Įkraunama...
Įkraunama...

Noriu globoti vaikutį iš vaikų namų

QUOTE(Ute @ 2012 12 19, 21:26)
Aš iš tų, kuriems ryšys ypatingai svarbus. Ir tiek su pirmu, tiek su antru vaiku tą ryšį pajutau iš pirmo žvilgsnio. Nei vienu, nei kitu atveju tai nebuvo pirmas pasiūlytas vaikas. Taigi žinau kaip atrodo nerimas, kai matai,kad vaikas "ne tavo". Ir žinau jausmą pamačius "savo" vaiką.

Dėl vaikščiojimo po grupę. Teko patirti kai dar ieškojome pirmojo vaiko. Ne todėl, kad specialiai prašėmės ar stengėmės, tiesiog tada dar nebuvo reglamentuota tvarka. Ir nuvažiavus pasižiūrėti konkretaus vaiko mus vedžiojo po visus kūdikių namus (ten vaikai iki 3 metų) ir kiekvienoje grupėje rodė kurie vaikai galimi globai/įvaikinimui ir su visais leido susipažinti.

Tai visiškai nepadėjo atrasti savojo vaiko  schmoll.gif Ir kai laukėme antro vaiko, tai visiškai nepasigedau tos galimybės.

Mūsų patirtis rodo, kad abu dalykai suderinami: galimybė vienu metu susipažinti su vienu vaiku ir nevaikščioti po grupę bei galimybė atrasti patinkantį vaiką.


Labas, Ute,

jau senokai (geriau net neskaičiuosiu laiko) vis apie tave ir jus galvoju. Kaip seniai mačiau, pasiilgau.. Ir štai atropoju į SM ir pirma įjungta tema parodo man tave ir jūsų naujienas. Pirmiausiai apreiškiau jas vyrui - tai nuo mūsų kuo didžiausi sveikinimai ir linkėjimai visai jūsų šeimai!

Apie ryšį su vaiku mano mintys kažkaip nesikeičia. Gal, kad patirtis nėra didelė. O gal dėl mano pačios kažkokių savybių. Mes nesirinkom, neieškojom atsako širdyje, nes gal neturėjom tokios galimybės, o gal situacija atėjo pagal mano mintis. Aš maniau ir jaučiau taip: biologinio vaiko besilaukdami žmonės negali numatyti jo lyties, išvaizdos, temperamento ir visų kitų dalykų. Tai ir aš priimsiu tą, kuris ateis. Svajojau apie mergytę, atėjo berniukas... visiškai į mus nepanašus vaikas biggrin.gif Tačiau priėmėm jį tokį, koks yra, visi adaptavomės ir meilė tarp mūsų bėgalinė. Labai sūnum džiaugiuosi, nors mes labai skirtingi, tačiau turim ir be galo daug panašumų: vienas jų - požiūris į mokslą.

Tačiau tavo išgyvenimus ir patirtis labai suprantu - visuose vaikų namuose, kuriuose lankiausi, buvo vaikų, kuriuos tiesiog traukte traukė išsivesti. Tik tai man nebuvo lemta.
Atsakyti
iš savo patirties - kai ėjau į globos namus pirmą kartą pas vaiką - ji man buvo atstumianti. Į akį krito berniokėlis, kurio nebuvo galima imti. Prie tos mergaitės jau ir nebegrįžau, paėmė jos vyresnės sesės globėjai.
kai parodė mano vaiką - mano gražuolė man nepasirodė miela. Bet grįžtant namo, kažkas šildė širdį. Važinėjau lankyti, eina grupė pro šalį - ir neatpažįstu doh.gif
žiauriai pergyvenau. O kai susigyvenom - neįsivaizduoju gyvenimo be jos. Kažkodėl atrodo, kad vaikas ir charakterį laaabai panašų atsinešė. Pažįstami labai norėjo į save panašaus vaiko. Manoji man - nepasakyčiau kad panaši, o sena teta nusidyvijo, kad 'nesantuokinį vaiką' po globos skraiste slepiu, esą - šiais laikais jau nieko tokio laugh.gif Nepatikėjo, kad ne giminė smile.gif
ir vistik, neįsivaizduoju savęs ilgai ir nuodugniai renkantis vaiką pagal kažkokius neįmanomus kriterijus. Manoji net manųjų iš anksto nustatytų blush2.gif neatitiko.
Atsakyti
Kada aš atėjau į grupę, ir kokių ten nebūčiau pasirinkus, ir vis gi rinkausi paaugusį vaikinuką, tai va jo amžiaus būčiau ėmus tikrai ne kiekvieną. Jie ne atstumiantys, bet tikrai matai, kad va tų problemų, kurie jie pilni aš neiškabliuosiu. Jau koks tas mano Žiogas bebūtų- jis visų pirma vis tiek buvo vaikas, naivus vaikas, katrą į tą vaikystės eigą grąžinti. Ir buvo jo bendramečių, kurių į tą vagą negrąžinčiau.
O va taip atstumiančių aš ir nežinau. Man tokių nepasitaikė. Bet savas galimybes irgi žinau. O dėl ryšųio- aš manau, kad ryšys atsranda tik pagyvenus. Su didesniais, ir su mažiukais. Su mažiukais trumpiau- jie labiau bejėgiai, juos greičiau visa širdim pamilsti ir mažiau tyrinėji.
Bet buvo ir kitas momentas- kada tą ryšį, tą meilę ir šilumą pajutau iš karto, va tiems mūsų bendriems su Šelma vaikiukams. Apie juos galvoju kasdien, svajoju kasdien, sapnuoju. Jie mano- tiesiog jaučiu jog jiems reik manęs, o man jų.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 12 22, 14:11)
O dėl ryšųio- aš manau, kad ryšys atsranda tik pagyvenus. Su didesniais, ir su mažiukais. Su mažiukais trumpiau- jie labiau bejėgiai, juos greičiau visa širdim pamilsti ir mažiau tyrinėji.


aš irgi taip manau. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Labas,

Dėkui už linkėjimus 4u.gif Aš irgi jūsų visų pasiilgau...
Dabar yra laiko atsikvėpti ir prisiminti draugus smile.gif
Kol kas tik prisiminti, bet kai paaugsime ir atšils orai būtų smagu ir susitikti.

Džiaugiamės kiekviena diena, šiek tiek neramu dėl sveikatos (tyrimai šiai dienai minimaliai geri, dėl to, kad "minimaliai" - neramu, o dėl to, kad "geri" - tai šiandien gyvename be problemų - augame ne dienomis, o valandomis). Ir skaičiuojame dienas kada tą globos laikinumą galėsime mainyti į pastovumą.

QUOTE(Paragintoji @ 2012 12 21, 23:53)
Labas, Ute,

jau senokai (geriau net neskaičiuosiu laiko) vis apie tave ir jus galvoju. Kaip seniai mačiau, pasiilgau.. Ir štai atropoju į SM ir pirma įjungta tema parodo man tave ir jūsų naujienas. Pirmiausiai apreiškiau jas vyrui - tai nuo mūsų kuo didžiausi sveikinimai ir linkėjimai visai jūsų šeimai!



Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2012 12 22, 12:08)
kai parodė mano vaiką - mano gražuolė man nepasirodė miela. Bet grįžtant namo, kažkas šildė širdį.  Važinėjau lankyti, eina grupė pro šalį - ir neatpažįstu doh.gif žiauriai pergyvenau. O kai susigyvenom - neįsivaizduoju gyvenimo be jos. Kažkodėl atrodo, kad vaikas ir charakterį laaabai panašų atsinešė. Pažįstami labai norėjo į save panašaus vaiko. nestuke.gif  Manoji nepasakyčiau kad panaši, o sena teta nusidyvijo, kad 'nesantuokinį vaiką' po globos skraiste slepiu, esą - šiais laikais jau nieko tokio laugh.gif Nepatikėjo, kad ne giminė smile.gif
Mes sėdėjom foje ir atlikinėjom testus,o laiptinės aikštelėj dvi pradinukės kalbino gal dvimetinukę garbanotais plaukučiais.Mažoji labai gražiai čiauškėjo,o aš nusukau akis ir kartojau:tik neprisigalvok,nesugalvok įsimylėt,ji pernelyg tobula,kad taptų tavo.Daugybę kartų visur pasakojau,bijau atsibosti,bet kaip malonu prisiminti wub.gif graudulys gerklę kutena,kai atsimenu Pupą mažą.Pati pradžia visad giliai įstringa.Na,neleido mums rinktis.Sakė,kad vaikai ne burokėliai turguj.Gal ne visi sulaukia stebuklo.Mums jis įvyko prieš 6,5m.Stebuklas tingi mokytis,meluoja,visokius ožius rodo mirksiukas.gif Ir aplinkiniai komentuoja,kad PZ mane apgavo ir privertė auginti savo neištikimybės vaisių-taip dukra panaši į tėvelį bigsmile.gif O trynukus pripaišo man thumbup.gif

Atsakyti
Noretume globoti vaikuti,su galimybe veliau ji isivaikinti,jau senai apie tai mastom tik vis nepasiryztam zengti zingsni i prieki.Pradziai labai noreciau aplankyti vaikucius kudikiu namuose su kitomis moterimis esu is Kauno smile.gif
Atsakyti
Jei norite prisijungti prie vaikų namuose besilankančių, turėtumėte eiti į kitą temą (ne į Įvaikinimas, o į Paramos skyrelis):

http://www.supermama...howtopic=585238

Atsakyti
Sveiki,
gal kuri esate patyrusi savaitgalinės globos džiaugsmus ir sunkumus? Ar iki globėjų vertinimo savaitgalinė globa negali kaip nors išvirsti į "pusmetinę"? Ieškau spragų teisiniame reguliavime. Vaikiukas už 150 km. nuo mūsų. Aš nesu artima giminaitė.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virvytė: 01 vasario 2013 - 11:17
QUOTE(Virvytė @ 2013 02 01, 11:13)
Sveiki,
gal kuri esate patyrusi savaitgalinės globos džiaugsmus ir sunkumus? Ar iki globėjų vertinimo savaitgalinė globa negali kaip nors išvirsti į "pusmetinę"? Ieškau spragų teisiniame reguliavime. Vaikiukas už 150 km. nuo mūsų. Aš nesu artima giminaitė.

mano supratimu - negali. kaip negali būti 'savaitgaliniu džiaugsmu" vaikas iki 5 metukų - pagal naujas nuostatas - neišleidžia.
Beje, kaip suprantu - savaitgalinė globa irgi reikalauja įvertinimo.

p.s. Painiojuosi - čia tamsta gavote vaiko pasiūlymą (įvaikinimui) iš Klaipėdos?
Atsakyti
Ne,čia matyt kitas atvejis.Aš lankau vaikutį Klaipėdoj. Nors mums minėjo,kad svečiuotis galima išleisti nuo 3 metukų g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vira: 01 vasario 2013 - 13:01
Man Kaune sakė, kad dvimetį gali išleisti, bet jis toks sirgaliukas, tai nenorim pakenkti vežiodami pirmyn atgal. Be to tie išsiskyrimai irgi traumuoja.
Atsakyti