Įkraunama...
Įkraunama...

Reti, keisti, įdomūs, negirdėti vardai

QUOTE(Raselija @ 2012 10 13, 19:57)
Kątik aptikau tokius kelis  man negirdėtus (ant lietuvių tortukų buvo parašyti) - Skomantas, Aretė, Jairo, Elinga  unsure.gif

Skomantas - kryžiuočių metraščiuose minimas Žemaitijos bajoro vardas. Tai, kad vardas negirdėtas, apie jus sako, kad neskaitote lietuvių grožinės literatūros, nesidomite Lietuvos istorija.
Aretė - romaniškos kilmės atspindžių turintis kūrinėlis, Elinga - tikėtina, bandyta prie neaiškios šaknies prikabinti kuršišką (viena iš senųjų baltų genčių) priesagą "ing" - rezultatas, mano manymu, visiškai patenkinamas. Jairo - mano fantazija nebenaša, bet panašiai skambančių analogų teko girdėti tarp autentiškų Sibiro tautelių vardų.

Asuolė - gražu, tik su suolu truputį...
Man gražus ir netikėtas vardas Luta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 16 spalio 2012 - 09:04
QUOTE(Sunute @ 2012 10 16, 10:03)
Elinga - tikėtina, bandyta prie neaiškios šaknies prikabinti kuršišką (viena iš senųjų baltų genčių) priesagą "ing" - rezultatas, mano manymu, visiškai patenkinamas.

o man Elinga/Elingas asocijuojasi su vieninteliu dalyku - tarptautiniu žodžiu "elingas".
Nors, kaip vardo reikšmė, pateikiama čia
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2012 10 16, 08:03)

Man gražus ir netikėtas vardas Luta.

Skamba kaip Pluta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2012 10 16, 10:31)
o man Elinga/Elingas asocijuojasi su vieninteliu dalyku - tarptautiniu žodžiu "elingas".
Nors, kaip vardo reikšmė, pateikiama čia

Nuorodoje šakis kita. Nuoroda tik kaip į panašų vardą. Dar galima padiskutuoti apie proskandinavų ir prolietuvių sąsasajas arba kuršių ir žuvėdų smile.gif smile.gif smile.gif

Internetinius vardynus pildo ir reikšmes koreguoja kas tik netingi smile.gif. Tai taip pat reikia turėti galvoje. Šaltinių patikimumo svarstymas tapo labai nemadingas. Kaip kažkada bobutės sakė:"jei parašyta, vadinasi tiesa smile.gif"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 16 spalio 2012 - 12:22
QUOTE(Sunute @ 2012 10 16, 13:20)
Nuorodoje šakis kita. Nuoroda tik kaip į panašų vardą. Dar galima padiskutuoti apie proskandinavų ir prolietuvių sąsasajas arba kuršių ir žuvėdų smile.gif smile.gif smile.gif

Internetinius vardynus pildo ir reikšmes koreguoja kas tik netingi smile.gif. Tai taip pat reikia turėti galvoje. Šaltinių patikimumo svarstymas tapo labai nemadingas. Kaip kažkada bobutės sakė:"jei parašyta, vadinasi tiesa smile.gif"

drinks_cheers.gif bet tėvai tuo tiki 4u.gif
Čia man atrodo, kad tiesiog su tuo Elingu "išėjo iš rašto" ir bando sugalvoti gražią reikšmę "pašiūrei". Vat, Erlingas, tai taip. Visai normalus vardas (nerinkčiau pati tokio).

Man tai tie Tajai labai keisti buvo, kol pažįstama TIJUMI sūnaus nepavadino...
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2012 10 16, 08:03)
Skomantas - kryžiuočių metraščiuose minimas Žemaitijos bajoro vardas. Tai, kad vardas negirdėtas, apie jus sako, kad neskaitote lietuvių grožinės literatūros, nesidomite Lietuvos istorija.
Aretė - romaniškos kilmės atspindžių turintis kūrinėlis, Elinga - tikėtina, bandyta prie neaiškios šaknies prikabinti kuršišką (viena iš senųjų baltų genčių) priesagą "ing" - rezultatas, mano manymu, visiškai patenkinamas. Jairo - mano fantazija nebenaša, bet panašiai skambančių analogų teko girdėti tarp autentiškų Sibiro tautelių vardų.
Man gražus ir netikėtas vardas Luta.


Oij kaip greitai nusprendet apie mane mirksiukas.gif lotuliukas.gif
O man Luta negrazus schmoll.gif negaleciau as taip is savo vaiko tyciotis ir deti tokius vardus, tikrai yra daug grazesniu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raselija: 16 spalio 2012 - 17:56
QUOTE(Raselija @ 2012 10 16, 17:55)
Oij kaip greitai nusprendet apie mane  mirksiukas.gif  lotuliukas.gif
O man Luta negrazus  schmoll.gif  negaleciau as taip is savo vaiko tyciotis ir deti tokius vardus, tikrai yra daug grazesniu.

Jau tyčiojatės iš savo vaiko DĖDAMA vardą smile.gif Nenukrenta?
Tapatintis su Jūsų skoniu man nepriimtina. Tikiu, kad Jūms yra gražesnių. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 16 spalio 2012 - 20:22
QUOTE(Sunute @ 2012 10 16, 10:03)
Skomantas - kryžiuočių metraščiuose minimas Žemaitijos bajoro vardas. Tai, kad vardas negirdėtas, apie jus sako, kad neskaitote lietuvių grožinės literatūros, nesidomite Lietuvos istorija.


drinks_cheers.gif Mano vaikai užaugo skaitydami "Skomanto" serijos knygas, ir pati su malonumu skaičiau.

Atsakyti
Norite keisto, reto vardo, tai sugalvokite pati kokį: įmi kokio nors daikto/reiškinio pavadinimą (geriausiai keisto ir reto blink.gif daikto/reiškinio - įspūdžiui sustiprinti mirksiukas.gif lotuliukas.gif ) ir viola.. vardas kaip pagal užsakymą...
Šiaip tai yra priežastis, matyt, kodėl tam tikri vardai vis dėlto yra reti doh.gif ...
Atsakyti
QUOTE(snaige10 @ 2012 10 18, 09:32)
Norite keisto, reto vardo, tai sugalvokite pati kokį: įmi kokio nors daikto/reiškinio pavadinimą (geriausiai keisto ir reto  blink.gif daikto/reiškinio - įspūdžiui sustiprinti  mirksiukas.gif  lotuliukas.gif ) ir viola.. vardas kaip pagal užsakymą...
Šiaip tai yra priežastis, matyt, kodėl tam tikri vardai vis dėlto yra reti  doh.gif ...

Kiaulpienė, Uraganas, Kruša,
Visi gėlių, medžių ir upių pavadinimai,
O jei labiau patiuninguoti norisi gi yra užsienio kalba. Lotyniški terminai labai gražiai skamba. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzenete @ 2012 10 19, 07:15)
Kiaulpienė, Uraganas, Kruša,
Visi gėlių, medžių ir upių pavadinimai,
O jei labiau patiuninguoti norisi gi yra užsienio kalba. Lotyniški terminai labai gražiai skamba.  biggrin.gif

Ta Kiaulpienė skamba labiau kaip vedusios moters pavardė... blink.gif
Gėlių/medžių/upių pavadinimai - tai ne naujiena, nieko čia nenustebinsi..
Lotiniškų terminų geriau nereikia, tikrai blink.gif
Atsakyti
yra dailininkė, vardu (ne slapyvardžiu) Ismonda.
Atsakyti