Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rankdarbiai iš odos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
_Magnolija_
else tavo darbai nuostabus... wub.gif as pati pradedu dometis oda vis labiau bigsmile.gif man labaipatinka isskirtiniai odos darbai....o gal butu negaila pasidalinti placiau technikos imantrybem blush2.gif pvz kaip tais dazais aniliniais dengi ir apie ta deginima degintuvu tai pirma karta girdziu....butu idomu suzinoti kaip tai daroma ir su kuo... rolleyes.gif
brytva
anilininiai dažai tie, kur tekstilė dažoma. Daromi skiediniai, ieškoma norimos spalvos ir dažoma. Žinoma oda turi būt neimpregnuota, nes nelips dažas.
Deginom studijoj pamenu su tokiu aparatėliu. ku medį svilina. Kažin ar else irgi tą daikčiuką naudoja g.gif tik va iš kur jį gaut ax.gif

else, dar turiu klausimą -
Tu tik viršelius darai ar ir pačias knygas riši? Jei taip, tai namie giljotiną turi g.gif
_Magnolija_
o su tuo degintuvu kam?efektui isgauti rastams pa prasme ar uztvirtinimui kazkaip?o kur gauti tos neimpregnuotos odos ir kaip ja atskirti nuo impregnuotos?uch kiek klausimu bigsmile.gif blush2.gif
Papildyta:
ir dar man labai idomu prie visu tu klausimu kaip padaryti ta reljefa kad oda butu iskili kaikuriose vietose ax.gif ech reikejo man i oda stoti o ne i dizaina doh.gif lotuliukas.gif
brytva
reljefas yra :

klijuoji ant pagrindo (pvz.:kartono) pagal piešinį kartono gabalėlius (kaip tortas kelių aukštų). Aptepi klijais ir odą ir tą "popierinį tortą", dedi odą ant torto ir piršteliais bei steka (panašus įrankis prie plastelino būna) stengiesi, kad oda kuo glotniau prisispaustų ir neliktų oro tarpų.

impregnuota oda - su nenatūraliu paviršiumi (lakas, dažai, ar imregnatorius nuo drėgmės ir pan.)

su degintuvu pieši ir tiek.
_Magnolija_
QUOTE(brytva @ 2008 02 19, 00:37)
reljefas yra :

klijuoji ant pagrindo (pvz.:kartono) pagal piešinį kartono gabalėlius (kaip tortas kelių aukštų). Aptepi klijais ir odą ir tą "popierinį  tortą", dedi odą ant torto ir piršteliais bei steka (panašus įrankis prie plastelino būna) stengiesi, kad oda kuo glotniau prisispaustų ir neliktų oro tarpų.

impregnuota oda - su nenatūraliu paviršiumi (lakas, dažai, ar imregnatorius nuo drėgmės ir pan.)

su degintuvu pieši ir tiek.
*

ACIU LABAI UZ ATSAKYMUS 4u.gif kuo daugiau atsakymu tuo daugiau klausimu iskyla... blush2.gif as atsiprasau kad taip ikyriai, bet labai viskas smalsu...o kokiais klijais geriausiai klijuoti oda? o kur galima butu gauti neimpregnuotos odos?
brytva
nu va smile.gif man reikia įvairios, o kitiems ir paprastos užtenka biggrin.gif
baldų fabrikuose, bet ten asortimentas skurdokas. Galima rasti "škurlynuose" kokių odinių daikčiukų ir juos ardyt...
geriausi klijai lipalas, momentas. Tik jokiu būdu ne super.

šiandiena man nemiga biggrin.gif
_Magnolija_
QUOTE(brytva @ 2008 02 19, 00:59)
nu va smile.gif man reikia įvairios, o kitiems ir paprastos užtenka biggrin.gif
baldų fabrikuose, bet ten asortimentas skurdokas. Galima rasti "škurlynuose" kokių odinių daikčiukų ir juos ardyt...
geriausi klijai lipalas, momentas. Tik jokiu būdu ne super.

šiandiena man nemiga  biggrin.gif
*

hmmm shkurlynuose...o ten jei daiktas pasiutas tai yra ir neimpregnuotos odos pasiutu daiktu?galvojau kad visas impregnuoja gal....?
brytva
neįsikalk į galvą to imregnavimo mirksiukas.gif žiūrėk, kur oda minkštutė, natūrali tokia (rusva, kaulo, balkšva).
Šiaip be problemų dažosi zomša(aišku, šviesesnė). Paskui išmoksi įvairių dažymo batikos (čia kaip mūsų tautiniai trikotačiniai olimpiniai marškinėliai spalvotai padaryti...) technika. Ant odos galima ir dar kitaip dažyt...manau, apie dažymus else labiau nusymanytų, nes praktikos daug turi.
Gali reljefus daryt ir vienos spalvos, kol įgusi. Svarbu, kad oda būtų plona (ne kaip vyriškos striukės)
_Magnolija_
aga brytva aciu labai uz patarimus ax.gif bandysiu tada pasiemus odos skiaute...turiu keleta tokiu assa.gif jau nekantrauju reljefus isbandyt bigsmile.gif
brytva
sėkmės 4u.gif pasirodyk paskui smile.gif
else
Na va, viską Brytva atsake. 4u.gif

truputį papildysiu.

Ant odos piešiama su degintuvu piešinys tam, kad anilininiai dažai neišbėgtų, kitaip sakant tarpusavy spalvos nesusimaišytų. Mano laikais nebuvo jokių įdomių dažų tai ir vargom su anilininiais. dabar manau būtų galima daug geresnių pritaikyti. pvz. tekstilinius anilininius dažus, kurie irgi yra skaidrūs. Tik turi vieną gerą savybę jie išdžiuvę nebenusiplauną, ko nepasakysi apie aniliną. Tai tuos anilininius reikia fiksuoti su purškiamu laku, nes kitaip visas grožis nusivalo lotuliukas.gif
Dėl tos neimpregnuotos odos, ji skirta būna batų vidui iškloti. Čia jei norėsit pirkti kokiam fabrike, galit pasiklausti, bet manau, kad geriau mėginkite ant kokios nors minkštos odelės, kaip britva sakė, ir padarę reljefą galite drąsiai piešti bet kokiu akrilu. ax.gif
brytva
o akrilas, nenutrupa? Gėda prisipažint, bet su akrilu nesu turėjus nieko bendra...o tie tekstiliniai, kur jau iš karto paruoštuose indeliuose ir skirti šilkui, ar kaip ten?

ačiū 4u.gif
else
Ne kokybiškas akrilas tikrai nenutrupa, jo neįmanoma nulupti biggrin.gif , O tekstiliniai dažai tikrai nėra būtinai šilkui, jie skirti storesnėm medžiagom, tokiom kaip džinsas ir yra tiršti (nes akriliniai), ir juos galima skiesti vandeniu. Tik šitie dažai būtent skirti piešti ant nelakuotos odos! Jei tokios neturite, nekvaršinkit sau galvos.
evaj
Smagu bendrauti su tais kas apie oda ismano 4u.gif Ba as pati tai tik megeja, viska bandau kas gaunasi kas nelabai blush2.gif
Papildyta:
Else o tavo darbeliai tikrai thumbup.gif yra i ka akis paganyti 4u.gif Ir siaip matosi kad esi pasikaustes zmogutis. Aciu tau uz visus atsakymus ir patarimus wub.gif
zilka69
Ziuriu else tu irgi pametinukus augini as ir tik nesu langelyje irasiusi.Man naujoves taip pat idomu reiketu pabandyti ta piesima ant odos. rolleyes.gif
zilka69
user posted image
Papildyta:
pagaliau idejo wub.gif 4u.gif
pinciuke
aga - dabar jau matosi, tiesa, nuotraukyte ne kokios kokybes, todel sunkoka iziureti...
kaip suprantu - tai sage, tik neiziuriu, kas viduryje?lyg medis, lyg gintaras, o gal nei tas, nei tas smile.gif
zilka69
user posted image drinks_cheers.gif
Papildyta:
Nuotraukos koybe gera, tik kad is arti fotografuota ir su blykste todel blogiau matosi smile.gif Oseip ten viduriuke yra akmenukas mirksiukas.gif
evaj
biggrin.gif Pabandyk pabandyk ir foto mum cia ikelk 4u.gif ziuresim kas gausis ir mes gal susiviliosim mirksiukas.gif
else
QUOTE(zilka69 @ 2008 02 19, 13:45)
Ziuriu else tu irgi pametinukus augini as ir tik nesu langelyje irasiusi.Man naujoves taip pat idomu reiketu pabandyti ta piesima ant odos. rolleyes.gif
*

Auginu, beveik pametinukus, taigi to laiko visai neturiu jokioms grožybėms kurti..
brytva
merginos, ieškau pramoninės mašinos odai siūti, gal žinot kokios firmos geriausios???
pinciuke
Kišeninis dėklas dokumentams (teisems, Litams, vizitinems...) Natūrali oda.
tiesa, labai nesiuvo masina, nes per stora. todel teko apsiuti, o siule jau gavosi ne kokia..
user posted image
user posted image
trr
QUOTE(mikser @ 2007 11 02, 13:46)
Sveikos dar kartelį. Gal žinote kur Vilniuje galima būtų įsigyti odos? Buvau impeksodoje,bet ji uždaryta. Panašu,kad artimiausiu laiku tikrai neveiks,nes patalpos apleistos...
*

"arenalis", adresas: buves Vilniaus dailes kombinatas, (Kauno g, 36nr.) kabinetas 217. www.arenalis.com
biggrin.gif
Dzerse
Gal kuri padetumet... Noriu vel pradeti uzsiimti su oda... Kaip rieciate gelytems oda? Kur butu galima Kaune isigyti odos skylamusi ir kokios kainos bera?
zilka69
Taup taip ir mane kamuoja sis klausimas ,nae gyvenu nedideliam miesteli,siaip manau kad reikia kreiptis i tuos kas siuva is odos. biggrin.gif
rarika
Kaune,netoli "Laisves",prie "lututes"redakcijos yra siuvimo atelje,ten prekiauja odos atraizom,bet dabar kainos pasakyti negaliu,o skylamusi i kt irankius galima uzsakyti is select katologo,komplektas kainuoja 29 lt (www.select.lt)
bambucia
QUOTE(rarika @ 2008 03 09, 14:42)
o skylamusi i kt irankius galima uzsakyti is select katologo,komplektas kainuoja 29 lt (www.select.lt)
*

nepatariu - pati uzsisakiau, taciau tos replikes tikrai vienkartines, stipriau paspaudus sulinksta. be to - tu kniedikiu ir knopkeliu ideta ziauriai mazai, o pirkti kolkas knopkiu neradau tokiu....
skylamusio pati nenaudojau, ji perpirko drauge, tai jinai lyg ir nesiskunde dar, todel man jis buvo nereikalingas. t ai tokie komentarai.sao skylamusi pirkau gariunuose - tai jis man gerai tarnauja.
rarika
QUOTE(bambucia @ 2008 03 10, 00:37)
nepatariu - pati uzsisakiau, taciau tos replikes tikrai vienkartines, stipriau paspaudus sulinksta. be to  - tu kniedikiu ir knopkeliu ideta ziauriai mazai, o pirkti kolkas knopkiu neradau tokiu....
skylamusio pati nenaudojau, ji perpirko drauge, tai jinai lyg ir nesiskunde dar, todel man jis buvo nereikalingas. t ai tokie komentarai.sao skylamusi pirkau gariunuose  - tai jis man gerai tarnauja.
*

Is selecto neuzsakinejau,bet zadejau,jei taip sakai tai pagalvosiu.
Pati skylamusi pirkau is turgaus,zmones visokiom smulkmenom prekiavo nuo vyniu iki spirito kiekio indikatoriaus smile.gif Tai tarnavo metus,mokejau 8 lt,ir kniedes 100vnt 5lt.,aparatelis kutis kniedes tvirtina kainavo 6 lt.
RITELĖ
QUOTE(pinciuke @ 2008 02 29, 18:25)
Kišeninis dėklas dokumentams (teisems, Litams, vizitinems...) Natūrali oda.
tiesa, labai nesiuvo masina, nes per stora. todel teko apsiuti, o siule jau gavosi ne kokia..
user posted image
user posted image
*

nuostabiai atrodo smile.gif
Papildyta:
QUOTE(krita @ 2008 02 11, 18:33)
aš tikrai turiu prigaminus nemažai darbeliu,nors geru įrankių neturiu,bet kaip moku ,taip darau, nes neesu profesionalė. ax.gif  ax.gif
user posted image
user posted image
*

labas gerai atrodo ir dovana nebloga iseitu 4u.gif
rarika
O cia mano drabuzelis sampano butelaiciui

user posted image
pinciuke
QUOTE(rarika @ 2008 03 11, 18:33)
O cia mano drabuzelis sampano butelaiciui

user posted image
*

oho!
saunuole, puikiai sugalvojai.
tikra sventine dekoracija. laaaabai grazu. thumbup.gif
net uzsinorejau ir as sampano smile.gif aciuks.gif didis.gif
rarika
QUOTE(pinciuke @ 2008 03 11, 20:40)
oho!
saunuole, puikiai sugalvojai.
tikra sventine dekoracija. laaaabai grazu. thumbup.gif
net uzsinorejau ir as sampano smile.gif aciuks.gif  didis.gif
*

Tai kad Valentinke jau praejo,o sampana gerti eiline diena
wacko.gif
Geriau siulau "999"(suveniras medziotojui)
cool.gif

user posted image

Arba brendziuko rolleyes.gif

user posted image

Arba laukiam Kaledu biggrin.gif

user posted image alc.gif
Dzerse
grazumelis thumbup.gif
pinciuke
QUOTE(rarika @ 2008 03 12, 21:42)
Tai kad Valentinke jau praejo,o sampana gerti eiline diena
wacko.gif
Geriau siulau "999"(suveniras medziotojui)
cool.gif

user posted image

Arba brendziuko rolleyes.gif

user posted image

Arba laukiam Kaledu biggrin.gif

user posted image alc.gif
*

viskas labai grazu. drinks_cheers.gif
Jūratė36
Rarika ,niu jau labai mielai aprengei tą šampaną thumbup.gif ir tas rūbelis briedelis wub.gif Suprantu kiek tam reikėjo darbo doh.gif
...
Aš savo mažąjai štai kokią gražuolę padariau ax.gif

user posted image
Dzerse
http://public.fotki.com/RomenaA/mano-foto/
Cia mano pirmieji darbeliai po nemazos metu pertraukos ax.gif
sheyla
QUOTE(Dzerse @ 2008 03 14, 11:56)
http://public.fotki.com/RomenaA/mano-foto/
Cia mano pirmieji darbeliai po nemazos metu pertraukos ax.gif
*

O kaip padarei tas fainas gelytes? Labai graziai atrodo thumbup.gif
Dzerse
Aciu ax.gif . Rieciau oda, kai kuriuos dalykus buvau primirsusi, bet greit viska prisiminiau bigsmile.gif
Pagalve
Sveikos 4u.gif noreciau pasiteirauti,kur galima butu Vilniuje rasti odos ir egzotines odos(nors mazu gabaliuku pastarosios) avalynei mirksiukas.gif biggrin.gif ir gal kainas apytiksles zinot? labai dekinga isankso mirksiukas.gif 4u.gif
trr
QUOTE(Pagalve @ 2008 03 19, 18:29)
Sveikos  4u.gif  noreciau pasiteirauti,kur galima butu Vilniuje rasti odos ir egzotines odos(nors mazu gabaliuku pastarosios) avalynei  mirksiukas.gif  biggrin.gif  ir gal kainas apytiksles zinot? labai dekinga isankso  mirksiukas.gif  4u.gif
*

jau kazkur rašiau (ta firma man uz reklama diiidele nuolaida turetu duoti lotuliukas.gif ): Arenalis, Kauno g. 36-217 (buv. vilniaus dailes kombinate).
Beje, egzotiskos odos ten yra, bet ne gabaliukais, o gabalais 4u.gif biggrin.gif
kainu nezinau, daugiau arenalis.com paziurek.
rarika
Kainos 100-130lt. uz kvadratini metra 4u.gif
trr
QUOTE(rarika @ 2008 03 21, 23:12)
Kainos 100-130lt.  uz kvadratini metra  4u.gif
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
kvadratiniais metrais naturali oda neskaiciuojama, kur tu matei 10 metru karve ar gyvate lotuliukas.gif lotuliukas.gif tai netikra oda tada, naturali oda matuojama kvadratiniais decimetrais, tik aisku jos nieks ten nekarpo tais decimetrais, kokia yra nudirto zveriuko kailio isklotine, tokia ir perki. mirksiukas.gif
4u.gif

Pagalve
aciu labai merginos 4u.gif thumbup.gif jauciu, kad nemazai uz aligatoriuka suploti reiketu doh.gif ar gal zinot,kur atraizu odos yra? Bent apdailai butu lotuliukas.gif lotuliukas.gif
pinciuke
QUOTE(Pagalve @ 2008 03 22, 01:18)
aciu labai merginos  4u.gif  thumbup.gif   jauciu, kad nemazai uz aligatoriuka suploti reiketu  doh.gif  ar gal zinot,kur atraizu odos yra? Bent apdailai butu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
*

manoi drauge, gyvenanti JAV, siuvo dirza is aligatoriaus odos. jai taip pat teko laime siuti is gyvates odos, lusies kailio. ji pati kuria savo modelius ir pasiuvusi parduoda. ziauriai grazu.
trr
QUOTE(Pagalve @ 2008 03 22, 00:18)
aciu labai merginos  4u.gif  thumbup.gif   jauciu, kad nemazai uz aligatoriuka suploti reiketu  doh.gif  ar gal zinot,kur atraizu odos yra? Bent apdailai butu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
*

Nu kartais pasitaiko visai nedideliu gabalu, o ir likučius visada galima kūrybingai panaudoti vėliau kitur mirksiukas.gif beto gal tiks kokia gyvates ar driežo oda, ji juk mažesnė. tad vistiek siulyčiau nuvažiuoti pažiūrėti, arba gal paskambinti galima tas kainas sužinoti g.gif
ir pačiai įdomu pasidarė. rolleyes.gif
evaj
Su Sv. Velykom ! wub.gif
user posted image
rarika
QUOTE(trr @ 2008 03 21, 23:57)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
kvadratiniais metrais naturali oda neskaiciuojama, kur tu matei 10 metru karve ar gyvate  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif tai netikra oda tada, naturali oda matuojama kvadratiniais decimetrais, tik aisku jos nieks ten nekarpo tais decimetrais, kokia yra nudirto zveriuko kailio isklotine, tokia ir perki. mirksiukas.gif
4u.gif
*

Butent ten ir pasake 4u.gif ,skambinau.
trr
QUOTE(rarika @ 2008 03 23, 13:13)
Butent ten ir pasake 4u.gif ,skambinau.
*

smile.gif na vadinas kv. decimetrus pavercia kv. metrais, kaip centus litais gali uzrasyt, tik kablelis nusikelia, ar ne. taciau bet kuriuo atveju naturalios odos perki isklotine tokia, kokia yra, negali nuspirkt pvz. puse metro, ar viena decimetro gabaleli.
4u.gif
trr
kaip teisingai kazkas pabrėžė dažyti galima tik neimpregnuota nelakuota oda (ir pageidautina nedažyta, t.y. šviesios spalvos), o tai patikrinti galima pašlapinus oda(pvz paseilinus), jei iš kart patamsėja toje vietoje, drėgmė geriasi į odą, vadinasi ir dažysis. ir dažai turi būti skysti, kaip akvarelė, ar kiaušinių dažai, o ne kaip guašas ar aliejiniai, tada nieks netrupa ir odos tekstūra matosi.
klijai kiek pamenu paprastai tinka pva, tie balti, tačiau reljefams geriausia naudoti miltu klijus, nes jie ilgai džiūsta, tad gali ilgai ta oda ten ant to kartono reljefo formuoti, maigyti, tempti, raukti ar pan. o jau moment'as lanksčioms detalėms geriausia, pvz diržams.

šiaip šio amato kelis metus mokytis mažiausiai, o čia keliais sakiniai kaži ar ko išmokysi 4u.gif senovėj vien knygrišystės mokydavosi amatininkai 7-8 metus. kai tuo tarpu stepžukis (matau čia jo mokinių 4u.gif ) teduoda greitomis visko po truputi ir ne iki galo. schmoll.gif , o net jei duotu daugiau žinių ir praktikos, vis vien tokiai meninei produkcijai tiesiog nėra pakankamos rinkos.
taline yra amatų gildijų gatvelė, ten yra ir odinukų skyrelis, sename viduramžių name įkurta studijėlė, kur gali ne tik nusipirkti įvairių dirbinių, bet ir čia pat pamatyti kaip tai daroma, pakalbėti su meistrais, užsakyti darbus ir pan. thumbup.gif norėčiau, kad ir lietuvoje tokia vieta būtų.
Papildyta:
kad veltis į šią nuostabią, bet retą specilybę ar amatą, reik praeit nemažai kliūčių, ax.gif mirksiukas.gif t.y. gauti medžiagas, įrankius bei informaciją nėra lengva.
bet jei labai kam knieti, gal pravers literatūra (jau kažkur rašiau, bet pakartosiu biggrin.gif ):
Albinas Kavaliauskas, Odos technologija ŠU 2003
Kiulv, Kirme, Reimo, Summatavet, Meninių odos dirbinių technologija vilnius, leidybos centras, 1993

aišku, teks i biblioteka eiti 4u.gif
else
Taip, dabar buvęs Stepžukis tik prisiliečia prie odos, nebėra normalios specialybės. Aš tai dar mokiausi 3 metus vien tik meninės odos, kai ten buvo, tai man kaip ir pasisekė ax.gif . Nors gal ir gerai, kad dabar daugiau specialybių vienu metu išmoko, gali paskui pasirinkti, kokia nori tobulinti..
Mes mokėmės tris metus, ir tada dėstytojai tokie stagnatoriai buvo, kad jokių naujovių nepripažino, mokė mus tik tos senosios odos paslapčių ir jokių naujų vėjų nebuvo galima įnešti. Mes bandėm jungti oda su stiklu, su kitom medžiagom, tai buvome nesuprastos. Ėch, girdėjau, dabar studentai daugiau laisvės turi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.