Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Puošiame balkonus X 2012m vasara
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2
linaslinelis
QUOTE(voras34 @ 2013 05 26, 15:02)
Kokius lovelius kabinate balkonuose; į balkono vidų ar į išorę, kaip laistote, ar nekapsi apačioje esantiems ant galvų,,, nagi, merginos, pasidalinkite, prašau, aptirtimi ax.gif  4u.gif
*

Pas mane nėr balkono, tik niša.
Kabinant į lauko pusę pas mane stipriai prisisukantis rėmas. Lovelį dvejose vietose dekoratyvinėm juostom prie nišos grotų kartu su rėmu konkrečiai aprišdavau.
Atsisakiau kabinimo, nes labai vėjuota vieta ir visas petunijas pernai vėjas išdraskė.

Dabar lovelį su pelargonijom statau nišos apačioje, iškrist pro grotas šansų nėra. Lovelis be skylių, gėlės vazonuose, įstatytuose į lovelį, taip kad vanduo kaimynams nevarva ir sienų, langų nepurvina.
Į lovį irgi daug neprilyja - pelargonijos lapais apdengusios lovelį. Vakar visą dieną merkė lietus, o saviškes teko vakare palaistyt.
voras34
Man įdomiausia, turbūt, kaip su loveliais kuriuos kabinat daugiabučių balkonuose...,vis dėl to tai tikrai labai papuošia, man gražu kai mieste balkonai " žydi" norėčiau, kad ir mano "žydėtų" tai va ir domiuosi kaip padaryti, kad būtų gražu ir kaimynų nepiktintų.... 4u.gif
milabra
QUOTE(voras34 @ 2013 05 26, 19:03)
Man įdomiausia, turbūt, kaip su loveliais kuriuos kabinat daugiabučių balkonuose...,vis dėl to tai tikrai labai papuošia, man gražu kai mieste balkonai " žydi" norėčiau, kad ir mano "žydėtų" tai va ir domiuosi kaip padaryti, kad būtų gražu ir kaimynų nepiktintų.... 4u.gif
*

As kabinu daugiabutyje i isore. Kad nebutu tersimo problemu, as negreziu skyluciu vazonuose, o tiesiog pripilu trecdali vazono drenazo granuliu. Tada vanduo susigeria drenaze, ir geliu neperlaistau, o ir kaimynu langu "neapkakoju" biggrin.gif
Laola
QUOTE(voras34 @ 2013 05 26, 19:03)
*

Kaip šaunu kai tokių atsakingų žmonių yra, kurie galvoja ne vien apie save , bet ir kaimynų gerovę ir saugumą. Žinote, praeitais metais kaip tik ir nutiko taip,kad mano kaimynės lovelis nukrito žemyn. Tiesą sakant buvau pakraupus.. Šįmet tas pats - vėl jos loveliai padėti tiesiog ant savo sukonstruotų turėklų ir nei pririšti kuom papildomai nei ką.. doh.gif Atrodo protinga moteris.. O vis tik vasarą pas mus po balkonais žaidžia vaikai, ir žmonės praeina su šuniukais išmindytu takeliu.. Tai laimei ,kad kažkam ne ant galvos užkrito, nes manau, pasekmės būtų buvusios liųdnos,kai skrenda tokia gargara tiesiai iš ketvirto aukšto blink.gif

Mano loveliai pritvirtinti tiesiog ant plastmasinių specialių laikiklių, norėjau tvirtinti į balkono išorę, bet dėl balkono konstruksijų neišėjo, tai pakabinom šitaip, bet sakyčiau taip netgi geriau thumbup.gif nes lietus ir stiprus vėjas tiek nepasiekia gėlių , o vasarai įsibėgėjus , esu įsitikinusi,kad gėlytės išbujos ir už balkono turėklų smile.gif

user posted image
voras34
[quote=Laola,2013 05 26, 21:54]

Mano loveliai pritvirtinti tiesiog ant plastmasinių specialių laikiklių, norėjau tvirtinti į balkono išorę, bet dėl balkono konstruksijų neišėjo, tai pakabinom šitaip, bet sakyčiau taip netgi geriau thumbup.gif nes lietus ir stiprus vėjas tiek nepasiekia gėlių , o vasarai įsibėgėjus , esu įsitikinusi,kad gėlytės išbujos ir už balkono turėklų smile.gif

matau, kad Jūsų loveliai dar papildomai vielute sutvirtinti...suprantu, kad yra lovelis su lėkštute? ar jie tvirti? jei vien tik ant laikiklių tai nesaugu? 4u.gif
Laola
QUOTE(voras34 @ 2013 05 27, 09:40)

matau, kad Jūsų loveliai dar papildomai vielute sutvirtinti...suprantu, kad yra lovelis su lėkštute? ar jie tvirti? jei vien tik ant laikiklių tai nesaugu? 4u.gif
*

Aha, lovelius ties viduriu sutvirtinau vadinamaisiais chamutais, tai padariau dėl to,kad su laiku tas lovelis nuo žemių ir šaknų augimo neišsižiotų. O padėkliukus aš nusipirkau atskirai, pritaikiau juos, nes mano loveliai su skylutėmis buvo, aš drenažo nepyliau į lovelio dugną. Bet galiu pasakyti,kad ir nevarva joks vanduo nei per padėkliukus. Tiesiog nereikia tiek prilieti to vandens daug,kad bėgtų taip..
Laikikliai manau laiko tikrai tvirtai, bet dėl viso pikto, jei kabintumėt į balkono išorę, juk ant to ilgesnio lovelio ( 80cm ilgis) galite dėti tris laikiklius (iš šonų ir per vidurį), tada manau būtų tikrai garantuotai,kad niekam ant galvos neužkris. Be to, yra parduotuvėse mačiau metalinių laikiklių, bet dėl jų negaliu nieko pasakyti, nes nesu bandžiusi. 4u.gif
Aga
Laikiklius ir vazonus metalinius su padėkliukais padarė vyras, gan sunkūs, nunešt tikrai neturėtų, o vanduo nebėga iš padėkliukų, nelieju be proto, o nuo lietaus atrodo irgi nesitaško g.gif
vivita
Vos radau temą biggrin.gif
na ką ar jau galvojat kaip balkonus puošit? 4u.gif
praeitais metais buvau pasisodinus pelargonijų ir šlamučių. neapskaičiavau vazono dydžio tai mano pelargonijas šlamutis užgožė ir nieko neišejo. doh.gif
rrr?
Keliam tema i virsu!!! biggrin.gif
Jau visaip kaip svarstau ir planuojuos lauko gelytes. Ir vis nerandu sprendimo balkonui, kuris siaurineje puseje g.gif Ka patartumrt tokiam sodinti? Saule tik visai vakare atsisuka. Pernai sodinaus begonijas, tai ar gelytes kazkokios ligotos buvo, ar per salta ir pertamsu joms, vaizdas buvo tragiskai liudnas doh.gif O balkonas didziulis, norisi papuosti namus. Patarkit ax.gif
b.kite
pameginkit fuksijas
patricija1978
QUOTE(rrr? @ 2014 03 25, 18:33)
Keliam tema i virsu!!!  biggrin.gif
Jau visaip kaip svarstau ir planuojuos lauko gelytes. Ir vis nerandu sprendimo balkonui, kuris siaurineje puseje  g.gif Ka patartumrt tokiam sodinti? Saule tik visai vakare atsisuka. Pernai sodinaus begonijas, tai ar gelytes kazkokios ligotos buvo, ar per salta ir pertamsu joms, vaizdas buvo tragiskai liudnas  doh.gif O balkonas didziulis, norisi papuosti namus. Patarkit  ax.gif
*

Puikūnas gražiai atrodytų:
user posted image
Jei suprantate angliškai čia apie augalus augančius pavėsyje
http://www.thegardenhelper.com/fs~perennials.html
rrr?
Aciu, mergaites. 4u.gif
Pas mane 8 loveliai po 80cm. Ir noretusi kazkokiu nezydinciu svyranciu zemyn augaliuku (ziliu ar kazko pan.) ir lovelio virsu ziedais apsipylusiais ir svyranciais augaliukais. Bet nzn, kaip suderinti, kad vieni kitu neuzgostu. Kad sutilptu ir nesipyktu.
*MONAMI*
įdėjos
user posted image
*
user posted image
*
user posted image
*
user posted image
*
user posted image
*
user posted image
*
user posted image
sunny_smile
Labai gražios idėjos wink.gif

Man labai patiko ta, su jurginukais. Kažin, ką čia pasirinkus, jau norisi kanors bandyt įsodint, kas čia būtų atspariausi besikeičiančiam orui? Gal jau kokiom našlaitėm nebūtų šalta (lauke)?
Pūkis
Oi mergaites, buvau siandien senukuose ir neplanuotai visai lotuliukas.gif prisipirkau geliu daigu su 30% nuolaida, aisku, nezinau ar ji reali, t.y. kiek siaip kainuoja kitur, nu bet nesusilaikiau, jau reikia ruostis balkonu zydejimui wub.gif
rrr?
QUOTE(*MONAMI* @ 2014 03 26, 13:31)
įdėjos
user posted image

Seile varva beziurin biggrin.gif O kas cia per grazuoliukas zalias augaliukas svyrantis. Labai grazus wub.gif Kodel pas mus LT tokios nupiepe gelytes? Kokioj Austrijoj, luzta nuo ziedu kiekio ir dydzio augmenija. Pas mus to neisgausi. Klimatas ne tas ar trasos? g.gif Cia pamastymui. Nes as vis nusiviliu kasmet. mirksiukas.gif

Papildyta:
QUOTE(Pūkis @ 2014 03 26, 23:52)
Oi mergaites, buvau siandien senukuose ir neplanuotai visai  lotuliukas.gif  prisipirkau geliu daigu su 30% nuolaida, aisku, nezinau ar ji reali, t.y. kiek siaip kainuoja kitur, nu bet nesusilaikiau, jau reikia ruostis balkonu zydejimui  wub.gif
*

O kokiu gelyciu pirkai? Ir as vakar praejau beziurinedama, bet nepirkau. Palauksiu sakiau turgaus sezono. Ziurinejau bakopas. Grazios man jos.
b.kite
nusvirusi yra dichondra
vivita
aš vakar irgi prasinešiau per senukus:D nusipirkau du lovelius nes neturėjau, pirkau su laistymo sistema tipo, pažiūrėsiu ar pasiteisins.
dar surfinujų, šlamutį ir bakopą nusipirkau, dar pati pasisėjus turiu, žodžiu kursiu grožį ax.gif

o šiaip ką planuojate komponuoti?
Pūkis
QUOTE(rrr? @ 2014 03 27, 10:21)
O kokiu gelyciu pirkai? Ir as vakar praejau beziurinedama, bet nepirkau. Palauksiu sakiau turgaus sezono. Ziurinejau bakopas. Grazios man jos.
*

Pirkau baltu bakopu ir pilnaviduriu sprigiu. Norejau, kad spriges butu raudonos, bet beimant pastebejau, kad ir kazkokiu dar ten salia buvo, tai manau, kad gali buti susimaisiusi spalva doh.gif . Na bet nieko tokio, dasipirksiu raudonu jei pasimatys kitos spalvos ziedai biggrin.gif
Sodinu dabar i durpiu daigyklas ir galvoju, kazin ar galiu jau juos palikti istiklintam balkone g.gif , nera ten labai silta, nes siaurine puse, o ir langas daznai buna atviras, kazi nenusals jos man ten g.gif , ka manot g.gif

Noriu ir as padaryt gausiai zydinti balkona, man ir grazu, kai daug svyranciu geliu wub.gif . Kasmet vis bandau kitas, nes kazkaip skursta jos pas mane doh.gif 5 aukstas, loveliai isoreje, nes istiklinta, siaurine puse, o dar ir vejas nutalzo doh.gif , tai vis neatrandu, kurios visa tai atlaikytu smile.gif Pasiskaicius apie spriges ir bakopas atrodo turetu iveikti sias salygas, ziuresim ir lauksim mirksiukas.gif
rrr?
QUOTE(Pūkis @ 2014 03 27, 14:08)
Noriu ir as padaryt gausiai zydinti balkona, man ir grazu, kai daug svyranciu geliu  wub.gif . Kasmet vis bandau kitas, nes kazkaip skursta jos pas mane  doh.gif  5 aukstas, loveliai isoreje, nes istiklinta, siaurine puse, o dar ir vejas nutalzo  doh.gif , tai vis neatrandu, kurios visa tai atlaikytu  smile.gif Pasiskaicius apie spriges ir bakopas atrodo turetu iveikti sias salygas, ziuresim ir lauksim  mirksiukas.gif
*

Va va! O skursta, kad siaurine puse. Kaip ir pas mane doh.gif Nes mama 5 aukste, o pas ja luzta loveliai, kaip viskas zydi. Ne siaurine puse, del to ir zydi.
Mergaites, ne ta tema, bet kas cia per augaliukas tas smilginis peskius? Man jis toks simpatulka, noreciau prie prudelio apgyvendint. Bet net neuzkliuvus akis, kur pirkti.
user posted image
Gaudvilė
QUOTE(rrr? @ 2014 03 27, 09:21)
Seile varva beziurin  biggrin.gif O kas cia per grazuoliukas zalias augaliukas svyrantis. Labai grazus  wub.gif Kodel pas mus LT tokios nupiepe gelytes? Kokioj Austrijoj, luzta nuo ziedu kiekio ir dydzio augmenija. Pas mus to neisgausi. Klimatas ne tas ar trasos?  g.gif Cia pamastymui. Nes as vis nusiviliu kasmet.  mirksiukas.gif
*

na, čia LT foto ir darytos - Žiedų spalvos tinklapy pasidairykit wink.gif
Ir taip, trąšų trūkumas.

QUOTE(b.kite @ 2014 03 27, 09:36)
nusvirusi yra dichondra
*

tai, kad šliaužianti šilingė ten 4u.gif
BevardeX
QUOTE(Pūkis @ 2014 03 27, 13:08)

Noriu ir as padaryt gausiai zydinti balkona, man ir grazu, kai daug svyranciu geliu  wub.gif . Kasmet vis bandau kitas, nes kazkaip skursta jos pas mane  doh.gif  5 aukstas, loveliai isoreje, nes istiklinta, siaurine puse, o dar ir vejas nutalzo  doh.gif , tai vis neatrandu, kurios visa tai atlaikytu  smile.gif Pasiskaicius apie spriges ir bakopas atrodo turetu iveikti sias salygas, ziuresim ir lauksim  mirksiukas.gif
*

Aš pernai bakopas šiauriniame balkone apgyvendinau, bet bent jau pas mane jos skurdo unsure.gif
Šiemet bandysiu begonijas ir spriges sodinti, gal dar kokį svyrantį žalėsį tinkantį rasiu cool.gif
Papildyta:
QUOTE(rrr? @ 2014 03 25, 19:33)
Keliam tema i virsu!!!  biggrin.gif
Jau visaip kaip svarstau ir planuojuos lauko gelytes. Ir vis nerandu sprendimo balkonui, kuris siaurineje puseje  g.gif Ka patartumrt tokiam sodinti? Saule tik visai vakare atsisuka. Pernai sodinaus begonijas, tai ar gelytes kazkokios ligotos buvo, ar per salta ir pertamsu joms, vaizdas buvo tragiskai liudnas  doh.gif O balkonas didziulis, norisi papuosti namus. Patarkit  ax.gif
*

Turiu išsisaugojusi tokią info, pati turiu balkoną šiaurinį.
Pavėsingiems šiaurinėje pusėje esantiems balkonams - rekomenduojami šie augalai:

Vienmetės ir kitos gėlės: žiemės, gumbinės begonijos, neužmirštuolės, raktažolės, serenčiai;

Vazoninės gėlės: aspidistros, gumbinės begonijos, zebrinos, lauravyšnės, tradeskantės, lamstai;

Visuose balkonuose ir lodžose gali augti pasodinti į dėžes spygliuočiai - japoninės kriptomerijos, visžaliai kiparisai, vakarinės tujos, rytinės bijotos ir kt.

Taip pat dėžėse ar kituose induose auginamos poliantinės, arbatinės hibridinės, floribundinės rožės, alyvos.

Begonijos. Balkonams apželdinti bene tinkamiausios svyrančiosios begonijos. Šios dailios gėlės geriausiai auga pavėsyje, derlingoje ir purioje žemėje. Svarbu, kad begonijos gautų reikiamą kiekį drėgmės, todėl žiūrėkite, kad žemė nebūtų perlieta ar perdžiūvusi.

Sprigės geriausiai auga ūksmingoje vietoje, rytų, vakarų ar šiaurės pusėje, būtinai ne per dideliuose vazonuose. Šias gėles reikia gausiai laistyti, nes išdžiūvus žemei nustoja žydėti ir numeta lapus.
b.kite
QUOTE(Gaudvilė @ 2014 03 28, 09:32)
tai, kad šliaužianti šilingė ten  4u.gif
*

tikrai, kazkaip neatidziai paziurejau biggrin.gif
nusvirusios kasos kaip dichondros smile.gif
Pūkis
QUOTE(BevardeX @ 2014 03 28, 10:46)
Aš pernai bakopas šiauriniame balkone apgyvendinau, bet bent jau pas mane jos skurdo unsure.gif
Šiemet bandysiu begonijas ir spriges sodinti, gal dar kokį svyrantį žalėsį tinkantį rasiu cool.gif
Papildyta:

Turiu išsisaugojusi tokią info, pati turiu balkoną šiaurinį.
Pavėsingiems šiaurinėje pusėje esantiems balkonams - rekomenduojami šie augalai:

Vienmetės ir kitos gėlės: žiemės, gumbinės begonijos, neužmirštuolės, raktažolės, serenčiai;

Vazoninės gėlės: aspidistros, gumbinės begonijos, zebrinos, lauravyšnės, tradeskantės, lamstai;
Visuose balkonuose ir lodžose gali augti pasodinti į dėžes spygliuočiai - japoninės kriptomerijos, visžaliai kiparisai, vakarinės tujos, rytinės bijotos ir kt.

Taip pat dėžėse ar kituose induose auginamos poliantinės, arbatinės hibridinės, floribundinės rožės, alyvos.

Begonijos. Balkonams apželdinti bene tinkamiausios svyrančiosios begonijos. Šios dailios gėlės geriausiai auga pavėsyje, derlingoje ir purioje žemėje. Svarbu, kad begonijos gautų reikiamą kiekį drėgmės, todėl žiūrėkite, kad žemė nebūtų perlieta ar perdžiūvusi.

Sprigės geriausiai auga ūksmingoje vietoje, rytų, vakarų ar šiaurės pusėje, būtinai ne per dideliuose vazonuose. Šias gėles reikia gausiai laistyti, nes išdžiūvus žemei nustoja žydėti ir numeta lapus.
*

Oi aciu tau uz si pasidalinima 4u.gif , na jei nepavyks su bakopomis, tai bandysiu kitka, nors labai keista, kad kiek internete skaiciau, tai galima rasti ir kad tinka joms augti paunksmese, kaip suprantu pavesyje, tai lygiai taip pat raso, kad jos kambarines geles smile.gif , na ziuresim kas gausis mirksiukas.gif , o su sprigem pataikiau thumbup.gif , lauksim ziedu wub.gif
Emila
QUOTE(Pūkis @ 2014 03 29, 13:43)
Oi aciu tau uz si pasidalinima  4u.gif , na jei nepavyks su bakopomis, tai bandysiu kitka, nors labai keista, kad kiek internete skaiciau, tai galima rasti ir kad tinka joms augti paunksmese, kaip suprantu pavesyje, tai lygiai taip pat raso, kad jos kambarines geles  smile.gif , na ziuresim kas gausis  mirksiukas.gif , o su sprigem pataikiau  thumbup.gif , lauksim ziedu  wub.gif
*

Mano balkonas taip pat šiaurinis, gyvenu aukštai tai man didelė problema - vėjas, būna nulauzo gėlių šakas, nudrąsko lapus.
Bakopos man pasiteisino, tik jos labai šiukšlina (kabinu lovius iš vidinės pusės). Bandziau auginti ir pelargonijas - zydį skystai, petunijas - zydi pakankamai gausiai, jei nepagailima trąšų skirtų zydinčiom gėlėm, bet jas jau nuo rugpjūčio išguldo man miltligė.
Begonijų ir sprigių net nebandau dėl vėjo.
Tiesa, pakankamai neblogai zydėjo lobelijos, tad šiais metais balkoną puošiu ir jomis.
Pūkis
Na manau, kad cia dar ir nuo vasaros priklauso biggrin.gif , nes rodos, kad kasmet vis kitokia wink.gif
Pūkis
Pries savaite pirktos spriges jau ziedus krauna bigsmile.gif
Rimmuse
Pirmieji žiedai balkone wub.gif
user posted image

user posted image
Amiala
Na merginos, rodykitės balkono grožybes g.gif
*Indra*
Kodėl visos tylit? Ar niekas nežydi? pasigirkit ir leiskit paganyti akis kitiems smile.gif

Pas mane pagaliau žydi smile.gif

user posted image

Bene labiausiai pavykęs derinys bakopos+lobelijos:

user posted image

Surfinijos:

user posted image
----
QUOTE(*Indra* @ 2014 06 22, 10:53)
Kodėl visos tylit? Ar niekas nežydi? pasigirkit ir leiskit paganyti akis kitiems smile.gif

Pas mane pagaliau žydi smile.gif
*

Kokie gražūs žiedai bigsmile.gif Ir gelytes tokios vešlios. Idedu keleta nuotrauku ax.gif atsiprasau, bet ne visos i tema
b.kite
*Indra* bakopos labai graziai ziurisi

---- nu jau koks albumas idomus
vivita
pasirodau ir as, man graziai gavosi serenciai geltoni su melynom lobelijom ax.gif

user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.