Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos knygos knygos...

QUOTE(winona @ 2012 12 16, 23:13)
Perskaičiau šiandien Murakamio "1Q84" pirmąją dalį ir galvoju, o gal vertėtų prieš kitas dvi dalis perskaityti G.Orwell "1984 ieji"? Nes kažkoks ryšys tarp jų matomai yra, Murakamio knygoje ji dažnai minima ir gal daugiau suprasčiau ją perskaičiusi, kaip jūs manote?

Perskaičius suprastum, kodėl buvo minimi 1984 metai, bet ryšio šios knygos neturi. Mano nuomonei Orvelo knygos neprilyginamai geresnės už Murakamio, ir tai knygos, kurios turėtų būti namų knygynėlyje. O Murakamio užtenka bibliotekoje, vienkartinai perskaitai ir užtenka.

QUOTE(muminukas @ 2012 12 18, 20:22)
taip pat perskaicia 40 meiles taisykliu. na, nebuvo ji tokia och ach, bet idomi ir privercianti susimastyti apie religijas.

labai išgyrė per radiją šią knygą. Bibliotekoje neturi, galvoju gal reiktų nusipirkti. Kaip manote, verta?
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 12 26, 15:23)
labai išgyrė per radiją šią knygą. Bibliotekoje neturi, galvoju gal reiktų nusipirkti. Kaip manote, verta?


konkrečiai aš dar palaukčiau, kol bibliotekos gaus ax.gif
Atsakyti
Sveikos, su sventemis smile.gif Draugas kupona europos padovanojo tai Picoult knyga nusipirkau. Dabar mastau, kad visas jos knygas noriu turet. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 12 26, 16:23)
Mano nuomonei Orvelo knygos neprilyginamai geresnės už Murakamio, ir tai knygos, kurios turėtų būti namų knygynėlyje. O Murakamio užtenka bibliotekoje, vienkartinai perskaitai ir užtenka.

O kam Orvelą lyginti su Murakami? Juk jie labai skirtingi (ir abu labai geri).

Perskaičiau Martyno Starkaus "Kartą Pietų Amerikoje". Pavadinimas tai ne visai teisingas, nes tų kartų, pasirodo, būta dviejų- aš šito nežinojau, nes pirkau užrašų ant viršelio neskaičiusi, o ir laidų nemačiau. Patiko man knyga. Martynas savo stiliaus nekeičia, tai užtektinai ir pakikenau, ir balsu pasijuokiau. Jei jau reikėtų prie ko nors prisikabinti- kartais man to humoro lyg ir per daug atrodė. Toks jausmas, kad kiekvienoj pastraipoj privaloma palikti po keletą juokelių, nes kitaip, na nežinau, autorius atrodys per mažai "kietas". Bet čia, aišku, tik smulkmena, skaitymo malonumo ji negadina. Jei kam patiko dvi pirmosios jo knygos, neturėtų nusivilti ir šia. Daug nuotykių, kartais gana pavojingų, o kartais komiškų, įdomūs susitikimai su žmonėmis (tarp jų ir lietuviais, kaipgi be jų, net ir tokiam tolimam žemyne), šiek tiek informacijos- viskas papasakota paprastai ir su humoru. Dabar belieka tik susirasti ir peržiūrėti vaizdo medžiagą.
user posted image
Atsakyti
"-Tu sakei, kad vyksi toli. Kaip toli?
- Tai skaičiais nepamatuojamas atstumas.
- Kaip ir atstumas, skiriantis žmonių širdis."
(3d. 367psl.)

Na va, perskaičiau Murakamio trilogiją "1Q84". Man asmeniškai Haruki Marukami yra didžiausias 2012 m. knyginis atradimas prasidėjęs nuo "Norvegų girios", kurią skaičiau pirmą. Ta knyga mane itin smarkiai paveikė, gerą savaitę jei ne ilgiau, ta istorija lydėjo kiekvieną mano žingsnį realiam gyvenime ir aš taip smarkiai išgyvenau visas emocijas... O dabar perskaičiau jo tris "1Q84" dalis ir atrodo jau supratau jo rašymo stilių, "braižą" ir man jis labai patinka wub.gif pastebima tam tikra tendencija kokius personažus jis kuria, veikėjų gyvenimas toks monotoniškas ir ramus, patys kūriniai labai muzikalūs, dažnai skaitydama įsijungdavau kokią paminėtą simfonijetę ir klausydama skaitydavau ar tiesiog pasimėgaudavau muzika. Murakamio knygų dėka kyla toks noras geriau susipažinti su Japonų kultūra, net pasidomėti klasikine muzika bigsmile.gif Žodžiu, man tikrai norisi turėti savo lentynoje jo knygas ir labai džiugu, kad dar nemažai yra jo knygų, kurių neperskaičiau. smile.gif

QUOTE(sotto @ 2012 12 26, 15:23)
Perskaičius suprastum, kodėl buvo minimi 1984 metai, bet ryšio šios knygos neturi. Mano nuomonei Orvelo knygos neprilyginamai geresnės už Murakamio, ir tai knygos, kurios turėtų būti namų knygynėlyje. O Murakamio užtenka bibliotekoje,

Atsakyti
Dovanų gavau Z. Stankaus "Miražas". Iškart puoliau skaityt bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(katilina @ 2012 12 26, 22:21)

Perskaičiau Martyno Starkaus "Kartą Pietų Amerikoje".


specialiai nepirkau per maxės nuolaidas, tikiuosi į VKM nuvažiuoti ir su autografu parsivežti smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
nusipirkau sau dovanų keletą knygų, šiandien pradėjau skaityti M.Atwood "Tarnaitės pasakojimą".Bet jau koks prastas popierius, o kainuoja tai rolleyes.gif Tas pasakojimas man primena kažkokią knygą, bet niekaip neatgaminu kokią g.gif

Ar kas skaitėt Conroy "Pajūrio muzika" ? Vis į ją pasižiūrėdavau ,atsiliepimai irgi neblogi.

Atsakyti
Baigiau skaityti Tess Gerritses "Donoras". Galima sakyti ne perskaičiau o prarijau. Labai patiko knyga. Dabar pradėsiu Melissa Hill "Niekada nesakyk niekada"
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2012 12 29, 15:28)
Sveikos,
nusipirkau sau dovanų keletą knygų, šiandien pradėjau skaityti M.Atwood "Tarnaitės pasakojimą".
Ar kas skaitėt Conroy "Pajūrio muzika" ?


nei skaičiau, nei girdėjau... bet labai seniai ir knygyne buvau: nuosavas neskaitytas skaitau ir dar iš bibliotekų prisitempusi doh.gif

tiesa, Šantaramas nepatiko...pradėjau, bet neužkabino sad.gif gal kada nors.
Papildyta:
QUOTE(~Bambolina~ @ 2012 12 30, 09:43)
Baigiau skaityti Tess Gerritses "Donoras". Galima sakyti ne perskaičiau o prarijau.


man buvo gaila, kad tas kadras gydytojas buvo blogietis.
Atsakyti
Naktinis cirkas
Graži, raiški kalba nuo pačių pirmų puslapių. Įtaigūs ir įdomūs veikėjai. Ko daugiau galima norėti iš populiaraus romano? Kiekviena knyga sužavi savaip: vienos jų savo siužetu, kitos veikėjais, trečios – detalėmis. Visada mėgau knygas apie magiją, o visi mane pažįstantys žino, jog Harį Poterį skaičiau dešmtis kartų… na o „Naktinis cirkas“ – kitokia, užburianti, ypač tas besimėtantis siužetas verčia skleisti puslapius taip greitai, jog nė nepajunti kaip pasieki kulminaciją.
Ant romano viršelio ir puslapiuose visur grafiškai pavaizduoti laikodžiai, kurie, nepriėjus laikrodininko siužetinės linijos nieko nereiškia, o vėliau suvoki, kokie jie svarbūs visam kūriniui. Laikrodininko linija tokia subtili ir įdomi, jog negali neaikčioti iki pačios pabaigos… Paskutiniu metu istorijos bei filmai susiję su magija mane nuvilia, o šis romanas viską reabilitavo, ypač mano tikėjimą cirku. Nesu naivi, suvokiu, jog tokio cirko realybėje nebūna (o gal?), tačiau mano laki vaizduotė man kuo puikiausiai suteikė šansą pakeliauti po visas cirko palapines, susipažinti su dvyniais Keistučiu ir Meilute, tiek su svarbiausiais veikėjais – Marku ir Selija.
Be visų smulkesnių detalių buvo labia įdomu stebėti kitų veikėjų bandymus suvokti, kas sieja Marką su Selija – tik žaidimas ar šis tas daugiau… kadangi tradiciškai nebuvau skaičiusi romano anotacijos, nežinojau kuo jų santykiai pasibaigs, tačiau ir numanyti sunku nebuvo nuo pat pradžių…
Nesinori daug atskleisti apie siužetą ar veikėjus, tačiau palapinėje su buteliukais pabūvoti norėčiau net aš… Stichijų priešpriešos, burtai, magija, meilė, skoniai ir kvapai, stiprūs ir įdomūs charakteriai… gal būčiau norėjusi šiek tiek tikslesnės atomazgos, ypač apie antraplanius veikėjus, tokius kaip Cukiko ar būrėją.
Bet vėlgi, jei vertinti kaip populiarų romaną, patiko labai, nors abejoju, ar kada nors jis taptų klasika.

Atsakyti
QUOTE(winona @ 2012 12 27, 12:53)
. Murakamio knygų dėka kyla toks noras geriau susipažinti su Japonų kultūra, net pasidomėti klasikine muzika bigsmile.gif Žodžiu, man tikrai norisi turėti savo lentynoje jo knygas ir labai džiugu, kad dar nemažai yra jo knygų, kurių neperskaičiau. smile.gif

Labai įtaigiai parašėte, jei nebūčiau skaičiusi, tai ieškočiau šių knygų smile.gif Buvo man japoninis periodas, kai skaičiau beveik vien japonų rašytojų knygas. Bet nepamilau šio krašto, man jis lieka svetimas ir atšiaurus kultūrine prasme.

Ką tik baigiau Evelyn Waugh "Sugrįžimas į braidshedą"- labai patiko. Rašytojas apibūdintas kaip ekscentriškas, nepakenčiamas, nesugyvenamas, tačiau pripažintas visame pasaulyje. Knygos negaliu apibūdinti niekaip, nesipasakoja. Pacituosiu nuo viršelio "Norėčiau užkasti ką nors brangaus visur, kur esu laimingas; tada senatvėje, kai būsiu vargšas ir bjaurus, sugrįžęs išsikasčiau ir viską prisiminčiau". Knyga subtili, pilna perliukų. Kada nors dar kartą mielai perskaityčiau.

O skaitau Vaivos Grainytės "Pekino dienoraščius". Priskirčiau prie būtinų perskaityti knygų kategorijos, bet į asmeninę biblioteką jos nepirksiu. Kęstutis Navakas rašo "..taikli, pagauliai užrašyta autentika. Šachas ir matas visokiems užkalniams". Paskutiniam sakiniui prieštaraučiau, bet tai mano asmeninė nuomonė, Užkalnio kitoks matymo būdas. Knygą vertinu10/10. Stilius, humoras, pastabos, alegorijos, palyginimai- tikrai stiprioji rašytojos pusė. Sužavėjo kaip talentinga pasakotoja ir ypač kaip asmenybė, o plius dar ir apie Kiniją daug naujo ir įdomaus pateikta.
Atsakyti