Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

sveikos 4u.gif

po truputi nedrasiai jungiuosi prie sios temos... gimus vaikams labai stipriai pradejo keistis valgiarastis..kol jame beveik dingo mesa, bet atsirado darzoves, vaisiai, vegetariski tortai ir t.t. kolkas labai puikiai jauciuosi ir skaniai valgau smile.gif tad sekantis zingsnis isbandyti zalius okteilius.. gal ka rekomenduosit pirmam kartui? receptu radau daugybe, bet vis kazkaip nedrasu... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintariukass @ 2013 06 04, 09:30)
sveikos 4u.gif

po truputi nedrasiai jungiuosi prie sios temos... gimus vaikams labai stipriai pradejo keistis valgiarastis..kol jame beveik dingo mesa, bet atsirado darzoves, vaisiai, vegetariski tortai ir t.t. kolkas labai puikiai jauciuosi ir skaniai valgau  smile.gif  tad sekantis zingsnis isbandyti zalius okteilius.. gal ka rekomenduosit pirmam kartui? receptu radau daugybe, bet vis kazkaip nedrasu... blush2.gif


Sveika, pasiulysiu atsizvelgus is savo puses. Musu seimai pradziai daug zoliu+truputis vaisiu netiko, per stipru, neskanu buvo. Nors siuo metu dedam laukiniu zoliu labai daug ir tik siek tiek vaisiu, is pat pradziu geriausi kokteiliai buvo su trupuciu spinatu ir bananu. Spinatai labai neutralaus skonio. Pabandyk su trauklapiais, dobiliukais, kuriu dabar tikrai rasi lauke. Bananas kaip reikiant pasaldina ir tikrai labai skanu bus. Pabandyk tokiu santykiu 30proc zoles, 70 proc bananai. na ir vandens pagal tirstumo poreiki. Nezinau, kuo plaksi kokteili, kokio stiprumo aparatas, bet siulau pradzioj sudejus zoles ir banana ipilti tik siek tiek vandens, kad geriau susiplaktu. Man tai buvo aktualu, nes turejau paprasta prasta silpna blenderi, i kuri ipylus iskart daug vandens - zoles likdavo gan nemazos ir smulkiai "nesusipjaustydavo".
Atsakyti
QUOTE(Gintariukass @ 2013 06 04, 00:30)

sveika prisijungusi 4u.gif
Žaliems kokteiliams rinkis vaisius, kuriuos labiausiai mėgsti. Gali iš pradžių daryti netgi 80 procentų vaisių ir tik saujelę žalumynų. Paskui po truputį didink žalialapes daržoves, o vaisius mažink. Dar vieni, be špinatų, iš neutralių yra runkelių lapai (swiss chard, rainbow chard...). Man jie labai patinka. Į žaliuosius visada dedu bananą, labai dažnai ananaso skiltelę, mangą. Mangas iš vis mano vaisių vaisius. Salieras netinka (bent jau man smile.gif ) su vaisiais, jį naudoju žaliavalgiškoms sriuboms. Skanu bananas+kriaušė+vynuogės+žali lapai bet kokie... Bandyk, ir atrasi savąjį žalią kokteilį. Visų mūsų skoniai gi skiriasi... Aš vakar užsivedžiau... padariau sėmenų traškučius (mirkytos sėmenys, maistinės mielės, druska), šokolado visą plytą (kokoso sviestas, kokoso aliejus, medus, kanapių sėklos, chia sėklos, migdolai ir druska). Traškučius šeimyna leido valgyti išskirtinai tik man lotuliukas.gif , bet va šokoladą sakė teks su visais dalintis...
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2013 06 03, 22:11)
Kremas "Kai šaldytuvas tuščias"
user posted image


Tautosaka, as jums balti pavydziu fantazijos eksperimentavimui su maistu blush2.gif 4u.gif As irgi noreciau taip sugebeti, bet deja man maisto gaminimas yra laiko svaistymas. Nemegstu to daryti nors tu ka schmoll.gif


QUOTE(Gintariukass @ 2013 06 04, 08:30)
sveikos 4u.gif

po truputi nedrasiai jungiuosi prie sios temos... gimus vaikams labai stipriai pradejo keistis valgiarastis..kol jame beveik dingo mesa, bet atsirado darzoves, vaisiai, vegetariski tortai ir t.t. kolkas labai puikiai jauciuosi ir skaniai valgau  smile.gif  tad sekantis zingsnis isbandyti zalius okteilius.. gal ka rekomenduosit pirmam kartui? receptu radau daugybe, bet vis kazkaip nedrasu... blush2.gif


As tarkim bananu kokteiliuose negaliu pakesti. O ir siaip megstu paprastuma, tad man pats skaniausias kokteilis yra mango + spinatai ax.gif
Atsakyti
eksperimentuoti man patinka su maistu, bet kasdieninis maisto gaminimas - man irgi galvos skausmas. Be to, pas mane šeimyna didelė, Me-Boho - "have no choice" smile.gif)) norisi padaryti, kad visi būtų patenkinti. Bet tai tas pats kaip žongliravimas iš karto dešimčia kamuoliukų - vis iškrenta kuris... Vakar padariau tortą su vyšniom (tas pats receptas, tik vietoj vaisių jau naudotų dėjau vyšnias). Man labai skanu (netgi skaniau nei su mangais), spygliuotajam paaugliui mano - fantastiškas skonis (jis nieko žaliavalgiško kategoriškai nevalgo), paauglei - skonis kaip ir visų mano žaliavalgiškų tortų, kiti - nė į burną net neima.
Dariau šokoladinius ledus idealiai pagal receptą (nekenčiu vanilės ekstrakto, bet įdėjau nes pirmąkart dariau), man būtų nieko, penkiametis apsilaižydamas suvalgė, o kiti - net žiūrėti nenori...
Ir taip su bet kokiu patiekalu, tad labai dažnai tenka daryti bazinį variantą, o priedus - pagal tai, kuris būna namuose ir ką mėgsta... smile.gif) Pavyzdys: kepa vyras šašlykus, verdu ryžius, marinuoju svogūnus (visi vyresnieji valgo, įskaitant ir mane smile.gif ), sau marinuoju grybus ir bendrai darau salotas. Kadangi avokadą mėgstu tik aš, sau atskirai į lėkštę prisipjaustau, paskui ant viršaus salotas ir valgom visi... Dažnai pagalvoju, kaip gerai būtų, kad visi panašiai valgytų.... deja, deja... nei jie taps žaliavalgiais, nei aš prie įprastinio visiems maisto grįšiu, tad nusiraminu ir... einu eksperimentuoti... o gal?...

p.s. aš šaldytų bananų nemėgstu, o juos pastoviai kiša į visus receptus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tautosaka: 07 birželio 2013 - 20:43
mat kaip su tais bananais. man bananai - vienintelis normalesnis sotesnis maistas lietuvoje. o ka? mangu neprisipirksi, kai vienetas 6-7-lt kainuoja, o bananu kilas 3-4.5lt.... kaip idomiai su tais skoniais.... biggrin.gif

pritariu me-boho....man leisti LAIKA virtuveje - kancia...todel uzuojauta tautosakai - kantrybes turi - nes as pamenu - sau gaminu viena, seimai pusiau kitka - o virutves stalvirsis atrodo kaip po karo doh.gif doh.gif atrodo kas cia tokio gi ne vestuvems ruosies, bet ne ne...ne man tokie dalykai...as irgi megstu viens du...aisku, kai YRA TO LAIKO, megstu ekperimentuoti, ieskoti receptu. bet kada to laiko yra????????????
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 09 birželio 2013 - 08:32
Sveikos, jungiuosi ir as i jusu bureli. 4u.gif

Gal galeciau paklauti, kodel atsisakete mesos? ax.gif As pati nevalgau 1.5metu, o dabar jau ir zuvies atsisakiau. Kitas zingsnis-pienas ir jo produktai, nes visada remuo grauzia ju uzvalgius, kiausiniai.

Kokteilius darausi ivairius:bananas+cukinija+obuolys;bananas+obuolys+kriause;bananas+salota+apelsinas ir t.t.

Pradejau pirkti juodaji sokolada free gluten, dree dairy-sumazejo potraukis saldumynams. gal galite koki sokolado recepta pameteti? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 06 09, 07:30)
man bananai - vienintelis normalesnis sotesnis maistas lietuvoje.


Man labai skanus bananiniai ledai. Kazkur radau toki paprasta recepta, kuriame rase, kokie nepaprastai purus ir neitiketinai skanus ledai gaunasi. Pabandziau, ogi is tikro ax.gif

Zodziu susaldai gabaliukais supjaustytus ledus. Tad sumeti juos i 'food processor', ir mali kol gaunasi vientisa puri mase. Skonis neitiketinas


QUOTE(pupux @ 2013 06 15, 12:11)
Sveikos, jungiuosi ir as i jusu bureli. 4u.gif

Gal galeciau paklauti, kodel atsisakete mesos?


Sveika prisijungusi 4u.gif

Man noras mesos praejo naturaliai, dar iki isgirstant apie zaliavalgyste. Tiesiog organizmas nebeprieme. O pieno atsisakiau iskart perskaicius apie tai, ko piene randama. Net nupurto apie tai pagalvojus schmoll.gif
Atsakyti
pupux, darant kokteilius geriau darzoviu su vaisiais nemaisyti. esme tokia: zoles plius vaisiai, arba zoles plius vandeningos darzoves(ne morkos, ne ridikai), o paprika, agurkai, pomidorai(jie zaliavalgiu irgi vaisiais vadinami).


nu tema tai totaliai apmirusi.... biggrin.gif
Atsakyti
Nėr kada ir prie kompiuterio prisėsti smile.gif)) darbais užsiverčiau... lotuliukas.gif
Turiu pirmą neigiamą žaliavalgystės poveikį - be proto kanda visokie vabalai. Tas "be proto" turbūt kitiems ir būtų visai normalu, bet, kai manęs visą gyvenimą nei uodas nėra įkandęs, o šią savaitę ir net ir erkė pirmąkąrt gyvenime įsisiurbė (apie uodus net nešneku jau), darosi nelinksma...
Bet žaliavalgystės neatsisakysiu smile.gif)) Mėsą, žuvį ir kiaušinius nustojau valgyti kokia porą metų iki žaliavalgystės - ajurvedos ir gerų žmonių dėka. Dar pernai ir juodą ruginę duoną kepdavau namuose. Šią vasarą išbandžiau linų sėmenų traškučius - ir duonos nebereikia. Traškučiai ypač skanu su pomidorų sriuba.
Dar pradėjau eksperimentuoti su kokteiliais - išspaudžiu sultis, tarkim iš apelsinų, iš morkų, iš salierų, tada dedu įprastinius produktus kokteiliui - visai skanu.
Atsakyti
QUOTE(pupux @ 2013 06 15, 04:11)
gal galite koki sokolado recepta pameteti? mirksiukas.gif

1/2 puodelio kokosų aliejaus (ištirpdyto), galima keisti 1/4 puodelio kokosų aliejaus + 1/4 puodelio kakavos sviesto
1/4 puodelio agavos sirupo (bandžiau keisti medumi, bet lieka lipnumas, tad agavos sirupas geriau man)
1/4 puodelio kakavos miltelių
žiupsnelis jūros ar Himalajų druskos
Viską gerai išmaišyti, supilti į formeles, kameroje 10 minučių, išimti iš formelių ir dėti arba į dėžutę arba ragauti...
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2013 06 18, 19:02)

Dar pradėjau eksperimentuoti su kokteiliais - išspaudžiu sultis, tarkim iš apelsinų, iš morkų, iš salierų, tada dedu įprastinius produktus kokteiliui - visai skanu.


As taip pat esu viena toki isbandziusi. Svieziai spaustos apelsinu sultys, tada i blenderi su spinatais ir baziliku. Tikras skanumelis, tik vat daugiau knisalynes nei vien tik su blenderiu viska darant ax.gif
Atsakyti