Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

QUOTE(Rdk @ 2013 01 12, 23:23)
as malu su blenderiu, uzpilu is vakaro apie stikline aguonu su karstu vandeniu, ryte sumalu su blenderiu ir tada uzpilu vandeniu ir spaudziu biggrin.gif o jus per kucias negeriat aguonu pieno? g.gif man to pieno gaunasi apie 1,5 litro 4u.gif

O kam užpilti su karštu vandeniu- taigi jau dalis vitaminų iš karto žūsta:( jei per naktį mirkai,tai galima ir su kambario temp biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos. Kol nepamirsau, noriu pasidalinti atradimu atostoginiu. Labai skanu salotose SWETT POTATO (saldzioji bulbe), termiskai, aisku, neapdorota - nu apsilaizymas!

Ir tarkuota dejau i salotas, ir rauginausi, ir gabaliukais pjaustyta - super! Maxej yra, rimi yra... 4u.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(MoulinRouge @ 2013 01 15, 05:12)
Sveikos. Kol nepamirsau, noriu pasidalinti atradimu atostoginiu. Labai skanu salotose SWETT POTATO (saldzioji bulbe), termiskai, aisku, neapdorota - nu apsilaizymas!

Ir tarkuota dejau i salotas, ir rauginausi, ir gabaliukais pjaustyta - super! Maxej yra, rimi yra...  4u.gif

user posted image

batatas?
Atsakyti
QUOTE(Rdk @ 2013 01 15, 08:50)


Taip mirksiukas.gif Tai kituose salyse paplites saldziu bulviu pavadinimas smile.gif
Atsakyti
merginos, gi aguonu pienas - tradicinis lietuviu kuciu patiekalas. nuo vaikystes ji malame kucioms, bet niekad nepagalvojau kad tai raw dalykas gali buti. aciu uz minti. tik karstu vandeniu nemanau kad reiktu tokiu atveju uzpilti.

moulenrouge, o kodel nevartoji medaus? per sunkus?

taip pat del tu darzoviu virtimo sudominai. o kuo virimas geriau tu paciu darzoviu nei ju valgymnas zaliu? nes siaip vitaminai suyra perpus, kiek atmenu, tai tik morkos geriau virtos isisavinamos (karotinas), o kas dar? nes kalaba ejo apie plaukus, nagus, taigi, manau, kad ankstinius itraukti tai gerai butu ar juros gerybes, nes tai kitos kategorijos maistas, na, o tas pacias darzoves virti, kurias gali valgyt zalias, tai nezinau.... gal kas pakomentuos?

kas dar man pasakys ar saltai rukyta lasisa yra raw dalykas ar ne? pilna jos gi pirkti. as tai bent jau pusiau raw laikau. sudety rasop kad druska tik vanduo, ir tiek.

Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 17, 07:51)
kas dar man pasakys ar saltai rukyta lasisa yra raw dalykas ar ne?

šito tiksliai nežinau. Bet prisimenu laikus, kai lašišą ale tokią pati pasigamindavau: imdavau šviežią lašišos gabalą, ale file, ją smarkiai pasūdydavau (kaip žinia žuvies persūdyti neįmanoma, pasiima druskos tiek, kiek reikia), dėdavau kažkiek dar cukraus (jei raw gal būtų galima bandyti kuom nors pakeisti) ir citrinos sultimis apipildavau. Visu tuo mišinius ištrindavau žuvį, ją suvyniodavau (į foliją) ir parai į šaldytuvą. Po paros išimi, nuvalai visus neįsigėrusius prieskonius ir gali valgyti: į salotas, ant sumuštinukų ir kitur, kur tik fantaziją išnešą. Skonis būdavo super. Tai sakau, kad gal būtų galima pasidaryti ir pačiam, jei labai dažnai nėra valgomas dalykas, tada tikrai žinotum, kad raw...
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 17, 07:51)

kas dar man pasakys ar saltai rukyta lasisa yra raw dalykas ar ne? pilna jos gi pirkti. as tai bent jau pusiau raw laikau. sudety rasop kad druska tik vanduo, ir tiek.


"Spaudoje randame daug straipsnių apie tai, jog labai sveika mityboje vartoti žuvų valgius. Kaip Jūs vertinate Norvegijos lašišą?
Lietuviai turėtų įsikalti į galvą, kad parduotuvėse lašišų nėra!!! Tikrų lašišų nėra restoranuose, kavinėse ir kitose maitinimo vietose.
Baltijos lašišos, taip pat šlakiai yra šviesiai rusvos spalvos, kaip upėtakiai, kiršliai, seliavos (seliavos yra didžiausias Lietuvos turtas, kurias jau nuo karaliaus Vytauto laikų lietuviai parūkytas užpildavo dilgėlių arba kanapių aliejumi ir taip ruošdavo maisto atsargas žiemai - kas yra ragavęs šitaip paruoštų seliavų, tai po to benzininiame aliejuje konservuotų šprotų ar sardinių ir į burną nebeima), o sykų ir peledžių žuviena yra rausvai balkšvos spalvos.
Mūsų maisto prekių parduotuvėse ryškiai raudonos į lašišą panašios žuvys yra belyčiai jūriniai upėtakiai, dirbtiniu greituoju būdu auginami Norvegijoje ir šeriami vaistų, cheminių dažiklių (kad mėsa gautųsi raudonesnė), sintetinių augimo stimuliatorių bei sintetinių riebalų kaupiklių dirbtiniu ėdesiu, todėl mąstantys žmonės šių žuvų, ypač savo vaikų mityboje neturėtų iš vis vartoti."
V. Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

Skanios lašišos, given444 biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 17, 07:51)
1) merginos, gi aguonu pienas - tradicinis lietuviu kuciu patiekalas.

2)taip pat del tu darzoviu virtimo sudominai. o kuo virimas geriau tu paciu darzoviu nei ju valgymnas zaliu? nes siaip vitaminai suyra perpus, kiek atmenu, tai tik morkos geriau virtos isisavinamos (karotinas), o kas dar? nes kalaba ejo apie plaukus, nagus, taigi, manau, kad ankstinius itraukti tai gerai butu ar juros gerybes, nes tai kitos kategorijos maistas, na, o tas pacias darzoves virti, kurias gali valgyt zalias, tai nezinau.... gal kas pakomentuos?

1) bet juk tai naturalu smile.gif is riesutu spaudi, is aguonu lygiai tas pats - man ziauriai skanu, vaikams irgi smile.gif
2)manau kiekvienas pasirenka savaip, vieniems geriau matyt toleruoja virtas darzoves organizmas, kitiems zalias..jei metu metus turi vargt, save prievartaut, arba kest kokius viduriu putimus, tai geriau rinktis sau tinkamesni varianta...nekenciu virtu morku, netoleruoja ju man organizmas smile.gif smirda, kai verda smile.gif - feeeee... uztat zalias morkas, tarkuotas arba ju sultis galiu belenkiek isgerti smile.gif ir db vis grauziu, spaudziu, matyt organizmui reikia... dar moliugai lb traukia ... irgi atsipjaunu ir valgau smile.gif

3)nemegstu zuvies biggrin.gif fe - smirda.
Atsakyti
Sveikos merginos. Gal pasakysite kas yra metodas 80/10/10 blush2.gif ?
Atsakyti
QUOTE(I'm love @ 2013 01 17, 12:10)
Sveikos merginos. Gal pasakysite kas yra metodas 80/10/10 blush2.gif  ?


Pakanka atsidaryti google 4u.gif
Vienas iš trumpų aprašų, kas tai yra
Atsakyti
Pagaliau radau laisva minute prisest atsakyt i senesnius post'us smile.gif

QUOTE(mariJah @ 2013 01 08, 15:56)
o tu vien žaliai, ar kažkiek virto maisto dar valgai? ir kiek jau laiko bandai 80/10/10?

siaip specialiai sau nesigaminu jokio virto, nebent sauksta-kita kokios trintos sriubos grybu ar darzoviu paragauju, kai vyresniesiems vaikams gaminu ar grietineles paragauju, kai naminius ledus jiems darau. Na, kaip ir sakiau, epizodiskai pasitaiko kazko paragaut, bet tai nera mano dienos meniu.
Riesutu ir alieju nebevartoju nuo rugpjucio kazkur, tai mazdaug panasiu laiku ir perejau nuo zaliavalgystes prie vaisiavalgystes (paliekant zaliuosius kokteilius ir daigintus ankstinius).

QUOTE(nojura @ 2013 01 10, 11:18)
Klausimas: ar yra kažkoks kiekis to žalio kokteilio, kiek daugiausia jo galima išgert dienai?

Nemanau biggrin.gif Nors ir tris litrus gali, jei tik tilps smile.gif As paprastai ziema apsiriboju pusantro-dviem litrais.

QUOTE(Rdk @ 2013 01 10, 12:18)
kiek jus per diena suvalgote vaisiu? Mano pagr kalorijos susidaro is vaisiu, suvalgau koki 1 kg obuoliu kasdien + kiti vaisiai biggrin.gif

Bananai - apie kilograma-du (cia iskaitant ir dedamus i zaliaji kokteili), kiti vaisiai - pagal dienos nuotaika (apie puse kg dar tikrai bus, o gal ir daugiau) g.gif

QUOTE(given444 @ 2013 01 10, 15:47)
vat norejau paklausti claries ir shoeholic,
jums pasitaike proga palygitni ant saves, ar geriau jauciates iprasatai zaliavalgiaujant ar 80/10/10?

Man, priesingai nei shoeaholic, sis mitybos budas labai tinka ir patinka, tai daug geriau jauciuosi perejusi i ji (nebutu tikes - seniai buciau metusi).

QUOTE(given444 @ 2013 01 10, 21:33)
beje, visi ideti paveiksliukai, kaip ir anose temose - ne is 80/10/10, o is tos nesveikosios atseit zaliavalgystes. nes Graham salininkai sako: jei tai atrodo kaip pica, tai ir virskinsis kaip pica.
o kiek jus realiai valgot, vienetais tu vaisiu ryte ir vakare, ar nuolat? nebijot tarkim suvalgyt ir 1 val nakties? nes zinau kad zmones taip daro, bent pradzioje, kad numustu visad isnyranti alki...

suprantu, given444. kad cia profesinis Jusu bruozas - kritikuoti kitus, bet kartais ir paciai galima pajudint pirstuka nors viena, kad viskas butu "kaip reikia" smile.gif (temos ilgai nekuriau, laukiau iki paskutinio, bet Tamsta tam laiko neradot g.gif kaip ir sakiau, viska palikau identiskai, kaip buvo sukurusi shoeaholic, nes temu kurimu neuzsiimu, tiesiog nebuvo jau erdves kur "pasiskalbeti" o jai paciai ta piramide "nesveikos zaliavalgystes" kaip rasai, pagal jos mitybos buda, kiek suprantu, tinkama, tad viskas cia normoje. O kita syki rask laiko sukurti tema pati ir as ateisiu pasidairyti i paveiksliukus - tinkamus man ir nelabai tinkamus biggrin.gif ).

QUOTE(mariJah @ 2013 01 10, 22:43)
manau reiktų kitai žiemai prisidžiovinti dilgėlių, į kokteilius būtų tikrai gerai.

thumbup.gif naudoju - tikrai skanu.

QUOTE(Rdk @ 2013 01 12, 20:07)
o nesivezu,, nes neturiu kur darbe laikyt ir siaip kai isvaziuoju su vaiku chebra, tai apie kokteilius negalvoju...
ir visada sakiau ir sakysiu..jei jau labai norisi ko nors, tai geriau suvalgyt, negu visada ziuret ir varvint seile..

tai nebutina gi saltai jo laikyt, galima ta buteli bet kur pasidet (juk nelaikysi iki vakaro smile.gif), tikrai neprarugs.
As, buna, susiplaku, jei neturiu laiko, didesni kieki ir pasidedu i saldytuva (cia del to atvejo, kai "ryte nera laiko plakti") ir paskui belieka isimest i rankine.
Arba susiplakus ryte laikau be problemu kambary iki popietes, kol tvarkingai isgeriu visa. Taigi, tikrai darbe galima ji vartot, o bendradarbiams aiskintis nebutina, galima grieztai pasakyt, kad aiskintis del savo mitybos budo neprivalai, nes ne is ju kisenes maitiniesi ir, manau, suprantingi nebeklausines.
O del to, kad jei ko norisi - geriau suvalgyt drinks_cheers.gif
Man siaubingai rugseji noredavosi kaimiskos varskes, o vasara - naminio jogurto ir valgiau. Paskui, kaip staiga uzeje buvo - taip ir praejo. Kuri laika labai norejosi kartu su vaikais naminiu ledu (ypac jiems gaminti naudojamos grietineles isplaktos doh.gif ), bet paskui irgi praejo.
Pakol kas dabar tope ne toks "pavojingas" skanestas - zele is putino ir svarainiu sulciu, bet cia ilgai terliotis reik, tai tingiu gamint lotuliukas.gif (greiciau ir sveikiau pasidaigint kokiu mung pupeliu iseina biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(claries @ 2013 01 17, 13:31)
1) siaip specialiai sau nesigaminu jokio virto, nebent sauksta-kita kokios trintos sriubos grybu ar darzoviu paragauju, kai vyresniesiems vaikams gaminu ar grietineles paragauju, kai naminius ledus jiems darau. Na, kaip ir sakiau, epizodiskai pasitaiko kazko paragaut, bet tai nera mano dienos meniu.
2) Riesutu ir alieju nebevartoju nuo rugpjucio kazkur
Nemanau  biggrin.gif Nors ir tris litrus gali, jei tik tilps  smile.gif As paprastai ziema apsiriboju pusantro-dviem litrais.
3) Bananai - apie kilograma-du (cia iskaitant ir dedamus i zaliaji kokteili), kiti vaisiai - pagal dienos nuotaika (apie puse kg dar tikrai bus, o gal ir daugiau)  g.gif
4) bendradarbiams aiskintis nebutina, galima grieztai pasakyt, kad aiskintis del savo mitybos budo neprivalai, nes ne is ju kisenes maitiniesi ir, manau, suprantingi nebeklausines.
5) O del to, kad jei ko norisi - geriau suvalgyt  drinks_cheers.gif
Man siaubingai rugseji noredavosi kaimiskos varskes, o vasara - naminio jogurto ir valgiau. Paskui, kaip staiga uzeje buvo - taip ir praejo.

1) va va ir pas mane tas pats.. bet idomiausia, kad manes ir netraukia tie kiti produktai biggrin.gif
2) riesutu daug nevalgau, nes netraukia...
3) as obuolius valgau kilogramais...
4)lengva pasakyt - sunku padaryt smile.gif dirban ,,bobiskam" kolektyve - uzknisa ,,aiskintis". ir tai priekabiau, kazkodel trukdo, kad daug obuoliu valgau ir kur man tiek telpa biggrin.gif
5) va va..matyt truksta organizmui kalcio
Atsakyti