Įkraunama...
Įkraunama...

Trafaretai - lengvas dekoravimas

I tema

Dekoravimas trafaretais - tai paprasta ir efektyvu. thumbup.gif

Trafaretais galima dekoruoti praktiškai bet kokį paviršių: : akmenį, medinį, plastikinį, stiklinį, keramikinį, medžiaginį ir t.t.t.

: sienas, baldus, grindis, daiktus, drabužius, mašinas, iriir.... .+ net ir maistą ( kavą, košes, tortus, sausainius ir t.t.. ) biggrin.gif


Trafaretų būna : vienkartinių ( pvz. iš popieriaus ) ir daugkartinių ( iš plastiko)
Daugartinių trafaretų plastikas gali būti paprastas arba lipnusis ( kada nereikia naudoti papildomai klijų, kad priklijuoti prie dekoruojamo paviršiaus.)

Dar vienas variantas : kai ant paprasto spausdinimui skirto popieriaus atspausdinamas deko motyvas, tada užklijuojama lipnia permatoma juosta ir raižoma - taip pagamintas trafaretas kažkiek laikys ( daugiau nei vienam kartui) , kol nuo dažų nepermirks popierius po plėvele.


Trafaretus galima pasigaminti patiems namų sąlygomis - tai nėra labai sudėtinga: užtenka turėti aštrų skalpelį ar popieriaus peiliuką su nulaužiamomis geležtėmis bei raižomą paviršių ( pasirinktinai: popierius, plastikas ar pan.)

Įrankiai trafaretams raižyti:

user posted image

user posted image

user posted image



taip pat yra ir spec. įrankis trafaretams išdeginti :

user posted image

bei spec. plėvelės tam reikalui : biggrin.gif

Trafaretiniai teptukai:

teptukai , skirti dekoruoti trafaretais yra specifinės formos :

t.y.: apvalūs ir tiesiai kirstais šereliais: dažniausiai šerių galiukai būna pašiaušti, kad geriau padengtų dažais.

user posted image


user posted image



Aišku, galima naudoti ir paprastą teptuką, kuo lygiau nupjauti jo šerelius ir dažyti, bet paprastų teptukų šereliai yra dažniausiai per minkšti, kas įtakoja dažomo motyvo kontūrų lygumą.

taip pat galima naudoti volelius: (ypač jei yra didelis dažomas plotas ( pvz. sienų dekoravime) :

user posted image


yra ir specialūs tamponėliai:

user posted image
Atsakyti
Dažai :

Dekoruojant trafaretais svarbu žinoti, kad dažai turi buti sausi arba tiršti ir jokiu būdu neskysti. (naudojant skystus dažus, labai svarbu naudoti itin mažą jų kiekį, kad dažant jie nepalystų po trafaretu ir deko motyvo kontūras nebūtų išplaukęs)

yra spec. kreidelės :
user posted image

pastos pavidalu : ( aliejiniai , bet kokiam paviršiui) :
user posted image


tiršti dažai buteliukuose: Akriliniai dažai šiam reikalui puikiai tinka.


ar purškiami dažai :
user posted image

(automobiliniai taip pat tinka)

Dekoruojant audinį : tekstiliniai dažai:

user posted image


Tarfaretai gali būti paprasti ir sudėtiniai ( pvz. 3D)

Paprasti trafaretai - yra vieno sluoksnio , gali būti vienos spalvos arba šešėliuoti.
3D trafaretai - išgaunant erdvę : čia naudojami 2 , 3 ar daugiau trafaretų- juos sluoksniuojant.

Kad išgauti tūrinį , reljefinį ( iškilųjį ) paviršių , naudojamas trafaretas, išraižytas ir storesnio popieriaus ar plastiko ir glaistas/ spec. pasta bei mentelė užtepimui:

user posted image

spec. pasta :
user posted image


user posted image
Atsakyti
Trafaretų tvirtinimas prie dažomo paviršiaus:

paruoštą trafaretą galima tvirtinti keliais būdais:

paprasta lipnia popierine juosta ( būna baltos arba geltonos spalvos) :

user posted image



spec. purškiamais klijais: ( man tai patogiausias būdas thumbup.gif )
user posted image

purškiamų klijų galima rasti Meno mūzoje arba pritaikyti iš Senukų įsigytus mirksiukas.gif




taip pat yra ir purškiamų klijų nuėmėjas :

user posted image



arba tokiais užtepamais klijais:

user posted image



Na o čia toms, kurios nori savo nagus pagražinti trafaretais biggrin.gif

Nagų dekoravimas trafaretais
user posted image
Atsakyti
Koks informatyvus postas, aciu Irmulia 4u.gif tikrai smagu pasizaisti su trafaretais. Ir daug kur pritaikoma. O man idomus tas yrankis kur trafaretu isdeginimui. Kazi ar brangus jis ir ar musu deko parduotuves tokiais prekiauja?
Atsakyti
butybe, manau, kad LT nėra tokio įrankio , bet man dar neteko jo matyti mirksiukas.gif

UK mačiau po 30 svarų kainuoja, o Jav - ~ 30 $ mirksiukas.gif

tiesą pasakius pati tokį turiu, bet kadangi naudoju raižymui popieriaus peiliukus ( per tiek metų jau pilnai įvaldžiau juos biggrin.gif ) tai kažkaip ir hžguli jis kažkur lentynose - reikės kada išsitraukti ir išbandyti bigsmile.gif
Atsakyti
Tiesiog pamaniau, kad su siuo daiktu turetu buti patogu, ypac smulkes detales raizyt. Man cia reikejo viena trafaretuka padaryt, tai labai uzsimucijau su peiliuku nulauziamom geleztem. O su skalpeliuku gerai pjaunasi? Gal patartumet koki isigyt?
p.s. man labai patinka jusu darbeliai, vis pasitaiko aptikt, labai meistriskai darbuojates mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo butybe: 20 liepos 2012 - 10:21
tiesą pasakius, buvau kažkada labai užsidegusi šį degiklį trafaretams įsigyti, na mirtinai norėjosi, bet kai atkeliavo ( aišku ten tik antgaliukas toks užlenktas, buvo prie kitų degiklio antgalių) taip ir liko tas noras ... gal dėl to kad pasidomėjus, jog reikia spec. plastiko... bet niekas juk nedraus ir paprastą pvc išbandyti mirksiukas.gif

su skalpeliais darbavausi : tiek su tais mediciniais ( kur keičiamos galvutės) , tiek ir su tuo tokiu popieriui pjaustyti .. + dar iš FR parsivežiau spec. peiliuką su miniatiūriniais besisukančiais ašmeninimis... ir vis tik pasilikau prie įprastinio popieraus peiliuko ax.gif man jis patogiausias raižymui thumbup.gif

aišku, čia pripratimo reikalas mirksiukas.gif gal jums bus patogiau su skalpeliu darbuotis mirksiukas.gif

dėl skalpelių ( medicininių) jei Vilniuje, tai užsukite į vilniaus g. esančią medicinos įrangos parduotuvę - ten jų tikrai turi thumbup.gif
Atsakyti
Aciu uz atsakyma, ieskosim skalpeliu lotuliukas.gif isbandykit aparata ir papasakokit, gal galima butu kazka panasaus susikombinuot is vyro lytuoklio lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2012 07 20, 02:37)
su skalpeliais darbavausi :  tiek su tais mediciniais ( kur keičiamos galvutės) , tiek ir su tuo tokiu popieriui pjaustyti .. + dar iš FR parsivežiau spec. peiliuką su miniatiūriniais besisukančiais ašmeninimis...  ir vis tik pasilikau prie įprastinio popieraus peiliuko  ax.gif  man jis patogiausias raižymui  thumbup.gif
Irmulia, ačiū už namučius 4u.gif
Man irgi paprastas popieriaus peiliukas geriausiai „limpa“ prie rankos. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(butybe @ 2012 07 20, 11:58)
Aciu uz atsakyma, ieskosim skalpeliu lotuliukas.gif isbandykit aparata ir papasakokit, gal galima butu kazka panasaus susikombinuot is vyro lytuoklio lotuliukas.gif


reikės kada prie progos iš spintos ištraukti ir ant paprasto plastiko išbandyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos darbstuoles, Gal kuri idetumete foto kaip pasigrazinot namu sienas? Noriu vaiku kambari ispieti, bet bijau kad nesigaus...
Atsakyti
Gal kuri iš jūsų daro trafaretus ant lipnaus popieriaus?Brūkštelkit až wink.gif
Atsakyti