Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pynimas iš vytelių
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
jurginėlis
Sveikutės, tikiuosi, kad yra mokančių ir žinančių kaip pasidaryti kokius krepšiukus iš vytelių. Norisi įstatyti savo gėliukus į vytelių vazonus ar dėžutes. Patarkit mirksiukas.gif
elzeda
Na aš galėčiau gal ir padėti- moku pinti. Tik šiaip tai labai yra sunku nuaiškinti raštu, geriausia kai matai, kaip kitas daro. Jei nori užsiimti "rimtu" pynimu, tai turi nusipirkti vytelių, taip pat reikia turėti įrankių, formų. Tai gal pirmiausia išsiaiškinkim ar tu nori pinti iš tų "tikrųjų" vytelių, ar iš kokių krūmų šakų. Esu pynus ir iš jų, man asmeniškai nepatinka, iš jų reikia pinti iš karto, nes maždaug po paros sudžiūsta, nepadeda nei mirkymas, be to jos ne tokios lanksčios ir stebuklų iš jų nesukursi. Namų sąlygom jų nužievinti turbūt neįmanoma, kiek bandžiau man nepavyko. 4u.gif
jurginėlis
senukuose, gėlių skyriuje, mačiau tokias pintas puodynes - vazonus iš tamsių vytelių, pradžiai būtų gerai išmokti pinti iš jų, o vėliau galima būtų pasimokyti ir kokį krepšeliuką pasidaryti
JuMa
na pinti man patinka, tik si pomegi esu uzleidus, bet sakiau siemet noreciau nusipint krepsi piknikui blush-anim-cl.gif na siaip geriausia kaip elzeda ir minejo turet tikru vyteliu, nes tik is ju darbai buna grazus. tikros vyteles turi labai grazia spalva, ypac jei yra "pastovejusios" (na ne sviezios), bet reik turet priemoniu ir salygu. nes vyteles bent tikras reikia pries pradedant pint pamirkyti, o tada galima pradet dirbt.
dar kaikas, kokiu nori ar is skeltu daryt ar is cielu??? jei is skeltu, tai vytelei perskelt reikia tokio spec irankio ir dar reik turet su kuom suspaust perskelta vytele. uch kiek visko daug wacko.gif o su ciela maziau vargo, bet vaizdas gali but ne toks geras, jei daiktai nebus dideli, stambiem tai tik is cielu daryt reik. va...
Papildyta:
Instrukcija:
Prieš pradedant pinti karklo vyteles reikia mirkyti. Šiltame vandenyje vytelės išmirksta greičiau, bet yra viena blogybė - vytelės greičiau džiūsta. Šaltame vandenyje storesnės vytelės mirkomos keturias valandas. Plonesnės trumpiau. Pynimui vartojamos dvejopos vytelės: sveikos ir skeltos. Anksčiau meistras vyteles skeldavo paprasčiausiu peiliu, dabar fondas M95 nupirko specialią vytelių skaldymo mašiną. Pasiruošęs medžiagą Virgis sėda pinti krepšio. Į rankas paima iš anksto paruoštą krepšio šabloną - formą. Pirmiausia nupina dugną. Jį uždeda ant krepšio šablono ir pritvirtina vinutėm. Pynėjas tai daro, norėdamas išlaikyti tikslią krepšio formą. Vėliau iš šono sukaišo statinukus, kurie apipinami viena pyne. Apipynus statinukai ištiesinami pakėlus juos į viršų. Viršuje - surišami. Taip krepšiui suteikiama tiksli forma. Po to pinami šonai. Juos nupynus iki viršaus, ištraukiama forma, tada likę vytelių galai užlankstomi.
Papildyta:
cia krepsiu ir kt pvz:
http://www.pintine.lt/moduliai.php?gaminiai/lt
Gudra
QUOTE(jurginėlis @ 2006 05 12, 22:50)
senukuose, gėlių skyriuje, mačiau tokias pintas puodynes - vazonus iš tamsių vytelių, pradžiai būtų gerai išmokti pinti iš jų, o vėliau galima būtų pasimokyti ir kokį krepšeliuką pasidaryti
*

Puikiausiai gali pinti is nenuzievintu vyteliu - man tokie irgi daug grazesni gaminiai.
Ir tokiu pinu. Beje labai smagu pinti is karklo zieves ir is berzo tosies.

Raudona zieve karklu vyteles lankstesnes ir ne tokios trapios kaip zalia zieve.
Storesnes vyteles gali skelti i 3 dalis, plonas i 2 arba visai neskelti.
Internete gali rasti daug medziagos kaip pinti 'basketry' uzdavusi.

elzeda
Na išsimirkius vyteles, pirmiausia reikia pinti dugnelį- imti 8 truputį ilgesnius nei norimo ilgio pagaliukus ir 4 iš jų per vidurį perskėlus perkišti per tas skyles likusius 4. Tada juos reikia truputį palankstyti, kad būtų tarpai tarp statinėlių. pirmiausia reikia užpinti dviejų vytelių pynę- imamos 2 vytelės ir pinama perkeičiant. Pinti pradedama nuo plongalių. Po to dugnelis pinamas sluoksniniu pynimu, t.y. už kiek vieno statinėlio užkišant po vytelę ir pinant. Nu nelabai aš moku aiškinti, pirmadienį parsinešiu užrašus ir parašysiu aiškiau.
Pinti galima ir senuoju pynimo būdu- rišimu. Tačiau tam reikia turėti pluošto- perskeltų ir išplonintų vytelių.
Savo vazonėlius aš irgi buvau susistačius į pintus krepšelius, bet nusibodo tai močiutei atidaviau. Aš pyniau iš "laukinių" nežievintų vytelių. Tik, kad mažiau būtų vargo, tai vyro paprašiau, kad iš lentos išpjautų apvalų pagrindą ir sugrežiojęs skyles įstatytų pagaliukus- statinėlius. Tarp jų ir pyniau vyteles. Visai gražūs ir tvirti gavosi. mirksiukas.gif
KaDzA
QUOTE(elzeda @ 2006 05 12, 20:27)
Na aš galėčiau gal ir padėti- moku pinti. Tik šiaip tai labai yra sunku nuaiškinti raštu, geriausia kai matai, kaip kitas daro. Jei nori užsiimti "rimtu" pynimu, tai turi nusipirkti vytelių, taip pat reikia turėti įrankių, formų. Tai gal pirmiausia išsiaiškinkim ar tu nori pinti iš tų "tikrųjų" vytelių, ar iš kokių krūmų šakų. Esu pynus ir iš jų, man asmeniškai nepatinka, iš jų reikia pinti iš karto, nes maždaug po paros sudžiūsta, nepadeda nei mirkymas, be to jos ne tokios lanksčios ir stebuklų iš jų nesukursi. Namų sąlygom jų nužievinti turbūt neįmanoma, kiek bandžiau man nepavyko.  4u.gif
*

vytelių niekada nepirkau, visada jas žievindavau namie, tam reikia turėti sąlygas, nes vyteles reikia virti apie 1 val., norint, kad jos gražiai nusižievintų. mirksiukas.gif
AudraB
Idomu gal kas ir darot pagal uzsakyma g.gif
jurginėlis
kiek daug pamokymų, bet sakykit, jei noriu pinti kaip vazonėlis, gal kiuek didesnis, tai kaip supratau reikia imti 8 ilgesnes vyteles, t.y. tokio ilgio, kad užtektų dugnui ir šonams, at ne taip supratau g.gif
septyniuke
Moku ir aš pinti. Bet darbo tai tikrai daug, galiu pavardinti eilės tvarka:
1. Prisipjauti miške vytelių
2. Jas išvirti
3. Atvėsus nužievinti su spec pagaliuku
4. Prieš pinant pamirkyti
5. Pinti

Reikia turėti įrankų, formų, aiškų profams jų nereikia, bet nelabai įgudusiam gali gautis kreivi ax.gif

Taigi darbo daug, aišku jis labai malonus, man tai labai patiko kai tai dariau mokyklos laikais.
nuvandaa
labaj sunku bet uztat rezultatas koks thumbup.gif
mamute.lt
Kaip pasigaminti forma,gal turite minciu.Pinti as siek tiek moku,bet nezinau kaip forma pasigaminti,ar ka panaudoti?
Gudra
Kvieciu norincias ismokti pinti is vyteliu, siaudu, pusies saknu, karnos ir zieves i Dzukijos nac. parke, Musteikos kaime rengiama kasmetine stovykla norintiems pinti.

Ismoksite tikrai visko ko noresite, nes stovykla vyks visa pirma rupjucio savaite. Meistrai tikrai pasisvente ir auksines kantrybes zmones.

Pasiruosti reikia kaip zygiui - savo palapine, indai, maistas.
Darbui visas medziagas gausite vietoje ir jas paruost ismoksite.

Dalyvio mokestis budavo simbolinis - 10 Lt.
tylka
Gaila kad tik dabar atradau šią temą verysad.gif Paskaičiau ir susidomėjau,manau reikės kada pabandyti. Beje kada jūs pjaunate šakeles (pavasarį, vasarą... ) ir iš kur gauti tų spec. įrankių?
Sarmite
QUOTE(tylka @ 2006 09 03, 15:00)
Gaila kad tik dabar atradau šią temą  verysad.gif  Paskaičiau ir susidomėjau,manau reikės kada pabandyti. Beje kada jūs pjaunate šakeles (pavasarį, vasarą... ) ir iš kur gauti tų spec. įrankių?
*

pabandykim atnaujinti šią temą smile.gif , aš ir dar tik keli mėnesiai mokausi pinti, namat tai pynimas thumbup.gif , gaila tik ne visada dailiai pavyksta blush2.gif , mes tai šakeles pjovėm pavasarį, kol dar nesusidaro tie pumpurėliai tokie, bet gal galima ir rudenį? g.gif pasidomėsiu , na o spec. įrankius tai aš įsigyjau Senukuose, reikia žnyplių tokių, nžn kaip tiksliai vadinasi, reeikia ir pasiklaust blush2.gif dar aš pirkau batsiuvio peiliuką, na gal dar ylos reikia, o daugiau gal ir psio g.gif
wawa
mamytės, o gal žinote, kur vilniuje (ar apylinkėse) galima įsigyti paruoštų vytelių? Kažkada teko pinti, tai vyteles pirkdavom jau paruoštas. Na, bet tai buvo seniai ir provincijoj, o Vilniuj tai net neįsivaizduoju.. Iš esmės, vytelių paruošimas - didžioji dalis darbo. Tai jeigu jos jau paruoštos, tai lieka tik malonumas pinti cool.gif
Tokia nostalgija apėmė.. rolleyes.gif
susivėlusi
Gal kuri bandėt tonuot jau nupintą daiktą? Kokiu beicu nutept, tonuotu laku ar tonuota alyva?
Turiu labai gražias pintas dėžutes, bet man labai norisi jų tamsių ax.gif ir nežinau, kokiu būdu geriau tai padaryt blush2.gif
*dzūkė*
Sveikos, susidomėjusios pynimu iš vytelių.Daugiau, kaip prieš 10 metų man tai buvo atradimas saves ir tai buvo ne tik hobi, bet ir darbas.Įmonėje susiklostė tokia finansinė padėtis, kad teko keist darbą.Liko tik hobi...paskui nėštumai, maži vaikai ir teko apleist pynimą.Įklimpau į nėrimą vašeliu, floristinius lipdymus.Na pavasariop ruošiuosi paimti į rankas ir vyteles.Ištikrųjų nupinti daiktą, pradedant vytelių rinkimu,gana ilgas kelias ir reikalaujantis nemažai priedų.Man tai labiau patinka natūraliai tamsėjantys(labiau tamsėja būdami saulėje) arba su žieve gaminiai. Kažkada bandžiau tamsint kalio permanganato tirpalu(miltelių į vandenį), o kitais būdais nesidomėjau. IKI.
*dzūkė*
Pamačiau temą "Pynimas iš laikraščių" ir prisiminiau, kad tik prisiregistravus radau šią temą, deja... unsure.gif
mirksiukas.gif keliu temą į priekį, gal atsiras tuo užsiimančių ax.gif , ...minėtas pavasaris, bet dar vytelių nepaliečiau blush2.gif
ax.gif parodau seną darbelį, dabar noriu kažką panašaus pabandyt iš laikraščių bigsmile.gif
Šičia kombinuotas pynimas su nežievintom vytelėm smile.gif
user posted image
jurginėlis
koks grožis biggrin.gif o kai sužydės sanpaulija bus išvis pasaka thumbup.gif
*dzūkė*
QUOTE(VilmKa @ 2006 12 25, 22:43)
Na pavasariop ruošiuosi paimti į rankas ir vyteles.

biggrin.gif prisižadėjau..., tai jau "pagyrų puode" šviežia pintinukė rolleyes.gif
Denita
Sveikos merginos 4u.gif
Šioje temoje buvo rašoma, kad rengiamos pynimo iš vytelių stovyklos.
Gal kas turite informacijos, apie šiais metais vyksiančius renginius.
Būčiau dėkinga rolleyes.gif
spanguole22
Sveikutes 4u.gif

Noriu paprasyti pagalbos - gal zinote kur galiu nusipirkti vyteliu pynimui ax.gif

Gerai butu, kad kur arciau Ukmerges mirksiukas.gif
irmulia
spanguole22 radau tiek:

Šakių rajone 1vnt.-0,30ct (yra ir kitos kainos)

Pintinė tau Ramučiuose, Kauno r. gal parduotų (jie gamina)

Tiesiog skelbimas, kad parduoda vyteles Kaunas

Čia lyg tarp kitko
Pynimo schemos

Supamosios kėdės pynimo aprašymas ir schemos

spanguole22
QUOTE(irmulia @ 2007 07 05, 12:48)
spanguole22 radau tiek:

Šakių rajone 1vnt.-0,30ct (yra ir kitos kainos)

Pintinė tau Ramučiuose, Kauno r. gal parduotų (jie gamina)
Tiesiog skelbimas, kad parduoda vyteles Kaunas

Čia lyg tarp kitko
Pynimo schemos

Supamosios kėdės pynimo aprašymas ir schemos
*

Labai labai aciu notworthy.gif
irmulia
Daugiau
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
kazyte
Kokie groziai, kokie groziai!!!!!! thumbup.gif
Kazin kur butu galima ismokti pinti? Labai noriu!!! blush2.gif
irmulia
Jei turi omenyje tas paskutines foto, tai toli ieškoti kursų nereikia, temoje Moliūgas skirtas meninei kūrybai... galima rasti pačius darbo eigos principus mirksiukas.gif
kazyte
Domina aplamai pynimas. Net nezinau kas kaip ir su kuo valgoma blush2.gif
*dzūkė*
spanguole22 , ar pirkai vytelių g.gif , pasižiūrėjau, kad Šakių rajone visai geros kainos thumbup.gif
rolleyes.gif jei sugalvosiu daugiau pint, reikės pasiieškot kur arčiau gal rasiu smile.gif
Bandysiu pati rinkt ir žievint namų salygom , maloniau turėti pintinėlę padarytą savo rankomis nuo A iki Z ax.gif biggrin.gif

*dzūkė*
4u.gif
Psirinkau truputį vytelių ax.gif , gal dar kas nors užsinorės pradėt "vargelį vargt" biggrin.gif

user posted image user posted image
*dzūkė*
Paviriau, nužievinau, surūšiavau maždaug pagal ilgį, turiu 1800 vytelių :ax
Viriau puode, ilgesnės ir lieka sulinkę doh.gif tokiom sunku pint, bet 50-60cm beveik tiesios thumbup.gif
user posted image
Gal vėliau prisiruošiu kiek nors pynimo eigos parodyt ax.gif
vikaPika
o kam jas virt reikia? ir kiek laiko?
LINUTUKĖ
QUOTE(*dzūkė* @ 2007 09 27, 13:34)
Paviriau, nužievinau, surūšiavau maždaug pagal ilgį, turiu 1800 vytelių  :ax
Viriau puode, ilgesnės ir lieka sulinkę doh.gif  tokiom sunku pint, bet 50-60cm  beveik tiesios thumbup.gif
Gal vėliau prisiruošiu kiek nors pynimo eigos parodyt ax.gif
*

perzvelgiau tavo pintus kasikelius, no kaip grazu smile.gif , o kur mokinaisi pinimo technikos, as tai bandziau is laikrasciu susuktomis "vytelemis" pinti, tai siaip sunkiai gavosi verysad.gif reikia manau praktikos, bet kas is tos praktikos jei nezinau pagrindu ax.gif o pinimo eiga tai butu super pasiziureti,
simona_madden
mano senelis pindavo krepsius is vyteliu tai tokie faini...bet mane priversdavo jas nulupineti..veliau visus pirstus paskausdavo...
jurginėlis
Dzūke,
labai gražūs Tavo darbai iš vytelių, tačiau man patiko ir puokštė su konkorėžiais, ir eglutė thumbup.gif thumbup.gif
*dzūkė*
QUOTE(vikaPika @ 2007 09 27, 13:50)
o kam jas virt reikia? ir kiek laiko?
*

Kad žievė lengvai ir gražiai nusiluptų. Maždaug valandą, irnesakyk.gif aš tai gal ir ilgiau paviriau wink.gif Nuo storgalio prakrapštyt ir nulupt mirksiukas.gif , arba plonesnių pirštais suspaust pasukinėt į šonus ir suspudus nuneriama visa žievė, žinoma reikia pirštinių, pirštus nepratus greit paskausta, bet ir nuo pynimo juos skaudės biggrin.gif

LINUTUKE , esu savamokslė, vienas pynėjas parodė pagrindus ir , kaip tu sakai, toliau reikia tik daug praktrikos, kad rankos priprastų ir žinoma meilės tokiam darbui biggrin.gif

Šiaip geriau būtų rast kur nors nusipirkt vytelių ax.gif

jurginėli aciuks.gif 4u.gif
LINUTUKĖ
QUOTE(*dzūkė* @ 2007 09 27, 15:28)
Kad žievė lengvai ir gražiai nusiluptų. Maždaug valandą,  irnesakyk.gif  aš tai gal ir ilgiau paviriau wink.gif  Nuo storgalio prakrapštyt ir  nulupt mirksiukas.gif , arba plonesnių pirštais suspaust pasukinėt į šonus ir suspudus nuneriama visa žievė, žinoma reikia pirštinių, pirštus nepratus greit paskausta, bet ir nuo pynimo juos skaudės biggrin.gif

LINUTUKE  , esu savamokslė, vienas pynėjas parodė pagrindus ir , kaip tu sakai, toliau reikia tik daug praktrikos, kad rankos priprastų ir žinoma meilės tokiam darbui biggrin.gif

Šiaip geriau būtų  rast kur nors nusipirkt vytelių ax.gif

jurginėli aciuks.gif  4u.gif
*

gaila kad nesi vilniete, prasyciau kad pamikintum ax.gif
*dzūkė*
QUOTE(LINUTUKĖ @ 2007 09 27, 15:43)
gaila kad nesi vilniete, prasyciau kad pamikintum  ax.gif
*

ax.gif na, taip, kelelis tolimas smile.gif , virtualiai turbūt neišeitų išmokt, nes pradžioj pati bandžiau iš knygos kažką susigaugyt, tai niekaip schmoll.gif

Gal rasi ką arčiau savęs mirksiukas.gif
Pliushke
Sveikos Mergickos,

Kai buvau mokinuke lankiau pynimo bureli, bet spejau ismokti tik pagrindus. Buvo apleistas sis pomegis perejus i kita mokykla.
Praejo nemazai metu ir LABAI NORIU vel prisiminti pynima ir pinti. Tam noriu palankyti pynimo uzsiemimus, BET niekur nerandu kur tokie vyksta suaugusiems help.gif

Gal kas zinot kur tokie uzsiemimai buna Vilniuje? Bei o kur jus moketes?
alyvose
QUOTE(*dzūkė* @ 2007 09 11, 10:09)
4u.gif
Psirinkau truputį vytelių ax.gif , gal dar kas nors užsinorės pradėt "vargelį vargt" biggrin.gif
*

čia žilvitis? blush2.gif g.gif pasismalsavau paraše, labai gražūs darbeliai thumbup.gif norėčiau ir aš išmokti pynimo meno rolleyes.gif tik kad neaišku kada į kaimą važiuosiu, o be vytelių nieko nepripinsi lotuliukas.gif o ir laiko nedaug, ir taip visokiais rankdarbiais užsiimu... Bet manau, kad kada nors pribręsiu ir šiam menui smile.gif
*dzūkė*
QUOTE(davusi viltį @ 2007 09 28, 21:10)
pasismalsavau paraše, labai gražūs darbeliai  thumbup.gif
g.gif  čia žilvitis?  blush2.gif 

aciuks.gif

Čia gluosnis mirksiukas.gif , krantinis, purpurinis... mastau.gif dar kažkoks būna rolleyes.gif . Žinau kaip atrodo, rinkau kol nenukritę lapai ax.gif , kad atpažinčiau biggrin.gif
Tinka pynimui ir žilvitis, bet man atrodo jo storesnės vytelės būna g.gif
*dzūkė*
Pinam gėlę mirksiukas.gif (Taip pradedama pint ir apvalių pintinukių dugnai)
Vytelės išmirkintos.Atsipjaunam 8 (apie 8cm ilgio) vytelių storgalius.
user posted image
Per vidurį peiliuku praskiriam vytelę ir į tą plyšiuką įkišam kitą
Taip praskyrę užmaunam dar tris ir likusias tris sukišam prie pirmosios, gaunasi kryžiukas
Pasiimam dvi plonas vyteles, įkišam plongalius į proskyrą prie viduriuko ir kaitaliojant vyteles apeinam du ratus va taip
Toliau skirstom vyteles
user posted image
baigus reikia prijungti storgaliais kitas
Tesinys kitoje žinutėje smile.gif
Papildyta:
ir pinam toliau, kai nupinam, šiuo atveju keturias eiles, smaigaliukus užkišam. Nukarpom kryžiuką ir gaunam tokią saulytę
user posted image
Vėl atpjaunam norimo ilgio 8 galiukus, juos sulenkiam ant kokio nors cilindro, kad paskui kišant žiedlapius nekluptų.
user posted image
Su ylos pagalba taip padarom žiedelį
Ilgesnėj vytelėj padarom lapelius, ant jos užmaunam žiedelį............. ir gėlė.
Sujungimus paklijuot praskiestu lipalu, palikt, kad išdžiūtų.
Sėkmės biggrin.gif

Papildyta:
Ech, nevykusiai išėjo parodyt blush2.gif , pritrūkau rankų ir pint, ir fotografuot... wink.gif
jurginėlis
na va, jau pirma aiški pamokėlė, biggrin.gif
labai ačiū 4u.gif 4u.gif
Pliushke
Kokia miela gelyte unsure.gif

Gal kas apsiima mokymu? blush2.gif
lile
Na o as gal ir nevietoj, bet gal vis tik viltis atsiras toki daikta tureti smile.gif

Kadangi vonioj noriu sutaupyti vietos, tai labai noriu pinto fotelio (normalaus ar su karkasu ar be), na bet tokio, kurio sedimoji dalis atsidarytu ir ten butu vieta skalbiniams ax.gif . Ir niekas man tokio stebuklo nepadaro sad.gif Gal sakau rasiu cia auksarankiu 4u.gif
deimarina
Labai noriu ismokti pinti, bet virtualus mokymasis visgi, labai ribotas. Gal galetumete padeti ir parasyti kas galetu pamokyti pinti (kad ir uz atlygi) Vilniuje?Labai lauksiu Jusu laiskeliu siuo adresu:
lukamarija@gmail.com
Is anksto dekoju
blansyte
Mano vaikinukas nuo 10 metų pina.Jau dabar 3 metus.Lanko būrelį pinimo wub.gif .

Tai aprūpimom visą giminę,draugus ir dar ant spintų,garaže krūvos krepšiukų lotuliukas.gif .o mesti pinimo nė negalvoja,patinka jam wub.gif .kur vėliau reiks krauti tuos krepšukus g.gif
jurginėlis
koks šaunuolis thumbup.gif thumbup.gif
o su kašikėliais į turgų, į kaziuką važiuokit biggrin.gif
kai pamatys, kad vaiko darbas, tuoj visus išpirks biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.