu ismeciau, nes nevalge ...

Senos mociutes pasakoja, kad seniau kudikiai kai tik galedavo sedeti valge ta ka ir visa seima. Niekas nieko jiems netryne ir nemakalavo.
Atsakyti
Smagu, kad aptikau tokią temą smile.gif Apie BLW sužinojau prieš kokį pusmetį ir supratau, kad tai kaip tai, ko man reikėjo, nes labai jau nepatiko man košes virt biggrin.gif Todėl po 5 mėn. pamažu ir aš dalinsiuos savo įspūdžiais, o kol kas tyliau paskaitinėsiu temą smile.gif


P.S. ir aišku būtų smagu iš skeptikų sulaukti pagarbos, nes tema visgi neskamba "ką manote?" mirksiukas.gif O ir tie skeptiški manymai dažniausiai būna vieną frazę pasigavus, visai neįsigilinus į esmę 4u.gif

P.P.S. ir iš tiesų, kokia čia naujovė - senovė visiška biggrin.gif kaip ir kūdikių maitinimas mamos pienu, kaip ir gimdymas namie, kaip ir vaikų nešiojimas. Visi šie dalykai egzistavo daugybę metų ir tik per praeitą amžių buvo išstumti naujų madų, tik kausimas, ar tikrai tai buvo visiems į naudą smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Justesea: 17 sausio 2013 - 20:15
QUOTE(Justesea @ 2013 01 17, 20:13)

P.P.S. ir iš tiesų, kokia čia naujovė - senovė visiška biggrin.gif kaip ir kūdikių maitinimas mamos pienu, kaip ir gimdymas namie, kaip ir vaikų nešiojimas. Visi šie dalykai egzistavo daugybę metų ir tik per praeitą amžių buvo išstumti naujų madų, tik kausimas, ar tikrai tai buvo visiems į naudą smile.gif


Ir as kaip tik sedau parasyti panasiu eiluciu. Smagu kad taip sklandziai mane aplenkete wink.gif
Papildyta:
QUOTE(Doremina @ 2012 12 22, 15:09)
Kaip kada su tuo pienu. Būna dienų, kai, matyt, nepatinka, ką pagaminau blush2.gif , tai dažnai prašo pienuko. Pavyzdžiui, šiandien taip yra. O kitom dienom tai MP geria tikrai nedaug, pavalgo jo kaip reikiant tik naktį.


BLW isvertus reikstu, kad kudikis vadovauja nujunkymui. T.y. ji turite matinti savo pienu kiek tik jis nori ir kada nori. Su maistu jis kol kas tik susipazysta ir yra visai normalu, kad buna dienu, kai nieko nevalgo. Kadangi kieta maista, kaip ir mamos piena (zindomo kudikio nepriversite zysti jei jis to nenori) valgo tik kada nori ir kiek nori.
Netgi maisto produktus kudikiai pasirenka ko jiem tuo metu reikia labiausiai (is jusu pasiulytu).
Jei koks maistas nepatiko, tai dar nereiskia, kad nepatiks veliau.

Atsisakyti valgyti gali ir del beprasidedancios ligos (pvz. persalimas), nes maistui virskinti reik daug energijos, o ja tuomet kudikis mobilizuoja kovai su infekcija. Dar gali buti dantukai bedygstantis. Tuomet sunku kieta maista valgyti del skausmo.
Atsakyti
sveikos,
aš apie BLW sužinojau gal prieš pusmetį, FB pasitaikė norvegiškas BLW puslapis, tai prisijungiau. Bet nebaisiai aktyvus jis, o ir man netaip aktualu, vaikai išaugo iš kūdikėlių amžiaus. Nors šiaip nemažai principų taikiau ir savo dukroms, net nežinodama šito termino - tiesiog žiūrėjau, kas joms tinka ir patinka :)abi nelabai mėgo tų tyrių, tai man blenderiuoti du šaukštus daržovienės beviltiškas reikalas atrodė..

Vyresnioji gana anksti pradėjo kramtyti, tai daviau neblenderiuotą maistą. O ir oficialiuose norvegų puslapiuose teigiama, kad maždaug nuo 8mėn. kūdikiui reiktų duoti atskiras daržoves, kad matytų formą, spalvą, tekstūrą. Mažoji labai spjaudė bet kokius stambesnius gumuliukus košėje, bet mielai valgė makaronus arba kitą normalų maistą, virtas morkas, brokolius ir pan. Ir seselė patarė nuo jų pradėti, negrūst visko į košę, kad mokytųsi vaikas kramtyti.
Atsakyti
As irgi jungiuosi prie BLW salininkiu. Apie si metoda pirma kart isgirdau pries pora menesiu. Perskaiciau knyga ir emiau laukt savo sunaus 6 men. sukakties. Kol kas dar tik savaitele, kaip bandom ir turiu pasakyt, kad skaitant knyga viskas atrode lengviau smile.gif Na bet dar tik pradzia.
O pradejom mes nuo avokado. Supjausciau as ji grezineliais, kad sunus galetu patogiai paimt i ranka. Tai iskart visa ir susigrudo i burna. Aisku viska isspjove, tada jau maziau susigrudo ir pradejo kazka burnoj malt. Blogiausia, kad situs pirmus kasnius mate mano vyras, tai jis sedejo kaip ant adatu, pasiruoses bet kuria minute dirbtini kvepavima daryt smile.gif Bet neprireike smile.gif O jau po poros valandu valgymo rezultatai pasimate sauskelnese - viskas buvo zalia smile.gif
Per savaite sunus dar spejo paragauti garuose virtos kriauses, obuolio ir saldzios bulves. O kai ryte sau issiviriau aviziniu dribsniu koses, tai pakabinau saukstuka ir padaviau sunui i ranka, tai net nezinau, ar kas i burna pateko. Kol kas labiausiai siuo metodu dziaugiasi musu suo. Jam tai tikra fiesta ant grindu.
Tai tokie ispudziai kol kas. Suprantama, kad sis metodas sulauke cia kritikos, bet kai perskaiciau knyga, tikrai nematau jokiu argumentu, kodel vaiko taip reiktu nemaitint. Juk jam riesutu nieks nesiulo! Kaip knygoj raso - maistas turi buti toks kad lengva butu sutrinti tarp pirstu. As matau, ka mano sunus isspjauna - tai jau buna sutrinti gabaliukai, aisku, tai nera tirele, bet normaliai burnoj sutrintas maistas.
Siaip abejojanciom, bet nenusistaciusioms pries siulau babyleadweaning.com foruma. Na ir pabaigai negaliu nepasidalinti: http://www.youtube.c...;v=X2h5Lwm3_gw#!
Atsakyti
[quote=Rudeninė,2013 01 17, 19:20]
Siulau duoti pasipraktikuoti su saukstuku. Po to jums paciai bus lengviau nes jis isitreniruos ir gales pats (su laiku) kose kabinti. BWL metodas rekomenduoja duoti vaikui paciam kaip iseina valgyti. Nes jei jus kartais maitinate pati, tai pagal juos jus kartais "pasitikite", kartais ne savo vaiku smile.gif

Ačiū už patarimą. Bandom dabar su šaukštuku. Man tai kažkoks stebuklas, kad jis PATS sau į burną pataiko smile.gif Atsisėdu priešais ant grindų, šuo automatiškai lieka man kažkur už nugaros, mažius nebemato to maldaujančio žvilgsnio, ir šaukštas keliauja link burnos thumbup.gif

Senos mociutes pasakoja, kad seniau kudikiai kai tik galedavo sedeti valge ta ka ir visa seima. Niekas nieko jiems netryne ir nemakalavo.

Ne tik senos močiutės. Klausiau savo mamos, tai ji nei man, nei broliams nedarė atskirai košių. Valgėme tą patį, ką ir visi. Dar foto parodė, kur aš, gal kokių aštuonių mėnesių, sėdžiu mamai ant kelių ir žvejoju šaukštu po lėkštę, o visi aplink savo kalbom užsiėmę.


[quote=Rudeninė,2013 01 17, 21:36]
BLW isvertus reikstu, kad kudikis vadovauja nujunkymui. T.y. ji turite matinti savo pienu kiek tik jis nori ir kada nori. Su maistu jis kol kas tik susipazysta ir yra visai normalu, kad buna dienu, kai nieko nevalgo. Kadangi kieta maista, kaip ir mamos piena (zindomo kudikio nepriversite zysti jei jis to nenori) valgo tik kada nori ir kiek nori.
Netgi maisto produktus kudikiai pasirenka ko jiem tuo metu reikia labiausiai (is jusu pasiulytu).
Jei koks maistas nepatiko, tai dar nereiskia, kad nepatiks veliau.

Atsisakyti valgyti gali ir del beprasidedancios ligos (pvz. persalimas), nes maistui virskinti reik daug energijos, o ja tuomet kudikis mobilizuoja kovai su infekcija. Dar gali buti dantukai bedygstantis. Tuomet sunku kieta maista valgyti del skausmo.

Mažiui kaip tik dygsta pirmieji dantukai. Trys iškart doh.gif Tai apetitas paprastėjęs, dažniau prašo mp. Niekad neribojau, nestačiau į rėmus, neriboju ir dabar. Kaip jūs ir rašote, jis pats vadovauja mp reikalui.


[quote=Jellicle,2013 01 18, 05:26]
Kol kas labiausiai siuo metodu dziaugiasi musu suo. Jam tai tikra fiesta ant grindu.

thumbup.gif Mūsiškis šunelis išmoko naują komandą- Nukrito, surink. Čia kai jau mažis pavalgęs būna.

Atsakyti
Sveikos smile.gif
na noiu ir as prie jusu pisijungti smile.gif Apie si metoda isgirdau pries kelias savaites, niekaip nezinojau kaip jis vadinasi ir netiketai radau sia tema. Vis ieskau informacijos apie papildoma maitinima ir visas tas koses ir nezinau kodel vis nerandu atsakymu ir aiskumo del tu kosiu, vis atrodo kazkas ne taip, o kas negaliu paaiskinti. Ir dabar kai vis daugiau skaitineju apie BWL pati sirdis sako kad taip yra teisingiau ir kazkaip aiskiau, naturaliau primaitinti kudikeli:) tiksliau leisti susipazinti su maistu, gal tas zodis primaitinimas cia nelabai tinka smile.gif
Tiesa pasakius dar nedristu duoti suneliui paciam grauzti morka, bandziau tik obuoli, bet kai atsikando didziausia gabala issigandau ir atemiau. Vis del to paspringimo... ir va naturaliai kyla klausimas tad noriu pasitikslinti ar jusu vaikeliai patys savarankiskai sedejo kai davete patiems i ranka kazka paragauti? Maniskis dar nesedi, todel ir bijau paspringimo... Kol kas pati ji primaitinu darzoviu kosyte, jam labai patinka smile.gif galvoju palaukti kada pats ismoks sedeti ir tada jau duoti netinta maista i rankyte smile.gif Ka manote?
Atsakyti
Man gal drąsiau būtų duoti labai minkštai išvirtos daržovės gabaliuką, kuris burnytėj iškart pats pavirstų į košę smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 02 06, 16:19)
Man gal drąsiau būtų duoti labai minkštai išvirtos daržovės gabaliuką, kuris burnytėj iškart pats pavirstų į košę smile.gif

bet as tai taip ir supratau kad bent jau pradzioje tai ir reikia duoti labai gerai isvirta darzove, ar neteisingai supratau?
Atsakyti