Įkraunama...
Įkraunama...

Pynimas iš vytelių

Sveikutės, tikiuosi, kad yra mokančių ir žinančių kaip pasidaryti kokius krepšiukus iš vytelių. Norisi įstatyti savo gėliukus į vytelių vazonus ar dėžutes. Patarkit mirksiukas.gif
Atsakyti
Na aš galėčiau gal ir padėti- moku pinti. Tik šiaip tai labai yra sunku nuaiškinti raštu, geriausia kai matai, kaip kitas daro. Jei nori užsiimti "rimtu" pynimu, tai turi nusipirkti vytelių, taip pat reikia turėti įrankių, formų. Tai gal pirmiausia išsiaiškinkim ar tu nori pinti iš tų "tikrųjų" vytelių, ar iš kokių krūmų šakų. Esu pynus ir iš jų, man asmeniškai nepatinka, iš jų reikia pinti iš karto, nes maždaug po paros sudžiūsta, nepadeda nei mirkymas, be to jos ne tokios lanksčios ir stebuklų iš jų nesukursi. Namų sąlygom jų nužievinti turbūt neįmanoma, kiek bandžiau man nepavyko. 4u.gif
Atsakyti
senukuose, gėlių skyriuje, mačiau tokias pintas puodynes - vazonus iš tamsių vytelių, pradžiai būtų gerai išmokti pinti iš jų, o vėliau galima būtų pasimokyti ir kokį krepšeliuką pasidaryti
Atsakyti
na pinti man patinka, tik si pomegi esu uzleidus, bet sakiau siemet noreciau nusipint krepsi piknikui blush-anim-cl.gif na siaip geriausia kaip elzeda ir minejo turet tikru vyteliu, nes tik is ju darbai buna grazus. tikros vyteles turi labai grazia spalva, ypac jei yra "pastovejusios" (na ne sviezios), bet reik turet priemoniu ir salygu. nes vyteles bent tikras reikia pries pradedant pint pamirkyti, o tada galima pradet dirbt.
dar kaikas, kokiu nori ar is skeltu daryt ar is cielu??? jei is skeltu, tai vytelei perskelt reikia tokio spec irankio ir dar reik turet su kuom suspaust perskelta vytele. uch kiek visko daug wacko.gif o su ciela maziau vargo, bet vaizdas gali but ne toks geras, jei daiktai nebus dideli, stambiem tai tik is cielu daryt reik. va...
Papildyta:
Instrukcija:
Prieš pradedant pinti karklo vyteles reikia mirkyti. Šiltame vandenyje vytelės išmirksta greičiau, bet yra viena blogybė - vytelės greičiau džiūsta. Šaltame vandenyje storesnės vytelės mirkomos keturias valandas. Plonesnės trumpiau. Pynimui vartojamos dvejopos vytelės: sveikos ir skeltos. Anksčiau meistras vyteles skeldavo paprasčiausiu peiliu, dabar fondas M95 nupirko specialią vytelių skaldymo mašiną. Pasiruošęs medžiagą Virgis sėda pinti krepšio. Į rankas paima iš anksto paruoštą krepšio šabloną - formą. Pirmiausia nupina dugną. Jį uždeda ant krepšio šablono ir pritvirtina vinutėm. Pynėjas tai daro, norėdamas išlaikyti tikslią krepšio formą. Vėliau iš šono sukaišo statinukus, kurie apipinami viena pyne. Apipynus statinukai ištiesinami pakėlus juos į viršų. Viršuje - surišami. Taip krepšiui suteikiama tiksli forma. Po to pinami šonai. Juos nupynus iki viršaus, ištraukiama forma, tada likę vytelių galai užlankstomi.
Papildyta:
cia krepsiu ir kt pvz:
http://www.pintine.l...php?gaminiai/lt
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2006 05 12, 22:50)
senukuose, gėlių skyriuje, mačiau tokias pintas puodynes - vazonus iš tamsių vytelių, pradžiai būtų gerai išmokti pinti iš jų, o vėliau galima būtų pasimokyti ir kokį krepšeliuką pasidaryti


Puikiausiai gali pinti is nenuzievintu vyteliu - man tokie irgi daug grazesni gaminiai.
Ir tokiu pinu. Beje labai smagu pinti is karklo zieves ir is berzo tosies.

Raudona zieve karklu vyteles lankstesnes ir ne tokios trapios kaip zalia zieve.
Storesnes vyteles gali skelti i 3 dalis, plonas i 2 arba visai neskelti.
Internete gali rasti daug medziagos kaip pinti 'basketry' uzdavusi.

Atsakyti
Na išsimirkius vyteles, pirmiausia reikia pinti dugnelį- imti 8 truputį ilgesnius nei norimo ilgio pagaliukus ir 4 iš jų per vidurį perskėlus perkišti per tas skyles likusius 4. Tada juos reikia truputį palankstyti, kad būtų tarpai tarp statinėlių. pirmiausia reikia užpinti dviejų vytelių pynę- imamos 2 vytelės ir pinama perkeičiant. Pinti pradedama nuo plongalių. Po to dugnelis pinamas sluoksniniu pynimu, t.y. už kiek vieno statinėlio užkišant po vytelę ir pinant. Nu nelabai aš moku aiškinti, pirmadienį parsinešiu užrašus ir parašysiu aiškiau.
Pinti galima ir senuoju pynimo būdu- rišimu. Tačiau tam reikia turėti pluošto- perskeltų ir išplonintų vytelių.
Savo vazonėlius aš irgi buvau susistačius į pintus krepšelius, bet nusibodo tai močiutei atidaviau. Aš pyniau iš "laukinių" nežievintų vytelių. Tik, kad mažiau būtų vargo, tai vyro paprašiau, kad iš lentos išpjautų apvalų pagrindą ir sugrežiojęs skyles įstatytų pagaliukus- statinėlius. Tarp jų ir pyniau vyteles. Visai gražūs ir tvirti gavosi. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(elzeda @ 2006 05 12, 20:27)
Na aš galėčiau gal ir padėti- moku pinti. Tik šiaip tai labai yra sunku nuaiškinti raštu, geriausia kai matai, kaip kitas daro. Jei nori užsiimti "rimtu" pynimu, tai turi nusipirkti vytelių, taip pat reikia turėti įrankių, formų. Tai gal pirmiausia išsiaiškinkim ar tu nori pinti iš tų "tikrųjų" vytelių, ar iš kokių krūmų šakų. Esu pynus ir iš jų, man asmeniškai nepatinka, iš jų reikia pinti iš karto, nes maždaug po paros sudžiūsta, nepadeda nei mirkymas, be to jos ne tokios lanksčios ir stebuklų iš jų nesukursi. Namų sąlygom jų nužievinti turbūt neįmanoma, kiek bandžiau man nepavyko.  4u.gif


vytelių niekada nepirkau, visada jas žievindavau namie, tam reikia turėti sąlygas, nes vyteles reikia virti apie 1 val., norint, kad jos gražiai nusižievintų. mirksiukas.gif
Atsakyti
Idomu gal kas ir darot pagal uzsakyma g.gif
Atsakyti
kiek daug pamokymų, bet sakykit, jei noriu pinti kaip vazonėlis, gal kiuek didesnis, tai kaip supratau reikia imti 8 ilgesnes vyteles, t.y. tokio ilgio, kad užtektų dugnui ir šonams, at ne taip supratau g.gif
Atsakyti
Moku ir aš pinti. Bet darbo tai tikrai daug, galiu pavardinti eilės tvarka:
1. Prisipjauti miške vytelių
2. Jas išvirti
3. Atvėsus nužievinti su spec pagaliuku
4. Prieš pinant pamirkyti
5. Pinti

Reikia turėti įrankų, formų, aiškų profams jų nereikia, bet nelabai įgudusiam gali gautis kreivi ax.gif

Taigi darbo daug, aišku jis labai malonus, man tai labai patiko kai tai dariau mokyklos laikais.
Atsakyti
labaj sunku bet uztat rezultatas koks thumbup.gif
Atsakyti
Kaip pasigaminti forma,gal turite minciu.Pinti as siek tiek moku,bet nezinau kaip forma pasigaminti,ar ka panaudoti?
Atsakyti