Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sausumos vėžliai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Fauna
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Honey
Sena tema čia.

Tęsiame diskusijas apie vėžliukų auginimą, maitinimą ir kitus rūpestėlius 4u.gif

user posted image

Laukiamos senbuvės ir naujokės

Šiek tiek informacijos apie sausumos vėžliukus:

***Vėžlys - ne žaisliukas, tai – roplys, mėgstantis pastovumą, ramybę, šilumą, kurios gali gauti tik gyvendamas erdviame terariume, kuriame būtų įtaisyta normali kryptinė šildymo lemputė arba, dar geriau, speciali terariumo lempa, skleidžianti UV spindulių kiekį, tinkamą ropliams. Laikydami vėžlį laisvą kambaryje, rizikuojame jo gyvybe ir sveikata, rizikuojame greit jo netekti.

***Daug vėžlių, laikomų atvirose patalpose, nukenčia nuo skersvėjų - peršąla, suserga konjuktyvitu, nuo kurio gali prarasti regėjimą. Daugelis veterinarijos gydytojų yra matę ir šunų sužalotus, apgraužtus vėžlius. Neretas atvejis, kai ant vėžlių (ypač ant jaunų vėžliukų) užlipa ir patys neatsargūs šeimininkai. Tad jei jau imamės laikyti šiuos puikius gyvūnus, laikykime juos civilizuotai.

***Vėžliai daugiausiai vartoja augalinį maistą: daržoves, vaisius, kai kurias žolines kultūras, pavyzdžiui, žliūgę, kiaulpienių lapus ir žiedus, dobiliukus. Daržovės turi būti susmulkintos, sutarkuotos. Nors daugelis laikančiųjų vėžlius giriasi, kad vėžliai godžiai ryja varškę, tačiau jos duoti nerekomenduojama, mat vėžliukas gali užspringti. Daugelis vėžlių įpranta prie specialaus granuliuoto maisto: į tokias granules žinomos firmos deda ir vitaminus, mineralus, biologines medžiagas. Nors galima vitaminų ir užberti ar užpilti ant sutarkuotų daržovių.

***Reikia skirti daug dėmesio ir vėžliuko šarvo priežiūrai, kad jis nesilupinėtų, visad būtų žvilgantis. Vėžlio šarvas, kaip ir mūsų plaukai ar nagai, turi gauti vitaminų ir mineralų. Pagrindinis yra vitaminas D3. Kartą per mėnesį reikia kruopščiai įtrinti tiek apatinę, tiek viršutinę šarvo dalį su D3 vitamino aliejiniame tirpale pamirkytu skudurėliu. Prieš tai būtina nuplauti dulkes nuo šarvo.

***Patinėlį nuo patelės galima lengvai atskirti pagal uodegos ilgį. Patinėliai turi gerokai ilgesnę ir storesnę uodegą nei patelės. Be to patinėlis už patelę būna žymiai mažesnis. Jei stepinių vėžliukų patelės būna iki 20cm. ilgio, tai patinai tik apie 16cm

***Poravimasis. Vėžliukai ima poruotis tuoj pat po žiemos miego. Patinėliai yra labai aktyvūs ir ieško sau patelės. Išsirinkęs patelę, šis įkanda jai į užpakalinę koją, tuo parodydamas, kad ji jam priklauso. Patelė gali perėti sulaukusi 8-10 metų. Ji deda kiaušinius gegužės arba birželio mėnesiais. Dažniausiai padeda 2-6 kiaušinius. Kiaušiniai yra užkasami 2-5cm. gylyje po žeme. Kiaušiniai yra pailgi, maždaug 46mm. ilgio ir 28mm. storio. Kiaušinis sveria apie 19g. Kiaušinių inkubacija trunka 84-102 dienas esant 24 - 32°C bei 70 ir 95% santykinei oro drėgmei. Jaunikliai auga labai lėtai. Trijų metų vėžliukai sveria apie 63g, o penkių-šešių metų vėžliukai sveria nuo77 iki 180 g. Vėžliukai suauga tik sulaukus 20-30 metų.

***Sveikas vėžliukas. Norint sužinoti, ar Jūsų augintinis yra sveikas:
•Patikrinkite šarvą. Jis turi būti tvirtas ir nesužalotas.
•Akys visuomet turi būti atmerktos, blizgančios ir be traiškanų.
•Nosis ir burna privalo būti sausos ir nesulipusios.
•Išeinamoji anga turi būti švari, išmatos kietos, neaštriu kvapu.
•Oda turi būti elastinga.
•Keliant vėžliuką jis turi išsigąsti. Stepiniai vėžliukai yra labai stresui jautrūs gyvūnėliai.
•Perspėkite vaikus, ar svečius, kad jie vėžliuko neimtų į rankas ir nekeltų aukštai nuo žemės. Tai jiems sukelia labai didelę baimę, nes gamtoje vėžliukas pakeliamas tik tada, kada jis tampa grobiu.
•Sveikas vėžliukas nesislėps nuolat savo slėptuvėje, bet ropinės pirmyn ir atgal, kad iššniukštinėtų savo vietovę, nes šie ropliai iš prigimties yra smalsūs.
Prižiūrint vėžliukus teisingai, jie bus stiprūs ir tvirti.

***Labai išsamus augalų, tinkamų sausumos vėžliukų maitinimui, šaltinis su nuotraukomis čia: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/pl..._19.asp?mode=az

***Dėl klausimo ar reikia migdyti sausumos vėžlius, ar ne yra daug prieštaringų nuomonių, tačiau tiems, kurie nori ir ruošiasi migdyti vėžliuką, būtina žinoti, jog tai labai atsakingas darbas, reikalaujantis daug išmanymo ir specialių sąlygų.
Citata iš narės Klaipedeles posto:
"Mano vėžliai nemiega žiemos miegu. Migdyčiau, jei ruoščiausi veisti, kitaip - tai labai atsakingas darbas. Nors paprastai jie išmiega ir pabunda, tačiau ne visada pabunda net gamtoje. Turi būti pastovi temperatūra, rūsys pavojingas dėl per didelės drėgmės bei žiurkių (ne visi žinom, ar pas mus jų tikrai nėra). Miegantį vėžliuką reikia sverti, žymėti svorio kritimą diagramoje ir t.t. Mano vėžliukės nemiega (graikinei ir nepriklauso miegot), auga puikiai, stiprios, žvalios. Kai turėsiu sąlygas, gal ir migdysiu stepinukę, bet tik tuo atveju, jei gausiu patiną ir įsigysiu gerą inkubatorių, be to, kai užaugs didelė. Kaip jau sakiau, dėl žiemos miego nesutaria net mokslininkai."

Sąrašiukas friends.gif :
Honey - mot. giminės Testudo horsfieldii, Lilė, išperėjimo data: 2006 m.
Varlytė96 - mot. giminės Testudo horsfieldii, Jonė, išperėjimo data: 1997 m.
Ducky - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Princas, išperėjimo data: 1992 m.
Militux - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Flintas, išperėjimo data: 1997 m.
Žuvytera - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Lėtutė-Fifa, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina).
tiacior - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Knopke, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina) ir Tipsė.
Salza - mot. giminės Testudo horsfieldii, Braškė, numanoma išperėjimo data: 2005 m. ir - mot. giminės Testudo horsfieldii, Paška, numanoma išperėjimo data: 1988 m.
Inneta- vyr. giminės Testudo hermanni boettgeri, Fibis, išperėjimo data: 2008m.
vytenė - mot. giminės Testudo horsfieldii Šmikė, išperėjimo data 2002 m.(kiek ji teisinga - nežinau, nes dokų ji neturi, pirkta 2007 m. zooparduotuvėje Šiauliuose, amžius - pagal pardavėjos pasakymą - 5 metai...) ir mot. giminės Testudo horsfieldii Mikė, išperėjimo data: 2006 m.
Zindre - Vyr. giminė, Testudo horsfieldii, Roplius, išperėjimo data 2011 m.
ingriduska1 - mot. giminės graikinė Meduolė numanoma išperėjimo data 2008 m. (pagal rieveles ant sarvo) ir moter. gim. Vanilė, numanoma išperėjimo data 2007 m. (pagal rieveles ant sarvo), šios rūšies nežinau.
guziukas - Vyr. giminė, Bruolis,Testudo horsfieldii, išperėjimo data 2010 m. (Čekija)
liuka** - Kipis, mot. gimine, stepinis vėžlys, amžius ape 35-40m. gyvena laisvėje smile.gif
Neduska - mot. giminės Testudo horsfieldii Pupa, numanoma išperėjimo data 2003 m. (pagal rieveles ant sarvo).
dzinamaze - Vyr. giminė Testudo horsfieldii Rėjus, išperėjimo data 2010 m. ir mot. giminė Testudo horsfieldii Šelė, išperėjimo data 2010 m.
Kotytė - Mot. giminė stepinė Čikita (bet vadinam Kęstu), kada tiksliai išperėta nežinau, nes gavau dovanu iš švogerio prieš 3m (bepjaunant žolę apie namus rado), tai dabar jai 10-11m.
inetulka - Mot. giminė, Liza, Testudo hermanni hermanni, išperėjimo data - 2005 m.

tiacior
taigi ikeliu kelias nuotraukeles.laukiu nuomoniu lyties nustatymui.cia kaip manau patinelis g.gif .bandziau nufotkinti ta ilinkima..tik kad nelabai vykusiai sekes
doh.gif

user posted image
user posted image
user posted image
Honey
tiacior, kokie gražūs tavieji vėžliukai wub.gif
manau, kad tikrai Knopkis yra patinėlis, net iš šono matosi, jog įdubęs šarvukas.
tiacior
atskirai idedu Tipses foto.kaip manot ar tikrai patele?
user posted image
user posted image
Honey
Tipsė 100% mergaitė flirt.gif
tiacior
QUOTE(Honey @ 2012 10 11, 13:47)
Tipsė 100% mergaitė flirt.gif
*


nu liux tada thumbup.gif o tai jau pergyvenau kad tik 2 patinu nebutu.porele saunu wub.gif tikiuos po poros metu nepakeis nei vienas lyties tongue.gif
Honey
svarbu, kad nesipyktų tavo porelė biggrin.gif
My.Vica
Sveikos merginos 4u.gif
Senesnėse temose skaičiau, kad ieškote vėžliukų su dokumentais, užmačiau visai neseniai įkeltą skelbimą, tai galiu pasidalinti, gal kam pravers 4u.gif
http://www.skelbiu .lt/skelbimai/graikiniai-vezliai-testudo-graeca-su-cites-15039105.html
user posted image
Zindre
Visai įdomus skelbimukas, ačiū 4u.gif .
Ir man iškart iškilo klausimas - o skirtingų rūšių vėžliukus galima laikyti kartu?
liupidu
QUOTE(Zindre @ 2012 10 12, 13:44)
Visai įdomus skelbimukas, ačiū 4u.gif .
Ir man iškart iškilo klausimas - o skirtingų rūšių vėžliukus galima laikyti kartu?
*


kiek zinau kad kaikuriom rusim reikia skirtingo proc.stiprumo uvb lempu. tik tiek ir tezinau
varlyte96
Merginos, ar jau visos gavot siuntinukus? 4u.gif

Gal vėžliukai jau ragavo granulyčių? Jei kam dar neminėjau, jas reikia užpilti šiltu vandeniu ir leisti išbrinkti, tada lengvai nuspausti ir duoti tą šieniuką smile.gif
Honey
varlyte, pamiršau parašyt, kad gavom. ačiū labai 4u.gif

o tą šienuką reik išdžiovint ar tokį drėgną ir duot? padariau dabar pabandymui, bet manoji snaudžia, tai kai atsibus, žiūrėsiu, ar valgys.
varlyte96
QUOTE(Honey @ 2012 10 15, 13:16)
varlyte, pamiršau parašyt, kad gavom. ačiū labai  4u.gif

o tą šienuką reik išdžiovint ar tokį drėgną ir duot? padariau dabar pabandymui, bet manoji snaudžia, tai kai atsibus, žiūrėsiu, ar valgys.
*Drėgną, nes vėliau bus sprangus ir nebekvepės taip skaniai wub.gif
Honey
maniškė visai patenkinta papildomu patiekalu, gautu iš varlytės thumbup.gif ragavo jau porą kartų, tai beveik viską sušlamštė. aišku, šviežios salotos lieka šviežiomis, prie tų tai puola kaip visada ax.gif
eeeerikaaaa
sveikutes, 4u.gif


noriu jusu patarimo. Praeita sekmadieni mano Pepe uzmigo. Pries keleta dienu atsikele. Kodel taip yra? Matot, pirma ziema mums smile.gif) bijau, kad nebutu kas nors blogiau. TAIP pat truputi oda luinejasi, tokia sausa, isdziuvusi, nors is voneles siltas darau, kas cia galetu buti? g.gif

varlyte96
QUOTE(eeeerikaaaa @ 2012 10 20, 07:27)
sveikutes, 4u.gif
noriu jusu patarimo. Praeita sekmadieni mano Pepe uzmigo. Pries keleta dienu atsikele. Kodel taip yra? Matot, pirma ziema mums smile.gif) bijau, kad nebutu kas nors blogiau. TAIP pat truputi oda luinejasi, tokia sausa, isdziuvusi, nors is voneles siltas darau, kas cia galetu buti? g.gif
*


Hm, kaip keista, kad taip ėmė ir užmigo... Paprastai gi vėžliukai iš lėto vangūs darosi, ilgai nebevalgo, kad miego metu trakte neliktų maisto likučių, bet kad taip staiga - tai gal kažkas negerai? g.gif Odytė visiems lupinėjasi, nieko baisaus (aišku, priklauso kaip labai), bet geriau neleiskit taip miegoti, nes jei neparuošta miegojimui (atitinkama temperatūra, "išvalytas" organizmas ir pan.), tai toks miegas gali būti pražūtingas.
Kotytė
Sveikos mirksiukas.gif Nu ką manoji jau kaip ir miegot visiškai ruošiasi, retai kada ir pamatau..... turi savo adijaliuką įsirausia ir knarkia...... jau iki pavasario koki kas 2-3sav pamatysiu, kad vėžlį turiu....... blush2.gif Pasiilgsiu jos wub.gif
dzinamaze
QUOTE(varlyte96 @ 2012 10 15, 15:21)
Merginos, ar jau visos gavot siuntinukus?  4u.gif

Gal vėžliukai jau ragavo granulyčių? Jei kam dar neminėjau, jas reikia užpilti šiltu vandeniu ir leisti išbrinkti, tada lengvai nuspausti ir duoti tą šieniuką  smile.gif
*


Laba,
dekui gavom 4u.gif bet kur tau valgys kai dar sviezios zoles yra. Nenoriai valgo net siek tiek pavytusia doh.gif
dzinamaze
Laba smile.gif ,

kaip vezliukai laikosi? Tuoj prisnigs ir nebebus zolytes doh.gif
Zinau jau ne karta raset ka duodat,bet gal ka naujo ar pamirsto suzinociau is ziemos raciono, bei naujokems pagelbetumet ax.gif taip neramu kaip ziema atlaikysim ax.gif kuom dazniau galima sert, ka retkarciais duot? Apie salotas, agurkus ir obuolius, bei guzinius kopustus zinau.
varlyte96
Vakar Kikoje, kur prie Banginio, mačiau sausumos vėžliukų, du didesni, o kiti tai visai kleckiukai wub.gif Jei kam reikia ir negaila kelių šimtukų, galit ten pasidairyti mirksiukas.gif Ale subiesino, kad aprašyme nurodo, kad reikalingos UV-B lempos, ale patys tik kaitrinę pakabinę, maždaug kai nusipirksit, tai tada ir pasirūpinsit, o mes taupom doh.gif

dzinamaze, pienių pasikaskit, žliugių (nors jos ir po nestoru sniegu gerai laikosi), rapsiuką kokį pasivokit iš laukų, žiemą teks pasispausti, bet išgyvensim kaip nors 4u.gif
eeeerikaaaa
Aciu. Maniske jau eina antra savaite kaip nieko nevalgo, bet manau, kad pries miega turetu buti ramesne, o ji dauzosi i stikla kaip pasiutusi biggrin.gif
auksinemergaite
Laba,
Norėčiau iš jūsų pagalbos smile.gif
Gavau dovanų vėžlį, tik nieko nežinau apie jų auginimą.Ką jie mėgsta, ka valgo.Apie vitaminus ir viską. Kur galėčiau įsigyti vitaminų vėžliukams. Be to padėkite, kaip įkurdinti mūsų naująjį gyventinį, ko reikia terariumui, kad jis jaukiai jaustūsi. Ačiū iš anksto visoms už pagalbą. 4u.gif
Militux
QUOTE(eeeerikaaaa @ 2012 10 28, 22:11)
Aciu. Maniske jau eina antra savaite kaip nieko nevalgo, bet manau, kad pries miega turetu buti ramesne, o ji dauzosi i stikla kaip pasiutusi biggrin.gif
*


Mes tai viską iš eilės valgom ax.gifSveikos merginos 4u.gif
ingriduska1
o mano graikinė tai viską iš eilės, o stepinė tai jau neee, sustojo valgymas smile.gif
Honey
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 02, 14:51)
Laba,
Norėčiau iš jūsų pagalbos smile.gif
Gavau dovanų vėžlį, tik nieko nežinau apie jų auginimą.Ką jie mėgsta, ka valgo.Apie vitaminus ir viską. Kur galėčiau įsigyti vitaminų vėžliukams. Be to padėkite, kaip įkurdinti mūsų naująjį gyventinį, ko reikia terariumui, kad jis jaukiai jaustūsi. Ačiū iš anksto visoms už pagalbą. 4u.gif
*sveika prisijungus! smile.gif paskaityk keletą praėjusių temų, ten apie viską labai išsamiai apkalbėta. jeigu iškils klausimų, klausk mirksiukas.gif
dzinamaze
QUOTE(varlyte96 @ 2012 10 27, 22:04)
Vakar Kikoje, kur prie Banginio, mačiau sausumos vėžliukų, du didesni, o kiti tai visai kleckiukai  wub.gif Jei kam reikia ir negaila kelių šimtukų, galit ten pasidairyti  mirksiukas.gif Ale subiesino, kad aprašyme nurodo, kad reikalingos UV-B lempos, ale patys tik kaitrinę pakabinę, maždaug kai nusipirksit, tai tada ir pasirūpinsit, o mes taupom  doh.gif

dzinamaze, pienių pasikaskit, žliugių (nors jos ir po nestoru sniegu gerai laikosi), rapsiuką kokį pasivokit iš laukų, žiemą teks pasispausti, bet išgyvensim kaip nors  4u.gif
*


laba,

Kaune Mole ir maciau nemazai yra vezliuku ir ivairiu dydziu. Ale kainos doh.gif virs 400 ir virs 600 blink.gif Vaikas nuo ju nesitrauke,kol apsipirkinejau vis pas vezliukus lakste biggrin.gif

Manieji dar valgo, kol zoliu yra stengiuos duot jas. Tiesa valgo maziau nei seniau ir aktyvumas ju sumazejes ax.gif
eeeerikaaaa
Savo Pepei kelias dienas nedejau valgyt, nes jau trecia savaite nieko nevalge g.gif , o maistas tik dziuv indely schmoll.gif . Vakar idejau truputi kopusto, nors zinau, kad negerai blush2.gif . Kaip pradejo kapoti, jus neisivaizduojat, kas daresi. biggrin.gif Man keista, kad ji nieko nevalgo, o roplioja, kaip ne vezlys o... nezinau kas lotuliukas.gif lotuliukas.gif blush2.gif
Honey
žinot, kad negerai, o vis tiek dedat? ax.gif
eeeerikaaaa
QUOTE(Honey @ 2012 11 03, 18:24)
žinot, kad negerai, o vis tiek dedat?  ax.gif
*


Ne, tiesiog buvau beveik nevilty ir išsigandusi, unsure.gif daugiau žinoma nedaviau unsure.gif
auksinemergaite
QUOTE(eeeerikaaaa @ 2012 11 03, 19:46)
Ne, tiesiog buvau beveik nevilty ir išsigandusi, unsure.gif  daugiau žinoma nedaviau unsure.gif
*


Sveikutes, pasiskaiciau praeitas temas apie vezliukus, jau daug mas aisku viskas. O kodel negalima duoti kopustu vezliukams? Ir kokius jus duodate vitaminus vezliukams?Kur ju galeciau isigyti? blush2.gif
Papildyta:
Mano Feliksas, terariume vis lipo sienomis, kai ji isemiau ir paleidau, tai jis uzlindo i kampa prie radiatoriaus ir antra diena nejuda is ten, miega. Nezinau kaip pasielgti, ideti ji atgal i terariuma, ar tiesiog leisti jam ten buti? g.gif g.gif
varlyte96
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 05, 17:17)
Sveikutes, pasiskaiciau praeitas temas apie vezliukus, jau daug mas aisku viskas. O kodel negalima duoti kopustu vezliukams? Ir kokius jus duodate vitaminus vezliukams?Kur ju galeciau isigyti?  blush2.gif
Papildyta:
Mano Feliksas, terariume vis lipo sienomis, kai ji isemiau ir paleidau, tai jis uzlindo i kampa prie radiatoriaus ir antra diena nejuda is ten, miega. Nezinau kaip pasielgti, ideti ji atgal i terariuma, ar tiesiog leisti jam ten buti?  g.gif  g.gif
*


Kopūstai neleidžia pasisavinti kalcio, o organizme esantį kalcį "sutraukia" ir susiformuoja akmenys, ir šiaip visokių negerumų pridaro.
http://www.thetortoisetable.org.uk/site/pl...9.asp?catID=621
Vitaminus kas kokius turi, tokius ir duoda. Aš užsisakau iš užsienio, bet kol neturėjau tokios galimybės, duodavau Nekton MSA. Paskui man juos sukritikavo, tai nebeduodu, bet iš bėdos manau geriau nei nieko.
http://www.reriz.lt/index.php?id=0&act=sc&cid=117
Zindre
Maniškis irgi pradėjo nebeėsti, po to "nuėjo" miegoti, o vakar teko jo terariumą sutvarkyti, nes pamačiau, kad iš tokio miego jis tikrai nebeprisikels... verysad.gif .
auksinemergaite
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 11:09)
Kopūstai neleidžia pasisavinti kalcio, o organizme esantį kalcį "sutraukia" ir susiformuoja akmenys, ir šiaip visokių negerumų pridaro.
http://www.thetortoisetable.org.uk/site/pl...9.asp?catID=621
Vitaminus kas kokius turi, tokius ir duoda. Aš užsisakau iš užsienio, bet kol neturėjau tokios galimybės, duodavau Nekton MSA. Paskui man juos sukritikavo, tai nebeduodu, bet iš bėdos manau geriau nei nieko.
http://www.reriz.lt/index.php?id=0&act=sc&cid=117
*


Kaip manote Kikoje rasiu siu vitaminu? Ir kiek ju panasiai reikia duoti? Cia tuos miltukus pabarstyti ant lapeliu kuriuos duodi valgyti? g.gif
varlyte96
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 09:27)
Kaip manote Kikoje rasiu siu vitaminu? Ir kiek ju panasiai reikia duoti? Cia tuos miltukus pabarstyti ant lapeliu kuriuos duodi valgyti? g.gif
*


Nerasit. Nors esu tikra, kad kokią "alternatyvą" tikrai įsiųlys doh.gif Yra dar kažkokia internetinė parduotuvė, kur D3 ir kalcio papildą parduoda, bet aš iš šitos "tikros" parduotuvės pirkau, ji Baltrušaičio gatvėj (greta Ukmergės plento).
Kažkuri mama visą kraitelį iš tos e-parduotuvės susipirko, gal pakomentuos, nepamenu, kuri čia blush2.gif
Taip, čia milteliai, ant žolytės barstomi 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Zindre @ 2012 11 06, 08:20)
Maniškis irgi pradėjo nebeėsti, po to "nuėjo" miegoti, o vakar teko jo terariumą sutvarkyti, nes pamačiau, kad iš tokio miego jis tikrai nebeprisikels... verysad.gif .
*


Labai gaila, Zindre verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 09:27)
Kaip manote Kikoje rasiu siu vitaminu? Ir kiek ju panasiai reikia duoti? Cia tuos miltukus pabarstyti ant lapeliu kuriuos duodi valgyti? g.gif
*


Lyg ir šita...
http://akvariumai.lt/lt/maistas-82/lt/calcium---d3-1605.html
auksinemergaite
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 14:33)
Nerasit. Nors esu tikra, kad kokią "alternatyvą" tikrai įsiųlys  doh.gif Yra dar kažkokia internetinė parduotuvė, kur D3 ir kalcio papildą parduoda, bet aš iš šitos "tikros" parduotuvės pirkau, ji Baltrušaičio gatvėj (greta Ukmergės plento).
Kažkuri mama visą kraitelį iš tos e-parduotuvės susipirko, gal pakomentuos, nepamenu, kuri čia  blush2.gif
Taip, čia milteliai, ant žolytės barstomi  4u.gif
Papildyta:

Labai gaila, Zindre  verysad.gif
Papildyta:

Lyg ir šita...
http://akvariumai.lt/lt/maistas-82/lt/calcium---d3-1605.html
*


Labai aciu uz pagalba jums. Siuos ir uzsisakysiu. smile.gif O dar klausimelis blush2.gif Jei vezliukas ruosiasi lyg miegoti, mazai valgo, nebezvalus, daugiau miega jau.Leisti jam ramiai miegoti, ar ka daryti blush2.gif Gal kvaili mano klausimai, bet visiskai zalia dar esu apie ju auginima rolleyes.gif
Honey
QUOTE(Zindre @ 2012 11 06, 11:20)
Maniškis irgi pradėjo nebeėsti, po to "nuėjo" miegoti, o vakar teko jo terariumą sutvarkyti, nes pamačiau, kad iš tokio miego jis tikrai nebeprisikels... verysad.gif .
*Zindre verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 13:47)
Labai aciu uz pagalba jums. Siuos ir uzsisakysiu. smile.gif O dar klausimelis blush2.gif  Jei vezliukas ruosiasi lyg miegoti, mazai valgo, nebezvalus, daugiau miega jau.Leisti jam ramiai miegoti, ar ka daryti blush2.gif  Gal kvaili mano klausimai, bet visiskai zalia dar esu apie ju auginima  rolleyes.gif
*auksinemergaite, ar turit šildančias ir UV lempas? jeigu ne, būtinai įsigyk ir palaikyk nuolatinę šviesą, šilumą terariumę, šviežų maistą. žiemos metu vėžliukai gali būti vangesni, pasnausti kamputyje dažniau negu vasarą, tačiau palaikant tinkamas sąlygas jie vis tiek pavalgo, pajuda ir t.t.
apie migdymą yra trumpai parašyta mūsų temos pirmoje žinutėje - neturint tinkamų įgūdžių toks migdymas gali tik pražudyti vėžliuką verysad.gif
varlyte96
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 10:47)
Labai aciu uz pagalba jums. Siuos ir uzsisakysiu. smile.gif O dar klausimelis blush2.gif  Jei vezliukas ruosiasi lyg miegoti, mazai valgo, nebezvalus, daugiau miega jau.Leisti jam ramiai miegoti, ar ka daryti blush2.gif  Gal kvaili mano klausimai, bet visiskai zalia dar esu apie ju auginima  rolleyes.gif
*


Nežinau... Man dar nėra taip buvę, kad visai nepabudinamai miegotų. Šiltos vonelės ir pakankamos temperatūros terariume pakanka, kad nesnaustų ir valgytų. Žiūriu, kas porą savaičių vis po gramą kitą ir priauga...
Maudykit kad ir kasdien, žiūrėkit, kad terariume, po kaitrine lempa, vėžliuko nugaros aukštyje būtų apie 30 laipsnių, jei vėžliui vėsu, lėtėja medžiagų apykaita ir užsnaudžia. Pas Jonę 33 laipsniai, tai kai jau gerai įkaista, ima kilnoti kojas - "vėdinasi", o kai jau visai įšylą, "nučiuožia" nuo akmens ir nusliūkina kur atvėsti. Bet žiūrėk po kelių minučių vėl "soliariuminasi" biggrin.gif
auksinemergaite
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 14:54)
Zindre verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
Papildyta:
auksinemergaite, ar turit šildančias ir UV lempas? jeigu ne, būtinai įsigyk ir palaikyk nuolatinę šviesą, šilumą terariumę, šviežų maistą. žiemos metu vėžliukai gali būti vangesni, pasnausti kamputyje dažniau negu vasarą, tačiau palaikant tinkamas sąlygas jie vis tiek pavalgo, pajuda ir t.t.
apie migdymą yra trumpai parašyta mūsų temos pirmoje žinutėje - neturint tinkamų įgūdžių toks migdymas gali tik pražudyti vėžliuką verysad.gif
*


Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif
Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 15:34)
Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif
*


Terariumas pas mane atviras.Namuose temperatura 23 laipsniai ir ji daug mas pastovi buna.Gal jam po ta lempa per karsta buna?Gal visa diena nelaikyti jos? Ir skaiciau kad tam tikra dregme turi buti terariume? Kaip tai padaryti? Labai patinka man vezliukai, noriu juos kelis auginti, bet pradzioj bent viena ismoksiu auginti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 15:20)
Nežinau... Man dar nėra taip buvę, kad visai nepabudinamai miegotų. Šiltos vonelės ir pakankamos temperatūros terariume pakanka, kad nesnaustų ir valgytų. Žiūriu, kas porą savaičių vis po gramą kitą ir priauga...
Maudykit kad ir kasdien, žiūrėkit, kad terariume, po kaitrine lempa, vėžliuko nugaros aukštyje būtų apie 30 laipsnių, jei vėžliui vėsu, lėtėja medžiagų apykaita ir užsnaudžia. Pas Jonę 33 laipsniai, tai kai jau gerai įkaista, ima kilnoti kojas - "vėdinasi", o kai jau visai įšylą, "nučiuožia" nuo akmens ir nusliūkina kur atvėsti. Bet žiūrėk po kelių minučių vėl "soliariuminasi"  biggrin.gif
*


Popaskutiniu maudyniu, tai lyg stresas jam buvo.Kai idejau jau atgal i terariuma iki pat siol lipa kariasi sienelem. Cia kaip tevams su naujagimiu, nezino ka daryti, tai cia man su vezliu panasiai, nezinau nuo ko pradeti tongue.gif
Honey
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 14:41)
Sildoma lempa jau esu isigijusi.UVB lempos dar ieskau, nes butent uvb5 nerandu.Radau tik uvb 8. Bet kiek skaiciau praeitose temose, tai tokia per stipri. Gal jus galite patarti kur tokia rasti? Sildoma lempa buna diena ijungta, bet kiek pasikaitines po ja eina i sona ir lipa sienomis. Gal jam per karsta? g.gif
*Svarbiausia, kad domiesi ir nori išmokt, šaunuolė 4u.gif

repti-glo 5.0 lempų yra kikose (tik gal ne visose), kainuoja apie 50lt.
jei įtari, kad nuo kaitinančios per karšta, tai būtų gerai įsigyt termometrą, tada bus aišku, bet sienom vis tik greičiausiai lipa ne dėl per didelio karščio, o dėl to, kad atsigavęs ir judrus biggrin.gif lempą palik 8-12 val per dieną, jei po ja taps per karšta, nueis į kitą terariumo pusę atsivėsinti smile.gif

beje, kuo tavo vėžliukas vardu? mirksiukas.gif
Zindre

Dėkui, merginos verysad.gif .


QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 14:33)
Kažkuri mama visą kraitelį iš tos e-parduotuvės susipirko, gal pakomentuos, nepamenu, kuri čia  blush2.gif
Papildyta:


Lyg ir šita...
http://akvariumai.lt/lt/maistas-82/lt/calcium---d3-1605.html
*Čia aš pirkausi viską iš šios parduotuvės ir likau patenkinta. Na, vitaminų, aišku, nelyginu su tais geraisiais, bet vistiek geriau negu iš Maximos ar Kikos ax.gif .
auksinemergaite
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 15:48)
Svarbiausia, kad domiesi ir nori išmokt, šaunuolė 4u.gif

repti-glo 5.0 lempų yra kikose (tik gal ne visose), kainuoja apie 50lt.
jei įtari, kad nuo kaitinančios per karšta, tai būtų gerai įsigyt termometrą, tada bus aišku, bet sienom vis tik greičiausiai lipa ne dėl per didelio karščio, o dėl to, kad atsigavęs ir judrus biggrin.gif lempą palik 8-12 val per dieną, jei po ja taps per karšta, nueis į kitą terariumo pusę atsivėsinti  smile.gif

beje, kuo tavo vėžliukas vardu?  mirksiukas.gif
*


Labai aciu.Aplankysiu visas kikas kaune manau tikrai rasiu ta lempa. Noriu, kad mano vezliukas kuo geriau jaustusi smile.gif Aciu jums visoms uz pagalba 4u.gif
Papildyta:
Dar klausimelis, blush2.gif o tu vitaminu jam kiekviena diena barstyti. Be to pirmai pamirsau atsakyti, kad mano vezliuko vardas Feliksas smile.gif
varlyte96
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 11:57)
Labai aciu.Aplankysiu visas kikas kaune manau tikrai rasiu ta lempa. Noriu, kad mano vezliukas kuo geriau jaustusi smile.gif Aciu jums visoms uz pagalba  4u.gif
Papildyta:
Dar klausimelis, blush2.gif  o tu vitaminu jam kiekviena diena barstyti. Be to pirmai pamirsau atsakyti, kad mano vezliuko vardas Feliksas smile.gif
*


Feliksas wub.gif wub.gif
Lipti sienomis gali ir todėl, kad mažai vietos. Vėžliai smalsūs gyvūnai ir puikūs lipikai, tai jei atsibodo terariumas, vaikinas supranta, kad galima pabandyti išsiropšti ir praplėsti teritoriją. Jei terariumas per mažas pasivaikštinėti, reiktų didesnio, jei pakankamai didelis, bet Feliksui per maža veiklos, pabandykit iškelti pavaikštinėti ant sofos ar ant žemės (tik kad pažemiui skersvėjų nebūtų ir nebūtų labai šaltos grindys) ar suorganizuoti "veiklos", t.y. kokį rastą ar akmenų ar augalą kokį įsodinti. Kažkur net skaičiau, kad vėžliai nuo monotonijos ir susirgti gali, žiurkėnas tai bent ratelyje pabėgioja, grotomis palaipioje, o vėžliukui - vis tas pats ir tas pats.
Vitaminai barstomi kasdien, bet manau ant pakuotės išsamesnį paaiškinimą rasit.
auksinemergaite
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 16:52)
Feliksas  wub.gif  wub.gif
Lipti sienomis gali ir todėl, kad mažai vietos. Vėžliai smalsūs gyvūnai ir puikūs lipikai, tai jei atsibodo terariumas, vaikinas supranta, kad galima pabandyti išsiropšti ir praplėsti teritoriją. Jei terariumas per mažas pasivaikštinėti, reiktų didesnio, jei pakankamai didelis, bet Feliksui per maža veiklos, pabandykit iškelti pavaikštinėti ant sofos ar ant žemės (tik kad pažemiui skersvėjų nebūtų ir nebūtų labai šaltos grindys) ar suorganizuoti "veiklos", t.y. kokį rastą ar akmenų ar augalą kokį įsodinti. Kažkur net skaičiau, kad vėžliai nuo monotonijos ir susirgti gali, žiurkėnas tai bent ratelyje pabėgioja, grotomis palaipioje, o vėžliukui - vis tas pats ir tas pats.
Vitaminai barstomi kasdien, bet manau ant pakuotės išsamesnį paaiškinimą rasit.
*


Na prisiskaiciau visko siandien jau.Jus labai padejote, tai leksiu po darbo is karto savo Feliksui vitaminu, lempos ir pramogu ieskoti nupirkti. thumbup.gif Reikes pamatuoti kokio tiksliai dydzio mano terariumas.O kokio panasiai dydzio turetu buti vienam vezliukui? ax.gif
Papildyta:
Na jei ji iskeliu, tai ilenda i koki kampa ir buna ten. Kaip man suprasti ko jam truksta ir ko reikia g.gif
Honey
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 16:25)
O kokio panasiai dydzio turetu buti vienam vezliukui? ax.gif
*nepamenu kur skaičiau, bet vienam suaugusiam vėžliukui rekomenduojamas plotas yra minimum apie 1m x 1m. jei du ir daugiau, tai plotas turi didėti smile.gif
auksinemergaite
QUOTE(Honey @ 2012 11 06, 17:34)
nepamenu kur skaičiau, bet vienam suaugusiam vėžliukui rekomenduojamas plotas yra minimum apie 1m x 1m. jei du ir daugiau, tai plotas turi didėti smile.gif
*


Tai pas mane tikrai jam vietos maza, reikes galvoti kazka del naujo namelio blink.gif
varlyte96
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 13:36)
Tai pas mane tikrai jam vietos maza, reikes galvoti kazka del naujo namelio  blink.gif
*


Jei vyras nagingesnis, pats nesunkiai padarys. Va, pavyzdukas, bet interpretacijų šia tema - sočiai, svarbu, kad būtų pakankamai didelis ir ne visiškai stiklinis.

http://www.tortoisetrust.org/articles/Tortoisetable.htm


Papildyta:
QUOTE(auksinemergaite @ 2012 11 06, 13:25)
Na jei ji iskeliu, tai ilenda i koki kampa ir buna ten. Kaip man suprasti ko jam truksta ir ko reikia  g.gif
*


Pabandykit susipirkti viską, ką reikia, pasikaitinti gerai po lempute, turėtų atkusti, o tada jau ir daugiau intereso rodyti 4u.gif
Tai, kad nuolat vangus, labai negerai. Leisti miegoti tamsiam kampe negalima, dar peršals, be to tupėdamas ten nevalgys, negaus UV-B spindulių, kurie žiemą ypač būtini, išseks. Pati dar vaikas buvau, kai gavau Jonę, tai irgi paleisdavau palakstyti, įlysdavo kur į pakampę, neturėjau nei patirties nei kur pasiskaityti - susirgo mažiukė plaučių uždegimu, vos atgriebėm, tai ir raginu kitus neapleisti, pakankamas jiems stresas, kad iš įprastos gimtos aplinkos išplėšti, o jei dar nesudaromos sąlygos normaliam gyvenimui...
Pasisakiau, žodžiu ax.gif blush2.gif
auksinemergaite
QUOTE(varlyte96 @ 2012 11 06, 18:41)
Jei vyras nagingesnis, pats nesunkiai padarys. Va, pavyzdukas, bet interpretacijų šia tema - sočiai, svarbu, kad būtų pakankamai didelis ir ne visiškai stiklinis.

http://www.tortoisetrust.org/articles/Tortoisetable.htm
Papildyta:

Pabandykit susipirkti viską, ką reikia, pasikaitinti gerai po lempute, turėtų atkusti, o tada jau ir daugiau intereso rodyti 4u.gif 
Tai, kad nuolat vangus, labai negerai. Leisti miegoti tamsiam kampe negalima, dar peršals, be to tupėdamas ten nevalgys, negaus UV-B spindulių, kurie žiemą ypač būtini, išseks. Pati dar vaikas buvau, kai gavau Jonę, tai irgi paleisdavau palakstyti, įlysdavo kur į pakampę, neturėjau nei patirties nei kur pasiskaityti - susirgo mažiukė plaučių uždegimu, vos atgriebėm, tai ir raginu kitus neapleisti, pakankamas jiems stresas, kad iš įprastos gimtos aplinkos išplėšti, o jei dar nesudaromos sąlygos normaliam gyvenimui...
Pasisakiau, žodžiu  ax.gif  blush2.gif
*


Dar siandien vaziuoju susipirkti reikalingu daiktu, o del namelio naujo teks palukti kelias dieneles manau. Reiks savaitgali vyra griebt kad darytu nauja nameli. smile.gif Aciu jums mielosios uz pagalba, labai man padejot.
Zindre
QUOTE(Honey @ 2012 10 11, 13:45)
[url=http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=840861&st=0]

Sąrašiukas  friends.gif :
Honey - mot. giminės Testudo horsfieldii, Lilė, išperėjimo data: 2006 m.
Varlytė96 - mot. giminės Testudo horsfieldii, Jonė, išperėjimo data: 1997 m.
Ducky - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Princas, išperėjimo data: 1992 m.
Militux - vyr. giminės Testudo horsfieldii, Flintas, išperėjimo data: 1997 m.
Žuvytera - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Lėtutė-Fifa, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina).
tiacior - mot. giminės, Testudo horsfieldi, Knopke, išperėjimo data: 2006 m (Ukraina) ir Tipsė.
Salza - mot. giminės Testudo horsfieldii, Braškė, numanoma išperėjimo data: 2005 m. ir - mot. giminės Testudo horsfieldii, Paška, numanoma išperėjimo data: 1988 m.
Inneta- vyr. giminės Testudo hermanni boettgeri, Fibis, išperėjimo data: 2008m.
vytenė - mot. giminės Testudo horsfieldii Šmikė, išperėjimo data 2002 m.(kiek ji teisinga - nežinau, nes dokų ji neturi, pirkta 2007 m. zooparduotuvėje Šiauliuose, amžius - pagal pardavėjos pasakymą - 5 metai...) ir mot. giminės Testudo horsfieldii Mikė, išperėjimo data: 2006 m.
Zindre - Vyr. giminė, Testudo horsfieldii, Roplius, išperėjimo data 2011 m.
ingriduska1 - mot. giminės graikinė Meduolė numanoma išperėjimo data 2008 m. (pagal rieveles ant sarvo) ir moter. gim. Vanilė, numanoma išperėjimo data 2007 m. (pagal rieveles ant sarvo), šios rūšies nežinau.
guziukas - Vyr. giminė, Bruolis,Testudo horsfieldii, išperėjimo data 2010 m. (Čekija)
liuka** - Kipis, mot. gimine, stepinis vėžlys, amžius ape 35-40m. gyvena laisvėje smile.gif
Neduska - mot. giminės Testudo horsfieldii Pupa, numanoma išperėjimo data 2003 m. (pagal rieveles ant sarvo).
dzinamaze - Vyr. giminė Testudo horsfieldii Rėjus, išperėjimo data 2010 m. ir mot. giminė Testudo horsfieldii Šelė, išperėjimo data 2010 m.
Kotytė - Mot. giminė stepinė Čikita (bet vadinam Kęstu), kada tiksliai išperėta nežinau, nes gavau dovanu iš švogerio prieš 3m (bepjaunant žolę apie namus rado), tai dabar jai 10-11m.
inetulka - Mot. giminė, Liza, Testudo hermanni hermanni, išperėjimo data - 2005 m.
*Ropliaus jau nebėra, bet bandykime pažindintis iš naujo:
Testudo graeca, Roplius II, išperėjimo data 2012 m. (Čekija), lytis neaiški, su dokumentais. 4u.gif
Honey
Zindre, įdėk nuotraukytę susipažinimui, kaip atrodo naujasis gyventojas mirksiukas.gif tikiuosi, kad augs sveikas ir guvus 4u.gif
varlyte96
QUOTE(Zindre @ 2012 11 08, 06:55)
Ropliaus jau nebėra, bet bandykime pažindintis iš naujo:
Testudo graeca, Roplius II, išperėjimo data 2012 m. (Čekija), lytis neaiški, su dokumentais.  4u.gif
*


Sveikinam Rolių II prisijungus 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.