Įkraunama...
Įkraunama...

Adaptacija darželyje -

Mes einam nuo rugsėjo - pradžia buvo labai džiugi - pasilikdavo noriai ir be ašarų. Paskui jau suprato, kad darželis yra "darbas" tongue.gif ir noras pasilikti išgaravo. Dar plius auklėtoja viena ne itin miela ( apturėjom pokalbį, reikalai pasikeitė) ir dabar sakyčiau pasilieka be didelių graudulių. Bet vakarais vis pasišnekam _ eisim į darželį pas Matą, pas Urtę, duos arbataos, mama - į mokyklą, tėtis - į gaisrinę ir ttttttt . Ir šuniuką pliušinį nešamės, jam ryte tokią mini kepurytę uždedam, tai mažoji daržely šuniuką nurengia tongue.gif .
Atsakyti
jata tai jata tai.... paskaitinejau cia jusu parasymus ir pasidare baugu koks rupestis uzguls mano ir vaiko pecius ateinanti rugseji...... g.gif
Atsakyti
Arminas i darželį eina nuo birželio, jau beveik pusmetis, pradžioje vedžiau aš, paskui vedė tėtis, nes jam lengviau, visada sakydavo, kad pasilieka puikiai, atsisveikina ir bėga į grupę.
vieną rytą prieš kelias savaites nuvedžiau aš, vaikas jau rūbinėje pradėjo tempti lūpa, mama neišeik, pabūk, noriu tau parodyti tą ir tą .. nuėjom dar didesnės ašaros neišeik.. susitarti niekaip nepavyko, teko išeiti o vaikas verkė didžiausiom ašarom.
kas atsitiko ? kodėl su tėčiu viskas gerai, o su mama net po pusės metų negerai - nelieka ? galbūt sugriovėm ritualą prie tėčio jau buvo pripratęs, o gal visgi vaikas jaučia mama, kad aš truputį jaudinuosi su juo atsiskirdama už tai ir jam sunku.

kolkas ritualo negriaunam, kol įmanoma veda tėtis ir viskas tvarkoje.

gal pabandykit ir Jūs išleisti vaiką su tėčiu, gal tėčiai savo ramybe ir vaikučius nuteikia geriau g.gif
Atsakyti
Manau mamos visada nuolaidesnės nei tėčiai smile.gif . Ką galima susitarti su mama, nevisada pavyks su tėčiu. Nereikia tėčiui nei rėkti,nei bartis. Tiesiog net jo balsas nenuteikia ginčui. O mes mamos, pačios to nepastebėdamos, išlepinam ir perlepinam vaikus. Sakoma, jog vaikas jaučiasi saugus, kai žino savo elgesio ribas. O jei ribos nėra apibrėžtos, vaikas nesaugiai jaučiasi ir bando jas nusistatyti - kur galima, o kur jau ne. Manau su tėčiais tokie fintai rečiau pavyksta. Jei tėtis pasakė "ne" tai ir reiškia "ne". O mama, pazyzus galima tas "ne" ribas perkelti toliau. Tai ir bandoma perkelti. O kada gi mama gali savo angeliukui pasakyti "ne"? Todėl, turėdama apsčiai pavyzdžių rekomenduoju visom mamom laikytis savo žodžio. Pasakei "ne" tai tai ir turi būti galutinis "ne".
Atsakyti
Mūsų darželinukas dar tik trečią savaitėlę įpusėjo. Tiesa, jis jau vyresnis - prieš pat Kalėdas bus 3 metai. Vakar jau džiaugiausi, kad visai ramiai atsisveikinom. Bet šiandien ir vėl ašarėlės... Kažkoks nevykęs buvo tas atsisveikinimas - visą rytą jis manęs prašė, kad atėjus į darželį aš kartu su juo pažaisčiau. Bet kai atėjom, auklėtoja griežtai pareiškė, kad kuo ilgiau būnu su juo, tuo jis sunkiau mane paleidžia. Nusileidau "profesionalei", nors širdis tikrai sakė, kad darau negerai. Prastovėjau už durų gal 10 min. ir vis girdėjau verkiantį vaiką... Neišdrįsau sugrįžti, o dabar taip sunku dėl to... Vakar buvo kita auklėtoja ir aš nusimovusi batus su vaiku grupėje praleidau gal 5 min., o paskui jis užsižaidė ir pats mane visai lengvai paleido. Manau, kad toks ritualas nėra labai blogas - tiesiog palydėti vaiką į jo žaidimų vietą, įvesti į kokį žaidimą, o tik paskui išeiti. Bet kiekviena auklėtoja turi savus principus ir darbo metodikas. Ir ne būtinai labiausiai tinkančias konkrečiam vaikui...
O savo istorija norėjau tik pasakyti, kad labai svarbu išsiugdyti kažkokį mažutį atsisveikinimo ritualą, kuris vaikui padeda pereiti iš mamos rankų į auklėtojų rankas ir jaustis saugesniam.
O mamytei noriu pasakyti, kad puikiai suprantu jos jausmus, nerimą - tą patį pati išgyvenu... Linkiu didžiausių sėkmių apsiprantant.
Atsakyti

verkia vaikai ir 3 ir 4 metuku....mamos tada irgi visas pasuaulis buna...adaptacinis periodas visiems vaikuciams buna..beveik visiems 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ugniukas1 @ 2008 11 14, 12:25)
Ojei koki mazuteli vedat  verysad.gif ....
O gal kokiu kitu galimybiu yra  - mociuciu kokiu neturit ? Suprantu kad jei reikia, tai reikia.....bet toks vaikelis dar labai labai mazas. Jam Jus visas pasaulis, del to ir verkia paliekamas....
Nenoriu aisku druskos ant zaizdos barstyt, bet as asmeniskai apsvarstyciau visas kitas galimybes.... g.gif
Sekmes jums  4u.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 26 lapkričio 2008 - 14:51
on pas mus tokia situacija.siandien parejau labai liudna. verysad.gif
einam nuo rugsejo,buvo jau apsiprates ir viskas neblogai,susirgom,kai grizom po ligos aukletojaserga,yra kita kur budavo ir dvi mainos kur pavaduoja,po pirmos dienos kai pataike pas piktaja radau ji ten verkianti,niekas neramino verysad.gif
pas ana nebevedu,pas kitas jau kelinta diena pasilieka be asaru,bet pasiimu pries pietu miega.

beda tame kad sako vos pamato kad dengia stala jis pradeda verkt,neseda nevalgo,ant puoduko ir neseda iskencia iki namu verysad.gif eina 4 diena,o aukletoja su seimininke pareiske,tai gal jus nebeveskit kad taip laukit kitu metu g.gif
tai kaip galiu tikrai vest,jeigu jos net nebando tvarkytis?pagal mane kaip tik turetu sakyt pripras,o ne kuo greiciau atsikratyt.
gali but beda ir tame kad seimininke pastoviai rekia ant vaiku mano vaikas bijo riksmu,prie to neprates...kaip elgtumetes...nezinau,ar dar vest ten kur net nesiruosia bandyt prisipratint vaika..ir siulo nebevest?
Atsakyti
QUOTE(sermuksnelis @ 2008 12 04, 14:21)
on pas mus tokia situacija.siandien parejau labai liudna. verysad.gif
einam nuo rugsejo,buvo jau apsiprates ir viskas neblogai,susirgom,kai grizom po ligos aukletojaserga,yra kita kur budavo ir dvi mainos kur pavaduoja,po pirmos dienos kai pataike pas piktaja radau ji ten verkianti,niekas neramino verysad.gif
pas ana nebevedu,pas kitas jau kelinta diena pasilieka be asaru,bet pasiimu pries pietu miega.

beda tame kad sako vos pamato kad dengia stala jis pradeda verkt,neseda nevalgo,ant puoduko ir neseda iskencia iki namu verysad.gif eina 4 diena,o aukletoja su seimininke pareiske,tai gal jus nebeveskit kad taip laukit kitu metu g.gif
tai kaip galiu tikrai vest,jeigu jos net nebando tvarkytis?pagal mane kaip tik turetu sakyt pripras,o ne kuo greiciau atsikratyt.
gali but beda ir tame kad seimininke pastoviai rekia ant vaiku mano vaikas bijo riksmu,prie to neprates...kaip elgtumetes...nezinau,ar dar vest ten kur net nesiruosia bandyt prisipratint vaika..ir siulo nebevest?



na turbūt ieškočiau kito darželio, grupės, jei jau auklėtoja nesistengia, kad vaikučiui patiktų tas darželis ir dar ta rėkianti šeimininkutė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(barbara2 @ 2008 11 14, 11:22)
Patarkit mamytes mums 1.10men pradejom lankyti darzeli,nenori pasilikti  lotuliukas.gif isterikos baisiausios,paleku uzdarau duris ir pati verkiu... verysad.gif kiek cia tesis patarkit ka daryti....galit patarymus rasyti i AZ arba temoje 4u.gif

dar labai mažiukas, pritariu kitų nuomonei.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lolita32: 04 gruodžio 2008 - 14:56
nezinau, man irgi atrodo, kad per mazas, bet aisku jei mama neturi kitokio pasirinkimo nieko nepadarysi, reikia islaukti. Vieniems vaikams pora savaiciu, kitiems menesi, o gali buti ir daugiau, bet vistiek jie visi persilauzia. Nebent aukletojos nepatinka vaikui, tai irgi turi didele reiksme. Svarbiausia neparodyti vaikui, kad tu jo gaili, lyg jam cia ir turetu buti blogai. Reikia sakyti kaip cia linksma, daug draugu bigsmile.gif
Atsakyti
Šįryt mūsų vaikas pirmą kartą pareiškė "važiuojam į darželį greičiau". Likom be žado... Ir į grupę nubėgo kaip niekur nieko - pasičiupo savo draugą minkštą ančiuką ir nulėkė žaisti. Labai noriu tikėti, kad dabar taip bus kiekvieną rytą... O tai tos rytinės ašarėlės aptemdo ir mamoms visą dieną. Primenu, kad einam į darželį nuo lapkričio pradžios. Per tą laiką po kelias dienas neidavo, nes kosėjo ar viduriavo. Bet tai buvo gal tik kokios 5-6 dienelės.
Linkiu visoms mažų darželinukų ir lopšelinukų mamoms sulaukti tokio ryto!
Atsakyti
QUOTE(lolita32 @ 2008 12 04, 14:54)
dar labai mažiukas, pritariu kitų nuomonei.

Nemanau, kad mažumas čia kažką reiškia. Aš saviškę išleidau į darželį irgi 1 m. 10 mėn., buvo tik vienas rytas su ašarom (ir tai tik todėl, kad pavaduojanti auklėtoja stvėrė ją į glėbį laikyti, kol aš išeidinėjau, o čia diiidelis įžeidimas lotuliukas.gif ). Žygiuoja noriai, jai ten patinka.
Daug ir nuo paties vaiko priklauso - kitas gal verks ir 5 metų išleistas į darželį. Bet kažkada vis tiek tenka atsiskirti mirksiukas.gif
Atsakyti