Įkraunama...
Įkraunama...

del buto atidavimo

Sveikos, ne dažnai tenka čia pareikšti savo nuomonę, bet užsuku paskaitinėti ir ieškoti atsakymų čia kasdien smile.gif taigi, šį kartą aš noriu patarimo ir Jūsų nuomonės. Anyta man ir mano vyrui nori palikti savo butą, o mes jai nupirktume mažesnį. Tačiau nežinau kaip geriau būtų pasielgti, kad jai palikus butą, aš ir vyras būtume lygiaverčiai savininkai. Nes jei ji jam padovanos butą, tai man jo dalis nepriklausys. Gal geriau būtų jį mum iš jos nupirkti? Ar kad ji mums dovanotų aniem? Ar anytai padovanojus butą vyrui, jis man jo dalį padovanotų? Labai laukiu jūsų patarimo, tikiu, kad kažkuri esate su tuo susidūrusi. Ačiū mirksiukas.gif
Atsakyti
nueikit pas notare, ji jums pasiulys geriausia varijanta, nes dar mokesciu mokejimas gali buti, tai patars kuriuo atveju mazesnis.
Atsakyti
Ačiū. Tikriausiai tai vienintelis šios problemos būdas. Ir tikriausiai geriausias ir patikimiausias smile.gif Tik labai keista kai tokios informacijos labai mažai. Galvojau, kad tėvai (ar vienas iš jų) dažnai palieka būtą vaikams..
Atsakyti
QUOTE(>CandyFloss< @ 2012 08 08, 19:31)
Sveikos, ne dažnai tenka čia pareikšti savo nuomonę, bet užsuku paskaitinėti ir ieškoti atsakymų čia kasdien  smile.gif  taigi, šį kartą aš noriu patarimo ir Jūsų nuomonės. Anyta man ir mano vyrui nori palikti savo butą, o mes jai nupirktume mažesnį. Tačiau nežinau kaip geriau būtų pasielgti, kad jai palikus butą, aš ir vyras būtume lygiaverčiai savininkai. Nes jei ji jam padovanos butą, tai man jo dalis nepriklausys. Gal geriau būtų jį mum iš jos nupirkti? Ar kad ji mums dovanotų aniem? Ar anytai padovanojus butą vyrui, jis man jo dalį padovanotų? Labai laukiu jūsų patarimo, tikiu, kad kažkuri esate su tuo susidūrusi. Ačiū  mirksiukas.gif

jei dovanojant nenurodys kad dovanojama asmeniškai vyrus, bus laikoma kad butas yra jūsų abiejų.
Atsakyti
tkreipkit demesi, kad jei dovanos jum abiem, jum nuo savo dalies teks susimoketi gyventoju pajamu mokesti. (ne is artimu giminaiciu apmokestinama 8000 virsijanti dalis).
is mokesciu puses ziurint (teisines puses nezinau) geriausia butu mainyti. Jei esate islaike savo buta nuosavybeje daugiau kaip 3 metus arba esate delkarave ten gyvenamaja vieta (ir apsimainytame bute deklaruosite), tada bus neapmokestinama (nes mainai prilyginami pardavimui) ir gausis apmainius bendra jungtine nuosavybe ji neklystu.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2012 08 10, 14:07)
jei dovanojant nenurodys kad dovanojama asmeniškai vyrus, bus laikoma kad butas yra jūsų abiejų.


Paprastas ir nesudėtingas yra tik dovanojimas tėvų savo vaikams ir tada sutuoktiniui niekas nepriklauso. Jei dovanojama ir sutuoktiniui, jei neklystu, reikėtų mokėti 15 proc. valstybei...
Atsakyti
Ačiū Jums labai už atsakymus 4u.gif O jei vyras gavęs dovanų šį butą iš mamos, vėliau padovanotų man - savo žmonai. Ar tai galima padaryti neišlaukus tam tikro termino? Ar man reikėtų mokėti mokesčius ir tokiu atveju?
O gal žinote kaip galima naudotis dovantu turbu - ar jį galima, tarkim, greitai parduoti, perpardovanoti ar kitaip disponuoti? g.gif
Atsakyti