Įkraunama...
Įkraunama...

Adaptacija darželyje -

Sunku pasakyti, kaip musiske reaguoja. Manajai 1m.10men. savaite jau einam i darzeli. Sunkoka issiskirt dukrytei, bet uzkalbam su aukletoja, uzsizaidzia ryte, o as sprunku neatsisukdama.
Kuomet nemato mamos iseinat, tai ir asaru nera, reakcija normali, i darzeli eina noriai, tik ryte sunkoka atbust. O jau grupeje veda uz rankos, kad eiciau kartu zaist, kad piestume, i ranka isibusi. Bet manau viskas normalu, viskam reikia laiko.
Atsakyti
Maniškis sirgo labai dažnai unsure.gif į mėnesį bent kartą biuletenis budavo garantuotas doh.gif Nežinau ar čia sutapimas, kad pakeitėm darželį nuo rugsėjo, nors aname jau buvo pripratęs(2m lankė), ar cia jau persiverte organizmas, bet čia tfu tfu tfu dar nesirgo thumbup.gif cia pasiekimas, nes tokiu sezonu tikrai sirgdavo. unsure.gif

Maziukas pradejes lankyt darziuka jaucia stresa, silpneja nuo to imunitetas ir dar susitinka su ivairiom bacilom, kur gyvenime nesutikes, imunitetas vel kencia ir prasideda ligeles. Plius dauguma vaiku vedami i darzus nepasveike pilnai, greit atkrenta blink.gif Manau, adaptacija ir ligos pirmaisiais metais yra normalu ir retam kuriam pavyksta to isvengti blink.gif

Bent jau maniskiui jokie vitaminai ir kitoks imuniteto stiprinimas neapsaugodavo nuo tu ligu schmoll.gif Beje praejusia ziema sugerem kursa Bronhumunal ir nuo to laiko jis man neserga, gal cia tas turejo itakos dabar susimasciau blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
I darzli eina savaite .Pirmas 2 dienas pabudavau grupeje po kelias val.Kitas palikdavau iki pietu miegelio.Tai tam laikus atejus mazoji jau kniaukdavo ir eidavo prie duru,siandien palikau neva visai dienai,skambina aukletoja (buvau pasakiusi jei jau labai verks tai lai paskambina) Tipo turim problemu su jusu vaiku nemiega...

Atejau o sako man auklyte ji pas jus tikriausiai ant ranku uzmiega ,sakau ne,atsigulu salia ir ji uzmiega.Bet man kaip priekaista koki,sako va mamytes ziurekit ka darot pries darzeli reikia pratinti..
Kaip pratinti???Palikti viena vaika paciai iseiti??Juk visi vaikai skirtingi.
Tai ka nuvaziavau ir pasiemiau vaika.Atvaziavusi ir mastau tai zinoma ji taip niekada nepriras jei lakstysiu jau priprato per kelias dienas buti iki pietu.Tai kaip bus kai iseisiu i darba??O be to as manau tai yra aukletoju darbas.
Tarbiniais laikais tokiu nesamoniu nebuvo,vaikas i darzeli mama kita diena i darba,jokiu kalbu kad verke nemiegojo mamos nesulaukdavo.
As manau tai musu klaida tas sedejimas kol vaikas apispras.O aukletojom labai paranku,va viena dar demesi rode kol buvau o kita neva zaidziu su ja ir zaiskite visai nesudomina vaiko.Bartis zinoma nenoriu.Pamirsa p[amineti kad mergytei po keliu men bus 2 metukai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anzeliunia: 08 vasario 2010 - 15:03
Nuo vaiko priklauso tas adaptacinis laikotarpis.
Maniškiai per 1-2 savaites priprato 4u.gif Buvo ir ašarų, ir riksmų, aišku, ne pačius pirmus kartus, bet vėliau - kai suprato, kuo "kvepia" tas darželis. Beje, dukrą turbūt nuo antro karto palikom visai dienai - tiesiog buvo tokia situacija susiklosčiusi, nebuvo, kada po pusę dienos pratint.
Tik kai ligos prasidėjo, na ne visai iš naujo, bet šiek tiek laiko vėl reikėjo priprasti. O sirgo tikrai daug doh.gif Pradėjo lankyti 2 m.
Atsakyti
sveikos smile.gif noreciau ir as pasisakyti - gal greiciau pasiguosti... ir gal patarimo kokio sulaukti. unsure.gif
Einame ir mes jau i darzeli - ir siaubas, niekaip negali priprasti.. maniskei 1.7, jau einame trecia savaite. Taip isejo matyt netinkamu laiku dar mes pradejom eiti - visu pirma tai tas dvi savaites vis keitesi aukletojos - musu aukletoja buvo isvykus, tai kiekviena diena keitesi... skaitykit prie aukletojos neturejom galimybes priprasti. antra kad pasitaike mums tos 4 iseigines dienos, tai vel viskas is naujo - tik dar blogiau verysad.gif vakar nuejus pasiimti isgirdau, kad nieko vaikas nevalge ir dar veme - namo gryzus viskas puiku - pavalge, rami... nusprendziau kad vemimas tai jai bus nuo streso, nes dar ir sapnavau kaip ji vydamasi mane, nueinancia ir ja paliekancia, nualpo (kosmaras) - sirdis matyt jaucia kad vaikui negerai. siandien su didziausia isterija palikau, jau negaliu sedeti kol ji uzsizais... stengiuosi tvardystis ir nesinervuoti - bet pacios turbut suprantat kad sunku verysad.gif nezinau kiek tai tesis... beje mes irgi pirma savaite ejom po pora valandu, veliau iki pietu, ir jau kokios keturios dienos kaip visa diena. ir dar po pirmos savaites tai visas iseigines as su ja negalejau susikalbeti - zyze ir zyze visko "nenoju" (nenoriu) - valgyt ne, mociute ne, niekas negali prieiti - na zodziu pasipriesinimas VISKAM unsure.gif
Pilnai pritariu kad adaptacija priklauso nuo vaiko, bet as maniau kad mums bus daug lengviau - ji bendraujanti, megsta zaisti su vaikais,bet va dabar jau nieko jai nereikia, ir daug kas sake - jums bus lengva priprasti, bet va kaip matau nelabai..
na bet tikiuosi kad kaip nors neuzsites sis periodas - o svarbiausia kad nesusirgtu
Atsakyti
pas mus irgi adaptacija, jau trecia savaite ir mano vaikis eina i darzeli, smile.gif sunui 1 m. 10 men. pirmos dvi savaites buvo superines, jokiu asaru, mamai butukas, ate ir begam i grupe thumbup.gif palieku kol kas iki pietu, valgo puikiai, geriau nei namie doh.gif. Bet i antros savaites pabaiga matyt suprato, kad tai ne vienkartine akcija o kasdienybe, tai prieinant prie darželio pastato apsisukdavo 180 laipsniu ir begte i kita puse lotuliukas.gif lotuliukas.gif i grupe nesu ant ranku, perrengineju tai zyze truputuka, bet kai tik uzsidarydavo grupes durys ir mamos nera, tai visi kaprizai is karto pasibaigdavo, linksmai laksto, zaidzia, žvygauja doh.gif su aukletoja nusprendeme, kad tai pasirodymai mamai doh.gif Siandien vel pasiliko graziuoju su butuku ir ate thumbup.gif Lauksim kas bus, kai pasiliksim visai dienai...
Atsakyti
Pirmą savaitė tikrai buvo su ašarom sad.gif Širdį skaudėjo paliekant verkaintį vaiką... tada susirgo ir maniau vėl viskas bus iš naujo g.gif Bet po ligos jokių ašarų, nueina padaro atia ir viskas thumbup.gif nežinau kas jam pasikeitė, bet dabar ir man ramu, ir vaikas laimingas smile.gif
Atsakyti
Uzjauciu bagirute sveikit 4u.gif

Na maniske paverkslena kai palikineju,su miegu darzelyje prastai.Kai klausiu tai pas lelias nenori visai.O namie pats saldumas nesuprantu ko nori,rekia beveik istisai,sia sav tik nakti normaliai miegoti pradejo.
Tikiuosi pasikeis i gera puse..
Atsakyti
Vaikai serga ir sirgs, kol kitos mamytės ves savo vaikučius neišgydžiusios iki galo. Pas mus grupėje 2 mamos net susipyko. Viena mama dirbanti , visada, kai tik vaikas suserga sulig pirma diena nebeveda vaiko, gydo iki galo (ar sloga stipri, kosulys, neaukšta temp.)pasiima biliotenį, o ne dirbanti mama, kur atrodo visos sąlygos būti namuose gydytis, veda neatsižvelgiant ,ar kosi tas vaikas ir t.t. ar blogai jaučiasi.Įvyko konfliktas...kuris paskatino kitus tėvelius gydyti vaikučius iki galo, ir aš sutinku su tuo, juk darželis ne ligoninė, o sveikų vaikų įstaiga, kur vaikus reikia vesti ir į lauką, ir į sporto salę. Nesuprantu tokių mamų, kurios auklėtojos prašo: "Neveskit mano vaiko šiandien į lauką", klausimas, o kur tai auklėtojai padėti tą vieną vaiką? Kol vaikai lauke, būtina išvėdinti grupę. Ne gi dėl vieno vaiko, visi turi grupėje sėdėti? Kažkokia nesąmonė...
Atsakyti
pradėjom vesti dukrytę prieš mėnesį-kas rytą palikdavom su ašarom doh.gif paėję dvi savaites-susirgom,prabuvom namie porą savaičių,dabar vėl einam ir vėl ašaros,jau nuo pačio ryto namie kartoja ne,pradeda verkti,nežinau,kada tai baigsis doh.gif gaila vaiko ir savęs unsure.gif
Atsakyti
Mano sunui dabar 2.7 metai, pradejom lankyti darzeli nuo lapkricio tai dabar jau 5 menesiai bus. Niekaip nepripranta. Nors sirgti galima sakyti nedaug sirgo, ejom per tas epidemijas. Turejom keleta pertrauku kai nejo: atostogavau ir per kaledines atostogas mokiniu nejo. Taciau psihologiskai nepripranta. Jau is vakaro nenori rengtis ir eiti miegoti, ryte tik praplesia akis ir sako nenoriu i darzeli, nenoriu vaiku. Ryte su dideliais vargais kol apsirengiam. Buvo jau priprates ant puoduko. Pradejus lankyti darzeli vel viskas isnaujo. Sunus nedrasus, jei yra svetimu jis tik stebi nieko nesneka. Namie viskas tvarkoje daug bendrauja pasakoja kaip darzeli sekesi, bet tik nuo tos vietos kada atejau ji pasiimti. Nesuprantu ar cia tiesiog toks jautrus vaikas ar kazkas darzelyje negerai. Buvau susipykusi su auklyte (uzpakalis budavo issutes, uzdetas pamperis nes visos kelnes budavo susysiotos) davus pastaba, pasitaise dazniau ant puoduko pasodina. Gal turite kokiu patarimu, kaip padeti vaikui priprasti. Pasakoju, kad ateisiu pasiimti, pyrago parvesiu. Mama eina i darbeli, reikia pinigeliu. Skubu is darbo pasiimti, nes pati paskutini is viso darzelio tenka pasiimti. Dar matyt ir tas vaika neramina. Musu tetis serga jau 4 men. ligonineje. Tai viena vargstu. Aukletojos sako, kad viskas gerai per diena buna.
Lauksiu komentaru.
Atsakyti
Sveikos, ir as noriu pasidalinti patirtimi...Taip apsidziaugeme kai pirma diena nukeliave i darzeli...Viskas sauniai sekesi.Teko su vaiku pabuti pora dienu kartu.Ir ka jus manote?Puse vaikiuku ateina su kabanciais snargliukais, kosina taip, kad net man ausi rezia doh.gif .Musu buvo sveikas kaip ridikas.Pratinom savaite iki pietu buti, o nuo pirmadienio turejom jau likti su pietu miegeliu iki vakaro.Ir aisku mes pirmadieni nepasirodem,sergam - umus bronchitas - sedim namuose jau trecia savaite...LIUDNA, kad yra tokiu neatsakingu zmoniu... verysad.gif
Atsakyti