Įkraunama...
Įkraunama...

Mokinamės Norvegų kalbą savarankiškai V

Ir dar turiu vieną klausimėlį. Dabar mokausi norvegų kalbos pagal På vei (2004) metų, bet internete radau dar 2012 metų išleista På vei, taigi kuris variantas būtų geresnis pradedant mokintis pradedančiajam? Nes kiek abi knygas peržvelgiau tai truputi mokomoji medžiaga skiriasi, skirtingai išdėstyta.
Atsakyti
QUOTE(artemide23 @ 2014 01 29, 01:22)
klausimas butent kodel soverom be ER galunes? Yra tokia taisykle, kad niekatrosios gimines vienskiemeniai zodziai, pvz glass, egg, rom ir t.t. zymiojoj formoj daugiskaitoj neturi galunes ER, todel tre glass, fire egg, tre rom... Siuo atveju turim zodi soveROM, jisai susidaro is dvieju zodziu, sove - miegoti ir rom - kambarys, kuris, kaip rasiau neturi galunes ER smile.gif
dar pvz jordbær - fire jordbær, nes et bær, bæret, bær, bærene smile.gif


Ačiū labai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dzukauskas @ 2014 01 29, 09:23)
Ir dar turiu vieną klausimėlį. Dabar mokausi norvegų kalbos pagal På vei (2004) metų, bet internete radau dar 2012 metų išleista På vei, taigi kuris variantas būtų geresnis pradedant mokintis pradedančiajam? Nes kiek abi knygas peržvelgiau tai truputi mokomoji medžiaga skiriasi, skirtingai išdėstyta.


Grinai mano nuomone, kad lengviau/patogiau mokintis is senesnio vadovelio. Naujas truputi sudetingiau padarytas sakyciau. Kursuose gal ir gerai, bet savarankiskai vis delto siulyciau senesni smile.gif
Atsakyti
Noriu paklausti, frokost yra pusryčiai, o kaip verčiasi frokosten? Ką ta galunė duoda ir kada ji dedama?
Atsakyti
QUOTE(dzukauskas @ 2014 02 02, 20:13)
Noriu paklausti, frokost yra pusryčiai, o kaip verčiasi frokosten? Ką ta galunė duoda ir kada ji dedama?


Zymioji ir nezymioji daiktavardzio forma smile.gif
http://kurs.lt/gramatika/daikt.htm
Atsakyti
Gal kas žinot kokį lengvesnį būdą kaip išmokti artikelius, nes pvz namas, man atrodo vyr.g, bet norvegiškai priklauso niekatr.g ir dedasi et, o ne en. Tas pats ir su stalu, lietuviškai stalas vyr.g, o norvegiškai niekatr.g et bord. Ar tiesiog reikia viską mintinai iškalti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dzukauskas: 03 vasario 2014 - 14:15
QUOTE(dzukauskas @ 2014 02 03, 14:14)
Gal kas žinot kokį lengvesnį būdą kaip išmokti artikelius, nes pvz namas, man atrodo vyr.g, bet norvegiškai priklauso niekatr.g ir dedasi et, o ne en. Tas pats ir su stalu, lietuviškai stalas vyr.g, o norvegiškai niekatr.g et bord. Ar tiesiog reikia viską mintinai iškalti?


Teks viska kalti smile.gif svarbiausia nelyginti su LT kalba smile.gif Bent jau pagrindinius zodzius pradziai reikes isiminti, o po to viskas su laiku ateis smile.gif
Atsakyti
Gal galit paaiškinti kuo skiriasi Hvor mye koster det? ir Hva koster det? Čia kažkas su skaičiuotinais ir neskaičiuotinais daiktavardžiais?
Atsakyti
QUOTE(dzukauskas @ 2014 02 06, 16:05)
Gal galit paaiškinti kuo skiriasi Hvor mye koster det? ir Hva koster det? Čia kažkas su skaičiuotinais ir neskaičiuotinais daiktavardžiais?


tiesiog yra keli budai paklausti kainos
Atsakyti
Labukas 4u.gif
Bandau jungtis i Jusu gretas biggrin.gif Pradejau skaitineti pirma tema thumbup.gif Ir uzsikabinau. thumbup.gif
Tai gi nup siandien pradejau mokytis, tiksliau susipazinti su NO kalba.
Su MB vis pakalbam apie kursus, bet kadangi MB dirba iki vakaro o man nera kur palikti dukrytes tai i kursus nelabai gaunasi iseiti, o cia iseiti radau, o ir nera taip sunku kaip man atrodo.
Sivakar pradejau skaitineti temas, bandysiu pasidaryti rytoj svarbiausios medziagos konspekta, uzduotis nusikopinti ir verstis, nes kol kas esu visai zalia.
Turiu klausima del Pavei knygu, nuo kurios reikia pradeti? As maniau, kad Su medziais pirma, tada vidurine ir tada krastine, o gal ne unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(DG* @ 2014 02 11, 23:27)
Labukas  4u.gif
Bandau jungtis i Jusu gretas  biggrin.gif Pradejau skaitineti pirma tema  thumbup.gif Ir uzsikabinau.  thumbup.gif
Tai gi nup siandien pradejau mokytis, tiksliau susipazinti su NO kalba.
Su MB vis pakalbam apie kursus, bet kadangi MB dirba iki vakaro o man nera kur palikti dukrytes tai i kursus nelabai gaunasi iseiti, o cia iseiti radau, o ir nera taip sunku kaip man atrodo.
Sivakar pradejau skaitineti temas, bandysiu pasidaryti rytoj svarbiausios medziagos konspekta, uzduotis nusikopinti ir verstis, nes kol kas esu visai zalia.
Turiu klausima del Pavei knygu, nuo kurios reikia pradeti? As maniau, kad Su medziais pirma, tada vidurine ir tada krastine, o gal ne  unsure.gif


Sveika prisijungus wink.gif
Taip, På vei yra 1-2 lygiai (vienoje knygoje), Stein på stein yra 3 lygis ir Her på berget yra 4 lygis smile.gif Tad På vei pilnai uztenka pradziai smile.gif
Atsakyti
Gal gali parekomenduoti is kur gauti zodyna normalesni, nes google translate netiksliai vercia, online radau toki bet irgi pievos ax.gif
Kol kas Pa vei 2 temas padariau, nera taip baisu, kaip maniau thumbup.gif unsure.gif Kol kas pagrinde verciuosi zodzius, darau pratimus, bandau tarti, patiko tavo nuoroda kur tekstas ir galima klausyti ir skaityti, tavo idetas temas ir pratimus susikeliau i worda bandysiu daryti thumbup.gif Uzsivedziau lotuliukas.gif Gaila kad tik prisesti galiu kai mazoji miega cool.gif O vakare gai MB grista pasikartosim, tai ir jis kazka ismoks thumbup.gif wub.gif
Atsakyti