Įkraunama...
Įkraunama...

Sausumos vėžliai

QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 10:47)
Labai aciu uz pagalba jums. Siuos ir uzsisakysiu. smile.gif O dar klausimelis blush2.gif  Jei vezliukas ruosiasi lyg miegoti, mazai valgo, nebezvalus, daugiau miega jau.Leisti jam ramiai miegoti, ar ka daryti blush2.gif  Gal kvaili mano klausimai, bet visiskai zalia dar esu apie ju auginima  rolleyes.gif

Nežinau... Man dar nėra taip buvę, kad visai nepabudinamai miegotų. Šiltos vonelės ir pakankamos temperatūros terariume pakanka, kad nesnaustų ir valgytų. Žiūriu, kas porą savaičių vis po gramą kitą ir priauga...
Maudykit kad ir kasdien, žiūrėkit, kad terariume, po kaitrine lempa, vėžliuko nugaros aukštyje būtų apie 30 laipsnių, jei vėžliui vėsu, lėtėja medžiagų apykaita ir užsnaudžia. Pas Jonę 33 laipsniai, tai kai jau gerai įkaista, ima kilnoti kojas - "vėdinasi", o kai jau visai įšylą, "nučiuožia" nuo akmens ir nusliūkina kur atvėsti. Bet žiūrėk po kelių minučių vėl "soliariuminasi" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 14:54)
Zindre verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
Papildyta:
auksinemergaite, ar turit šildančias ir UV lempas? jeigu ne, būtinai įsigyk ir palaikyk nuolatinę šviesą, šilumą terariumę, šviežų maistą. žiemos metu vėžliukai gali būti vangesni, pasnausti kamputyje dažniau negu vasarą, tačiau palaikant tinkamas sąlygas jie vis tiek pavalgo, pajuda ir t.t.
apie migdymą yra trumpai parašyta mūsų temos pirmoje žinutėje - neturint tinkamų įgūdžių toks migdymas gali tik pražudyti vėžliuką verysad.gif

Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif
Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 15:34)
Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif

Terariumas pas mane atviras.Namuose temperatura 23 laipsniai ir ji daug mas pastovi buna.Gal jam po ta lempa per karsta buna?Gal visa diena nelaikyti jos? Ir skaiciau kad tam tikra dregme turi buti terariume? Kaip tai padaryti? Labai patinka man vezliukai, noriu juos kelis auginti, bet pradzioj bent viena ismoksiu auginti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 15:20)
Nežinau... Man dar nėra taip buvę, kad visai nepabudinamai miegotų. Šiltos vonelės ir pakankamos temperatūros terariume pakanka, kad nesnaustų ir valgytų. Žiūriu, kas porą savaičių vis po gramą kitą ir priauga...
Maudykit kad ir kasdien, žiūrėkit, kad terariume, po kaitrine lempa, vėžliuko nugaros aukštyje būtų apie 30 laipsnių, jei vėžliui vėsu, lėtėja medžiagų apykaita ir užsnaudžia. Pas Jonę 33 laipsniai, tai kai jau gerai įkaista, ima kilnoti kojas - "vėdinasi", o kai jau visai įšylą, "nučiuožia" nuo akmens ir nusliūkina kur atvėsti. Bet žiūrėk po kelių minučių vėl "soliariuminasi"  biggrin.gif

Popaskutiniu maudyniu, tai lyg stresas jam buvo.Kai idejau jau atgal i terariuma iki pat siol lipa kariasi sienelem. Cia kaip tevams su naujagimiu, nezino ka daryti, tai cia man su vezliu panasiai, nezinau nuo ko pradeti tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 14:41)
Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif


Svarbiausia, kad domiesi ir nori išmokt, šaunuolė 4u.gif

repti-glo 5.0 lempų yra kikose (tik gal ne visose), kainuoja apie 50lt.
jei įtari, kad nuo kaitinančios per karšta, tai būtų gerai įsigyt termometrą, tada bus aišku, bet sienom vis tik greičiausiai lipa ne dėl per didelio karščio, o dėl to, kad atsigavęs ir judrus biggrin.gif lempą palik 8-12 val per dieną, jei po ja taps per karšta, nueis į kitą terariumo pusę atsivėsinti smile.gif

beje, kuo tavo vėžliukas vardu? mirksiukas.gif
Atsakyti

Dėkui, merginos verysad.gif .


QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 14:33)
Kažkuri mama visą kraitelį iš tos e-parduotuvės susipirko, gal pakomentuos, nepamenu, kuri čia  blush2.gif
Papildyta:


Lyg ir šita...
http://akvariumai.lt...---d3-1605.html


Čia aš pirkausi viską iš šios parduotuvės ir likau patenkinta. Na, vitaminų, aišku, nelyginu su tais geraisiais, bet vistiek geriau negu iš Maximos ar Kikos ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 15:48)
Svarbiausia, kad domiesi ir nori išmokt, šaunuolė 4u.gif

repti-glo 5.0 lempų yra kikose (tik gal ne visose), kainuoja apie 50lt.
jei įtari, kad nuo kaitinančios per karšta, tai būtų gerai įsigyt termometrą, tada bus aišku, bet sienom vis tik greičiausiai lipa ne dėl per didelio karščio, o dėl to, kad atsigavęs ir judrus biggrin.gif lempą palik 8-12 val per dieną, jei po ja taps per karšta, nueis į kitą terariumo pusę atsivėsinti  smile.gif

beje, kuo tavo vėžliukas vardu?  mirksiukas.gif

Labai aciu.Aplankysiu visas kikas kaune manau tikrai rasiu ta lempa. Noriu, kad mano vezliukas kuo geriau jaustusi smile.gif Aciu jums visoms uz pagalba 4u.gif
Papildyta:
Dar klausimelis, blush2.gif o tu vitaminu jam kiekviena diena barstyti. Be to pirmai pamirsau atsakyti, kad mano vezliuko vardas Feliksas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 11:57)
Labai aciu.Aplankysiu visas kikas kaune manau tikrai rasiu ta lempa. Noriu, kad mano vezliukas kuo geriau jaustusi smile.gif Aciu jums visoms uz pagalba  4u.gif
Papildyta:
Dar klausimelis, blush2.gif  o tu vitaminu jam kiekviena diena barstyti. Be to pirmai pamirsau atsakyti, kad mano vezliuko vardas Feliksas smile.gif

Feliksas wub.gif wub.gif
Lipti sienomis gali ir todėl, kad mažai vietos. Vėžliai smalsūs gyvūnai ir puikūs lipikai, tai jei atsibodo terariumas, vaikinas supranta, kad galima pabandyti išsiropšti ir praplėsti teritoriją. Jei terariumas per mažas pasivaikštinėti, reiktų didesnio, jei pakankamai didelis, bet Feliksui per maža veiklos, pabandykit iškelti pavaikštinėti ant sofos ar ant žemės (tik kad pažemiui skersvėjų nebūtų ir nebūtų labai šaltos grindys) ar suorganizuoti "veiklos", t.y. kokį rastą ar akmenų ar augalą kokį įsodinti. Kažkur net skaičiau, kad vėžliai nuo monotonijos ir susirgti gali, žiurkėnas tai bent ratelyje pabėgioja, grotomis palaipioje, o vėžliukui - vis tas pats ir tas pats.
Vitaminai barstomi kasdien, bet manau ant pakuotės išsamesnį paaiškinimą rasit.
Atsakyti
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 16:52)
Feliksas  wub.gif  wub.gif
Lipti sienomis gali ir todėl, kad mažai vietos. Vėžliai smalsūs gyvūnai ir puikūs lipikai, tai jei atsibodo terariumas, vaikinas supranta, kad galima pabandyti išsiropšti ir praplėsti teritoriją. Jei terariumas per mažas pasivaikštinėti, reiktų didesnio, jei pakankamai didelis, bet Feliksui per maža veiklos, pabandykit iškelti pavaikštinėti ant sofos ar ant žemės (tik kad pažemiui skersvėjų nebūtų ir nebūtų labai šaltos grindys) ar suorganizuoti "veiklos", t.y. kokį rastą ar akmenų ar augalą kokį įsodinti. Kažkur net skaičiau, kad vėžliai nuo monotonijos ir susirgti gali, žiurkėnas tai bent ratelyje pabėgioja, grotomis palaipioje, o vėžliukui - vis tas pats ir tas pats.
Vitaminai barstomi kasdien, bet manau ant pakuotės išsamesnį paaiškinimą rasit.

Na prisiskaiciau visko siandien jau.Jus labai padejote, tai leksiu po darbo is karto savo Feliksui vitaminu, lempos ir pramogu ieskoti nupirkti. thumbup.gif Reikes pamatuoti kokio tiksliai dydzio mano terariumas.O kokio panasiai dydzio turetu buti vienam vezliukui? ax.gif
Papildyta:
Na jei ji iskeliu, tai ilenda i koki kampa ir buna ten. Kaip man suprasti ko jam truksta ir ko reikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 16:25)
O kokio panasiai dydzio turetu buti vienam vezliukui? ax.gif


nepamenu kur skaičiau, bet vienam suaugusiam vėžliukui rekomenduojamas plotas yra minimum apie 1m x 1m. jei du ir daugiau, tai plotas turi didėti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Honey: 06 lapkričio 2012 - 15:34
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 17:34)
nepamenu kur skaičiau, bet vienam suaugusiam vėžliukui rekomenduojamas plotas yra minimum apie 1m x 1m. jei du ir daugiau, tai plotas turi didėti smile.gif

Tai pas mane tikrai jam vietos maza, reikes galvoti kazka del naujo namelio blink.gif
Atsakyti
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 13:36)
Tai pas mane tikrai jam vietos maza, reikes galvoti kazka del naujo namelio  blink.gif

Jei vyras nagingesnis, pats nesunkiai padarys. Va, pavyzdukas, bet interpretacijų šia tema - sočiai, svarbu, kad būtų pakankamai didelis ir ne visiškai stiklinis.

http://www.tortoiset...rtoisetable.htm


Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 13:25)
Na jei ji iskeliu, tai ilenda i koki kampa ir buna ten. Kaip man suprasti ko jam truksta ir ko reikia  g.gif

Pabandykit susipirkti viską, ką reikia, pasikaitinti gerai po lempute, turėtų atkusti, o tada jau ir daugiau intereso rodyti 4u.gif
Tai, kad nuolat vangus, labai negerai. Leisti miegoti tamsiam kampe negalima, dar peršals, be to tupėdamas ten nevalgys, negaus UV-B spindulių, kurie žiemą ypač būtini, išseks. Pati dar vaikas buvau, kai gavau Jonę, tai irgi paleisdavau palakstyti, įlysdavo kur į pakampę, neturėjau nei patirties nei kur pasiskaityti - susirgo mažiukė plaučių uždegimu, vos atgriebėm, tai ir raginu kitus neapleisti, pakankamas jiems stresas, kad iš įprastos gimtos aplinkos išplėšti, o jei dar nesudaromos sąlygos normaliam gyvenimui...
Pasisakiau, žodžiu ax.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 18:41)
Jei vyras nagingesnis, pats nesunkiai padarys. Va, pavyzdukas, bet interpretacijų šia tema - sočiai, svarbu, kad būtų pakankamai didelis ir ne visiškai stiklinis.

http://www.tortoiset...rtoisetable.htm
Papildyta:

Pabandykit susipirkti viską, ką reikia, pasikaitinti gerai po lempute, turėtų atkusti, o tada jau ir daugiau intereso rodyti 4u.gif 
Tai, kad nuolat vangus, labai negerai. Leisti miegoti tamsiam kampe negalima, dar peršals, be to tupėdamas ten nevalgys, negaus UV-B spindulių, kurie žiemą ypač būtini, išseks. Pati dar vaikas buvau, kai gavau Jonę, tai irgi paleisdavau palakstyti, įlysdavo kur į pakampę, neturėjau nei patirties nei kur pasiskaityti - susirgo mažiukė plaučių uždegimu, vos atgriebėm, tai ir raginu kitus neapleisti, pakankamas jiems stresas, kad iš įprastos gimtos aplinkos išplėšti, o jei dar nesudaromos sąlygos normaliam gyvenimui...
Pasisakiau, žodžiu  ax.gif  blush2.gif

Dar siandien vaziuoju susipirkti reikalingu daiktu, o del namelio naujo teks palukti kelias dieneles manau. Reiks savaitgali vyra griebt kad darytu nauja nameli. smile.gif Aciu jums mielosios uz pagalba, labai man padejot.
Atsakyti
QUOTE(Honey @ 2012 10 11, 13:45)
[url=http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=840861&st=0]

Sąrašiukas  friends.gif :
Honey - mot. giminės Testudo horsfieldii, Lilė, išperėjimo data: 2006 m.
Varlytė96 - mot. giminės Testudo horsfieldii, Jonė, išperėjimo data: 1997 m.
Ducky - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Princas, išperėjimo data: 1992 m.
Militux - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Flintas, išperėjimo data: 1997 m.
Žuvytera - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Lėtutė-Fifa, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina).
tiacior - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Knopke, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina) ir Tipsė.
Salza - mot. giminės Testudo horsfieldii, Braškė, numanoma išperėjimo data: 2005 m. ir - mot. giminės Testudo horsfieldii, Paška, numanoma išperėjimo data: 1988 m.
Inneta- vyr. giminės Testudo hermanni boettgeri, Fibis, išperėjimo data: 2008m.
vytenė - mot. giminės Testudo horsfieldii Šmikė, išperėjimo data 2002 m.(kiek ji teisinga - nežinau, nes dokų ji neturi, pirkta 2007 m. zooparduotuvėje Šiauliuose, amžius - pagal pardavėjos pasakymą - 5 metai...) ir mot. giminės Testudo horsfieldii Mikė, išperėjimo data: 2006 m.
Zindre - Vyr. giminė, Testudo horsfieldii, Roplius, išperėjimo data 2011 m.
ingriduska1 - mot. giminės graikinė Meduolė numanoma išperėjimo data 2008 m. (pagal rieveles ant sarvo) ir moter. gim. Vanilė, numanoma išperėjimo data 2007 m. (pagal rieveles ant sarvo), šios rūšies nežinau.
guziukas - Vyr. giminė, Bruolis,Testudo horsfieldii, išperėjimo data 2010 m. (Čekija)
liuka** - Kipis, mot. gimine, stepinis vėžlys, amžius ape 35-40m. gyvena laisvėje smile.gif
Neduska - mot. giminės Testudo horsfieldii Pupa, numanoma išperėjimo data 2003 m. (pagal rieveles ant sarvo).
dzinamaze - Vyr. giminė Testudo horsfieldii Rėjus, išperėjimo data 2010 m. ir mot. giminė Testudo horsfieldii Šelė, išperėjimo data 2010 m.
Kotytė - Mot. giminė stepinė Čikita (bet vadinam Kęstu), kada tiksliai išperėta nežinau, nes gavau dovanu iš švogerio prieš 3m (bepjaunant žolę apie namus rado), tai dabar jai 10-11m.
inetulka - Mot. giminė, Liza, Testudo hermanni hermanni, išperėjimo data - 2005 m.


Ropliaus jau nebėra, bet bandykime pažindintis iš naujo:
Testudo graeca, Roplius II, išperėjimo data 2012 m. (Čekija), lytis neaiški, su dokumentais. 4u.gif
Atsakyti