Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grybai grybukai
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Pomėgiai ir pramogos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Emperatriz
QUOTE(Pou @ 2012 09 01, 21:10)
Taip, sijonėlis buna lygus, o mažučių, tai po kepurėle palindęs.
Dėl kalpokų tramos, tai taip, ji nėra vaiskiai balta, šiek tiek gelsvoka, "nešvari" spalva. Na o musmirės, duok Dieve, niekad nedarinėjau (bent tikiuosi  doh.gif ). Manyčiau, kad ji gal kiek labiau į ūmėdę panaši
O dėl sustorėjimo, pas kalpokus jis būna, bet apačioj tam sustorėjime tokios plėvelės - ne. Jei peržiūrėtum išrautų musmirių nuotraukas, suprastum apie ką aš.
*

na umedes tai renku jau 20 metu tai tikiuosi nesumaisysiu, o vat kalpoku tai prisirinkau pirma karta - isdrisau siaip ne taip - tai paranoja dabar bedarinejant biggrin.gif . Na jei trama visu musmiriu balta kaip umedziu, tai kalpoku nesumaisysiu su jomis bigsmile.gif
Lerikyte
QUOTE(Elijaaa @ 2012 09 01, 07:02)

beje, kur Lerikyte prapuolusi, turbut tiek grybu tiek darbo, kad prie kompo nepriseda.
*

labukas, as cia, smagu kad pasigedot biggrin.gif

zodziu pas mus derlisu nera ispudingas miske, raudonikiai, keli baravykai, tiesa visai sveiki. Taciau si ryta pasiseke pagrybauti Jurbarko rajone biggrin.gif Vaziavom pas draugus tai jau snd 9 ryto blaskemes po ju miskus biggrin.gif nieko gero neradom, kelis baravykus, kalpokus, taciau seimininkai i juos ziurejo snairai - nu tipo situ su sijonais tai jau mes nevalgysime, taciau, uztikrinau,kad tai valgoma ir per pietus sekmingai valgem ju grybiene biggrin.gif Vietu nezinojom, tai tik ale bele pavaiksciojom, bet grybu ne milijonai
Pou
QUOTE(Emperatriz @ 2012 09 01, 20:37)
na umedes tai renku jau 20 metu tai tikiuosi nesumaisysiu, o vat kalpoku tai prisirinkau pirma karta - isdrisau siaip ne taip - tai paranoja dabar bedarinejant  biggrin.gif . Na jei trama visu musmiriu balta kaip umedziu, tai kalpoku nesumaisysiu su jomis  bigsmile.gif
*

Dėl musmirių aš tiksliai nežinau, nes jų nedarinėjau. Pas kalpokus ji nėra balta. Va tų tai daaaarinėjau.
georgiana
na ka ateinu su tuo grybu, nete info daug neradau, sudyti bijau rizikuoti, tad manau kad jis siandien keliaus ant samanu paklotes smile.gif
user posted image
Lerikyte
pavadinima jo radai?
powerpuff
QUOTE(Lerikyte @ 2012 09 02, 08:43)
pavadinima jo radai?
*

Aš radau http://lt.wikipedia.org/wiki/Kop%C5%ABstga..._rauk%C5%A1lius smile.gif
georgiana
Grybas turi ne viena pavadinima, bet man kazkaip labaiusiai panausus pav. "Misko kalafioras", skaiciai ir angl. straipsnius, paskutine detalesne info lenku psl. 2006 m.bet esme ta kad tai 4 kat. grybas ir manoma kad valgomas tik sudytas bet manau seima nerizikuosim nes nezinom kokia gali sukelti alergija
Ir dar klausimas vakar uzmerkiau piengrybius patarkite ar juos geriau sudyti ar marinuoti g.gif
Vėta
Internete grūzdus siūloma sūdyti. O kokie tai piengrybiai?
bananžuvė
Gal kas yra matęs grybų supirktuvę Vilniuje? Ar tik rajonuose supirkinėja grybus?
Pou
Piengrybius? Jei tai vilnutės arba grūzdai, tai geriau sūdyti. O priežastis paprasta - juk jie kartoki. Sūdytus vėliau turėsi nuvirti, o marinuotus jau gaminsi su pagardais. Bus skonis nelabai...
ErikaN
Is misko grizau laiminga, pilnu krepsiu. Pridyge mazulyciu baravykyciu. Vos neisprotejau, ir pridangsciau su lapais, ir su sakom, milijona palikau, ko gero ir sutrypiau, o baisiausia, kad atostogos baigesi ir ryt i darba. Vaziuosiu ryt po darbo vis tiek pralekt, kas ten ivyko per augimas po sakom.
georgiana
Gaila,kad nesulaukiau tikruju misko zinoviu informacijos, keista grybauju 22 m. , bet ir man tai naujiena, o tikejausi, kad kazkas bus sutike toki gryba blink.gif
blalala
Sveikos,
gal kuri patyrus grybautoja galės padėti nelabai patyrusiai?smile.gif Radau šiandien daug tokių gražių grybukų:
user posted image

Kotai tvirti, kaip raudonikių, bet galvučių apačios kaip ūmėdžių, o ne kempinės. Kaip manot, čia ūmėdės ar kažkoks kitas valgomas grybas? Ar mest juos lauk? Pats grybas neturi aitraus skonio.
Pou
QUOTE(blalala @ 2012 09 02, 16:48)
Sveikos,
gal kuri patyrus grybautoja galės padėti nelabai patyrusiai?smile.gif Radau šiandien daug tokių gražių grybukų:
user posted image

Kotai tvirti, kaip raudonikių, bet galvučių apačios kaip ūmėdžių, o ne kempinės. Kaip manot, čia ūmėdės ar kažkoks kitas valgomas grybas? Ar mest juos lauk? Pats grybas neturi aitraus skonio.
*

Manyčiau ūmėdukės. Turi kepurėlės luptis.
georgiana
astokias ir kitokias pastoviai renku tipiska umede,neki nezinote, chm keista mirksiukas.gif
blalala
Kai grybauji kartą per 10 metų, tai nelabai ir keista...smile.gif Žodžiu nuvalėm grybus, bet pabijojom ir vis tik išmetėm. Gaminsim tik iš kelių rastų voveraičiųsmile.gif
georgiana
QUOTE(blalala @ 2012 09 02, 18:54)
Kai grybauji kartą per 10 metų, tai nelabai ir keista...smile.gif Žodžiu nuvalėm grybus, bet pabijojom ir vis tik išmetėm. Gaminsim tik iš kelių rastų voveraičiųsmile.gif
*

Nebijokite cia mazos umedukes, svarbu kad galvutes nesukirmyje butu, as tokias renku, tikrai nuosirdziai sakau rinkite, jos megsta sviesenius miskus, aisku reiketu vengti, jei nezinote, ryskiai raudonu ar violetiniu galvu umedziu; is tiesu symet prasti metai miskuose daugiau randami tik 2 kat. grybai sad.gif
Gusha
QUOTE(ErikaN @ 2012 09 02, 14:41)
Is misko grizau laiminga, pilnu krepsiu. Pridyge mazulyciu baravykyciu. Vos neisprotejau, ir pridangsciau su lapais, ir su sakom, milijona palikau, ko gero ir sutrypiau, o baisiausia, kad atostogos baigesi ir ryt i darba. Vaziuosiu ryt po darbo vis tiek pralekt, kas ten ivyko per augimas  po sakom.
*

Kuriam cia kraste jau maziuliukai dygsta bigsmile.gif
ErikaN
QUOTE(Gusha @ 2012 09 02, 21:01)
Kuriam cia kraste jau maziuliukai dygsta  bigsmile.gif
*

Raseiniai
Gusha
QUOTE(ErikaN @ 2012 09 02, 21:55)
Raseiniai
*

Uj kaip dar toli nuo musu unsure.gif
Awita
Šios dienos laimikis

user posted image

daugiausiai gudukai, jų tai pilna buvo, gaila, kad daug išspardyta, be galo gražios kietos tvirtos ūmėdės, voveraitės ir keli baravykai (daugumoj sukirmiję). Viena žvynabūdė, pirmą k. gyvenime kepiau ir valgiau...mmm... rolleyes.gif
georgiana
Awita super matau krepsiuose umedeles, voverytes, vokietukus ir makavykus, gerai l.skanus ir kieti grybukai; as pernai vis keliau zvynabudes tipo a'le karbonadus bet vaikai nevalge tik mes su MB, symet viriau ir koncervavau jautcakius bet man jie kazkaip nelabai, tamsus gtybas ir skonio nera ypatingo; as dabar vaziuosiu ketvirtadieni bus jau pridyge vokietuku antra partija, taip zmones juos isspardo, nes kai kurie nezno grybo; beje erkiu parsinesiau kelnaites kai uz krumuko sysiuka dariau blush2.gif
O piengrybius sveiciau lauk tingejau su jeis bovytis doh.gif
Arraja*
Jooo pilna mazyciu baravyku ir aplink Josvanius,Kedainius,sveikuciai grazuciai ir visai nemazai wub.gif thumbup.gif
ErikaN
QUOTE(Minela* @ 2012 09 03, 08:21)
Jooo pilna mazyciu baravyku ir aplink Josvanius,Kedainius,sveikuciai grazuciai ir visai nemazai  wub.gif  thumbup.gif
*

Atėjo šventė ir į mūsų kiemą thumbup.gif . Kaip tų penkių sulaukti g.gif
Lerikyte
ale tai jums gerai, mažiukai dygsta. Aš vakar apie 4 val. buvau, nelabai tiesą sakant ką tikėdamasi rasti po savaitgalinio grybautojų antplūdžio. Per vargus sugraibiau pusę pintinės grybų. Rinkau tik rudmėses, raudonikius, baravykus. Tai baravykų gal 12, tačiau beveik visi paaugę, sprindžio dydžio, beveik visi sveiki. Labai nustebau,kaip jų niekas nerado.. Mažiukų tai visai nematyt, sausa kažkaip.
Papildyta:
QUOTE(georgiana @ 2012 09 02, 19:43)
Nebijokite cia mazos umedukes, svarbu kad galvutes nesukirmyje butu, as tokias renku, tikrai nuosirdziai sakau rinkite, jos megsta sviesenius miskus, aisku reiketu vengti, jei nezinote, ryskiai raudonu ar violetiniu galvu umedziu; is tiesu symet prasti metai miskuose daugiau randami tik 2 kat. grybai sad.gif
*

nu taip drąsiai neteikčiau. Neseniai įsigijau tokią nedidelę knygutę apie LT grybus, kurioje radau labai įdomių dalykų. Viena raudona ūmėdė valgoma, kita vienas prie vieno tokia pat jau parašyta,kad nuodinga, tai nusprendžiau, kad geriau jų atsisakyti. Galėsiu kada nuskanuoti.
Galinti
Mes vakar taip pat buvom paleke grybauti - dviese pririnkom 8 kg voveraiciu, radoma raudonikiu, paberziu, silbaravykiu. Baravyku tik 20, visi , kaip Lerikyte sake, didesni, maziuku vos 3. Miske buvo daug umedziu, vadinamuju vokietuku, bet mes ju nerenkam ax.gif
Tikiuosi baravykai nors trumpam dar pasirodys, bet jau naktys saltos unsure.gif
Gusha
Mano geidziamiausias trejetukas dabar irgi:

1. Rudmeses
2. raudonvirsiai
3. baravykai

Beje, kur jus renkat rudmeses? Nes paciame miskelyje, proskynose tai itin retai randu, tad pagrinde tenka rinkti pakelese ax.gif
Galinti
Mes renkam jaunam pusyne, tenka landzioti pro sakas, nelabai malonu, bet uztad grybu daug biggrin.gif
saintlina
o pas mus rudmėsės beveik neauga.. tik keliose vietose, ir tai mažai jų ten būna. O gaila, skanus grybas.
fukse
QUOTE(Galinti @ 2012 09 03, 09:54)
.... Miske buvo daug umedziu, vadinamuju vokietuku, bet mes ju nerenkam  ax.gif
Tikiuosi baravykai nors trumpam dar pasirodys, bet jau naktys  saltos  unsure.gif

Ūmėdės tai ne vokietukai schmoll.gif
Vokietukai tai gudukai, kuriuos mes vadiname kalpokais ax.gif
Pou
Mes rudmėses po mažom eglėm randam žolėse, tik šiemet baisia sukirmijusios, tik keletą gerų radom. O gaila. Bet nesmagu jas rinkt, spygliai už apykaklės krenta...
Pernai tėtis buvo kelis kibirus jų pripjovęs. Niam.

Mūsų šeimyna pakvaišusi nuo grybavimo.

O dėdė Kėdainių raj. jau mėnuo kaip raudonikius pjauna. Sakė išdžiūvusiose balose po 11-15 krūvom, tamsiai, tamsiai raudoni.

Aš mamuko tėviškėj į beržyno jaunuolyną buvau su sūneliu ir mamuku įlindus, tai per visus radom 6 raudonikius, kelis lepšiukus, makavykus ir krepšį vilnučių.
Iš raudonikių, lpšiukų, makavykiukų super grybienę išviriau. O kitus apvirėm, ir ant keptuvės su pomidorų padažu bei morkytėm ir svogūniukais.

Kas liečia ūmėdukes, aš taip pat nustebau, kad yra nuodingų.
Elijaaa
Vakar buvome grybauti, grybu tikrai yra. Kibiras viveraiciu, trys kibirai kalpoku ir kibiras misriu grybu(lepsiuku, silbaravykiu, raudinvirsiu, vienas tikras baravykas).

Pou, rasote, kad radote vilnučių. Kas tai per grybas? googlas neranda schmoll.gif schmoll.gif
Galinti
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 12:07)
Ūmėdės tai ne vokietukai  schmoll.gif
Vokietukai tai gudukai, kuriuos mes vadiname kalpokais  ax.gif
*

Aš nevadinau ūmėdžių vokietukais, turėjau omeny, kad miške buvo ir tų, ir tų, bet jų nerenkam biggrin.gif
skirmule
QUOTE(Elijaaa @ 2012 09 03, 13:54)
...radote vilnučių. Kas tai per grybas? googlas neranda  schmoll.gif  schmoll.gif
*

Mūsų kraštuose(Šiaurės Lietuvoj) vilnutėmis vadiname šiuos grybus:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Piengrybis_paber%C5%BEis
Lerikyte
na, ir retorinis klausimas, ar esate tikros, kad gerai skiriate nuodingas ir geras ūmėdes? ax.gif sarasas nepilnas..
visos sukeltos yra nuodingos. Ir as galiu pasakyt, kad umedziu atsisakiau... unsure.gif unsure.gif
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
girene
QUOTE(Lerikyte @ 2012 09 03, 14:21)
na, ir retorinis klausimas, ar esate tikros, kad gerai skiriate nuodingas ir geras ūmėdes?  ax.gif sarasas nepilnas..
visos sukeltos yra nuodingos. Ir as galiu pasakyt, kad umedziu atsisakiau...  unsure.gif  unsure.gif
*

siaip grybauju apie 30metu.grybus pazystu.nuo paauglystes su tevais vaziuodavom

umedes renkam,kai nera ko geriau.pirma grybavima siemet nieko neradau,tai prisirinkau umedziu.valgem jau.cia foto ziauriai panasios,labai sunku suklysti

verta susimastyti
powerpuff
Joo, aš irgi nerenku ūmėdžių, nes tingiu lupt ir trupa jos labai-visi kiti grybai baisūs būna nuo jų.. Bet kai pažiūrėjau dabar tas foto tai ir gerai, kad nerenku-labai jau panašios tos nuodingos - ypač tokios kaip pirmam paveiksliuke-pilnas miškas tokių doh.gif
fukse
QUOTE(Galinti @ 2012 09 03, 15:08)
Aš nevadinau ūmėdžių vokietukais, turėjau omeny, kad miške buvo ir tų, ir tų, bet jų nerenkam  biggrin.gif
Nu va, ką daro žodžių žaismas biggrin.gif
Persiprašau smile.gif 4u.gif
QUOTE(skirmule @ 2012 09 03, 15:17)
Mūsų kraštuose(Šiaurės Lietuvoj) vilnutėmis vadiname šiuos grybus:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Piengrybis_paber%C5%BEis
*

Mes jas vadiname pūkuotėmis, jų mes nerenkame schmoll.gif
girene
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 15:38)
Nu va, ką daro žodžių žaismas  biggrin.gif
Persiprašau  smile.gif  4u.gif
Mes jas vadiname pūkuotėmis, jų mes nerenkame  schmoll.gif
*

mes vilnelemis vadiname
mano draugai jas visada renka,sako skanus lb grybai,ir zino,kad as ju neimu,sako tai kai rasi,mums imk:)imdavau.o gal be reikalo

siaip neesu ju ragavusi
fukse
QUOTE(Lerikyte @ 2012 09 03, 15:21)
na, ir retorinis klausimas, ar esate tikros, kad gerai skiriate nuodingas ir geras ūmėdes?  ax.gif sarasas nepilnas..
visos sukeltos yra nuodingos. Ir as galiu pasakyt, kad umedziu atsisakiau...  unsure.gif  unsure.gif

Lietuvoje auga apie 60 rūšių ūmėdžių ir jos nėra nuodingos, bet dėl kartaus skonio nerekomenduojamos, tačiau gerai išvirtos yra valgomos smile.gif
Lerikyte
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 16:58)
Lietuvoje auga apie 60 rūšių ūmėdžių ir jos nėra nuodingos, bet dėl kartaus skonio nerekomenduojamos, tačiau gerai išvirtos yra valgomos  smile.gif
*

tai kad kažin smile.gif tos kurios nevalgomos prie jų yra parašyta n e v a l g o m a, o cia isrinkau tik tas prie kuriu parasyta ,,nuodinga''.
fukse
QUOTE(girene @ 2012 09 03, 16:49)
mes vilnelemis vadiname
mano draugai jas visada renka,sako skanus lb grybai,ir zino,kad as ju neimu,sako tai kai rasi,mums imk:)imdavau.o gal be reikalo

siaip neesu ju ragavusi
Aš irgi neragavau, nes V neleidžia rinkti unsure.gif
Grybų knygoje rašo, kad jų bais aštrus skonis, todėl šviežią valgyti netinka, rekomenduojama tik sūdymui.
Apvirintas ir pasūdytas aštraus skonio netenka: sūdyti laikomi geru 2 kategorijos grybu.
fukse
QUOTE(Lerikyte @ 2012 09 03, 17:11)
tai kad kažin smile.gif tos kurios nevalgomos prie jų yra parašyta n e v a l g o m a, o cia isrinkau tik tas prie kuriu parasyta ,,nuodinga''.

Vadovavausi LTSR Mokslų akademijos Botanikos instituto knyga Grybai ir Lietuvos grybų atlasu, ten rašo, kad Lietuvoje augančios ūmėdės nėra nuodingos, tik nerekomenduotinos dėl aštraus skonio.
Kai kuriuos grybus kartais priskiria prie nuodingųjų dėl polinkio kaupti šviną, kaip pėvėzė meškutes ir t.t.
Naujai išleistose knygose jaučiu ir žaliuokės bus priskirtos prie nuodingųjų, o tai man skaniausias grybas. Jau laukiu jų bigsmile.gif
Lerikyte
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 17:28)
Vadovavausi LTSR Mokslų akademijos Botanikos instituto knyga Grybai ir Lietuvos grybų atlasu, ten rašo, kad Lietuvoje augančios ūmėdės nėra nuodingos, tik nerekomenduotinos dėl aštraus skonio.
Kai kuriuos grybus kartais priskiria prie nuodingųjų dėl polinkio kaupti šviną, kaip pėvėzė meškutes ir t.t.
Naujai išleistose knygose jaučiu ir žaliuokės bus priskirtos prie nuodingųjų, o tai man skaniausias grybas. Jau laukiu jų  bigsmile.gif
*

ai, ne mikologės mes, ne ką čia pridiskutuosim. Taip, apskritai ir geros rūšies grybas augdamas užterštoje vietoje gali apnuodyti žmogaus organizmą.

Apie tas ,,vilneles'' rinkdavom mes jas, tik kailiuką nulupdavom ir į bendrys grybus sunaudodavom.

Beje viena mazyte zaliuoke jau maciau vakar smile.gif
girene
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 16:12)
Aš irgi neragavau, nes V neleidžia rinkti   unsure.gif
Grybų knygoje rašo, kad jų bais aštrus skonis, todėl šviežią valgyti netinka, rekomenduojama tik sūdymui.
Apvirintas ir pasūdytas aštraus skonio netenka: sūdyti laikomi geru 2 kategorijos grybu.
*

zinok jas dedavo su visais grybais kartu,kartu nuvirdavo.
jokiu sudymu.na is tikro as neragavus,bet tie draugai ir seni grybautojai.taip,jei jaustu,kad jie astresni,ar kartesni,gal detu atskirai,pervirtu dar karta,sudytu.na cia neaisku
siemet maciau as tu vilneliu,bet tik kelias.reik paimt,keleta isvirt,ir patiems pamegint
Awita
QUOTE(georgiana @ 2012 09 03, 07:46)
Awita super matau krepsiuose umedeles, voverytes, vokietukus ir makavykus, gerai l.skanus ir kieti grybukai; as pernai vis keliau zvynabudes tipo a'le karbonadus bet vaikai nevalge tik mes su MB, symet viriau ir koncervavau jautcakius bet man jie kazkaip nelabai, tamsus gtybas ir skonio nera ypatingo

Rinkau beveik viską iš eilės, nes retai ištrūkstu į mišką, o norisi turėt grybukų. Žvynabūdę labai rūpėjo paragaut, visi po kąsniuką, kam patiko, kam ne,- man visai gerai, tiko biggrin.gif

O kas per grybas? "jautcakius" blush2.gif
Lerikyte
QUOTE(Awita @ 2012 09 03, 18:10)
Rinkau beveik viską iš eilės, nes retai ištrūkstu į mišką, o norisi turėt grybukų. Žvynabūdę labai rūpėjo paragaut,  visi po kąsniuką, kam patiko, kam ne,- man visai gerai, tiko  biggrin.gif

O kas per grybas? "jautcakius" blush2.gif
*

jaučiakiai. Juos taip pravardžiuoja, tačiau tai Pilkoji meskute
girene
QUOTE(Lerikyte @ 2012 09 03, 18:41)
jaučiakiai. Juos taip pravardžiuoja, tačiau tai Pilkoji meskute
*

tai cia matau tas pas ar tai juuodukas,ar zydukas,na jau cia kaip kas kokiam raj vadina

as renku juos,juodi,gal kam nemalonu,bet kieti ir skanus grybai
fukse
QUOTE(girene @ 2012 09 03, 19:51)
tai cia matau tas pas ar tai juuodukas,ar zydukas,na jau cia kaip kas kokiam raj vadina

as renku juos,juodi,gal kam nemalonu,bet kieti ir skanus grybai

Prieš gerą dešimtmetį ir mes rinkom tas meškutes , bet dabar nebe schmoll.gif , nes šie grybai kaupia šviną, o mes ir taip gaunam nuodų kuo toliau tuo daugiau unsure.gif
girene
QUOTE(fukse @ 2012 09 03, 19:21)
Prieš gerą dešimtmetį ir mes rinkom tas meškutes , bet dabar nebe  schmoll.gif , nes šie grybai kaupia šviną, o mes ir taip gaunam nuodų kuo toliau tuo daugiau  unsure.gif
*

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,nezinojau g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.