Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko kelionės dokumentai

QUOTE(Robinzonas @ 2005 06 02, 14:38)
O man įdomu ką reikia turėti norint vežtis du savo vaikus ir vieną svetimą, bet ta pačia pavarde (brolvaikį).  Gal kas nors mėgino?


pati taip nesivežiau jokio vaiko, bet internete radau tokią info:

"Jeigu vaikas į užsienį vyksta su kitu jį lydinčiu asmeniu, pateikiami abiejų tėvų sutikimai. Sutinkančiųjų parašai turi būti patvirtinti notaro, o sutikime nurodomas vaiką lydintis asmuo, jo paso duomenys, kuriam laikui ir į kokią valstybę vaikas vyksta."
taip pat pateikti ir visų dokumentų kopijas!
Šaltinis:
valstybės sienos apsaugos tarnybos tinklapis (dar galima tel pasiteirauti - Visa būtiniausia informacija apie laikiną vaikų išvykimą į užsienį, visą parą teikiama ir VSAT Budėtojų skyriaus telefonu Vilniuje 271 93 05.
Atsakyti
Dar apie pasą. Panašu, kad mano sūnus su matroskino firma keliaus į Slovakiją biggrin.gif Tai yra vienas, be jokių tėvų. Va čia situacija ir komplikuojasi. Kaip tą pasą padaryti, jei vaikas turi tik mane? Na, turi jis ir tėvą, bet apie jo gyvenimo būdą ir vietą šiuo metu žinių nėra. o jei ir bus, tai jis dės myžančią birką ant mūsų problemų ir tikrai nelėks į Palangą vaikui dokumentų tvarkyti. Bet apie viską paeiliui:

1. kokia paso išdavimo procedūra, jei dokumentus ateina tvarkyti tik vienas iš tėvų?
2. Kokių reikia dokumentų, jei vaikas į kelionę išvyksta vienas, be jokių tėvų, tiesiog su kelionių firma?
3. Savo notaro patvirtintą sutikimą aš padarysiu. O ką daryt su tėvo leidimu? Ar užtektų vaiko teisių apsaugos tarnybos rašto prie to mano sutikimo?
4. Per kiek tiksliai tas pasas padaromas? Jei užsakysiu birželio kokią 29 dieną, kada ne skubos tvarka pagamintas pasas jau bus mano rankose?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smurka: 10 birželio 2005 - 00:28
Mes prieš porą metų darėm vaikui pasą, tada jam buvo 4 metai, bet manau, tvarka daugmaž panaši. Aš skambinau į Migracijos tarnybos skyrių ar kaip jis ten vadinasi Žvėryne, Liubarto gatvėje, ten viską ir susakė, kokių popierių reikia. Telefonas, jei nepasikeitė: 2719986. Padarė maždaug per mėnesį.
Atsakyti
QUOTE(Aliena @ 2005 06 10, 09:40)
Mes prieš porą metų darėm vaikui pasą, tada jam buvo 4 metai, bet manau, tvarka daugmaž panaši. Aš skambinau į Migracijos tarnybos skyrių ar kaip jis ten vadinasi Žvėryne, Liubarto gatvėje, ten viską ir susakė, kokių popierių reikia. Telefonas, jei nepasikeitė: 2719986. Padarė maždaug per mėnesį.


Biski nukrypimas, bet negaliu nepasipergyvent.... Nu bet kiaules ten dirba Zveryne...
Kiek teko susidurt (3 kartus teko...) ir klaidu privele (gyvenamosios vietos deklaracijoj neteisinga gyvenamaja vieta nurode, neziurejau ka parase ten... doh.gif ir ta pastebejom tik kai pirkom issimoketinai... nu kai nepardave biggrin.gif ) ir dar kelis kartus maloniai pabendravom: Viena karta labai skubos tvarka darem dokumentus ir mokejom atitinkamus pinigus, bet... e-mailas iki migracijos tarnybos (realiai keli km atsumas) "ejo" kelias paras, kai pasiulem patys ta popieriu nuvezt-atvezt, ne, sako, e-mailu reikia... blink.gif ir...nieko negalim padaryt, pas mus kompai stringa... blink.gif blink.gif laukiam kompiuteristu...
Blogai uzpildziau dokumenta (suklydau skaiciu viena ir pataisiau blush2.gif ) tai apreke, kad as tokia anokia rasyt nemoku ir jei visi taip popierius gadintu, valstybe subankrutuotu... dar kai nestuke.gif buvau tai ir apsizliumbiau iskart. Nu ziopla tai ziopla, bet kam rekt, kad visi atsisuktu ir spoksotu...
Tai tiek apie pasu poskyri Zveryne... gal tik mes tokie nelaimeliai, kad mums viskas blogai biggrin.gif

O del svetimu vaiku vezimosi...
Vezemes nepilnameti vyro sunu uzsienin, tai is jo mamos turejom gauti notaro patvirtinta sutikima... nors vaikas su mama ir negyvena... priedo darem vaikui pasa. Darytas buvo ne skubos tvarka,bet padare maziau nei per 2 savaites (ne Vilniuj) biggrin.gif .
Nors ir Vilniuj man pasa ne skubos tvarka padare kazkur per 3 savaites, menesio nereikejo laukti.
Tik ant sienos niekur niekas to dokumento musu neprase (mes jo ir nekisom, tiesa pasakius pirma pamirsau paduot iskart, o kitus kartus "tikrinom" ar paprasys ax.gif ), nes mano, vyro ir vaiko pavardes vienodos, o pasuose gi niekur neirasyta kiek kas vaiku turi biggrin.gif Tai kaip uz mama praejau, be jokiu problemu biggrin.gif Tik pastebejo vienas dede, kad smagu, kai jauna mama sunus turi thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolyta: 10 birželio 2005 - 10:16
QUOTE(Smurka @ 2005 06 10, 01:26)
Na, turi jis ir tėvą, bet apie jo gyvenimo būdą ir vietą šiuo metu žinių nėra. o jei ir bus, tai jis tikrai nelėks į Palangą vaikui dokumentų tvarkyti. 3. Savo notaro patvirtintą sutikimą aš padarysiu. O ką daryt su tėvo leidimu? Ar užtektų vaiko teisių apsaugos tarnybos rašto prie to mano sutikimo?


tame dokumente, kur anksčiau minėjau, rašo taip:

"Jeigu, vaikui vykstant į užsienio valstybę, reikia antrojo iš tėvų sutikimo, tačiau jis sutikimo negali duoti dėl objektyvių priežasčių arba neduoda be pagrindo, vieno iš tėvų (įtėvių) prašymu raštu įformintą sutikimą, kad vaikas laikinai išvyktų, gali duoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyba. "

Atsakyti
QUOTE(Aliena @ 2005 06 10, 09:40)
Aš skambinau į Migracijos tarnybos skyrių ar kaip jis ten vadinasi Žvėryne, Liubarto gatvėje, ten viską ir susakė, kokių popierių reikia. Telefonas, jei nepasikeitė: 2719986. Padarė maždaug per mėnesį.


Ar pasą galima daryti tik čia, t.y. Žvėryne, ar bet kuriam pagal gyvenamą vietą pasų poskyryje. Ir dar, jei esu nedeklaravusi gyvenamosios vietos, tai be deklaracijos niekas nieko nedarys? Ar žinot ką nors apie tai?
Atsakyti
QUOTE(Marta @ 2005 06 15, 12:43)
Ar pasą galima daryti tik čia, t.y. Žvėryne, ar bet kuriam pagal gyvenamą vietą pasų poskyryje. Ir dar, jei esu nedeklaravusi gyvenamosios vietos, tai be deklaracijos niekas nieko nedarys? Ar žinot ką nors apie tai?


Reikia daryt tam pasu poskyri, kuriam priklausai pagal gyvenama vieta, mums aiskino, kad kitam negalima.
Sese neseniai keite pasa, tai, kadangi deklaravus vieta savo pas tevus Utenoj, tai ir teko Utenon vaziuot to paso keist...
Tam paciam poskyri, kur priklausai pagal gyvenama vieta gauni ir gyv.vietos deklaracija, mums padare per 5 min., reikejo sumoket 2lt uz visa tai banke.
Deklaruojant mes turejom turet asmens dokumentus ir namu nuosavybes dokumentus. Nezinau ko reikia, kai butas nuomojamas...
Atsakyti
Sveikos mielos mamytes ir busimos wink.gif
gal kas nors gali atsakyt i tai..
mano viena dukra gyvena Norvegijoje (pilnamete) o kita dukra beveik 15metu panele noriu viena (kuri gyvena LT) isleisti i Norvegija su lektuvu..
gal zinot kokiu dokumentu reik ir ar apsoliuciai taip galima??
Atsakyti
Manau, kad galima. Tik jai reikės tokių pat dokumentų, kaip ir visiems vykstantiems į užsienį:paso ir notaro patvirtinto abiejų tėvų sutikimo
Atsakyti
Tikrai taip, reikia tik galiojančio paso ir abiejų nevykstančių tėvų notariškai patvirtintų sutikimų ir jų kopijų. Būtinai pasidarykit kopijas (pakanka tiesiog su dauginimo aparatu darytos kopijos), nes kartais turint tik originalą galima skaudžiai nusvilti.
Atsakyti
Mano duktereciai 16metu ir keliauja ji i Italija. Sakykit, kokiu dokumentu reikia dar be tevu sutikimo? Ar tevu sutikimo ir lektuvo bilieto su pasu, uztenka?
Atsakyti
abiejų tėvų sutikimai patvirtinti notaro, galiojančio paso ir tik tada lėktuvo bilieto. cool.gif
Atsakyti