Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos knygos knygos...

QUOTE(laTulipe @ 2013 01 10, 16:33)
Šįryt pabaigiau. Nepasirodė tokia stipri kaip galvojau, nors įdomi ir tikrai verta skaitymo.  smile.gif Tik filmas paliko kur kas didesnį įspūdį (tikriausiai prisidėjo tai, kad jį anksčiau mačiau).


Aš filmo nemačiusi, tai neturiu su kuo lyginti smile.gif
Na šiaip ar taip ji man įstrigo. Matyt, skaityčiau ir antrą kartą.
Atsakyti
Margaret Atwood "Tarnaitės pasakojimas"

user posted image

Tikriausiai daugelis esat patyrę tą jausmą, kuomet skaitai knygą ir nesupranti, patinka ji tau, ar ne. Taip man buvo ir su šia knyga. Ypač pirmieji šimtas puslapių. Jeigu prieš tai nebūčiau skaičiusi kitų atsiliepimų, jeigu nebūčiau žinojusi, apie ką maždaug knyga, tai pradžioje nelabai būčiau supratusi knygos siužeto. Veiksmas rutuliojasi lėtai, jokių hiperbolizuotų jausmų, situacijų. Po truputį, iš lėto, tarsi kopiant į kalną. Bet jau kai užkopė, kai pasileido bėgti nuo to kalno! Ir omeny turiu ne siužetą, o savo emocijas.
Aš būtent taip ir suprantu, kad knyga man patinka. Kuomet perskaitai 3 puslapius, o paskui 10min. diskutuoji su savimi. Nesvarbu, kad autobuse, nesvarbu, jog mato kiti, pražiopsai savo stotelę. Arba pradeda skaudėti žandikaulius, nes nuo įtampos knygoje, nepastebi kaip išsprogdinai akis ir per stipriai sukandai dantis. Jeigu knyga iššaukia manyje emocijas, diskusijas, ji negali būti bloga.
Romanas "Tarnaitės pasakojimas" dažnai lyginamas su G. Orwell "1984". O ir pati autorė neneigia savo simpatijų šiam rašytojui. Tad apie ką ši knyga? Gileado respublikoje, rodos per vieną dieną moterų pasaulis apsiverčia aukštyn. Joms uždraudžiama skaityti, siekti žinių, disponuoti savo pinigais. Įspraudžiamos į vienodas raudonas mantijas. Atsiranda kastos, nauji įstatymai. Bet didžiausia problema - katastrofiškai mažėjantis gimstamumas. Moterys tampa Tarnaitėmis. Privalančios įrodyti savo vertę - pagimdyti vaiką Žmonai. Ir tam turi tris bandymus.
Nežinau kaip pati jausčiausi tokioje situacijoje (žodžio baisiai neužtenka), bet knygoje man kliuvo tarnaičių pamąstymai. Jos jaučiasi tik tušti indai, inkubatoriai. Mane stebino tai, kad jos jaudinosi ne dėl to, jog savo vaiką reikės atiduoti kitai moteriai, o guodėsi, kad yra tik vazos, tik priemonė naujai gyvybei išnešioti. Tada man natūraliai kilo klausimas apie surogatines mamas. O jeigu už tai sumokėtų pinigus, ar vis dar jaustumeisi vaza į kurią įmerkė gėles?
Ar žinot, kas nutinka Tarnaitei, jeigu pagauna skaitant? Nukerta ranką! Bet nebijokit, nukerta tik kai pagauna trečią kartą. Ar norėtumėt gyventi civilizacijoje, kurioje rankų kremas deficitas, o seksualūs apatiniai - juodos rinkos prekė? Veidą teptumėtės sviestu, o mados žurnalas būtų mažytė staigmena, už kurią galima gauti ir mirties bausmę.
Ir žinot, kas mane labai piktino? Rodos visos šios nesąmoningos taisyklės buvo sugalvotos iš neturėjimo ką veikti. Na kam Jums, moterims, reikia dažytis, eiti po barus, vilioti vyrus? Paskui ištekėti, susilaukti vaikų, išsiskirti, gyventi iš pašalpų. Juk šitiek vargo. Mes Jums palengvinsim šį kelią. Viską uždrausim, o Jūs atlikit savo gyvenimo pareigą - gimdykit! Sau, draugei, kaimynei - visoms po vaiką! Ir nors vyrai teigia, kad tokia santvarka pagerins gyvenimo kokybę, jie slapčia, kubuose, mėgaujasi visais ankstesniais malonumais. Nes matai, mes juk žmonės, norisi visko. Čia kaip teigti, jog nerūkai, smerkti rūkančius, bet pasislėpus, kampe rūkyti pačiam. Ir tai tik labai švelnus pavyzdys.
Tai nėra paviršutiniškas romanas. Tai kaip auksinis kiaušinis, kurio grynuolį rasite tik perskėlę lukštą. Jame reikia pasikapstyti, įžvelgti gilesnes mintis, simboliką. Tai, ką iš tikrųjų autorė norėjo pasakyti savo skaitytojams. Man labai patiko pati romano idėja, pagrindinė mintis. Pabaiga sukėlė dviprasmius jausmus. Šiek tie netikėta, sudėliojanti visus taškus ant i, ypač jeigu pradžioje kyla kokie neaiškumai. Bet man norėjosi daugiau! Negalima šitaip žaisti su skaitytoju. Jeigu tai būtų tikra istorija, aš išknaisiočiau visus archyvus, kad tik sužinočiau, kokios buvo paskutinės Tarnaitės gyvenimo dienos. Nepaisant tų pirmų, sunkesnių, puslapių, knygą skaityti verta. Gal net neverta, o būtina. Net jeigu ir nepatiks. Aš džiaugiuosi, kad pirma šiemet perskaityta knyga, keliauja į "mėgstamiausios" lentyną.
Ėt, kai pagalvoji, kaip gerai, kad mes gyvenam tokiais laisvės laikais. Gal ir nemokantys tą laisvę branginti, bet mes bent jau turime galimybę rinktis. Kad ir galimybe skaityti, nebijant rankų nukirtimo. Nes ant ko paskui tepsi rankų kremą (ne deficitinį)?
Atsakyti
Nebegaliu, visgi numečiau šalin Knygą apie San Mikelę, ne man ji, perskaičiau virš 70 psl. ir nėra įdomumo skaityti apie pasiutusius šunis. Taip pat mečiau Ponią Delovėj, kuri mano iššūkyje, nes velnioniškai nuobodu skaityti tą minčių srauto kratinį. Galbūt, po kiek laiko grįšiu prie katros, gal pasirodys velnioniškai įdomu,o dabar tikrai kankinuosi skaitydama tai tiek to irnesakyk.gif

galbūt atsiras kokių skaitovių, kurios žinotų gerą knygą, kurioje būtų nagrinėjama grožio sąvoka, ne herojų liaupsinamas grožio aprašymas, bet pats grožio suvokimas, kad būtų įdomių minčių daugėliau, peno pamąstymui. Kažką tokio teko gero skaityti tokia tema?
Atsakyti
QUOTE(winona @ 2013 01 10, 22:38)
galbūt atsiras kokių skaitovių, kurios žinotų gerą knygą, kurioje būtų nagrinėjama grožio sąvoka, ne herojų liaupsinamas grožio aprašymas, bet pats grožio suvokimas, kad būtų įdomių minčių daugėliau, peno pamąstymui. Kažką tokio teko gero skaityti tokia tema?


Turbūt ne apie tai, ko tu nori , bet o gal visgi g.gif

http://www.manoknyga...-portretas.html


Papildyta:
QUOTE(Dorifore @ 2013 01 10, 21:58)
Margaret Atwood "Tarnaitės pasakojimas"

user posted image



Labai įdomus atsiliepimas ( ir jo forma thumbup.gif )
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2013 01 10, 21:58)
... bet mes bent jau turime galimybę rinktis. Kad ir galimybe skaityti, nebijant rankų nukirtimo. Nes ant ko paskui tepsi rankų kremą
Kaip tu gražiai parašei wub.gif
QUOTE(winona @ 2013 01 10, 22:38)
Nebegaliu, visgi numečiau šalin Knygą apie San Mikelę
swoon.gif
QUOTE(muminukas @ 2013 01 10, 08:50)
jau sugalvojau klausimų Tesei  biggrin.gif tikiuosi, pavyks pamatyti  ax.gif
Perduok Teresei linkėjimus mirksiukas.gif
Kaip jums atrodo,ar reikia sulietuvinti Gretchen?Skaitau ir vis užkliūva Gretchena... ax.gif Ir vis kartojasi žodis 'triktis' Negi negalima jo pakeisti kitu,pvz trikdžiu? O šiaip knyga puiki ("Gravitacija")Jau į pabaigą,nors katastrofiškai neturiu laiko
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germinė: 11 sausio 2013 - 03:41
QUOTE(Germinė @ 2013 01 11, 03:41)

Perduok Teresei linkėjimus  mirksiukas.gif
Kaip jums atrodo,ar reikia sulietuvinti Gretchen?Skaitau ir vis užkliūva Gretchena... ax.gif Ir vis kartojasi žodis 'triktis' Negi negalima jo pakeisti kitu,pvz trikdžiu? O šiaip knyga puiki ("Gravitacija")Jau į pabaigą,nors katastrofiškai neturiu laiko


būtinai mirksiukas.gif jei pati pamatysiu smile.gif

o man Gravitacija visai nesiskaitė unsure.gif gražinau pradėtą.

Gretchen labai keistai skamba sulietuvinus, neįprastas variantas. kadangi grožinė, gal net geriau būtų buvę vartoti Greta...
Atsakyti
QUOTE(winona @ 2013 01 10, 23:38)
Nebegaliu, visgi numečiau šalin Knygą apie San Mikelę, ne man ji,?[/color]

gali būti. Tą knygą skaičiau dar mokykloje ir supratau vienaip, tačiau pabuvusi Venecijoje ir San Mikele kapinėse supratau kad knyga alegorinė, slepianti kažką daugiau ir perskaičiau dar kartą matydama visai kitaip jos turinį mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(winona @ 2013 01 10, 22:38)


galbūt atsiras kokių skaitovių, kurios žinotų gerą knygą, kurioje būtų nagrinėjama grožio sąvoka, ne herojų liaupsinamas grožio aprašymas, bet pats grožio suvokimas, kad būtų įdomių minčių daugėliau, peno pamąstymui. Kažką tokio teko gero skaityti tokia tema?


O. Vaildas "Doriano Grejaus portretas"
QUOTE(Enija @ 2013 01 11, 07:07)
gali būti. Tą knygą skaičiau dar mokykloje ir supratau vienaip, tačiau pabuvusi Venecijoje ir San Mikele kapinėse supratau kad knyga alegorinė, slepianti kažką daugiau ir perskaičiau dar kartą matydama visai kitaip jos turinį  mirksiukas.gif

as irgi tos knygos negalejau pabaigt, kai buvau paaugle biggrin.gif . bet paskui perskaiciau kazkur kai apie 30 m buvau. tada tai wau, niekaip negalejau suprast, kodel jinai man pries tai atrode nuobodi. dabar tai drasiai galiu sakyt, kad patenka i megstamiausiu knygu trejetuka thumbup.gif . tiesiog knygu knyga. kai buvau italijoj, specialiai del san mikeles vilos i kaprio sala plaukiau biggrin.gif
Atsakyti
man irgi į galvą iškart Dorianas Grėjsu atėjo smile.gif


dar apie skaityklę klausimų turiu - į ją galima užsisakyti, pvz., moters žurnalą, laikraščių eversijas? ne kaip nete on line skaityti, o būtent kaip prenumeratą, kad galėtum kaupti.
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2013 01 10, 21:58)
Margaret Atwood "Tarnaitės pasakojimas"

user posted image

 

jei uzmatysit kur elektronine versija, mestelkit nuoroda blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2013 01 11, 09:44)
man irgi į galvą iškart Dorianas Grėjsu atėjo smile.gif
dar apie skaityklę klausimų turiu - į ją galima užsisakyti, pvz., moters žurnalą, laikraščių eversijas? ne kaip nete on line skaityti, o būtent kaip prenumeratą, kad galėtum kaupti.

nezinau schmoll.gif . siaip nespalvotas vaizdas gi skaityklej, nes spalvotos, tai jau mirga, kaip plansetiniai kompai, todel knygoms skaityt man priimtiniau nespalvota tikra skaitykle. jinai ir energijos beveik neima, batarke laiko apie menesi.
esu is linkomanijos parsisiuntus pdf "Iliustruotos istorijos" ir "Iliustruoto mokslo", tai kai kuriuos straipsnius galima skaityt, o kai kuriu ne - butent del nespalvoto vaizdo (nes ten turbut koks juodas tekstas ant raudono fono)
Atsakyti
o, radau atsakymą :

Koks man didžiausias patrauklumas? Turbūt net ne knygos (nors nusipirkau ir pradėjau skaityti Steve Jobs’o bio), o žurnalai ir laikraščiai. Aš galėsiu už dolerį nusipirkti The Los Angeles Times ir skaityti, kaip man užeis. Man labai patinka periodika.


mums reiktų , kad spalcvotas knygas palaikytų, nes vaikiškose iliustracijos svarbu.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
baigiau skaityti šią knygą:
user posted image
nors paskutiniu metu netraukė skaityti romanų, o jų turiu ne vieną dovanotą, tai nusprendžiau vieną kitą perskaityti, o tai stovi lentynoje naujos ir neliestos dovanotos knygos. Ir visai nesigailiu, ši knyga patiko, lengvai skaitoma, užkabino ir net nepajutau kai perskaičiau 600 lapų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ryana: 11 sausio 2013 - 11:11