Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 16

QUOTE(Gaudvilė @ 2013 02 04, 12:20)
O kas dėl morkų, tai tokiu metų laiku jau labai mažai naudos iš jų. Blanširuot, susmulkint ir šaldyt. Praras ir tokiu būdu vitaminus, bet žymiai mažiau nei smėly būdamos  4u.gif

as kalbu apie rudeni, kai derlius buna nuimamas ir jas reikia kazkur sukisti ziemai. kad nesuvystu, nesuputu...

as tokios kameros neturiu kad galeciau daug uzsaldyti. zinau patogu issiimti saldytas, bet atsildytu morku nevalgyciau ne uz ka, neskanu... sriuboms, padazams tai gerai
Atsakyti
QUOTE(nute2 @ 2013 02 04, 12:55)
Aš žieminius laikau sausai, bet labai šaltai. Laikosi gerai, dar nė nebando dygt, kieti.  Gal čia ir nuo veislės priklauso.


gal iš tiesų nuo česnakų priklauso. Esu rudenį gavus iš forumietės Vasarema, guli šiltoje virtuvėje, atviroj pintinėlėj - gražiausi iki šiol wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2013 02 04, 13:45)
Aš ne į temą biškį,bet paklausiu blush2.gif Kokias atramas aktinidijom turit? Leist lipt ant namo nenoriu.

Turiu suvirintą stačiakampį tinklą (2000x4000 mm)- tai žiūrisi kaip plokščia siena ir leidžiu kilti vielutėmis mediniais stulpais nuo pavėsinės- aktinidijos "sudaro" jai sienas ir stogą.
Atsakyti
QUOTE(kristynka* @ 2013 02 04, 11:29)
Nezinojau kurioj  temukei paklausti, gal kas atsakys  blush2.gif
kaip ziemai jus padeda morkas. ?
gyvenu mieste, noreciau kad galeciau i dezes kokias jas paslepti.
esu girdejus kad kiti sukisa i durpes+smelis.
patarkite smile.gif

Kazkur perskaiciau, kad gerai laikosi pusu pjuvenose. Galiu patvirtinti, kad tikrai gerai laikosi. Pas mus rusys sausas ir nera labai saltas. Tai pernai burokeliai iki nauju metu sudziuvo, o siemet ir morkos ir burokeliai kuo puikiausiai laikosi. Nusipirkau Jyske plastikines dezes, susluoksniavau sluoksnis morku, sluoksnis pjuvenu, morku - pjuvenu. Burokelius irgi taip pat. Dar dabar pilnai sultingi. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2013 02 04, 14:53)
Turiu suvirintą stačiakampį tinklą (2000x4000 mm)- tai žiūrisi kaip plokščia siena ir leidžiu kilti vielutėmis mediniais stulpais nuo pavėsinės- aktinidijos "sudaro" jai sienas ir stogą.


Dėkui.
Atsakyti
QUOTE(nute2 @ 2013 02 04, 14:55)
Česnakams šaldytuve negerai, ten drėgna.  Aš žieminius laikau sausai, bet labai šaltai. Laikosi gerai, dar nė nebando dygt, kieti.  Gal čia ir nuo veislės priklauso.

Aš galvoju česnakus nulupti, ir susidėti į indukus ir į kamerą. smile.gif Ar košė nesigaus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2013 02 04, 16:42)
Aš galvoju česnakus nulupti, ir susidėti į indukus ir į kamerą. smile.gif Ar košė nesigaus? g.gif

cesnaku galvas valgymui laikau saldytuve vaisiu ir darzoviu skyriuje. laikosi labai gerai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2013 02 04, 15:42)
Aš galvoju česnakus nulupti, ir susidėti į indukus ir į kamerą. smile.gif Ar košė nesigaus? g.gif


Niekada nebandžiau šaldyt, negaliu pasakyt.
Atsakyti
Priezastys, kodel cesnakai blogai laikosi, gali buti kelios:
1. Rusis:
2. Netinkamu laiku nurauti;
3. Negerai paruosti ilgam laikymui;
4. Netinkamoje taroje laikomi;
5. Netinkama patalpa.


As cesnakus laikau popieriniuose maisuose. Virtuveje, netoli radiatoriaus. Nei sudyge jie, nei suminksteje smile.gif
Atsakyti
Pas mane vasariniai cesnakai maise maximiniame, patalpa vesi, dar nerodo jokiu pavasario zenklu
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2013 02 04, 16:42)
Aš galvoju česnakus nulupti, ir susidėti į indukus ir į kamerą. smile.gif Ar košė nesigaus? g.gif


Galit laisvai šaldyt, košės nebus
Atsakyti
Kas pirkot is BS ziedinius kopustus ir brokolius, gal rekomenduotumet kokia nebloga veisle? g.gif kaip tik ruosiuosi daryti uzsakyma, tai geriau butu isgirsti patarimus, nes pirmakart pas juos uzsisakysiu.
Atsakyti