Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Vokietijoje nuo A iki Ž


Sena tema

user posted image

Tema - Darbas Vokietijoje

Atsakyti
o kokią tu šulią (ar profesinę) esi pabaigus, jei nepaslaptis?


as esu baigusi gimnazija normaliai abitura su valstybiniais egzaminais ir pan.

jie man parase bescheinigung: dieses Zeugnis entspricht einer allgemeinen Hochschulreife (vorlage bei bewerbung, beim Arbeitgeber, bei weiterführenden Schulen, nicht abei bei Uni, Facvhhochschulen, Dualen Hochschulen, Hochschulen). darbo birzoje man pasake kad man uzteks tokio pripazinimo ausbildungui. bei gerai, nes studijos vistiek perdaug kainuoja. Tik gaila kad nepripazino taip kaip istikruju yra, kad cia abitura ir kad galiu daryti viska.
tai darysiu ausbildunga, dirbsiu darba uz 400e. ir tikiuosi busiu apdrausta rolleyes.gif
liko tik tas durnas schwimmnachweis
Atsakyti
QUOTE(PILNATIS13 @ 2012 09 12, 19:46)
dirbsiu darba uz  400e. ir tikiuosi busiu apdrausta  rolleyes.gif


uz 400 eu nebusi drausta, tik nuo 401 eu busi drausta ax.gif
Atsakyti
QUOTE(RRodamer @ 2012 09 11, 22:18)
Manes 2007 BKK neprase smile.gif Absoliuciai jokio popieriuko.
Beje, as bet kuriuo atveju bandyciau sneketis su kitu darbuotoju arba bandyciau kita ligoniu kasa.



Manes 2012 m. sausio men ir neprase ! ziurint ant kokio papulsi... ir ziurint, kaip kalbesi biggrin.gif


QUOTE(jolitka@yahoo.com @ 2012 09 11, 22:47)
As noriu paklaust, uzsiziurejau, kad baigiasi tiek paso, tiek asmens tapatybes korteles galiojimas. Ziuriu ambasada plesia neblogai uz pasa 100eu praso smile.gif  Kazin jei is Lt issideklaravus, ar grizus Lt galiu pasidaryt asmens tapatybes kortele ar jau cia tik per ambasada, kai isideklaruoji is LT? Dekoju uz atsakymus  smile.gif




man buvo pigiau vaziuot i Berlyna i ambasada paso keist, nei i LT
kiek i lT nuvykus JUMs tas pasas kainuos ? g.gif biggrin.gif pasiskaiciuokit 4u.gif kelione, laikas...

QUOTE(sandrii @ 2012 09 12, 16:59)
valyt dantis, o tas valymas irgi nemazai kainuoja.
Dar klausimas kada reik kreiptis i krankenkasa del apmokejimo, kai jau gausiu saskaita ar kai turesim ta "paskaiciavima"?



QUOTE(Aristeja @ 2012 09 12, 17:51)
Laba diena, norejau pasiteirauti, del gyvenamos vietos nuomos? Gal kas is jusu zinot kur butu imanoma isinuomuot ar net nuomuojat koki kambariuka laikinai Hamburge? Turiu darbo pasiulyma, taciau reikia rasti gyvenama vieta. O gal zonot kokia patikima agentura, kuri padetu surasti busta?


man stomatologe ruse pateike pasiulyma as ji nunesiau i AOK krankenkasas, ten pasake kad eiciau pas kita daktara ir kad saskaita tikrai bus mazesne, iskart pasake kiek kompensuos. bet turit turet pasiulyma su savim. kiekvienas atvejis individualus. tikrai zinau, kad reik deretis tartis su stamotologu, nes pas kita nuejus kaina buvo tikrai mazesne, bet as ja dar numusiau 4u.gif gavos perpus pigiau nei pas ruse stomotologe o klinika geresne...



Aisteja, laikinai Hamburge sunku ir pastoviam laikui sunku...sunku patiem vokieciams nelkalbant apie mus, cia uzsieniecius 4u.gif
as maciau kambariu pasiulymu www.germany.ru (laikinai pagyvent)
agenturos cia visos patikimos, bet jos kainuoja 2,5 dauginkit is buto 1 men nuomos kainos tiek paklosit firmai (makleriui). ieskokit pati, Tai sunku bet nera nerealu, as pati radau labai gera buta ir nebrangu butent toki kokio ieskojau...ir seimininke is 20 pretendentu issirinko mane, nors mano pozicijos ir nebuvo pacios geriausios mirksiukas.gif

tikejimas i tai, kad viskas pavyks, optimizmas, valia kalnus nuverst gali biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Savannaa: 12 rugsėjo 2012 - 21:57
Bremen,mochoo gi sake,kad kai ji dare Ausbildung buvo apdrausta,nors ir gavo maziau nei 400 euru.
Atsakyti
Man idomu, kai siunti saskaitos kopija i draudima, ar ja tik viena siunti, ar reikia koki laiska ideti ''kas, kodel ir del ko''?
Atsakyti
QUOTE(magistrante @ 2012 09 12, 21:02)
Bremen,mochoo gi sake,kad kai ji dare Ausbildung buvo apdrausta,nors ir gavo maziau nei 400 euru.

Blyn, nedaskaiciau blush2.gif ,galvojau jinai tik apie darba kalbejo ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bremen: 12 rugsėjo 2012 - 23:17
pakartosiu info del paso leliukui,gimusiam cia. IOWA pateike neteisinga info. schmoll.gif
gimus vaikui ir norint pasidaryti pasa, nebutina vaziuoti i ambasada Berlyne. pigiau atsieina vienam is tevu grizti i LT su tarptautiniu gimimo liudijimu,ant kurio jau uzdeta apostile,nueiti i civilines metrikacijos skyriu,kuriame jums isduos vaiko gimimo liudijima,su tuo liudijimu ir foto nuotraukomis(padariau pati namie,tik fotografai pakoregavo) nueiti i pasu poskyri,ir padaro pasa vaikui(vaikas iki metu nereikalingas parodyti),mano vyras nunese ir notaro patvirtinta pazyma,kad pasa paims mano mama,kuri ji ir atsiunte pastu. 4u.gif
mums buvo neskubu del paso pagaminimo,vyras LT buvo tik 2 dienas,sumoj viskas isejo pigiau.be to,nepamirskit,kad ambasadoj tik is pradziu gali vienas is tevu buti,o po to jie gali pareikalaut,kad atvyktu ir visa seimynele.zodziu,musu atveju taip butu buve,nesiginciju jei kitoms kitaip buvo.
Atsakyti
na mat, pas iowa ne abu tevai lietuviai, tai galbut kitaip viskas g.gif
be to, kazin ar visad pigiau vien del to gryzti i LT unsure.gif

Bremen, as taip supratau kad ji salia Ausbildung dar ir ta 400-job tures 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(moocho @ 2012 09 14, 10:01)


Bremen, as taip supratau kad ji salia Ausbildung dar ir ta 400-job tures 4u.gif

tas tai taip ax.gif , as tuo metu supratau, kad jinai tik darbo ieškot uz 400 eu blush2.gif , dėl to taip ir parašiau ax.gif
Atsakyti
Sveikos,

gal kas žino kokį nors internetinį puslapį ar žurnalą/laikraštį prilygintiną lietuviškam 'Studijos'? kur būtų sudėta ir susisteminta daugiau mažiau info apie studijas, ausbildung galimybes, visokias karjeras Vokietijoje
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arbataa: 15 rugsėjo 2012 - 23:03
čia profesijų aprašymai http://berufenet.arb...ntur.de/berufe/ pvz. parašyta kaip profesiją įgyti (studijos, Ausbildung..), kiek tai trunka ir pan.
t.p. orientacinis puslapis http://www.studienwa...-ausbildung.htm

dar yra tokia (irgi darbo biržos) brošiūra/knyga Berufe Aktuell apie Ausbildung, čia http://www.arbeitsag...dungsberufe.pdf (atsargiai.. 500+psl biggrin.gif )

čia apie studijas ir Ausbildung http://www.amazon.de...3/dp/3981393031
Atsakyti